Esileht Tööelu, raha ja seadused. motivatsiooniüritustel osalemine, nende organiseerimine oma vabast ajast

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: motivatsiooniüritustel osalemine, nende organiseerimine oma vabast ajast

Postitas:

Kuidas teie suhtute nn motivatsiooniüritustesse (PS! ma vihkane seda sõna juba) ja/või nende korraldamisse?
Üritustel ma võiks isegi hea meelega osaleda, kui see ei oleks minu kodulinnast rohkem kui 100 km kaugusel (st seda et ma jõuaks kella 17ks linna tagasi). Enamasti aga see nii ei ole 🙁
Teine asi – motivatsiooniüritusi peab oma vabast ajast organiseerima (või noh võib ka tööajal, aga hiljem millalgi pean oma töö ikka ära tegema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 21:07; 04.12 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan juba üle 30 aasta, aga pole sellisest asjast kuulnud. Mis asi see täpselt motiveerib või kuidas motiveeritakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan juba üle 30 aasta, aga pole sellisest asjast kuulnud. Mis asi see täpselt motiveerib või kuidas motiveeritakse?

See on selline üritus, kus saadakse kolleegidega kokku väljaspool tööaega ja väljaspool töökohta. Veedetakse aega, puhatakse, sekka törts võib olla tööjuttu. Motivatsioon kohe kasvab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja.

Ma ka teadsin varem (üle 10 a töökogemust), et tööjuures on jõulupidu ja kõik.
Nüüd aga on motivatsiooniüritused. Kui aus olla, siis täpselt ma ei tea, kuid loogiliselt ma järeldan, et sellised üritused peaks tegema osakondades olevad inimesed üksteisele tuttavamaks (kui igapäev ei näe või ollakse oma tööpostil)/motiveerima asutuses töötama vms.

Ma ütlen ausalt, mina ei taha teistega tuttavamaks saada. Mulle piisab tööalasest suhtlusest. Kui midagi on vaja arutada/küsida/teha, siis saangi ju targemaks, milline see inimene on või mida ta oskab. Milline ta vabal ajal on, mind üldse ei huvita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 21:07; 04.12 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks just sina seda korraldama pead? On kuidagi igapäevaste tööülesannetega seotud (oled sekretär või assistent vmt)?

Meil selliseid asju suurelt ei korraldata. Eelmises töökohas oli korra mingi surra-murra kuskil Lõuna-Eesti turismitalus, meeskonnatöö koolituse nime all. Jaburus kuubis. Praeguses töökohas olen olnud 10 aastat, aeg-ajalt käime firma raha eest nt teatris või õhtust söömas, aga ei mingit punnitatud motiveerimist, kuigi ilmselt läheks sellised ühised töövälised tegemised motiveerimise alla küll. Kes tahab osaleb, kes ei saa või ei taha, ei pea tulema. Korraldamisega ka mingit probleemi ei ole, kuna restoranis laua bronnimine või teatripiletite ostmine ei võta tükki küljest, koha või etenduse valime koos ja arutame läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see ei lähe tööajaarvestusse ja ei tasutata nii nagu ületunde seaduse järgi tasustama peab, siis ei saa see olla kohustuslik.
Minu meelest tuleks rangelt vahet teha tööelul ja eraelul. Ei ole see tööandja ega kolleegide asi, kus elad ja kellega elad ja kas üldse elad ning ei ole see sekspartnerite, elukaaslaste, armukeste, tuttavate asi, kas ja kus ja kellega ja kellena töötad. Töötamise kellaajad ja linnaosa võib siiski teatada, kui see on logistiliselt otstarbekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil töö juures on palju erinevaid üritusi. Väiksemaid üritusi korraldavad ikka omad töötajad. Enamasti on nii, et kellelgi tuleb mingi idee, et võiks teha ja siis ta ise korraldabki. Kui vaja võtab veel 1-2 inimest kampa. Osalevad need, kes tahavad ja firma maksab kulud.
Ise olen ka aidanud korraldada. Korraldamine oli osaliselt vabast ajast ja osaliselt tüütu, aga mulle meeldis ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see motivatsiooniüritus on kohustuslik? Äkki saad öelda, et sina oleksid selle asemel lihtsalt tööl. Võimalik, et ülemus on väga rahul, et keegi on nõus tasustatud lõõgastumise esemel tööd tegema. Küllap alguses kolleegid vaatavad imelikult, aga varsti harjuvad. Vot see on küll veider, et üritust peab vabast ajast korraldama inimene, kes seal isegi osaleda ei taha.
Mina ise muidu armastan üritusi ja tervitan iga võimalust töörutiinist eemale pääsemiseks. Küll aga vihkan pikki sõite, seega eelistan üritusi, mis asuvad nö kodu lähedal. Meie ettevõttes toimub väga palju üritusi, aga firma spetsiifikast lähtudes enamik Tallinnas. Lõuna-eestlasena olen tihti minemata jätnud just seepärast, et ei viitsi tunde edasi-tagasi sõita. Kui oleks ise Tallinnas nagu enamik teisi kolleege, siis käiks kindlasti. Vot selle peale pole tulnud, et üritusel osalemise eest töötunde arvestada ja kui läheb pikemalt, siis nõuda ületunnitöö hüvitamist. Meil muidugi pole ka miski kohustuslik. Võib vabalt jääda üksi kontorisse tööd tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälestan selliseid meeskonnakoolitusena serveeritud motivatsiooniüritusi. Kuna need algavad tööpäeval, siis meil on osavõtt reeglina kohustuslik. Martsipani voolimisest või astroloogi kuulamisest motiveeriks mind palju paremini sellele “koolitusele”, toitlustusele ja ööbimisele kulunud summa pangaarvele kandmine:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi – motivatsiooniüritusi peab oma vabast ajast organiseerima (või noh võib ka tööajal, aga hiljem millalgi pean oma töö ikka ära tegema).

Ma ei saa sinu mõttest aru. Loogiline, et need üritused toimuvad tööajal, aga ega see ei tähenda, et teisel tööpäeval pead siis kahe päeva töö ära tegema. Jätkad lihtsalt sealt kus pooleli jäi ju?
Ja kuidas seda tööajast välisel ajal üldse organiseerida saaks – peab ju suhtlema kohtade ja inimestega, kellega üldiselt ikka tööajal oleks viisakas kontakteeruda.
Korraldamise pool on tõesti segane, kas oled siis assistent vm kes neid asju planeerima peab? Natuke kehv variant tõesti, kui ise eriti huvitatud asjast pole : )
Esialgse küsimuse osas – olen ka alati nendesse üritustesse nö eelarvamusega suhtunud, aga samas kogenud, et tegelikult võib sellest tõesti meeskonda liitev kogemus tulla. Oleneb, kes läbi viib ja mida seal täpsemalt tehakse. Neid motivatsioonikõnelejaid (veel hullem sõna : ) ) on ju palju ja see on minu meelest hästi palju ka maitse küsimus, kellele millised eestvedajad/ülesanded jne istuvad.
Päeva/ürituse läbiviija peaks olema hea publiku tunnetaja, kui osalistele ikka ei istu, siis on asi läbi kukkunud.
Põhimõtteliselt on see sarnane teema, nagu siin vahel pulmade/sünnipäevade ja mängudega on arutletud : ) Osad võtavad seda kui meelelahutust, osad kui ülimalt tüütut ja vastumeelset kohustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:19; 05.12 21:26; 06.12 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käingi tööl pigem hea seltskonna pärast, tore on oma päevi mööda saata selliste inimeste seltsis, kes mõtlevad samuti nagu mina ja näevad maailma samuti nagu mina. Seega ma käin hea meelega ühisüritustel, aga polnud kursis, et neid nimetatakse motivatsiooniüritusteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 17:16; 11.12 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sinu mõttest aru. Loogiline, et need üritused toimuvad tööajal, aga ega see ei tähenda, et teisel tööpäeval pead siis kahe päeva töö ära tegema.

Kes need eelmise päeva ettekuhjunud asjad siis ära teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sinu mõttest aru. Loogiline, et need üritused toimuvad tööajal, aga ega see ei tähenda, et teisel tööpäeval pead siis kahe päeva töö ära tegema. Jätkad lihtsalt sealt kus pooleli jäi ju?

väga palju töökohti on sellised, kus tööd tuleb iga päev ning kui mõne päeva vahepeal puhkad või haige oled või “motivatsiooniüritusel” käid, siis tuleb selle päeva töö tagantjärgi teha endal ära teha, sest asendajaid pole. nt raamatupidaja, sekretär, müügiinimesed jne, kes peavad iga päev laekunud kirjadele/päringutele vastama, mitte ei saa äraoldud päevaks postkasti lukku panna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 19:12; 06.12 09:44; 08.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need eelmise päeva ettekuhjunud asjad siis ära teeb?

Kui sa oled suuteline sama töö tegema ühe päevaga, milleks muidu kaks päeva kulub, siis tekib tõtt öelda küsimus, kas tavaliselt päeval liigselt aega ei veeda?
Kui selle töö tegemiseks lisatunde kulub, siis ilmselt tasustatakse need vastavalt. Kuigi kui motivatsiooniüritus eeldab lisatundide tegemist, siis tuleks küll sellele ülemuse tähelepanu juhtida, et ta asjad teisiti korraldaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:19; 05.12 21:26; 06.12 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitia… Olen kohalikus mastaabis küllaltki suure ettevõtte spetsialist, omas valdkonnas ilmselt tippspetsialist, kuid ei ole veel selle aastanumbri sees olnud olukordi, mis selsamalhetkel vajaksid lahendust…

Palun mitte mõista valesti. Ühegi ühisürituse organiseerimise jaoks ei oleks minus piisavalt kannatlikkust, viitsimist, ettevõtlikkust, Kuid oma tiheda töögraafiku juures, kui üritus vähegi mu meeli köidb, olen alati valmis oma töö- ja vaba aega ohverdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need eelmise päeva ettekuhjunud asjad siis ära teeb?

Kui sa oled suuteline sama töö tegema ühe päevaga, milleks muidu kaks päeva kulub, siis tekib tõtt öelda küsimus, kas tavaliselt päeval liigselt aega ei veeda?
Kui selle töö tegemiseks lisatunde kulub, siis ilmselt tasustatakse need vastavalt. Kuigi kui motivatsiooniüritus eeldab lisatundide tegemist, siis tuleks küll sellele ülemuse tähelepanu juhtida, et ta asjad teisiti korraldaks.

Saa oled tähenärija. Tead, ma olen näiteks väga kõrge töövõimega (vaimne töö) inimene. Ma suudaks ikka mitu nädalat nii tööd teha, et veri oleks ninast väljas. Olen olude sunnil pidanud ära tegema ühe päevaga mitme inimese töö. Jah, see on võimalik, kuid mitte väga jätkusuutlik, sest iga päev veri ninast väljas rabada ei saa. Ja kui siis juht lendab peale, et edaspidi peakski üks inimene mitme inimese töö ära tegema, siis on see suht rumal juht, sest alguses oleks tõesti töö tehtud, kuid paari kuu pärast oleks tal ületöötanud töötaja, kes otsib endale töö mujal.
Ja mulle motivatsiooniüritused väga meeldivad. Alati on tore midagi koos teha. Kõik on kogemus ning mulle meeldib oma töökaaslastega suhelda ka töövälisel ajal. Ei pea kohe sõprussuhteid looma, kuid kollegide hulgas on palju toredaid inimesi, mistõttu ühisüritused on vahvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need eelmise päeva ettekuhjunud asjad siis ära teeb?

Kui sa oled suuteline sama töö tegema ühe päevaga, milleks muidu kaks päeva kulub, siis tekib tõtt öelda küsimus, kas tavaliselt päeval liigselt aega ei veeda?
Kui selle töö tegemiseks lisatunde kulub, siis ilmselt tasustatakse need vastavalt. Kuigi kui motivatsiooniüritus eeldab lisatundide tegemist, siis tuleks küll sellele ülemuse tähelepanu juhtida, et ta asjad teisiti korraldaks.

looda sa, et keegi tasustab (vähemalt meil, KOV asutus). teedki nädal aega õhtuti paar tundi kauem või lõunapausi ajast vms, lükkad iga päev mingeid uusi asju veidi edasi, kuni vanemad tehtud saavad.
sõbranna on raamatupidaja, temal on palgapäev (palgaarvestus), 10. ja 20. kuupäev alati tähtajaks, ning maksuametit üldse ei huvita, et pead vahepeal motivatsiooniüritust korraldama või sellel osalema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 19:12; 06.12 09:44; 08.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie suhtute nn motivatsiooniüritustesse (PS! ma vihkane seda sõna juba) ja/või nende korraldamisse?
Üritustel ma võiks isegi hea meelega osaleda, kui see ei oleks minu kodulinnast rohkem kui 100 km kaugusel (st seda et ma jõuaks kella 17ks linna tagasi). Enamasti aga see nii ei ole ????
Teine asi – motivatsiooniüritusi peab oma vabast ajast organiseerima (või noh võib ka tööajal, aga hiljem millalgi pean oma töö ikka ära tegema).

meie nimetame seda tiimiürituseks ntx. Ja mulle ei meeldi tiimikas, kui peab kl 17 kodus olema. Tiimikas kestku 2 päeva.

Kui yritus on kaugemal, siis viiakse bussiga ja tuuakse. Kui samas linnas, siis liigun jala ja öösel taksoga.

Ise võiks korraldada seda üks kord 5 aasta jooksul, sest alati on keegi rahulolematu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

looda sa, et keegi tasustab (vähemalt meil, KOV asutus). teedki nädal aega õhtuti paar tundi kauem või lõunapausi ajast vms, lükkad iga päev mingeid uusi asju veidi edasi, kuni vanemad tehtud saavad.
sõbranna on raamatupidaja, temal on palgapäev (palgaarvestus), 10. ja 20. kuupäev alati tähtajaks, ning maksuametit üldse ei huvita, et pead vahepeal motivatsiooniüritust korraldama või sellel osalema.

Kas ületundide tegemine on ülemusega ikka kokku lepitud või vabatahtlik? Tasustamise eelduseks peaks ülemus nendest ületundidest ikka teadlik olema.
Ja raamatupidajatel on tõesti teatud tähtajad kuus, kus kiirem, muul ajal aga… mitte nii väga. Raamatupidajad kipuvad just need olema, kellel kindlasti kohe ei jää vaba aeg/tasu välja nõudmata, kui ületunde tehtud.

Ma saan aru, et tööd on palju ja midagi pole teha jne… Aga tegelikult on küll teha! Tuleb suhelda, ülemusega vajadusel rääkida. See vaikselt omaette töörabamine kirjeldab just seda mentaliteeti, mille pärast siin on teemad, kus kurdetakse, et töökoht on kohutav, enam ei kannata, aga ära ei saa ju minna, sest kolleeg läks puhkusele, teisel jäi laps haigeks, mis küll tööst saab… Keegi ei ole asendamatu ja töö ei jookse eest ära! Tegelikult ei juhtu midagi, kui see meil homme vastuse saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:19; 05.12 21:26; 06.12 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on paar korda aastas strateegiaüritused. Osalemine on üsna kohustuslik keskastme juhtidele. Toimub kuskil mujal (100+km eemal), kestab järgmise päeva lõunani. Sisuline töö on tavaliselt ~9-16, vahepeal pool tundi lõunat, peale seda on mingi ühistegevus (vibulaskmine, väike matk, jooga vmt) ja siis õhtusöök ja saun. Järgmisel hommikul on hommikusöök ~1,5h sisulist tööd ja siis kontorisse minek.

Ega eriti ei meeldi jah, enamasti kipuvad need olema kiirel tööperioodil, ehk siis 2 päeva on kohe vahelt ära, enamasti on seal ka eel- ja järeltegevused, mis võtavad ka omajagu aega. Ebamugav on ka ööbimine ehk siis koduse elu korraldamine selleks ajaks (kasvatan last üksi). Samas saan aru selliste ürituste vajalikkusest, lisaks strateegia väljatöötamisele tekib ka rohkem koostööpunkte- ja sünenergiat (igapäevaselt ajab iga osakond oma asja ja väga ei tea, mis mujal toimub).

jõuluüritus, talvepäevad, suvepäevad – nendel on osalemine vabatahtlik ja kui ei sobi või ei taha, siis ei osale. Aga see strateegia on kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ületundide tegemine on ülemusega ikka kokku lepitud või vabatahtlik? Tasustamise eelduseks peaks ülemus nendest ületundidest ikka teadlik olema.

saa aru, kedagi ei huvita, kas teed oma töö ära normtundidega või ületundidega, töö peab olema tähtajaks tehtud. kui tehtud ei saa ja kliendid kaebavad, siis järelikult ei sobi oma kohale, leitakse põhjus sinust lahti saamiseks ning võetakse järgmine.
ületundide tasustamiseks pole eelarves raha ette nähtud. vaba aja võid ju võtta, aga tolle ajaga kogunevad tööülesanded tuleb taas endal järgi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 19:12; 06.12 09:44; 08.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooremana töötasin ühes reklaamibüroos, kus lõviosa kolleegidest veetsid iga vaba hetke ninapidi koos. Reede õhtul tööpäeva lõpus peeti harilikult kontorinurgas kellegi sünnipäeva ja siis mindi edasi klubitama. Talvel oli kaks nädalat kollektiivpuhkust, millest nädal tuli veeta kuskil suusakuurortis koos kolleegidega. Suvel olid mitmepäevased suvepäevad, kus tehti ka koolitusi ja rühmaülesandeid, nendeks pidi veel ette valmistuma (tegema lühifilme jms), st et nädalake enne suvepäevi pidid veel kolleegidega eraldi pärast tööpäeva lõppu kokku saama, arutama mingeid stsenaariume, siis filmima, monteerima jne.

Noh… Ma ei tea, ma püüdsin neil asjadel osaleda nii piisavalt palju, et mind imelikuks heidikuks ei peetaks, aga ega mulle eriti ei meeldinud. Kolleegid olis kõik väga toredad, lahedad, ei kurda. Aga ma siiski eelistasin väljaspool tööaega mitte enam neid väga palju näha. Muidu on kogu aeg selline tunne, et eraelu puudub täielikult.

Hiljem olen nii palju ühisüritusi vältinud kui võimalik. Kolleegiga võiks ikka pigem olla töine suhe. Kui oled kolleegidega peol või vaba aja üritusel, siis ikka oled kogu aeg valvel, kuidas istud, kuidas astud, mida ütled… Ei saa end vabalt tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötanud paaris erinevas asutuses ning põhimure nende motivatsiooniüritustega on tõesti see, et VÄGA paljud ei soovi nendel osaleda ja siis mõeldakse järjest kaugemaid ja kohustuslikumaid retki välja, et jumala eest keegi ei saaks kõrvale hiilida, vaid kõik käiksid nui neljaks oma motivatsiooni kasvatamas. Näiteks korraldatakse üritus kuskil 200km kaugusel (eriti hea, kui saare peal) – minek on tööpäeva alguses, üritus kestab ametlikult kl 16ni, seejärel on nn pidu ja tagasisõit on korraldatud alles hilisõhtuks või järgmiseks hommikus. Oma asi, kas või kuidas koju saad – keegi ei keela kohe kl 16 minna, aga oma autoga sõitmist ei lubata lähetuskuludesse kanda, nii et kulukas on ikka.

Mina olen just see, kes võib hea meelega korraldada ja siis on mul ka motivatsiooni kohale minna, sest siis ma saan aru, miks mind seal vaja on. Nende töökaaslastega, kellega soovime ühiselt aega veeta, leiame selleks võimaluse nagunii. Sajakesi kuskil turismitalus areneda ei ole minu jaoks mingi lõbu, nii et ma parem korraldan ja tegutsen.

Olen ka töötanud riigiametis ning tõesti ei olnud seal sellist asja ette nähtud nagu ületunnitöö ja selle tasustamine. Töö tuleb ära teha tööajal, erandiks võib olla mõni erakorraline projekt, mille eest määratakse lisatasu (motivatsiooniüritused sinna alla ei kuulu). Ega nüüd kohe lahti ka ei lasta, kui midagi tegemata jääb, sest uusi inimesi on raske leida, aga kel südametunnistus ja kohusetunne piinavad, siis need istuvad ikka üle aja ning kirjavahetus käib veel südaööselgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käingi tööl pigem hea seltskonna pärast, tore on oma päevi mööda saata selliste inimeste seltsis, kes mõtlevad samuti nagu mina ja näevad maailma samuti nagu mina. Seega ma käin hea meelega ühisüritustel, aga polnud kursis, et neid nimetatakse motivatsiooniüritusteks.

Tulen siia kaema ja mis ma näen, nii palju miinuseid. Kas see on teistele kuidagi solvav, kui mina oma tööd naudin ja mulle mu töökaaslased meeldivad? Lihtsalt huvi pärast küsin, sest ei taipa miinuses peituvat sõnumit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 17:16; 11.12 10:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. motivatsiooniüritustel osalemine, nende organiseerimine oma vabast ajast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.