Esileht Koolilaps Motoorsed ja vokaalsed TIKid, kas lootust et möödub?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Motoorsed ja vokaalsed TIKid, kas lootust et möödub?

Postitas:

Tere,

Ehk siin kellegil kogemusi tik-idega.
Lapsel olnud natu üle poole aasta erinevad motoorsed tikid (silmade pilgutamine, pea liigutused jne), nüüd nagu köhatab imelikult.
Kui googlest infot otsin, siis selle järgi annab diagnoosiks tourette sündroomi.
Kas keegi oskab öelda või ehk olnud kogemusi, et kas on lootust et võiks ikka mööduda?

Tänud vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 15:01; 06.03 15:05; 10.03 19:08; 10.03 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere,

Ehk siin kellegil kogemusi tik-idega.
Lapsel olnud natu üle poole aasta erinevad motoorsed tikid (silmade pilgutamine, pea liigutused jne), nüüd nagu köhatab imelikult.
Kui googlest infot otsin, siis selle järgi annab diagnoosiks tourette sündroomi.
Kas keegi oskab öelda või ehk olnud kogemusi, et kas on lootust et võiks ikka mööduda?

Tänud vastajatele![/tsitaat]

tegu siis 4 aastase lapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 15:01; 06.03 15:05; 10.03 19:08; 10.03 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on olnud periooditi vokaalsed tikid, motoorseid mitte eriti, kui siis mõni üksik sundliigutus, ja need on möödunud. Soovitan spetsialistiga konsulteerida- psühholoog, psühhiaater. Saad soovitusi, mida omalt poolt teha ja samuti rohkem infot lapse kohta.
Minu tikitajal näiteks on Aspergeri sündroom, Tourette õnneks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:15; 09.03 10:22; 10.03 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasvasin välja
mingit sündroomi ei diagnooitud, kuid tikid (liigutused, häälitsused) vaevasid põhikooli alguses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid köhatused. Tekkisid esimeses klassis, eriti hulluks läksid kevade poole. Vaheaegadel jäi vähemaks. Jätsin mõnikord reedeti koolist koju. Sai kolm päeva järjest kodus olla, siis ka vähenesid. Eks see koolipinge oli. Nüüd mõni aasta hiljem pole enam midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisil I klassi minnes tekkisid tikid,ära kadusid umb.10-11 aastaselt. Aitas kergejõustikutrenn, eriti hea kui õuetrenn ja Mg,nt. Floradix magneesiumiga ürdijook, see lõdvestab lihaseid.
Sellel poisil oli sündides liiga kõrge lihastoonus, mingit sündroomi kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel olid 5 aastaselt motoorsed tikid,peanõksud ja silmapilgutused. Siis polnud aastaid midagi, nüüd on laps 10 aastane ja on tulnud vokaalsed tikid ja peanõksud. Ise loodan, et ehk läheb niisama üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab vokaalsed tikid? Kas samade sõnade pidevat kordamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olnud igasuguseid tik´e juba aastaid ja kahjuks pole kuskilt näha, et need kaoksid. Laps käib 1.klassis ja väga lihtne on kindlaks teha kas tal on mingi pinge või on kõik ok. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida tähendab vokaalsed tikid? Kas samade sõnade pidevat kordamist? [/tsitaat]

Enamasti tähendab see mingeid häälitsusi- köhatamine, kurgukrooksatus, ninaga tõmbamine.
Silmade pilgutamine on vaikne tegevus ja ei sega kedagi, näiteks koolis õppetööd.
Kui aga keegi köhatab nurgas 20x minutis, ja õpetaja kutsub ema kooli- teie laps segab sihilikult tundi, tal tegelikult ei ole köha ja ma olen talle mitu korda öelnud, et ta ära lõpetaks, kuid tema ei tee väljagi- ja kirjutab märkuse. Meil näiteks oli nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:15; 09.03 10:22; 10.03 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil läks poiss esimesse klassi ,siis kolm kuud kuskil pilgutas silmi, aga õnneks läksid ise ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere,

Ehk siin kellegil kogemusi tik-idega.
Lapsel olnud natu üle poole aasta erinevad motoorsed tikid (silmade pilgutamine, pea liigutused jne), nüüd nagu köhatab imelikult.
Kui googlest infot otsin, siis selle järgi annab diagnoosiks tourette sündroomi.
Kas keegi oskab öelda või ehk olnud kogemusi, et kas on lootust et võiks ikka mööduda?

Tänud vastajatele![/tsitaat]

On küll lootust – meil pole nüüdseks u. 1,5 aastat olnud. Selles vanuses (4. aastaselt) külastasid tikid meid mitu korda aastas. Lasteaias kasvatajadki olid imestunud, et ta teeb nii ja naa. Eriti võimendus esinemistel (jõulupeol tuka viskamine, silmade pilgutamine jne). Tulid ja läksid . võimendusid stressis (meil oli mandliop. ja kohe platsis jälle). Köhatas, tegi käega liigutusi, silmapilgutused, ninaga tõmbamine, tuka kraapimine). Nüüd läheb kooli – tõenäoliselt tulevad uuesti,pidid teismelise eaks mööduma. Tegemist tüdrukuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on diagnoositud tourette`i sündroom. sügisel läheb kooli ja sellega seonduvalt räägin ma ka koolipersonaliga eelnevalt diagnoosist. oluline on õpetajatel teada, et nt vokaalseid tik-e ei saa kontrolli all hoida, need on tahtmatud. lisaks kaasneb obsessiiv-kompulsiivne häire, mis on suurel osal tourette`i lastest. ka sellega tegeleme.
sündroomist niipalju, et suuremal osal kasvab see pea täielikult välja 20.-ndaks eluaastaks. samuti kulgeb see tõusude ja mõõnadega ning koprolaaliat mida seostatakse sellega, esineb vähestel.
lugemist: http://childdevelopmentinfo.com/child-psychology/tourette_syndrome.shtml

keegi eelpool mainis, et lapsel on ÕNNEKS asperger mitte tourett`i sündroom. väga kummaline. vaadates enda last, ei saa suures osas arugi (peale aeg-ajalt esinevate tik-ide), et ta oleks kuidagi \”eriline\” ja \”halvem\” kui nt aspegeri diagnoosiga laps, on tavaline rõõmus, aktiivne, suhtlev ja heade vaimsete võimetega. natuke halvustavalt kõlas see kommentaar minu jaoks küll…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 18:38; 10.03 20:20; 10.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsel on diagnoositud tourette`i sündroom. sügisel läheb kooli ja sellega seonduvalt räägin ma ka koolipersonaliga eelnevalt diagnoosist. oluline on õpetajatel teada, et nt vokaalseid tik-e ei saa kontrolli all hoida, need on tahtmatud. lisaks kaasneb obsessiiv-kompulsiivne häire, mis on suurel osal tourette`i lastest. ka sellega tegeleme.
sündroomist niipalju, et suuremal osal kasvab see pea täielikult välja 20.-ndaks eluaastaks. samuti kulgeb see tõusude ja mõõnadega ning koprolaaliat mida seostatakse sellega, esineb vähestel.
lugemist: http://childdevelopmentinfo.com/child-psychology/tourette_syndrome.shtml

keegi eelpool mainis, et lapsel on ÕNNEKS asperger mitte tourett`i sündroom. väga kummaline. vaadates enda last, ei saa suures osas arugi (peale aeg-ajalt esinevate tik-ide), et ta oleks kuidagi \”eriline\” ja \”halvem\” kui nt aspegeri diagnoosiga laps, on tavaline rõõmus, aktiivne, suhtlev ja heade vaimsete võimetega. natuke halvustavalt kõlas see kommentaar minu jaoks küll…[/tsitaat]

kas oleks võimalik Teiega meili, msni või skype teel edasi suhelda (teemaalgataja olen).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 15:01; 06.03 15:05; 10.03 19:08; 10.03 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, ikka on võimalik:)
kirjuta fl@starline.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 18:38; 10.03 20:20; 10.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]teemaalgataja, ikka on võimalik:)
kirjuta fl@starline.ee [/tsitaat]

Kirjutasin Teile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 15:01; 06.03 15:05; 10.03 19:08; 10.03 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

keegi eelpool mainis, et lapsel on ÕNNEKS asperger mitte tourett`i sündroom. väga kummaline. vaadates enda last, ei saa suures osas arugi (peale aeg-ajalt esinevate tik-ide), et ta oleks kuidagi \”eriline\” ja \”halvem\” kui nt aspegeri diagnoosiga laps, on tavaline rõõmus, aktiivne, suhtlev ja heade vaimsete võimetega. natuke halvustavalt kõlas see kommentaar minu jaoks küll…[/tsitaat]

Mina kirjutasin seda, küll teistsuguses sõnastuses- mu lapsel on tikid, tal on Aspergeri sündroom, Tourette sündroomi temal õnneks ei ole.

Mitte sedapidi, et õnneks asperger, mitte tourette.

Vaid selle mõttega, et meil üks elu raskemaks tegev sündroom on, tikid aeg-ajalt ka, kuid õnneks ei ole kõiki võimalikke sündroome.
Vabandan, kui jäi vale mulje!

Kuhu kooli teie laps läheb, kas tavakooli?
Minu laps käib tavakoolis, ja 1. klassi minnes olid tal tugevad tikid (seesama kägu olen, kes lapse tunnisegamise pärast kooli kutsuti)
Kooli suhtumine oli küll selline, et äkki saaks talle mingit rohtu anda, või sobivamasse kooli panna.
Isegi 6. klassis, kui rääkisin koolis aspergeri sündroomist, kuulsin õppejuhilt sama juttu- äkki saaks ta ikka hoopis VHK-sse minna, neil on seal \”sellistega\” kogemusi, ja meil on õppimiskallakuga kool, teised lapsevanemad ju ka tahavad, et nende laps saaks normaalsetes tingimustes õppida.
Nii et mõtle enne 2x järele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 16:15; 09.03 10:22; 10.03 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina kirjutasin seda, küll teistsuguses sõnastuses- mu lapsel on tikid, tal on Aspergeri sündroom, Tourette sündroomi temal õnneks ei ole.

Mitte sedapidi, et õnneks asperger, mitte tourette.

Vaid selle mõttega, et meil üks elu raskemaks tegev sündroom on, tikid aeg-ajalt ka, kuid õnneks ei ole kõiki võimalikke sündroome.
Vabandan, kui jäi vale mulje!

Kuhu kooli teie laps läheb, kas tavakooli?
Minu laps käib tavakoolis, ja 1. klassi minnes olid tal tugevad tikid (seesama kägu olen, kes lapse tunnisegamise pärast kooli kutsuti)
Kooli suhtumine oli küll selline, et äkki saaks talle mingit rohtu anda, või sobivamasse kooli panna.
Isegi 6. klassis, kui rääkisin koolis aspergeri sündroomist, kuulsin õppejuhilt sama juttu- äkki saaks ta ikka hoopis VHK-sse minna, neil on seal \”sellistega\” kogemusi, ja meil on õppimiskallakuga kool, teised lapsevanemad ju ka tahavad, et nende laps saaks normaalsetes tingimustes õppida.
Nii et mõtle enne 2x järele.[/tsitaat]

vabandust, sain jah valesti aru. tean, et aspergeri lastel esineb ka tik-e, mis ei ole seotud tourette-iga.
ma panen jah lapse kohalikku kooli 1. kl.
kool on küll suht suur aga tugiteenused tunduvad hästi toimivat. hetkel jääb ainult pöialt hoida, et saame hakkama. kui ei saa, siis tuleb edasi mõelda. VHK-sse oleks ka olnud võimalus (ka järgi uuritud) aga kuna ka kasvatajate arvamus on sama- et esialgu rühmakaaslastega tavakooli, lisaks trenn ja muusikakool siin lähedal, siis tegingi sellise otsuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 18:38; 10.03 20:20; 10.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Motoorsed ja vokaalsed TIKid, kas lootust et möödub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.