Esileht Hobinurk Mõtted aastapäeva kontserdist

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 205 )

Teema: Mõtted aastapäeva kontserdist

Postitas:
Kägu

Neid ei vali inimene ise endale ja haigestudes otsib ka abi enne 10 aastat. Avandi oli nagu surmavari.

No vabandust, sõltuvushaigust ei soovi ka mitte keegi endale. Mis valikust me räägime. Inimese ajuehitus on lihtsalt selline, et jääb väga kergelt sõltuvusse ja siis on mingi paaria elu lõpuni. Haige ühiskond.

lõpeta see õigustamine, oksele ajab juba

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need liugu laskvad noored ei sümboliseerinud mu meelest küll kuskilt otsast “idiootseid teismelisi, kellele peame nende infatiilset elu võimaldama”, vaid pigem seda, et isegi kõige süngematel aegadel on meie ümber positiivset ka, elu läheb ikkagi vääramatu ja talvest veel tugevama jõuga alati edasi.

Avandi osas – sõltuvushaigust ta loomulikult ei soovinud ise omale valida, aga selle valiku, et prooviks õige kokaiini, äkki on mõnna ja äkki ma ei jää kohe sõltuvusse, tegi ta ju siiski ise? Jah, ma saan ka aru, et väga rängad katsumused ja üleelamised tõukavad osa inimesi enesehävituslikule teele ja neile tulebki abi anda ja toeks olla, seega ma üldse ei arva, et ta inimese või artistina kuidagi maha tuleks kanda, aga lihtsalt liiga kiiresti peale narkomaania ülestunnistust ilmus ta natuke liiiiiiga märgilisele üritusele ja veel kohe selle avanumbriks… No lihtsalt mõjus kohatult ja ei saanud teda puhta lehena võtta, vaid see narkomaania kontekst hakkas lavastust mõjutama moel, mis polnud ülejäänud etendusega kooskõlas – minu jaoks vähemalt. Sama kohatu oleks olnud nt mõne roolijoodiku vm seadusega pahuksisse sattunud inimese püünele seadmine nädal-paar peale nende kõmulist vahelejäämist – ehkki alkoholisõltuvus on ju tegelikult sama raskesti ületatav ja väärib ka kaasatundmist.

Vivaldit esitanud viiulivirtuoos oli tõesti imeline, mulle tohutult meeldisid ka need lahtiste juustega noored, kes taustal tantsisid, nagu tormituulest räsitud raagus puud, nii ilus oli. Ja meeldis väga ka Liivi luuletuse originaalne ettekanne. Ühesõnaga üldiselt ikka väga hea kontsert oli. Ja ma väga hindan seda, et need kontserdid pole kunagi liiga magusad ja üheseltmõistetavad, vaid sunnivad natukenegi sügavamalt mõtlema ja seoseid looma ja allteksti mõista proovima, et neil on natuke selline rahvavalgustajalik ülesanne ka nagu 🙂

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid ei vali inimene ise endale ja haigestudes otsib ka abi enne 10 aastat. Avandi oli nagu surmavari.

No vabandust, sõltuvushaigust ei soovi ka mitte keegi endale. Mis valikust me räägime. Inimese ajuehitus on lihtsalt selline, et jääb väga kergelt sõltuvusse ja siis on mingi paaria elu lõpuni. Haige ühiskond.

Äkki siis ei prooviks üldse narkootikumi?

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vabandust, sõltuvushaigust ei soovi ka mitte keegi endale. Mis valikust me räägime. Inimese ajuehitus on lihtsalt selline, et jääb väga kergelt sõltuvusse ja siis on mingi paaria elu lõpuni. Haige ühiskond.

Kui tal alkoholisõltuvus juba oli, miks siis narkot proovis?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tal alkoholisõltuvus juba oli, miks siis narkot proovis?

Ju siis sellepärast prooviski, et alkoholisõltuvust häbimärgistati tugevalt. See paistab rohkem välja, kui oled purjus. Narkootikumid ei paista esialgu silma. Sama lugesin Võssotski biograafiast. Oli alkoholisõltuvus, seda häbimärgistati, läks narkootikumide peale üle, seda kiideti, sest enam ju ei joonud. Lõpuks suri maha, siis hakati natuke mõtlema, et kas pidi ikka niimoodi häbimärgistama.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need liugu laskvad noored ei sümboliseerinud mu meelest küll kuskilt otsast “idiootseid teismelisi, kellele peame nende infatiilset elu võimaldama”, vaid pigem seda, et isegi kõige süngematel aegadel on meie ümber positiivset ka, elu läheb ikkagi vääramatu ja talvest veel tugevama jõuga alati edasi.

Avandi osas – sõltuvushaigust ta loomulikult ei soovinud ise omale valida, aga selle valiku, et prooviks õige kokaiini, äkki on mõnna ja äkki ma ei jää kohe sõltuvusse, tegi ta ju siiski ise? Jah, ma saan ka aru, et väga rängad katsumused ja üleelamised tõukavad osa inimesi enesehävituslikule teele ja neile tulebki abi anda ja toeks olla, seega ma üldse ei arva, et ta inimese või artistina kuidagi maha tuleks kanda, aga lihtsalt liiga kiiresti peale narkomaania ülestunnistust ilmus ta natuke liiiiiiga märgilisele üritusele ja veel kohe selle avanumbriks… No lihtsalt mõjus kohatult ja ei saanud teda puhta lehena võtta, vaid see narkomaania kontekst hakkas lavastust mõjutama moel, mis polnud ülejäänud etendusega kooskõlas – minu jaoks vähemalt. Sama kohatu oleks olnud nt mõne roolijoodiku vm seadusega pahuksisse sattunud inimese püünele seadmine nädal-paar peale nende kõmulist vahelejäämist – ehkki alkoholisõltuvus on ju tegelikult sama raskesti ületatav ja väärib ka kaasatundmist.

Vivaldit esitanud viiulivirtuoos oli tõesti imeline, mulle tohutult meeldisid ka need lahtiste juustega noored, kes taustal tantsisid, nagu tormituulest räsitud raagus puud, nii ilus oli. Ja meeldis väga ka Liivi luuletuse originaalne ettekanne. Ühesõnaga üldiselt ikka väga hea kontsert oli. Ja ma väga hindan seda, et need kontserdid pole kunagi liiga magusad ja üheseltmõistetavad, vaid sunnivad natukenegi sügavamalt mõtlema ja seoseid looma ja allteksti mõista proovima, et neil on natuke selline rahvavalgustajalik ülesanne ka nagu ????

Ma mõtlesingi, et see pani mind  järjekordselt meie enda teismeliste peale veidi teisiti mõtlema. Nad  muidugi on idiootsed, see on fakt, aga see, mis neist kunagi saab ja kuidas nad oma praegusest olukorrast rõõmu oskavad tunda, see on ka fakt. Noorte nimel tehaksegi kunsti, vanad peerud võivad selle kunsti eest küll maksta, aga, aga tulevik ja uus kunst jääb ju neile. Ja see on hea.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks Avandi ei tohi esineda? Kui inimesel on sõltuvushaigus, peab ta häbenema elu lõpuni? Miks on sõltuvushaigus häbimärk otsa ees, aga muud haigused ei ole? Ja kui oled salaja sõltlane, on kõik okei, aga kui avalikult, siis peitke see inimene ära? Kuna töötan sõltuvushaigusi ravivas kliinikus, siis tean nii mõndagi patsienti, kes vastuvõtul osales ja kellest lugu peetakse. Ja kes isegi pole tervenemise teel, lihtsalt keegi ei tea sellest. Miks Avandi siis peaks ennast häbenema ja varju hoidma?

Sest olla 10 aastat narkomaan on häbiväärne?

Kümme aastat, kui ta narkouimas esines, sobis sulle kõik. Nüüd, kui neli kuud puhtana olles esineb,  hakkad silmi pööritma.  Seega asi pole Avandis, vaid sinuni jõudvas infos. Ja need on täiesti erinevad asjad.

+17
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks Avandi ei tohi esineda? Kui inimesel on sõltuvushaigus, peab ta häbenema elu lõpuni? Miks on sõltuvushaigus häbimärk otsa ees, aga muud haigused ei ole? Ja kui oled salaja sõltlane, on kõik okei, aga kui avalikult, siis peitke see inimene ära? Kuna töötan sõltuvushaigusi ravivas kliinikus, siis tean nii mõndagi patsienti, kes vastuvõtul osales ja kellest lugu peetakse. Ja kes isegi pole tervenemise teel, lihtsalt keegi ei tea sellest. Miks Avandi siis peaks ennast häbenema ja varju hoidma?

Sest olla 10 aastat narkomaan on häbiväärne?

Kümme aastat, kui ta narkouimas esines, sobis sulle kõik. Nüüd, kui neli kuud puhtana olles esineb, hakkad silmi pööritma. Seega asi pole Avandis, vaid sinuni jõudvas infos. Ja need on täiesti erinevad asjad.

sest ma ei teadnud, et ta narkouimas oli, jõuab kohale. oleks see teada olnud, poleks teda kuskile mängima ega esinema, seda enam eestkõnelejaksm võetud.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest ma ei teadnud, et ta narkouimas oli, jõuab kohale. oleks see teada olnud, poleks teda kuskile mängima ega esinema, seda enam eestkõnelejaksm võetud.

Väga tubli suhtumine. Samas need esinejad kõlbavad küll väga hästi, kelle sõtuvushaigused pole (VEEL) välja tulnud. Neid sobib nii teenetemärgiga tunnustada kui esinema kutsuda.

+15
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest ma ei teadnud, et ta narkouimas oli, jõuab kohale. oleks see teada olnud, poleks teda kuskile mängima ega esinema, seda enam eestkõnelejaksm võetud.

Väga tubli suhtumine. Samas need esinejad kõlbavad küll väga hästi, kelle sõtuvushaigused pole (VEEL) välja tulnud. Neid sobib nii teenetemärgiga tunnustada kui esinema kutsuda.

ehk siis sina eeldad, et kõik panevad narkot 10 aastat? kuule, ausalt, rahune maha ja taltu sellest õigustamisest,

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest ma ei teadnud, et ta narkouimas oli, jõuab kohale. oleks see teada olnud, poleks teda kuskile mängima ega esinema, seda enam eestkõnelejaksm võetud.

Väga tubli suhtumine. Samas need esinejad kõlbavad küll väga hästi, kelle sõtuvushaigused pole (VEEL) välja tulnud. Neid sobib nii teenetemärgiga tunnustada kui esinema kutsuda.

Kuule, see on sul ikka ekstra loll jutt. Kui selgub, et mees on sind 10 aastat petnud, siis peaks teda mõistma ja edasi minema? Sest vb teised petavad ka, see pole lihtsalt välja veel tulnud? Ja kui oleks teadnud, et petab varem, siis oleks maha jätnud – selge see. Aga sinu seisukoht on, et .. ma ei saagi aru mida sa tegelikult üldse öelda pongestad siin?

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks Avandi ei tohi esineda? Kui inimesel on sõltuvushaigus, peab ta häbenema elu lõpuni? Miks on sõltuvushaigus häbimärk otsa ees, aga muud haigused ei ole? Ja kui oled salaja sõltlane, on kõik okei, aga kui avalikult, siis peitke see inimene ära? Kuna töötan sõltuvushaigusi ravivas kliinikus, siis tean nii mõndagi patsienti, kes vastuvõtul osales ja kellest lugu peetakse. Ja kes isegi pole tervenemise teel, lihtsalt keegi ei tea sellest. Miks Avandi siis peaks ennast häbenema ja varju hoidma?

Sest olla 10 aastat narkomaan on häbiväärne?

Kümme aastat, kui ta narkouimas esines, sobis sulle kõik. Nüüd, kui neli kuud puhtana olles esineb, hakkad silmi pööritma. Seega asi pole Avandis, vaid sinuni jõudvas infos. Ja need on täiesti erinevad asjad.

Ahahhaa! Hea loogika sul. Et kui keegi on inimesi tapnud/varastanud v jumal teab mida veel, siis paned inimestele pahaks, et sel ajal kui nad seda ei teanud, suhtusid inimesse hästi aga kui teada said, siis enam ei suhtu. 😀

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui teada said, siis enam ei suhtu.

vaata kuradeid jah, kui teada said panid mõrtsuka lausa vangi. Mingi ajuhäireline narkar siin kemplemas.
Kas kuskil on öeldud ka mis Ratasega juhus?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, see on sul ikka ekstra loll jutt. Kui selgub, et mees on sind 10 aastat petnud, siis peaks teda mõistma ja edasi minema? Sest vb teised petavad ka, see pole lihtsalt välja veel tulnud? Ja kui oleks teadnud, et petab varem, siis oleks maha jätnud – selge see. Aga sinu seisukoht on, et .. ma ei saagi aru mida sa tegelikult üldse öelda pongestad siin?

Ajad mingit iba. Mina tahtsin öelda seda, et neid sõltuvushaiguste käes vaevlevaid inimesi presidendi vastuvõtul oli rohkem kui Avandi. Aga Avandit tehakse siin maha, kuna tema sõltuvus on teada. Samas need teised sõltuvushaiged on igati lugupeetud inimesed, sest nad ei ole oma haigusega avalikkuse ette tulnud. Ja Avandi oli ka tubli mees see 10 aastat, kui ei olnud rääkinud oma haigusest. See on ju väga silmakirjalik suhtumine.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui teada said, siis enam ei suhtu.

vaata kuradeid jah, kui teada said panid mõrtsuka lausa vangi. Mingi ajuhäireline narkar siin kemplemas.

Kas kuskil on öeldud ka mis Ratasega juhus?

Mis Ratasega juhtus?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, see on sul ikka ekstra loll jutt. Kui selgub, et mees on sind 10 aastat petnud, siis peaks teda mõistma ja edasi minema? Sest vb teised petavad ka, see pole lihtsalt välja veel tulnud? Ja kui oleks teadnud, et petab varem, siis oleks maha jätnud – selge see. Aga sinu seisukoht on, et .. ma ei saagi aru mida sa tegelikult üldse öelda pongestad siin?

Ajad mingit iba. Mina tahtsin öelda seda, et neid sõltuvushaiguste käes vaevlevaid inimesi presidendi vastuvõtul oli rohkem kui Avandi. Aga Avandit tehakse siin maha, kuna tema sõltuvus on teada. Samas need teised sõltuvushaiged on igati lugupeetud inimesed, sest nad ei ole oma haigusega avalikkuse ette tulnud. Ja Avandi oli ka tubli mees see 10 aastat, kui ei olnud rääkinud oma haigusest. See on ju väga silmakirjalik suhtumine.

Sul on siis andmed teiste narkomaanide kohta olemas? Lao letti siis.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on siis andmed teiste narkomaanide kohta olemas? Lao letti siis.

On olemas küll, aga letti midagi ei lao. Miks peab haiged inimesed mingite kaarnate küüsi andma.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Ratasega juhtus?

Kokku kukkus. MIKS?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on siis andmed teiste narkomaanide kohta olemas? Lao letti siis.

On olemas küll, aga letti midagi ei lao. Miks peab haiged inimesed mingite kaarnate küüsi andma.

kle okei, me vist kõik saame aru juba, et sa trollid niisama siin

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Ratasega juhtus?

Kokku kukkus. MIKS?

Üle töötanud vast?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et Piibu ja Tuudu üle polegi keegi veel siin (virtuaalselt) silmi pööritanud ja ohkinud…

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just mõni päev tagasi märkasin, et Ratas oli kuskil pildil nii võõras, kõhn.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli kuskil kommentaar, et minestas.

Aga selle Avandi kallal võtmise võiks nüüd lõpetada, oksele ajab juba see manitsemine siin.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli kuskil kommentaar, et minestas.

Aga selle Avandi kallal võtmise võiks nüüd lõpetada, oksele ajab juba see manitsemine siin.

Noh, mind jälle ajavad narkomaanid ja nende tegevuse kaitsjad oksele

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit teemast jääb mulje, et Avandi tegi oma narkovärgi avalikustamisega lolli vea. Poleks avalikustanud, poleks siin kellelgi probleemi.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli suhtumine. Samas need esinejad kõlbavad küll väga hästi, kelle sõtuvushaigused pole (VEEL) välja tulnud

No see oleks ka äärmiselt ajuvaba hakata artiste keelama ära seepärast, et neil ei ole ühtegi sõltuvushaigust välja tulnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit teemast jääb mulje, et Avandi tegi oma narkovärgi avalikustamisega lolli vea. Poleks avalikustanud, poleks siin kellelgi probleemi.

No see peaks ammu arusaadav olema, et ta ei teinud seda vabatahtlikult.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, see on sul ikka ekstra loll jutt. Kui selgub, et mees on sind 10 aastat petnud, siis peaks teda mõistma ja edasi minema? Sest vb teised petavad ka, see pole lihtsalt välja veel tulnud? Ja kui oleks teadnud, et petab varem, siis oleks maha jätnud – selge see. Aga sinu seisukoht on, et .. ma ei saagi aru mida sa tegelikult üldse öelda pongestad siin?

Ajad mingit iba. Mina tahtsin öelda seda, et neid sõltuvushaiguste käes vaevlevaid inimesi presidendi vastuvõtul oli rohkem kui Avandi. Aga Avandit tehakse siin maha, kuna tema sõltuvus on teada. Samas need teised sõltuvushaiged on igati lugupeetud inimesed, sest nad ei ole oma haigusega avalikkuse ette tulnud. Ja Avandi oli ka tubli mees see 10 aastat, kui ei olnud rääkinud oma haigusest. See on ju väga silmakirjalik suhtumine.

Sul on siis andmed teiste narkomaanide kohta olemas? Lao letti siis.

jaa, A pole ainuke haige (või ex haige), kes seal seltskonnas viibis, aga keegi ei hakka kedagi letti laduma, see on ka selgemast selge, igal oinal oma mihklipäev

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas loogika on selline, et kurjategija peaks saama rehabiliteeritud (ja austatud) seetõttu, et on ka teisi sama kuritöö toimepanijaid, kes pole vahele jäänud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas loogika on selline, et kurjategija peaks saama rehabiliteeritud (ja austatud) seetõttu, et on ka teisi sama kuritöö toimepanijaid, kes pole vahele jäänud?

Loogika oleks selline, et kui inimene on tunnistanud oma vigu ja on nüüd kaine, ei peaks teda eluaeg selle eest materdama, et ta on sõltlane olnud. Avandi enam mitme jaoks ei sobi esinema, kuna tarbis narkootikume. Seni kuni ta seda ei olnud tunnistanud, sobis küll. See on ju äärmiselt silmakirjalik suhtumine.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 205 )


Esileht Hobinurk Mõtted aastapäeva kontserdist