Esileht Hobinurk Mõtted aastapäeva kontserdist

Näitan 25 postitust - vahemik 181 kuni 205 (kokku 205 )

Teema: Mõtted aastapäeva kontserdist

Postitas:
Kägu

Mis see kanep siia puutub?

Kanep on üks narkootikumidest, nii nagu ka kokaiingi. Kanepi võimalik tagajärg on skisofreenia. Tegelikult ma ei tea, võimalik, et ka teised narkootikumid võivad selleni viia, kanep aga kindlasti.

Sa ei tea narkootikumidest midagi, need ei ole sulle probleemiks ja sa pole üldse narkoga seotud arutelude sihtgrupp. Milleks siis elu eest nendes osaleda üritad?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tea narkootikumidest midagi, need ei ole sulle probleemiks ja sa pole üldse narkoga seotud arutelude sihtgrupp. Milleks siis elu eest nendes osaleda üritad?

Ma osalen kontserdi arutelus. Kas see on keelatud inimesele, kes kokaiini või kanepit ei kasuta?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma osalen kontserdi arutelus. Kas see on keelatud inimesele, kes kokaiini või kanepit ei kasuta?

Siis aruta kontserdi üle, mitte ära esita jaburaid teooriaid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma osalen kontserdi arutelus. Kas see on keelatud inimesele, kes kokaiini või kanepit ei kasuta?

Siis aruta kontserdi üle, mitte ära esita jaburaid teooriaid.

Taas kord. Kui sina näed hullumeelses sebimises meie ärkamise lugu, siis on see sinu arusaam. Kui mina näen sellises sebimises hullumeelsust, skisofreeniat ja viiteid narkootikumidele(kanepile), siis see on jabur teooria?

No tõesti, miks peab meie ärkamist hullumeelsuse kakofooniana kujutama? On kuidagi eriti sügavmõtteline?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tõesti, miks peab meie ärkamist hullumeelsuse kakofooniana kujutama?

Ei, see aeg küll hullumeelne ei olnud. Suur rõõmu eufooria oli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taas kord. Kui sina näed hullumeelses sebimises meie ärkamise lugu, siis on see sinu arusaam. Kui mina näen sellises sebimises hullumeelsust, skisofreeniat ja viiteid narkootikumidele(kanepile), siis see on jabur teooria?

Jah, nii ongi. Mingi mõistuse tsensuur võiks ikka ka olla neile tõlgendustele, mida näed.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii ongi. Mingi mõistuse tsensuur võiks ikka ka olla neile tõlgendustele, mida näed.

Jah, võiks. Ja minu mõistuse tsensuur ütleb, et selline hullumeelne sebimine lihtsalt ei saa sümboliseerida nii ilusat asja nagu oli meie ärkamisaeg. Null seost.

Nii et kas kellegi on lisaks skisofreeniale ja ärkamisele veel mõni võimalik tõlgendus?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võiks. Ja minu mõistuse tsensuur ütleb, et selline hullumeelne sebimine lihtsalt ei saa sümboliseerida nii ilusat asja nagu oli meie ärkamisaeg. Null seost.

See oli imeline aeg, noored ei kujuta sellist vabadust, rõõmu ettegi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kas kellegi on lisaks skisofreeniale ja ärkamisele veel mõni võimalik tõlgendus?

Eespool pandi kõik kirja juba. Mingist konkreetsest ärkamisajast see loomulikult ei olnud, ikka üldistatud variant.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kas kellegi on lisaks skisofreeniale ja ärkamisele veel mõni võimalik tõlgendus?

Eespool pandi kõik kirja juba. Mingist konkreetsest ärkamisajast see loomulikult ei olnud, ikka üldistatud variant.

Eespool kirjapandu ei saa ju õige olla. Sest sellest sebimisest ei tulnud kuidagi välja seda rõõmu ja helgust, mis ärkamisajaga kaasas käi. Ainult must ja pime ja kole oli! Seepärast ei olegi see seletus kohe kuidagi usutav.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingist konkreetsest ärkamisajast see loomulikult ei olnud, ikka üldistatud variant.

Mille üldisemast? Miks need pidupäevade kontserdid peavad alati nii masendavad nagu mingi õuduste aja ettekuulutused olema?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingist konkreetsest ärkamisajast see loomulikult ei olnud, ikka üldistatud variant.

Mille üldisemast? Miks need pidupäevade kontserdid peavad alati nii masendavad nagu mingi õuduste aja ettekuulutused olema?

Kontserdis ei olnud midagi masendavat.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi skisofreenia ja õuduste ja narkoennetuse nägija võiks omaenese vaimse tervisega midagi ette võtta, kui igas asjas nii kole on…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mingi skisofreenia ja õuduste ja narkoennetuse nägija võiks omaenese vaimse tervisega midagi ette võtta, kui igas asjas nii kole on…

Ei, igas asjas ei ole kole. Kontserdil oli ilusaid osi ka, nt see Vivaldi viiulil. ka Väljas on veebruar täna oli väga ilus, kuigi arusaadav, et esitaja paljudele antud hetkel ei meeldi (mid isiklikult ei häitinud). Kuulaps loomulikult ka.
Ja Ma lillesideme võtaks on imeilus luuletus, kahjuks selle hullumeelse esitusega totaalselt ära rikutud. Ja keegi ei taha siia ühtegi mõistetavat selgitust panna, miks see koledus seal taustal vajalik oli. See ärkamisaja selgitus ei aita mind, sest ma ei näe mingit seost sellel koledusel meie ajaloo ühe helgeima ajaga. kuidas teie näete?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidupäeva kontserdist peaks jääma helge ja rõõmus mälestus: oleme vabad, on oma riik, on rahu, elu edeneb, sõda ei ole, jne.
Minule küll seda ei jäänud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidi. Väga ilus ja maitsekas kleit oli. See kleit oli kole.

Lilla värv sümboliseeris toetust lilladele või?

Kleit sümboliseeris toetust tarkadele ja naistele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja Ma lillesideme võtaks on imeilus luuletus, kahjuks selle hullumeelse esitusega totaalselt ära rikutud. Ja keegi ei taha siia ühtegi mõistetavat selgitust panna, miks see koledus seal taustal vajalik oli. See ärkamisaja selgitus ei aita mind, sest ma ei näe mingit seost sellel koledusel meie ajaloo ühe helgeima ajaga. kuidas teie näete?

Kas Tormise “Raua needmine” on ka hullumeelne koledus? Mis ärkamisajast kui helgeimast ajast sa kogu aeg jaurad? Ärkamine on protsess, mis algab inimeste ükshaaval ärkamisest, mingi ideeni jõudmisest. Seda sümboliseerisid algsed üksikud luuletuse lugejad. Esimene viskas saltosid luulet lugedes, mõned jooksid ringi, rabelesid, muu sagimise kõrval aga kordasid ilusaid luuleridu. Rahvast üha lisandus, kes selle reani jõudnud, aga nad kõik olid üksi, ükshaaval. Kuni hakkas tasahilju tekkima tervik, jõuti ühte takti ja loeti luuletust koos. Siis oli rahvas ühtne ja ärganud. Sellel pole midagi pistmist ei Koidula-aegse ega 80-ndate lõpu ärkamisaja jooksupolka ega Kungla rahvaga. Etenduses kajastati ärkamise sisu, mitte vormi. Kurb, et seda peab selgitama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et olen lubjakas. Aga ausalt – need kontserdid on aastast aastasse mingis osas sarnane masendav taidluskava, riigi sünnipäevaga mingit seost ei teki. Mitu korda neid ärkamise lugusid siis rääkida?? Kui ei ole muud ideed – pange Anne Veski lavale ja baleriinid kaerajaani kargama, kah töötaks paremini kui see senine jura.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et seda peab selgitama.

Kurb on jah, et selgitamist mittevajavat kava ikka luua ei suudeta.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et olen lubjakas. Aga ausalt – need kontserdid on aastast aastasse mingis osas sarnane masendav taidluskava, riigi sünnipäevaga mingit seost ei teki. Mitu korda neid ärkamise lugusid siis rääkida?? Kui ei ole muud ideed – pange Anne Veski lavale ja baleriinid kaerajaani kargama, kah töötaks paremini kui see senine jura.

Ma olen ka lubjakas, aga pigem vaatan ikka seda taidluskava, kui Veskit ja muud sarnast.

Minu jaoks on igal aastapäevakontserdil midagi uut ja huvitavat olnud.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärkamine on protsess, mis algab inimeste ükshaaval ärkamisest, mingi ideeni jõudmisest. Seda sümboliseerisid algsed üksikud luuletuse lugejad. Esimene viskas saltosid luulet lugedes, mõned jooksid ringi, rabelesid, muu sagimise kõrval aga kordasid ilusaid luuleridu. Rahvast üha lisandus, kes selle reani jõudnud, aga nad kõik olid üksi, ükshaaval. Kuni hakkas tasahilju tekkima tervik, jõuti ühte takti ja loeti luuletust koos. Siis oli rahvas ühtne ja ärganud.

Tänan. Keegi suutis selle lõpuks arusaadavaks tõlkida.

Endiselt arvan, et ei peaks kontserdil alati midagi läbi sellise koleduse tegema. Aga nii selgitatuna on see vähemalt mõistetav.

PS. Raua needmine mulle meeldib. See on kuidagi teistmoodi mõjuv ja ei jäta sellist halba muljet mulle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et olen lubjakas. Aga ausalt – need kontserdid on aastast aastasse mingis osas sarnane masendav taidluskava, riigi sünnipäevaga mingit seost ei teki. Mitu korda neid ärkamise lugusid siis rääkida?? Kui ei ole muud ideed – pange Anne Veski lavale ja baleriinid kaerajaani kargama, kah töötaks paremini kui see senine jura.

tõesti või, mina ei nõustu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimustust just ei tekitanud, aga kui võrrelda ühe Ilvese aegsega kui terve kontsert koosnes titehäälega tibi viiksumisest, siis polnud väga vigagi. Mis sellest iirisest saanud on?

Eesti 100 oli lausjama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kas kellegi on lisaks skisofreeniale ja ärkamisele veel mõni võimalik tõlgendus?

Kui loosungina, siis “Ühtsuses peitub jõud!” Kuni on 1-2 või kümmegi omaette hõikujat, kes alati terviklikku lauset/mõtet ei oska sõnastada,  ja erinevas suunas tegutsevad, ei teki ilu ega ühtsust. Vaatame neid kui imelikke tõmblejaid. Alles siis, kui liigutakse samas suunas ja rütmis, ollakse kuuldav ühiste soovidega jõud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimustust just ei tekitanud, aga kui võrrelda ühe Ilvese aegsega kui terve kontsert koosnes titehäälega tibi viiksumisest, siis polnud väga vigagi. Mis sellest iirisest saanud on?

Eesti 100 oli lausjama.

Õnneks sinusugused kunstikauged inimesed selles osas hääleõigust ei oma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 181 kuni 205 (kokku 205 )


Esileht Hobinurk Mõtted aastapäeva kontserdist