Esileht Pereelu ja suhted Mõttetu surm

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Mõttetu surm

Postitas:
Kägu

Arusaadav – kui rünnatakse, peab kabuhirmus põgenema, mitte vastu hakkama ja ka teisi kaitsma.  Sai ju naine ka raudkangiga vastu pead. Muide,  meil ei ole naine mehe isiklik omand.

Tapmine toimus siis, kui enam mingit rünnakut polnud. Armukese viga ja kättemaks. Punkt

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tapmine toimus siis, kui enam mingit rünnakut polnud. Armukese viga ja kättemaks. Punkt

Viha ja punkt

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis 3-4 krimkaristusega mehepoega läks ühele tüdrukule ta riideid tagastama. Kui altruistlik.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See noor noakangelane võis vabalt olla sitke vend nagu Ustimenko. Läks vapralt (relvastatult) välja mitme lõbusa mehe vastu ja ta käsi ei vääratanud

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt oli tüdruk veel alaeline? Mis asja läksid täiskasvanud mehel alaelistega klaarima? See “riiete” viimise jutt on väga kahtlane. Läksid seda 17 aastast poissi “õpetama” aga läks veidi valesti?? Nagu kadunu sõber seletas..see “kärbselegi” mitte liiga tegev hakkas seda 17.aastast taga ajama ja sündmus juhtus maja taga? Kelle käes ikkagi nuga algselt  oli??

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kes tapeti, ilmselgelt.

Tema ei saanud see olla, tal pole enam elu, mida rikkuda.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rikutigi täiesti ära tema elu.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4258390: Tema ei saanud see olla, tal pole enam elu, mida rikkuda. Rikutigi täiesti ära tema elu.

Sada korda juba selgitatud, et need pole võrdse kaaluga asjad: kas sa oled surnud ja sul pole enam elu, mida rikkuda või su elu on rikutud süümekate tõttu, mis lähevad ajaga üle. Surnu elu pole rikutud, ta on surnud, tal ei ole enam elu. Imelik, et sa ikka ei saa aru, et seda ei saa võrrelda.

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Rikutigi täiesti ära tema elu.

Rikutud elu ja üldse mitte elu on kaks erinevat asja.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu kadunu sõber seletas..see “kärbselegi” mitte liiga tegev hakkas seda 17.aastast taga ajama ja sündmus juhtus maja taga? Kelle käes ikkagi nuga algselt oli??

Ütleme nii, et Jõgevale kuluks ära isa Brown oma terava mõistusega ja juhtum saaks lahenduse nädalaga. Küll tema juba välja uuriks, kelle käes oli nuga algselt.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See läheb juba filosoofiaks kätte. Kui sind maha lüüakse, kas sinu elu saab sellega rikutud? Kas noore inimese elamata jäänud elu on ka nagu rikutud elu?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sind maha lüüakse, kas sinu elu saab sellega rikutud? Kas noore inimese elamata jäänud elu on ka nagu rikutud elu?

Seda ma ju räägingi, et kui mind maha lüükse, siis ma olen surnud, seda ei saa nimetada rikutud eluks, sest mul pole enam elu. Võib-öelda, et selle noore vanemate elu on igaveseks rikutud või midagi sellist, aga ei saa öelda, et kahe inimese elu on võrdselt rikutud. Tapja elu on mingil määral rikutud tõesti, aga seda on võimalik parandada, sellest üle saada, mida iganes. Aga surnu elu ei ole rikutud, tal pole elu.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma ju räägingi, et kui mind maha lüükse, siis ma olen surnud, seda ei saa nimetada rikutud eluks, sest mul pole enam elu.

Sa oled ju vana filosoof. Oleks inimene vigaseks jäänud, siis oleks olnud tema elu rikutud, aga kuna surnud, siis on lihtsalt surnud. Aga mõttetu see surm ju oli, sellega nõustud, mingi noore neiu pärast mindi ärplema.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks inimene vigaseks jäänud, siis oleks olnud tema elu rikutud, aga kuna surnud, siis on lihtsalt surnud.

No täpselt nii ongi, mitte mina pole mingi filosoof. Lihtsalt ajas marru siin ühe väide, et noh näed nüüd, kahe noore elu igaveseks rikutud. Mis mõttes, kui üks nendest on surnud? Tapja elab kenasti edasi. Eks mingi aeg ehk on halvem olla, aga mälul on haruldane omadus halvad asjad unustada ja eluga edasi minna. Loomulikult oli see surm täiesti mõttetu.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

„Sõna sõna vastu“ olukorras leiutatakse uurimise käigus, et hilisem ohver, võitluskunste valdav Helari, kes tuli õrnemat poolt ahistama, ähvardas kõik maha lüüa jne. Mõrtsukal hirmust püksid sõelusid püüli. Võttis enesekaitseks noa välja, aga raevunud mehemürakas tuli hooga peale ja ise jooksis kogemata endale noa sisse.

Mulle selline arutelu isegi meeldis. Ma ei imestaks, kui asi kvalifitseerub enesekaitseks julma Helari ees. Muidugi jääb küsimus, miks nuga tasku pandi. Aga kui on hea advokat, siis võib tapja saada 5 aastat ja kui käitub vanglas hästi, siis saab veel varem välja. Eks vaatame aasta pärast, mida kohus otsustab.

Palun ära hala. Paadunud narkomaanid tulevad kolmekesi õuele arveid klaarima ja sa läheks vastu lilleõis pihus?

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt oli tüdruk veel alaeline? Mis asja läksid täiskasvanud mehel alaelistega klaarima? See “riiete” viimise jutt on väga kahtlane. Läksid seda 17 aastast poissi “õpetama” aga läks veidi valesti?? Nagu kadunu sõber seletas..see “kärbselegi” mitte liiga tegev hakkas seda 17.aastast taga ajama ja sündmus juhtus maja taga? Kelle käes ikkagi nuga algselt oli??

Oled õigel teel.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No täpselt nii ongi, mitte mina pole mingi filosoof. Lihtsalt ajas marru siin ühe väide, et noh näed nüüd, kahe noore elu igaveseks rikutud.

Inimesed tajuvad keele nüansse erinevalt, näiteks sõna ‘rikutud’ tähendust. Algselt oli huvitav sinu tarmukat väite tõestust jälgida, aga nüüd oled mitu korda end korranud ja võiksid aru saada, et selle koha peal pole küsimus niivõrd juhtunule hinnangu andmises vm vaid hoopis erinevas keeletunnetuses.
P.s. Tänu sinu kangekaelsele vaidlemisele jõudsin ka pigem arusaamale, et kui noore inimese elu vägivaldselt lõpetatakse, siis see elu on tõepoolest rikutud.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just nii ja seepärast ma küsisingi, et kes see esimene ja teine noor olid, kelle elu on igaveseks rikutud. Seepeale sain teada, et mul on kõva pea…

Sul on tõesti kõva pea. Sa usud, et tapja kogu oma ülejäänud elu ei kannata selle all, et teise poisi tappis? Pead ainsaks tema kannatuseks kohtu poolt määratavat karistust ja edasi elab nagu lill? No kõva pea on sinu kohta isegi vähe öeldud. Täielik ettekujutusvõime puudumine on õigem diagnoos. Loomulikult on ka tapja elu igaveseks rikutud sõltumata sellest, mis karistuse või kas üldse ta saab.

Võib, aga ei pruugi olla. Me ei saa võtta kõike omaenese mõõdupuu järgi. Need, kes on teinud midagi tõeliselt halba, oskavad selle iseendale enamasti väga kenasti ära põhjendada, mõelda selle kuidagi “vältimatult hädavajalikuks” sammuks. Vaevalt et ükski koonduslaagri töötaja pärast sõja lõppu unetuna öösiti oma kodus voodis vähkres, silme ees kangastumas tema poolt tapetud inimesed. Oh ei! Nad mõtlesid selle enda jaoks vältimatuks teoks, kuna “Ma ju tegin kõigest oma tööd!” Täpselt samamoodi selgitab tapja ka nüüd endale ja teistele, et tal lihtsalt ei  jäänud muud üle.

Ja teiseks on tapjate psüühika enamasti midagi muud kui tavainimese oma. Teadlased on uurinud vanglas istuvaid mõrtsukaid ja toonud välja, et nende emotsioonide diapasoon on väga kitsas. Paljud neist ei oskagi tunda kahetsust või tunnevad seda mitte kuigi märkimisväärsel määral.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paadunud narkomaanid

Kas sa tunned neid, et viskad õhku sellise väite?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See riiete viimise jutt on ikka väga imelik. Selliseid asju ajavad eksid omavahel, mitte ei tooda sõprade kampa kaasa. Minu eks on ka ettearvamatu, kui ta ilmuks kamba jõmmidega mu ukse taha, ma ka ei tea mida ma teeks. Ilmselt kardaks väga ja ei laseks teda uksest sisse. Kuigi ka mina ei võtnud kõiki oma asju eksi juurest kaasa. Elusalt ja tervelt kiirelt minema saada oli olulisem kui kõikide nartsude kaasa krabamine.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed tajuvad keele nüansse erinevalt, näiteks sõna ‘rikutud’ tähendust. Algselt oli huvitav sinu tarmukat väite tõestust jälgida, aga nüüd oled mitu korda end korranud ja võiksid aru saada, et selle koha peal pole küsimus niivõrd juhtunule hinnangu andmises vm vaid hoopis erinevas keeletunnetuses.

Täpselt nii.

P.s. Tänu sinu kangekaelsele vaidlemisele jõudsin ka pigem arusaamale, et kui noore inimese elu vägivaldselt lõpetatakse, siis see elu on tõepoolest rikutud.

Loomulikult on ta rikutud. Siin on küsimus, kas elu on rikutud või rikkumata, rohkem variante pole. Lõpetatud elu on rikutud elu, mitte mingil juhul ei saa ta ju olla rikkumata. Samuti ei ole võimalik olla rohkem või vähem rikutud, nagu ei saa olla natuke või palju rase.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti ei ole võimalik olla rohkem või vähem rikutud, nagu ei saa olla natuke või palju rase.

Loomulikult saab miski olla rohkem või vähem rikutud. Millegi rikkumine ei ole absoluutne jah/ei teema nagu rasedus, mille sa näiteks tõid. Rikkumine ei ole mitte kvalitatiivne, vaid kvantitatiivne suurus. On olemas selline asi nagu elukvaliteet. Nagu valuskaala 0-10, nii ka elukvaliteet 0-10, ainult et numbrid jooksevad vastupidi, ja elukvaliteet on äärmiselt suhtelilne ja individuaalne ning multifaktoriaalne mõiste. Surnul on elukvaliteet 0 nüüd ja igavesti, tapjal…oleneb. Võib olla 0 (hullumajas ahelate küljes? või on seal 1 või 2 või 5 – see kõik sõltub mentaalsest seisundist, äkki mõni on isegi seal rõõmus, kui lõunasöök tuuakse), aga võib olla ka näiteks 3, 5 või 9 või isegi 10. Kust sina tead, milline elukvaliteet saab olema tapjal? Fakt on ainult see, et surnu oma on 0, seda väidet ei saa mitte keegi vaidlustada.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teiseks on tapjate psüühika enamasti midagi muud kui tavainimese oma. Teadlased on uurinud vanglas istuvaid mõrtsukaid ja toonud välja, et nende emotsioonide diapasoon on väga kitsas. Paljud neist ei oskagi tunda kahetsust või tunnevad seda mitte kuigi märkimisväärsel määral.

Antud juhtumi kontektsis on see väide väga küündimatu ja ütleks, et sellise jutu rääkija enda emotsioonide diapasoon on päris kitsuke.

Absoluutselt igaühest meist võib saada väga halbade asjaolude kokkulangemisel mõrvar. Ei ole absoluutselt mitte mingisugust kinnitust, et see 17-aastane teismeline läks tookord välja kindla teadmisega, et tapab kellegi ära.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Antud juhtumi kontektsis on see väide väga küündimatu ja ütleks, et sellise jutu rääkija enda emotsioonide diapasoon on päris kitsuke.

Absoluutselt igaühest meist võib saada väga halbade asjaolude kokkulangemisel mõrvar. Ei ole absoluutselt mitte mingisugust kinnitust, et see 17-aastane teismeline läks tookord välja kindla teadmisega, et tapab kellegi ära.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa selle minu emotsioonide kitsukuse all tegelikult silmas pidasid? Ootasid, et ma pean hakkama mõrtsukale empaatiliselt kaasa tundma või? Tänan, ei.

Sa väidad, et absoluutselt kõik inimesed on potentsiaalsed mõrvarid. Ei tea… Kui näiteks tabaksin mingi mehe mu väikest last vägistamas, siis jah, väga võimalik, et ma äsaksin talle esimese ettejuhtuva raskemat sorti asjaga ega mõtleks tagajärgedele.

Ent antud juhul läks nooruk välja, olles juba eelnevalt pistnud endale noa taskusse valmis. Ja mingit akuutset kellegi vägistamise vms situatsiooni ei paistnud seal ka olevat.

Tegelikult, meie kõik satume aeg-ajalt vaidlustesse jts konfliktsetesse situatsioonidesse, see on osa elust. Kuid valdav enamik meist suudab neid situatsioone lahendada ilma vaidlevat vastaspoolt ära tapmata. Kes ei oska konflikte sõnadega lahendada, vaid krabab noa järele – see näitab paraku tema kohta nii mõndagi. Ehk siis, temas on midagi sellist negatiivset, mida tavainimeses ei ole.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt nii.

Loomulikult on ta rikutud. Siin on küsimus, kas elu on rikutud või rikkumata, rohkem variante pole. Lõpetatud elu on rikutud elu, mitte mingil juhul ei saa ta ju olla rikkumata. Samuti ei ole võimalik olla rohkem või vähem rikutud, nagu ei saa olla natuke või palju rase.

Kle mida sa demogoogitsed. Ohvri elu on lõppenud, mitte rikutud. Rikkus ta oma elu ära juba aastaid varem oma elukommetega. Äärmisel juhul on rikutud ta vanemate elud, kes peavad elama teadmisega, et nii läks.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa selle minu emotsioonide kitsukuse all tegelikult silmas pidasid? Ootasid, et ma pean hakkama mõrtsukale empaatiliselt kaasa tundma või? Tänan, ei.

Sa väidad, et absoluutselt kõik inimesed on potentsiaalsed mõrvarid. Ei tea… Kui näiteks tabaksin mingi mehe mu väikest last vägistamas, siis jah, väga võimalik, et ma äsaksin talle esimese ettejuhtuva raskemat sorti asjaga ega mõtleks tagajärgedele.

Ent antud juhul läks nooruk välja, olles juba eelnevalt pistnud endale noa taskusse valmis. Ja mingit akuutset kellegi vägistamise vms situatsiooni ei paistnud seal ka olevat.

Tegelikult, meie kõik satume aeg-ajalt vaidlustesse jts konfliktsetesse situatsioonidesse, see on osa elust. Kuid valdav enamik meist suudab neid situatsioone lahendada ilma vaidlevat vastaspoolt ära tapmata. Kes ei oska konflikte sõnadega lahendada, vaid krabab noa järele – see näitab paraku tema kohta nii mõndagi. Ehk siis, temas on midagi sellist negatiivset, mida tavainimeses ei ole.

Sinu kultuurne jutt ei maksa mitte midagi, kui seda surma saanud kutti vähegi teaksid.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu kultuurne jutt ei maksa mitte midagi, kui seda surma saanud kutti vähegi teaksid.

Selge pilt, ma ei teadnud, et sa mõrtsuka sõber oled ja teda kaitsed. Oleksid võinud varem mainida.

+4
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle mida sa demogoogitsed.

Ainuke, kes siin demagoogitseb ja lõpetada ei oska, oled ise. Kellegi ära tapmine on ikka tema elu põhjalik ärarikkumine. Ei ela vist edasi, on nii? Oli elus, tapmisega rikuti see võimalus elada ära. Räägid veel lähemalt demagoogiast, sa oled nii kodus selles?

Su keeletunnetus on samast klassist mu ühe tuttavaga, kes kurtis, et “Austatud” on ebaviisakas pöördumine, nagu oleks enne austatud ja nüüd enam ei ole 🙂

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

No siis Jõgeva sai korraga kahest pätist lahti- ühs hauas, teine vangis. win-win.

+1
-4
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Esileht Pereelu ja suhted Mõttetu surm