Esileht Kodunurk Majaplaan selline, et puudub esik

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Majaplaan selline, et puudub esik

Postitas:

Elan majas millel puudub esik. Majja sisenedes on kohe suur salongi moodi ruum, mida eelmised elanikud on kasutanud teleka vaatamiseks ja kohvitamiseks. Ruumi pindala on ca 20 m2. Soovime elukaaslasega selles ruumis remonti teha ja ka ümber kujundada. Hetkel ei tea kuhu tekitada välisrõivaste ja jalanõude nurk, mind isiklikult häirib, et need mulle pidevalt silma jäävad. Väiksem ruum välisriiete jaoks asub sellest ruumist edasi, aga ei soovi ka, et pidevalt oleks välisjalanõudega üle toa käimist. Antud eesruumist edasi tuleb ka vahetuba, mis on avatud ühenduses köögiga. See vahetuba on mõeldud einestamiseks ja koosviibimisteks, kuigi eesruumis sööme elukaaslasega igapäevaselt ja seal kasutame ka arvutit ja vaatame televiisorit. Mind häirib seem et akna taga on meil kohe autotee ja kõnnitee, tahaks natuke rohkem privaatsust.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib seem et akna taga on meil kohe autotee ja kõnnitee, tahaks natuke rohkem privaatsust.

Ja soovid siis nüüd täpsemalt mida?
Et keegi perekoolist tuleks ja selle autotee ümber suunaks, akna kinni ehitaks vms?

Esiku kohta on raske midagi öelda enne kui pole plaani näinud. Su jutt ei ole eriti selge ja loogiline ka.
Iseenesest see, et esik puudu on, on savi. Esik on tollest ajast, kui hoiti toas sooja. Kui uks on norm ja küte norm, pole esikut vaja.
Riiete ja jalanõude jaoks võib ju kuhugi suure ja õhukese lükandustega (või lausa peegelustega) kapi tekitada, võimalikult ukse lähedale ja seinast seina, et arugi ei saaks, et tegu kapiga on.
Aga nagu ma ütlesin, korteri plaan!

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 15:32; 10.12 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii ülbe vastus, ma lihtsalt ootan ideid sisekujunduse osas

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sel nn.salongil on äkki üks kinnine(ilma akendeta) seinapaneel, millest annakski täies ulatuses kohandada..nomaitea…mingi lükanduste või millegaiganes paigakese, kus hoida üleriideid, jalanõusid jms, mis ei pea silma all olema koguaeg. Ma ka ei tahaks, et uksest sisse marssides jalutan oma poriste jalanõudega üle toa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii ülbe vastus, ma lihtsalt ootan ideid sisekujunduse osas

Ei saanud sellest autotee kirjeldusest just aru, et sisekujunduse jaoks see oluline detail.
Minu viga.

Aga sisekujunduse ideed ikka panid oma suures solvumises tähele?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 15:32; 10.12 15:36;
To report this post you need to login first.

mina võtaks maha nende 3 ruumi vaheseinad (kui pole kandvad), ja tekitaksin endale vajaliku ruumijaotuse. On küll rohkem tööd, aga pärast ei jõua ennast ära tänada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende ruumide seinad on kandvad. Lisan veel sellem et majja sisse astudes jääb vasakut kätt 1m2 nurk kus on radiaator ja sealt kohe vasakule ka uks, mis viib garaazi, paremale poole jääb pool meetrit seina ja siis kohe lai 2 m aken. Kõrgete lagedega on kogu alumine korrus niiet isegi ei team millist stiili võiks kasutada. Eelistan pigem lakoonilist ja puhast stiili. Ehk on võimalik sellesse väiksesse nurka asetada üks ülariiete kapp, kuigi arvanm et ruumi jääb vast väheks…

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on võimalik sellesse väiksesse nurka asetada üks ülariiete kapp, kuigi arvanm et ruumi jääb vast väheks…

1m2 kapi jaoks jääb pisut väheks.
Isegi kui garaažiuks mujale viia, ei pea ju tingimata toast käima…
Sel juhul saaks, et kuskil on veel üks suurem kapp ja pisikeses on ainult igaühel 2 ülarõivast ja 2 paari jalatseid. (nende jaoks siis riiulitega kapp!). Lapsed enam ei mahu.

Kui paremal pool on 1/2m seina + aken, siis sellega ei tee mitte midagi.

Mis seal vasakul pool pärast seda ruutmeetrist nurka edasi on, kas pole mingit pikemat 1.5-2m seina?
Jah, plaani tahak snäha, siis oskaks midagi ppakkuda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 19:48; 11.12 04:28; 11.12 13:06; 11.12 14:52; 11.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandvad seinad ei takista seinte maha võtmist, sel juhul paigaldatakse lakke uued kandvad talad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1m2 nurgast edasi tuleb jah pikem sein ca 4 m, arvan nüüd jubam et hea oleks teha tuppa sirmiga kordiorm et ehk tekib siis esikuosa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nii ei saaks teha, et sinna garaazhiukse poolsesse nurka teha vahesein lükandustega kapiga, mis ulatub välisukse ette välja (varjab vaate otse tuppa), kapp avaneks siis välisukse poole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pikem sein ca 4 m, arvan nüüd jubam et hea oleks teha tuppa sirmiga kordiorm et ehk tekib siis esikuosa.

Mingit sirmiga koridori ma ei teeks, sest seda esikut pole tõepoolest vaja. Vaata sarja Friends uuesti, kui keegi tuli külla, siis oligi kohe elutoas.
(New York`is on umbes sama kliima, mis meil, kui keegi nüüd tahab hirmsasti vaielda; näiteks praegu on seal 9 kraadi sooja)

Sinna pikka seina võiks riidekapi teha, täpselt nii õhukese, et mehe king mahub ristipidi sisse. (ehk siis umbes 30cm).
Ülarõivad paigutaks ustega paralleelselt mingite selliste riidepuu hoidjatega, mis on spetsiaalselt disainitud kitsaste kappide jaoks.
Ette lükanduksed.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 19:48; 11.12 04:28; 11.12 13:06; 11.12 14:52; 11.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igavene jama on selline lahendus, tuttavatel on sama – nii kui uksest tuled – kohe suures toas. Ühelt poolt on alati need jalatsid ukse ees, teiseks lased külma kohe tuppa, meie kliimas on see ikka laustotrus, kui esikut ei ole.
Kirjeldatu järgi on raske nõu anda, kutsu mõni asjapulk vaatama, kuidas annaks esik teha.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan majas, kus kõigepealt on väike ja külm eeskoda ja sealt edasi astutakse juba otse suurde kööki.
Eeskoda on tõesti koda ja mitte esik. Talvel on hingeaur silmaga näha ja rahumeeli võib seal lumiseid saapaid puhtaks trampida, aga pikemaks olemiseks ja riietumiseks see koht küll ei sobi.

Maja on 150 aastat vana.
Kusjuures eeskoda on hiljem juurde ehitatud. Algselt astutigi õuest otse suurde kööki.
Minule väga meeldib niimoodi.
Meil on peenemaks võõrustamiseks nö. elutuba ka, aga enamasti sinna meil külalised ei jõuagi. Köögis on ikka need kõige mõnusamad olemised ja istumised.

Mäletan, et mu vanaemal oli sama moodi, et elutuppa külalisi ei juhatatudki. Ainult siis, kui suurem juubel vms. Siis võeti elutuba ka kasutusele.
Aga muidu oli ikka köök see koht, kuhu inimene kõige esmalt sattus ja kus talle istet pakuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähteandmed on väga segased ja puudulikud selleks, et midagi arvata. minu meelest kõige olulisem küsimus – kas teil on seda 20-ruudust ruumi millekski vaja ja kui on, siis mis oleks selle otstarve?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:19; 11.12 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähteandmed on väga segased ja puudulikud selleks, et midagi arvata. minu meelest kõige olulisem küsimus – kas teil on seda 20-ruudust ruumi millekski vaja ja kui on, siis mis oleks selle otstarve?

Kirjutas ju, et kasutavad elutoana igapäevaselt, söövad, vaatavad telekat. Et suure akna taga on kohe tänav ja kõnnitee, seega pole nii privaatne.
Mina küsiks, kas teil on veel mõni sama suur ruum (lisaks avatud köögile ja vaheruumile, kuhu saaksite elutoa üle kolida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähteandmed on väga segased ja puudulikud selleks, et midagi arvata. minu meelest kõige olulisem küsimus – kas teil on seda 20-ruudust ruumi millekski vaja ja kui on, siis mis oleks selle otstarve?

Kirjutas ju, et kasutavad elutoana igapäevaselt, söövad, vaatavad telekat. Et suure akna taga on kohe tänav ja kõnnitee, seega pole nii privaatne.

Mina küsiks, kas teil on veel mõni sama suur ruum (lisaks avatud köögile ja vaheruumile, kuhu saaksite elutoa üle kolida?

ma lugesin, et kasutavad (ilmselt kuna eelmised omanikud on andnud sellele ruumile niisuguse funktsiooni), aga küsimus oli, kas neil on vaja seda niisugusena. ehk saab söögitoa elutoaga kokku viia nt. sellest 20-ruudusest saab esiku ja kabineti nt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:19; 11.12 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähteandmed on väga segased ja puudulikud selleks, et midagi arvata.

Lisaks, kui midagi arvad või pakudki, siis lendab teemaalgataja oma miinustamisega peale, seega polegi mõtet.

Las joonistab selle maja plaani enne üles, teeb pildi ja riputab kuhugi üles; enne ei saa tõesti midagi pakkuda.
Aga ilmselt ta ei soovinudki seda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 19:48; 11.12 04:28; 11.12 13:06; 11.12 14:52; 11.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks te sellise maja üldse ostsite, kui see ei sobi, et esikut ei ole ja tänav otse akna taga?

Akna ette pane kardinad. esiku osas ei oska nõu anda, see peaks olema pigem mingi vaheseina ehitamise teema seal, ümberehitus, mitte niisama “sisekujunduslik nipp”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:23; 11.12 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaks olema pigem mingi vaheseina ehitamise teema seal

Mina ei teeks, kui see tuba juba niigi väike.

Aga kui just tuleb see “esiku” kiiks nii kõvasti peale, et on vaja, siis ma pigem teeks veranda.
Elasin kunagi Nõmmel üürikas, puust kortermaja aastast 1936, kindlasti ka mingi kaitse all ja ikkagi sai omanik kuidagi sinna loa see veranda teha; see tehti loomulikult majaga täpselt samas stiilis, isegi plekkvaltskatus majaga sama + soojustatud + korralik uks ja üsna suur ruum.
Päris ilus ja sobiv sai. Põrandaküte hoidis teda talvel soojana ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 19:48; 11.12 04:28; 11.12 13:06; 11.12 14:52; 11.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ostnud maja, see on pärandatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ostnud maja, see on pärandatud

Aga müüge maha ja ostke endale sobiv maja? Kas see ei tule kõne alla? Veider on ju, et elate sellises kohas, mis ei meeldi. No esiku saaksite veel ümber tehtud kuidagi, aga tänavat otse akna alt ära organiseerida ei anna.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:23; 11.12 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga müüge maha

Arvad, et sellisele oleks ostjate järjekord?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 19:48; 11.12 04:28; 11.12 13:06; 11.12 14:52; 11.12 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ostnud maja, see on pärandatud

Aga müüge maha ja ostke endale sobiv maja? Kas see ei tule kõne alla? Veider on ju, et elate sellises kohas, mis ei meeldi. No esiku saaksite veel ümber tehtud kuidagi, aga tänavat otse akna alt ära organiseerida ei anna.

Aga kui elutuba mujale teha, siis ju ka pole enam probleemi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegemist on abikaasa lapsepõlvekoduga ja maja müümisel peaks müügist saadud tulu jagama teiste sugulastega, siis ei ole meile müümine hetkel kasulik. Seepärast otsustamem et oleks lihtsam see maja nö korda ja nägusamaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegemist on abikaasa lapsepõlvekoduga ja maja müümisel peaks müügist saadud tulu jagama teiste sugulastega, siis ei ole meile müümine hetkel kasulik. Seepärast otsustamem et oleks lihtsam see maja nö korda ja nägusamaks teha.

Pärandatud maja, mille müügist saadus raha tuleb teiste sugulastega jagada. Järelikult on majal mitu omanikku ja sel juhul on tõesti targem see maja maha müüa, raha jagada kui et oma raha sinna sisse taguda ning pärast hiljem ikka maha müüa ja raha jagada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks pärija on nö kadunud ja 2 aasta jooksul ilma tema allkirjata ei saa maja müüa. Saadud protsent oleks liiga väike uue kodu soetamiseks ja pangalaenu me ei soovi võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 15:24; 10.12 15:35; 10.12 19:17; 10.12 21:41; 11.12 19:07; 13.12 14:02; 13.12 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majja sisenedes on kohe suur salongi moodi ruum, pindala on ca 20 m2.

Antud eesruumist edasi tuleb ka vahetuba, mis on avatud ühenduses köögiga

Mina teeks eesruumist suure esiku, kus oleks peegelseintega kapp, mis mahutab kõik üleriided ja jalanõud + väike diivan. Siis ei ole nii, et kui perega kusagilt tuled, siis pooled peavad ukse taga ootama, kuni esimesed riidest lahti võtavad. Külalistel ka mugav. Ja akna tagune tänav ei sega kedagi – pane ruloo ette.

Sellele järgnevat avatud köögiga tuba kasutaks elutoana, söögitoana jmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Majaplaan selline, et puudub esik