Esileht Ilu ja tervis MRT kompuuteruuring tekitab vähki !

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: MRT kompuuteruuring tekitab vähki !

Postitas:
Kägu

Teadlased ja arstid on välja selgitanud, et MRT kompuuteruuring tekitab vähki.Täpsemalt verevähki.Kindlasti on see ääretult masendav avastus ja varsti on juba enamik inimesi vähkkasvajaga.  Allikas: https://forte.delfi.ee/artikkel/120246930/laialdane-uuring-kompuuteruuringutega-kaasneb-suurenenud-vahirisk-noortele

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

MRT ja kompuutertomograaf on kaks erinevat seadet ja neis kasutatav tehnoloogia on samuti erinev.

MRT ehk magnetresonantstomograafia ei sisalda mingeid kiirgusdoose vaid tehnoloogia põhineb magnetvälja kasutamisel.

Kompuutertomograafias kasutatakse ioniseerivat kiirgust, mis on küll suurema doosiga kui tavalises röntgenis, kuid kumbagi neist ei tehta ilma olulise põhjuseta, milleks on haiguste diagnoosimine ja vajaliku ravi määramine.

Tänaval ringi liikudes olete ka pidevalt mingi looduslikult esineva kiirguse väljas. Päike, radoongaas jne. Need doosid on väga väikesed, kuid pika eluea jooksul avaldavadki oma mõju. Tihti lennukiga reisides on need doosid ka suuremad.

Keegi ei ole veel surnud täiesti tervena ja samas konditsioonis rakkudega kui sünnihetkel. Seni kuni keskkond meie ümber ei ole piisavalt puhas, tekitabki see paratamatult erinevaid haiguslikke ilminguid. Ka hapnik on tegelikult organismile pikema aja jooksul kahjulikuna mõjuv element.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadlased ja arstid on välja selgitanud, et MRT kompuuteruuring tekitab vähki.Täpsemalt verevähki.Kindlasti on see ääretult masendav avastus ja varsti on juba enamik inimesi vähkkasvajaga. Allikas: https://forte.delfi.ee/artikkel/120246930/laialdane-uuring-kompuuteruuringutega-kaasneb-suurenenud-vahirisk-noortele

Huumorinurk avatud. Tuld!

MRT kompuuteruuring!

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüpohondrik loeb ajalehte.

Otsingusõnaks paneb vähk.

Leiab uuringu.

Liidab kõik numbrid, mis ta leiab.

Korrutab saadu poole maakera elanikega, kuna on kindel, et kõik siin ilmas oma elu jooksul satuvad kompuutrite sisse.

Sest kogu inimkond on haige.

Ja keegi ei näe seda jubedat tõde.

Tema teab täpselt.

Postitab.

Ärevus langeb.

Jälle tehtud.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuringus osalesid alla 22 aastased. Minu teada lapsi lihtsalt niisama ilma põhjuseta tomograafiauuringutele ei saadeta. lisaks oli artiklis mainitud, et kiirgusdoosid on selle 20 aasta jooksul, mil uuring toimus madalamaks läinud.

Mina oma pea 50 eluea jooksul pole kordagi tomograafias käinud, aga kui on valida, et kas selle abil saada jälile juba vbl olemasolevale vähile või karta, et see uuring tekitab vbl mingi aja pärast vähki, siis muidugi valiksin esimese.

Selle kõrval, et mulle maitseb krõbedaks praetud liha on see tomograafiahirm kökimöki…

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

seesama leib, mida siin maailmaosas on sadu aastaid söödud, olevat paras vähitekitaja. või siis soolatud seapekk, suitsutatud liha, samuti vähitekitajad…, elamine on üldse ohtlik, ütleks teema tegijale

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige rohkem on sul võimalus kiirgusdoosi saada hambaravis, mõni arst klõpsib neid pilte päris kõvasti. Ja ei kasutata ka kaitsevarustust nagu peab. Sellega võiks tegeleda ja seda karta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See artikkel ei ole ju MRT kohta!

CT-ga saab tõepoolest kiirgust, sinna nt rasedaid ei lubata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige rohkem on sul võimalus kiirgusdoosi saada hambaravis, mõni arst klõpsib neid pilte päris kõvasti. Ja ei kasutata ka kaitsevarustust nagu peab. Sellega võiks tegeleda ja seda karta.

See ei ole suur doos.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole suur doos.

Ei ole, aga kui neid pilte liiga palju teha, siis on see siiski ohtlik. Ja kaitsevahendeid ei kasutata nagu peab. Paljudele teile pannakse krae ja tinapõll. Nii palju kui mina olen käinud, väga vähe kasutatakse kaitsevahendeid nõuetekohaselt. 3D panoraamröntgeniga saab täiesti arvestatava doosi.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole suur doos.

Ei ole, aga kui neid pilte liiga palju teha, siis on see siiski ohtlik. Ja kaitsevahendeid ei kasutata nagu peab. Paljudele teile pannakse krae ja tinapõll. Nii palju kui mina olen käinud, väga vähe kasutatakse kaitsevahendeid nõuetekohaselt. 3D panoraamröntgeniga saab täiesti arvestatava doosi.

Alati pannakse kaelakrae, kuna kilpnääre on kiirguse suhtes eriti tundlik. Korra tehti ühest hambast pilti ka raseduse III trimestril, ma olin sellega ise nõus. Doos on tõesti imepisike, emakast kaugel ja ma eelistasin olukorda, kus hambaarst on kindel, et kõik sai õigesti, mitte ei läinud ehku peale ja äkki oleks hiljem uuesti pidanud midagi ümber tegema.

Põll pannakse lisaks panoraamülesvõtte tegemisel. Ka siis pandi, kui olin lapsega, kellel pilti tehti, koos ruumis. Panoraamülesvõtet tehakse üldse vähe, see on ju ülevaate saamiseks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadlased ja arstid on välja selgitanud, et MRT kompuuteruuring tekitab vähki.Täpsemalt verevähki.Kindlasti on see ääretult masendav avastus ja varsti on juba enamik inimesi vähkkasvajaga. Allikas: https://forte.delfi.ee/artikkel/120246930/laialdane-uuring-kompuuteruuringutega-kaasneb-suurenenud-vahirisk-noortele

Tsitaat viidatud artiklist: „Absoluutse riski mõttes tähendab see, et iga 10 000 lapse kohta, kellele tehakse kompuutertomograafuuring, võib oodata umbes 1-2 vähijuhtu 12 aasta jooksul pärast uuringut,“ ütleb uuringu autor Magda Bosch de Basea.

Mõttetu paanikakülvamise katse teemaalgataja poolt. On tõesti kordades kahjulikumaid ja ohtlikumaid asju, mida me igapäevaseltki teeme ja mis meid ümbritseb, kuid mis parata, valikut pole ja elamata ei saa ka ju jätta!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati pannakse kaelakrae, kuna kilpnääre on kiirguse suhtes eriti tundlik. Korra tehti ühest hambast pilti ka raseduse III trimestril, ma olin sellega ise nõus. Doos on tõesti imepisike, emakast kaugel ja ma eelistasin olukorda, kus hambaarst on kindel, et kõik sai õigesti, mitte ei läinud ehku peale ja äkki oleks hiljem uuesti pidanud midagi ümber tegema. Põll pannakse lisaks panoraamülesvõtte tegemisel. Ka siis pandi, kui olin lapsega, kellel pilti tehti, koos ruumis. Panoraamülesvõtet tehakse üldse vähe, see on ju ülevaate saamiseks.

Väga paljudes kohtades ei panda kraed ja tehakse panoraamvõtteid igal aastal. Seega ei ole vaja lähtuda ainult enda kogemusest, mina räägin üldiselt, mis toimub. Ka ei tohiks õde isegi seda nuppu vajutada, tal pole ohutusalast koolitust. Aga reegleid rikutakse massiliselt.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

CT scan on kiirgus, kas see tuli teema tegijale üllatusena?

Ja seda ei tehta niisama ilma tõsise näidustuseta ega näiteks rasedatele.

Tsitaat viidatud artiklist: „Absoluutse riski mõttes tähendab see, et iga 10 000 lapse kohta, kellele tehakse kompuutertomograafuuring, võib oodata umbes 1-2 vähijuhtu 12 aasta jooksul pärast uuringut,“ ütleb uuringu autor Magda Bosch de Basea.

Näiteks vähikahtlusega seda just tehaksegi ja arvestades kogupopulatsiooni on see oskaal marginaalne. Tõesti, mõtle peaga ja ära paanitse iga asja peale!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole suur doos.

paljudes kohtades, nt tü kliinikumis, ei panda juba ammu enam mingeid tinapõllesid. esimesel korral küsisin, siis öeldi, et uuemate uuringute järgi pole sellel mingit efekti, uued masinad on inimesele ohutud, sest kiirgusdoos on üliväike, lennates saad suurema

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis on kõrval teema, kuidas pahad arstid ei taha neile uuringuid teha.

+1
-1
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu ja tervis MRT kompuuteruuring tekitab vähki !