Esileht Ilu ja tervis MRT peaaju uuring

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: MRT peaaju uuring

Postitas:
Kägu

Vaja minna aju MRT uuringusse. Kui kaua see uuring kestab? Kaua tuleb seal aparaadis olla? Ja kuidas riietusega? Saan aru, et kui panen spordirinnahoidja, millel pole metallvidinaid, siis selle võib vist selga jätta. Aga kas püksid peab ära võtma, kui neil nööp ja lukk küljes? Rõhutan, et tegu siis MRT, mitte KT uuringuga. Ja kas ka peauuringu puhul läheb terve keha sinna torusse sisse või ainult ülakeha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Google- MRT patsendi infoleht

jah, ka metallluku ja -nööpidega püksid jäävad teise ruumi, saad haiglariided nt, sokid võivad jääda. Isegi “metallik/pärlmutter”läikega kosmeetikat (ja üldse kosmeetikat) ei tohi kasutada, ammugi masina ligi minna metallnööpidega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti paar kuud tagasi.

Patsikummid metallosaga, kõrvarõngad  ja muud ehted(kaelakett, nina/kulmu vms rõngas) tuleb ära võtta.

Ma sain oma püksid jätta, anti haiglasärk selga.

Kestis see ca 15-20 minutit(kasutati ka kontrastainet).  Kui liigutad, siis võib kauem kesta, kuna peavad uuesti mingid pildid tegema.

Masina sisse läheb vaid pea kuni õlgadeni.

Enne kui masinasse lähed, antakse vastavad juhised kohapeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan mitte endale väga jäika pilti sellest protseduurist luua kirjelduste põhjal, et mitte asjatut ärevust tekitada, sest üksikasjad võivad erineda. Näiteks netist lugesin Tartu haigla kirjeldust, et võib kaasa võtta ja enne protseduuri selga panna mugavad spordiriided (spordirinnahoidja, dressipüksid), aga reaalsus oli see, et nt PERHis ei lubatud spordirinnahoidjat selga jätta. Võis jätta oma puuvillased aluspüksid ja selle peale anti kaheosaline ühekordselt kasutatavast materjalist haiglaülikond.

Selle, kui kaua uuring umbkaudu kestab, ütleb meedik, kes sinuga vahetult enne protseduuri suhtleb. Tavaliselt aju uuring 30-60 min keskmiselt. Peopessa antakse nn piiksupall, et kui tekib hirm või paanika, siis saab seda pigistades abi kutsuda. Mina kartsin väga (mul on suletud ruumi kartus) ja toimetulekuks otsustasin juba enne ära, et panen juba enne protseduuri silmad kinni ega ava neid enne, kui olen taas masinast väljas. Nii kui silmad kinni panin, hakkasin kujutlema, et laman sooja mere ääres rannaliival ja võtan rahulikult lõõgastununa päikest. Et masinast tekkivat tugevat müra ja kopsimist taluda, kujutlesin, et ranna kõrval on ehitusplats, kus ehitatakse uut paarikümnekorruselist hotelli puhkajatele. Pean ütlema, et sellest visualiseerimisest oli palju kasu, esimesel paaril minutil tekkinud ärevus taandus ja ülejäänud aeg oli täiesti mõnus lebo.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, üks oluline detail läks meelest. Võta kaasa lihtsad puuvillased lühikesed sokid kodust, need tohib jalga panna. Kui jalalabad paljad on, võib kergemini külm ja ebamugav hakata, aga sokid teevad enesetunde turvalisemaks ja soojemaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti paar kuud tagasi.

Patsikummid metallosaga, kõrvarõngad ja muud ehted(kaelakett, nina/kulmu vms rõngas) tuleb ära võtta.

Ma sain oma püksid jätta, anti haiglasärk selga.

Kestis see ca 15-20 minutit(kasutati ka kontrastainet). Kui liigutad, siis võib kauem kesta, kuna peavad uuesti mingid pildid tegema.

Masina sisse läheb vaid pea kuni õlgadeni.

Enne kui masinasse lähed, antakse vastavad juhised kohapeal.

Kas tõesti saab kontrastainega aju MRT uuring kesta vaid 20 minutit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti paar kuud tagasi.

Patsikummid metallosaga, kõrvarõngad ja muud ehted(kaelakett, nina/kulmu vms rõngas) tuleb ära võtta.

Ma sain oma püksid jätta, anti haiglasärk selga.

Kestis see ca 15-20 minutit(kasutati ka kontrastainet). Kui liigutad, siis võib kauem kesta, kuna peavad uuesti mingid pildid tegema.

Masina sisse läheb vaid pea kuni õlgadeni.

Enne kui masinasse lähed, antakse vastavad juhised kohapeal.

Kas tõesti saab kontrastainega aju MRT uuring kesta vaid 20 minutit?

Jah. Tänapäeva tehnoloogia.

Kanüül muidugi pangi enne kui masinasse läksin.

Esimesed 2 võtet tehti 5 min, 3 min ja 6 min. Siis pandi veeni kontrastaine ja viimane võtte kestus oli ca 7 min.

Ma muidigi tegin seda Soomes(elan siin).

Võib-olla Eestis teistsugused masinad.  Ja kindlasti oleneb ka kust ja millest pilti tehakse. Mul oli üldine aju ja silmade orbitaalvõtted.

Jah, juhised, mis koju tuöid, seal oli küll kirjas, et võtab 30-60min uuring aega aga reaalselt masina all olin maximaalselt 30 min.

Kõik muuga kokku(riietumine, ootamine jne) tulebki tunnike kokku.

 

Ja mulle anti külma siseõhu(vemtilatsioon on nii tugev) pleed peale.  Ja müra summutamiseks kõrvaklapid, kust sai raadiot kuulata.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti paar kuud tagasi.

Patsikummid metallosaga, kõrvarõngad ja muud ehted(kaelakett, nina/kulmu vms rõngas) tuleb ära võtta.

Ma sain oma püksid jätta, anti haiglasärk selga.

Kestis see ca 15-20 minutit(kasutati ka kontrastainet). Kui liigutad, siis võib kauem kesta, kuna peavad uuesti mingid pildid tegema.

Masina sisse läheb vaid pea kuni õlgadeni.

Enne kui masinasse lähed, antakse vastavad juhised kohapeal.

Kas tõesti saab kontrastainega aju MRT uuring kesta vaid 20 minutit?

Jah. Tänapäeva tehnoloogia.

Kanüül muidugi pangi enne kui masinasse läksin.

Esimesed 2 võtet tehti 5 min, 3 min ja 6 min. Siis pandi veeni kontrastaine ja viimane võtte kestus oli ca 7 min.

Ma muidigi tegin seda Soomes(elan siin).

Võib-olla Eestis teistsugused masinad. Ja kindlasti oleneb ka kust ja millest pilti tehakse. Mul oli üldine aju ja silmade orbitaalvõtted.

Jah, juhised, mis koju tuöid, seal oli küll kirjas, et võtab 30-60min uuring aega aga reaalselt masina all olin maximaalselt 30 min.

Kõik muuga kokku(riietumine, ootamine jne) tulebki tunnike kokku.

Ja mulle anti külma siseõhu(vemtilatsioon on nii tugev) pleed peale. Ja müra summutamiseks kõrvaklapid, kust sai raadiot kuulata.

See pole MRT uuring. Sa lihtsalt arvad et sulle tehti MRT. MRT uuring kestab 45 minutist kuni 1.5 tunnini.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on pea MRT tehtud Norras 2a tagasi. Läks aega ca 25 minutit. Ehted võtsin ära, pesu jäi selga, püksid ka. Hirmus ei olnud, igav ka mitte, linnulaulu sai kuulata. Täiesti neutraalne kogemus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks, ehk on see ajavahemik kuni 60 min lisatud, sest mitte kõik ei oska paigal olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näib, et keegi pole maininud seda nn kiivrit, mis pähe käib. No see pole kiiver, aga ma ei oska seda õiget nimetust öelda. See käib klõpsudega kinni ja on päris ebamugav + kannad ju ka maski. Ma kuidugi väga tundsin seda peas. Selline suur jurakas ikka.

MRT aparaadis selle kiivriga olla oli väga kitsas. Nn lagi on kohe vastas kui vaatad. Mina sain korraliku paanikahoo ja olen ülitänulik neile töötajatele, kes mind rahutasid. Mu esimene mõte oli uuring üldse pooleli jätta ja võimalikult ruttu sealt ära saada. Sealnne töötaja rääkis ka, et osad inimesed üldse ei tulegi sellele uuringule ja päris paljud jätavad ka pooleli. Mind aitas samuti see, et panin silmad kinni, aga olinn sisimas ikkagi paanikas, ehkki ma nii püüdsin olla rahulik. Ma ei teadnud, et mul on nii suur kinniste ruumide foobia. Seal see kõik lõi välja.

Lisaks on seal väga külm ja no ikka puhub korralikult seal. Ühtpidi saan aru, et aparaat vajab töötamiseks teatud temperatuuri ja ehk annab jahe õhk ka inimesele, kel paanika vms parema enesetunde. Samas oli mul kohutavalt külm kogu aja. Lihtsalt puhus väga jõuliselt peale ja sa ei saa teha muud kui lamada (ja no mina paanitsesin ka lisaks). Aga veel kord: minu suur tänu neile kahele inimesele, kes seal töötasid. Ilma nende kannatlikkuseta oleks mul jäänud see vajalik protseduur tegemata. Ma ise ka ei usu, et see tehtud sai, sest ma värisesin seal aparaadis mingi tund aega, aga pildid jäid nende sõnul ikka selged. Kohutav eneseületus minu jaoks. Siiani ei talu nüüd mingeid lifte jms. Täielik trauma. Mõistusega saad aru, et vaja uuring ära teha, aga no lihtsalt ei suuda. Aga äkki oled Sa selline normaalne inimene ja tsillid seal, võtad korra aja maha ja lased silma looja:)

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti ITKs mõned aastad tagasi. Suvisel ajal oli hea kleidiga minna, samas kohapeal teises ruumis riietudes pidin nt rinnahoidja ikkagi ära võtma, sest sellel metallklamber. Kõik metalli sisalduvad asjad tuleb ära võtta.

Uuringueelselt saab veel asju küsida. Pärast ettevalmistust juhatati mind selle aluse peale, heitsin pikali, mind slaiditi selle nö sõõriku sisse, vist pandi kanüül mingi hetk, näo ette pandi justkui jäähokikiiver ette ja uuring võis alata. Uuringu kestvus oli ette nähtud 30 min, aga ma lugesin seal klapi all olles, et 25 min kulus. Uuringul on hääljuhised, et järgnev osa kestab 2 min nt. Kõlavad nagu põmm põmm helid. Kui uuring saab läbi, siis radioloogiast keegi tuli mu juurde, eemaldas need asjad ja slaidis mu uuesti välja. Vastuse sain kuskil nädalaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra avatud rindkerega südameopi üle elanuna ei huvitanud MRT uuringus kedagi, et rinnak traatidega kinni tõmmatud. Ei olnud KT uuring (mis on ka lahe asi).

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti paar kuud tagasi.

Patsikummid metallosaga, kõrvarõngad ja muud ehted(kaelakett, nina/kulmu vms rõngas) tuleb ära võtta.

Ma sain oma püksid jätta, anti haiglasärk selga.

Kestis see ca 15-20 minutit(kasutati ka kontrastainet). Kui liigutad, siis võib kauem kesta, kuna peavad uuesti mingid pildid tegema.

Masina sisse läheb vaid pea kuni õlgadeni.

Enne kui masinasse lähed, antakse vastavad juhised kohapeal.

Kas tõesti saab kontrastainega aju MRT uuring kesta vaid 20 minutit?

Jah. Tänapäeva tehnoloogia.

Kanüül muidugi pangi enne kui masinasse läksin.

Esimesed 2 võtet tehti 5 min, 3 min ja 6 min. Siis pandi veeni kontrastaine ja viimane võtte kestus oli ca 7 min.

Ma muidigi tegin seda Soomes(elan siin).

Võib-olla Eestis teistsugused masinad. Ja kindlasti oleneb ka kust ja millest pilti tehakse. Mul oli üldine aju ja silmade orbitaalvõtted.

Jah, juhised, mis koju tuöid, seal oli küll kirjas, et võtab 30-60min uuring aega aga reaalselt masina all olin maximaalselt 30 min.

Kõik muuga kokku(riietumine, ootamine jne) tulebki tunnike kokku.

Ja mulle anti külma siseõhu(vemtilatsioon on nii tugev) pleed peale. Ja müra summutamiseks kõrvaklapid, kust sai raadiot kuulata.

See pole MRT uuring. Sa lihtsalt arvad et sulle tehti MRT. MRT uuring kestab 45 minutist kuni 1.5 tunnini.

Heh. Kohe kindlasti oli MRT uuring. Lausa kolma korda olen käinud.

Korra alaseljast(siis tõesti oled täitsa aparaadi sees, jalalabad vaid väljas), seegi kestis vaid 15 min(reaalset aega seal sõõriku sees), ja üks kord aju ja viimane kord aju + silmad.

 

Jaa tõesti see nö raam mis pea peale pannakse kinni, on hirmutav(mul otsest foobiat ei ole aga ebameeldiv oli ikka). Ma hoidsin kogu aja silmi kinni ja see aitas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra avatud rindkerega südameopi üle elanuna ei huvitanud MRT uuringus kedagi, et rinnak traatidega kinni tõmmatud. Ei olnud KT uuring (mis on ka lahe asi).

Kõik oleneb sellest, millisest metallist on inimese sisse lisatud asjad tehtud. Võib magnetuuringut teha ka südamestimulaatori ja isegi puusaproteesiga, kui need on õigest materjalist ja kontrollitud.

Isiklikult käisin kõhu MRTs nii, et unustasin glükoosisensori õlavarrele – töötas pärast kenasti edasi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra avatud rindkerega südameopi üle elanuna ei huvitanud MRT uuringus kedagi, et rinnak traatidega kinni tõmmatud. Ei olnud KT uuring (mis on ka lahe asi).

Kõik oleneb sellest, millisest metallist on inimese sisse lisatud asjad tehtud. Võib magnetuuringut teha ka südamestimulaatori ja isegi puusaproteesiga, kui need on õigest materjalist ja kontrollitud.

Isiklikult käisin kõhu MRTs nii, et unustasin glükoosisensori õlavarrele – töötas pärast kenasti edasi.

Teil asub õlavars kõhus?
Mis materjalist traati siis tavaliselt kasutatakse? Tumedama nahaga tegelastele pannakse vasktraat ja heledamatele alumiiniumi? Huvitav, kellele roostevaba pannakse?

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Korra avatud rindkerega südameopi üle elanuna ei huvitanud MRT uuringus kedagi, et rinnak traatidega kinni tõmmatud. Ei olnud KT uuring (mis on ka lahe asi).

Oo, tere, see südamesaaga tegelane ka jälle platsis.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näib, et keegi pole maininud seda nn kiivrit, mis pähe käib. No see pole kiiver, aga ma ei oska seda õiget nimetust öelda. See käib klõpsudega kinni ja on päris ebamugav + kannad ju ka maski. Ma kuidugi väga tundsin seda peas. Selline suur jurakas ikka.

MRT aparaadis selle kiivriga olla oli väga kitsas. Nn lagi on kohe vastas kui vaatad. Mina sain korraliku paanikahoo ja olen ülitänulik neile töötajatele, kes mind rahutasid. Mu esimene mõte oli uuring üldse pooleli jätta ja võimalikult ruttu sealt ära saada. Sealnne töötaja rääkis ka, et osad inimesed üldse ei tulegi sellele uuringule ja päris paljud jätavad ka pooleli. Mind aitas samuti see, et panin silmad kinni, aga olinn sisimas ikkagi paanikas, ehkki ma nii püüdsin olla rahulik. Ma ei teadnud, et mul on nii suur kinniste ruumide foobia. Seal see kõik lõi välja.

Lisaks on seal väga külm ja no ikka puhub korralikult seal. Ühtpidi saan aru, et aparaat vajab töötamiseks teatud temperatuuri ja ehk annab jahe õhk ka inimesele, kel paanika vms parema enesetunde. Samas oli mul kohutavalt külm kogu aja. Lihtsalt puhus väga jõuliselt peale ja sa ei saa teha muud kui lamada (ja no mina paanitsesin ka lisaks). Aga veel kord: minu suur tänu neile kahele inimesele, kes seal töötasid. Ilma nende kannatlikkuseta oleks mul jäänud see vajalik protseduur tegemata. Ma ise ka ei usu, et see tehtud sai, sest ma värisesin seal aparaadis mingi tund aega, aga pildid jäid nende sõnul ikka selged. Kohutav eneseületus minu jaoks. Siiani ei talu nüüd mingeid lifte jms. Täielik trauma. Mõistusega saad aru, et vaja uuring ära teha, aga no lihtsalt ei suuda. Aga äkki oled Sa selline normaalne inimene ja tsillid seal, võtad korra aja maha ja lased silma looja:)

Ma käisin koroona tippajal seal, ja mina sinna masinasse küll ei pidanud maskiga minema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellele mõlemat on tehtud – kumb on hullem, kas aju mrt või kt? arst ütles, et ühe neist peaks tegema, aga ma pole kindel, kas julgen

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellele mõlemat on tehtud – kumb on hullem, kas aju mrt või kt? arst ütles, et ühe neist peaks tegema, aga ma pole kindel, kas julgen

MRT oli minu jaoks ebamugavam, aga sain hakkama. Samas MRT tehti mul kontrastaineta, aga KT jaoks pandi kanüül ja süstiti kontrastainet ning ebameeldiv oli see kontrastaine tekitatud kuumahoog, mis tekkis minul alles protseduuri lõpus. Oleks ette teadnud, et selline reaktsioon tekib, poleks see häirinud, aga kuna tekkis suht ootamatult, siis ehmusin veidi. KT protseduur kestis palju lühemat aega ka muidu mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et kui on igemes implantaadikruvi, siis see eemaldatakse enne uuringut, aga seda siiski ei tehtud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et kui on igemes implantaadikruvi, siis see eemaldatakse enne uuringut, aga seda siiski ei tehtud.

Kuidas palun? Kuidas saab implantaadikruvi eemaldada? Mul on kaks tükki neid, mille paigaldamine maksis 4000 eurot. Sinu arust kangutatakse need välja ja hakkan uuesti otsast peale neid sinna toppima?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on igemes implantaadikruvi, siis see eemaldatakse enne uuringut

Ei eemaldata. Aga implantaadi paigaldamisest peab olema 2 kuud möödas. Värskelt paigaldatuga tõesti ei tehta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et kui on igemes implantaadikruvi, siis see eemaldatakse enne uuringut, aga seda siiski ei tehtud.

Kuidas palun? Kuidas saab implantaadikruvi eemaldada? Mul on kaks tükki neid, mille paigaldamine maksis 4000 eurot. Sinu arust kangutatakse need välja ja hakkan uuesti otsast peale neid sinna toppima?

Mina polegi seda väitnud. Nii ütles mulle meditsiinitöötaja, mul oli seda samal põhjusel raske uskuda, aga selgus, et see polegi tõsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näib, et keegi pole maininud seda nn kiivrit, mis pähe käib. No see pole kiiver, aga ma ei oska seda õiget nimetust öelda. See käib klõpsudega kinni ja on päris ebamugav + kannad ju ka maski. Ma kuidugi väga tundsin seda peas. Selline suur jurakas ikka.

MRT aparaadis selle kiivriga olla oli väga kitsas. Nn lagi on kohe vastas kui vaatad. Mina sain korraliku paanikahoo ja olen ülitänulik neile töötajatele, kes mind rahutasid. Mu esimene mõte oli uuring üldse pooleli jätta ja võimalikult ruttu sealt ära saada. Sealnne töötaja rääkis ka, et osad inimesed üldse ei tulegi sellele uuringule ja päris paljud jätavad ka pooleli. Mind aitas samuti see, et panin silmad kinni, aga olinn sisimas ikkagi paanikas, ehkki ma nii püüdsin olla rahulik. Ma ei teadnud, et mul on nii suur kinniste ruumide foobia. Seal see kõik lõi välja.

Lisaks on seal väga külm ja no ikka puhub korralikult seal. Ühtpidi saan aru, et aparaat vajab töötamiseks teatud temperatuuri ja ehk annab jahe õhk ka inimesele, kel paanika vms parema enesetunde. Samas oli mul kohutavalt külm kogu aja. Lihtsalt puhus väga jõuliselt peale ja sa ei saa teha muud kui lamada (ja no mina paanitsesin ka lisaks). Aga veel kord: minu suur tänu neile kahele inimesele, kes seal töötasid. Ilma nende kannatlikkuseta oleks mul jäänud see vajalik protseduur tegemata. Ma ise ka ei usu, et see tehtud sai, sest ma värisesin seal aparaadis mingi tund aega, aga pildid jäid nende sõnul ikka selged. Kohutav eneseületus minu jaoks. Siiani ei talu nüüd mingeid lifte jms. Täielik trauma. Mõistusega saad aru, et vaja uuring ära teha, aga no lihtsalt ei suuda. Aga äkki oled Sa selline normaalne inimene ja tsillid seal, võtad korra aja maha ja lased silma looja:)

Ma käisin koroona tippajal seal, ja mina sinna masinasse küll ei pidanud maskiga minema.

Minul oli kohustuslik TÜ Kliinikumis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovige aru saada et MRT uuring on nagu SPA puhkus võrreldes kolonoskoopia ja gastroskoopiaga.Suht koomiline on lugeda neid “hirmust nõretavaid” lugusid.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kellele mõlemat on tehtud – kumb on hullem, kas aju mrt või kt? arst ütles, et ühe neist peaks tegema, aga ma pole kindel, kas julgen

Miks arst ise ei otsusta? Peaks tegema selle, millest on rohkem kasu. Mulle tehti alguses KT, sest see on ilmselt odavam. Pärast ainult MRT-d. Üldiselt on MRT sinu tervisele ohutum.

Hullu pole midagi. Veidike müra ei kannata välja? Kui oled pabistaja, võta enne rahusti sisse. Ütle enne uuringut seal.

TÜ kliinikumis on maskiga, millelt on traat välja võetud. Kui ma õigesti mäletan, oli ikka kontrastaine. MRT kontrastaine on ilma joodita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovige aru saada et MRT uuring on nagu SPA puhkus võrreldes kolonoskoopia ja gastroskoopiaga.Suht koomiline on lugeda neid “hirmust nõretavaid” lugusid.

Proovi aru saada, et osadel inimestel on klaustrofoobia. See pole koomiline.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovige aru saada et MRT uuring on nagu SPA puhkus võrreldes kolonoskoopia ja gastroskoopiaga.Suht koomiline on lugeda neid “hirmust nõretavaid” lugusid.

Kui neid koopiaid Tartu Kliinikumis ei tee, siis pole hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MRT kontrastaine on ilma joodita.

Ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis MRT peaaju uuring