Esileht Ilu ja tervis MRT väga vastik kogemus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: MRT väga vastik kogemus

Postitas:

Tere,

Kas kõik käivas seal MRT-s nö naerul näoga ja muuseas? Mina polnud varem käinud, eelnevalt suurt ei selgitatud. Raam pandi näo peale ja toru laest sees näoni ruumi ehk 10cm, vot siis tekkis selline maha matmise tunne. Teate, sõna otseses mõttes süda kloppis sees ja hullu moodi ajas oksele hirmust. Püüdsin rahuneda uuringu nimel, aga nägu tõbles, kuigi liigutada ei võinud. Tagasi ma enam sinna ei lähe, keegi oelks võinud vähe selgitada eelnevalt mis toimub või mis seal sees on. Pole isegi sõnu kirjeldamaks seda, mis ma seal torus tundsin :((

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:08; 08.02 22:25; 08.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka üldiselt kalduvusi klaustrofoobiale. Aga enne uuringut (Tartus) seletas üks tädi mulle seal kabinetis kõik ära, mis juhtuma hakkab. Ma oma hirme ei maininud, aga raadio pandi mulle kõrvaklappidest mängima uuringu ajaks ja mingi pult anti pihku, et kui enam ei kannata, siis vajutan nuppu ja mind tõmmatakse välja 🙂 Elasin ilusti üle, ei ajanud oksele, isegi paanikahoogu ei saanud, kuigi sel ajal põdesin ka jubedat paanika-ja ärevushäiret, mis külastas mind päevas nii 15-20x umbes. Kahju, et Sul nii kehvasti läks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin Tallinnas, pole varem paanikahoogusid jms kogenud. Ka pole täheldanud kalduvusi klaustrofoobiale (baroteraapias kõik hästi). Kõrvatropid anti, masin pidavat mürisema ja raam näole-kohe hops sisse. Kogu lugu. Pulti küll ei antud,ma oleks selle katki vajutanud. Siiamaani ajab mõeldes tagasi iiveldama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:08; 08.02 22:25; 08.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MRT-aparaate on minu kogemuse põhjal vähemalt 2 sorti, ühed sellised avaramad ja pea poolt otsast suure avaga. Teised pimedad ja hirmkitsad. Esimene asus Diagnostikakeskuses ja oli talutav. Hindasin silmaga, et häda korral saan pea poolt otsast välja pugeda:) See rahustas. Häiris hoopis see, et lamades käed külgedel, hakkasid välimised sõrmed hullupööra ära surema, lausa nii, et valus hakkas.
Teine sort aparaate on kasutusel pigem haiglates ja vot need on tõesti õudus kuubis. Viimane kord lasi lahke töötaja mul MRT tagurpidi teha, st jalad ees sisse sõita. Selle elasin kuidagimoodi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal infolehes, mis enne antakse, on ju pikalt-laialt kõike selgitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei antud infolehte tõepoolest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 22:08; 08.02 22:25; 08.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisab see ees. Aga ei antud ka mingit infolehte, arst vaid küsis, kas mul kinnise ruumi kartust pole. Kas muidu pärast uuringu teostaja on pädev kommenteerima ka, kas kõik korras vms või peab ootama oma arstivisiidi ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka piilusin palju vaba ruumi on, et äkki õnnestub välja siblida kui hirmus hakkab 😉 oli jama küll, loll olin, et kohe silmi kinni ei pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka sellise kitsikuse põdeja…Teinud seda nüüdseks 2 korda-selja MRT. kindlasti oleneb, mis kohale sulle uuring tehakse. Minul kestis pea tunni see uuring.Näha ju on, et minek kuhugi kapslisse. lähen pikali ja kui nad silindriusse mind laskma hakkavad, siis sulgen silmad. Mul õnnestus ka magama jääda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti Mustamäe haiglas uuringul, väga pikk aeg oli seal torus olla, paanikat polnud aga jube külm hakkas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Tartus kaks korda MRT-s käinud. Esimene kord oli vanem aparaat, paanikanuppu ei antud, ei räägitud-selgitatud ja mina klaustrofoob tundsin sama, mida teemaalgataja.
Sundisin ennast mitte sealt välja rabelema kuigi oli jube paha olla ja süda tagus.

Teisel korral ütlesin ka arstile, et enam ei lähe. Neuroloog kirjutas Xanaxi, mille pidin tund enne sisse sööma. Seekord sattusin uude masinasse. Tuled põlesid, tuuleõhk puhus näkku, hea oli hingata. Kusagilt aknast või peeglist nägin koguaeg arsti. Paanikanupp oli ka peos, aga seekord polnud mul häda midagi.

Kas siis aitas see Xanax või natuke moodsam aparaat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul seisab see ees. Aga ei antud ka mingit infolehte, arst vaid küsis, kas mul kinnise ruumi kartust pole. Kas muidu pärast uuringu teostaja on pädev kommenteerima ka, kas kõik korras vms või peab ootama oma arstivisiidi ära? [/tsitaat]

Mulle öeldi, et nemad ei tohigi midagi kommenteerida, seda teeb ikka arst.

Aga uuring ise oli pigem põnev kui hirmutav. Selg väsis ära, külge oleks tahtnud keerata. Minu kinnise ruumi kartus piirdub sellega, et koobastesse ja maaalustesse käikudesse ei lähe iial, lifte ei karda. Paanikahood tulid hiljem, teistel põhjustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 10a tagasi sai käidud, enne ikka ise ka uurisin netist, mis asi see on. olin valmis hullemaks aga polnud häda midagi – kaas pandi kinni väga aeglaselt ja küsiti, kas soovin ka vaikset muusikat, millega olin loomulikult nõus. silmad soovitati ka kinni hoida. polnud häda midagi – elus on hullemaidki asju. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, käisin just silmaopil, kestis tund ja kolmveerand. Liigutada ei saanud millimeetritki, silm lahti, valus mis jube ja lamad nagu surnu, sest liigutada ei tohi. Lõpuks oli selline tunne, et see asi, millel laman, on kivist. No tõesti jube. MRT-s olen ka kunagi käinud, see on ikka lausa puhkus silmaopiga võrreldes. Ei maksa nii äpu olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:45; 11.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issake, käisin just silmaopil, kestis tund ja kolmveerand. Liigutada ei saanud millimeetritki, silm lahti, valus mis jube ja lamad nagu surnu, sest liigutada ei tohi. Lõpuks oli selline tunne, et see asi, millel laman, on kivist. No tõesti jube. MRT-s olen ka kunagi käinud, see on ikka lausa puhkus silmaopiga võrreldes. Ei maksa nii äpu olla.[/tsitaat]

FOOBIAL pole midagi pistmist äpu olemise ja isegi mitte enda kokku võtmisega. Ei maksa nii kitsa silmaringiga ja pealiskaudne olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen klaustrofoobik ja kartsin ka MRT-d. Paanikanupp anti kätte, kuid ma panin enne torusse-sõitu silmad kinni ning kõik läks vinks-vonks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu polnud ju klaustrofoobikuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:45; 11.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole mingi foobik, aga seal torus hakkas esimesel korral natuke jube küll- see kõva kolin ja krigin ning kitsas koht- liigutada ka ei tohi. Nüüd olen käinud 5 korda (iga aasta-paari tagant) ja olen juba harjunud. Äkki aitas esimesel korral see, et panin kohe silmad kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle lihtsalt ei tehtud seletustööd, oleksid võinud ka ise muidugi uurida.
Aga nii see käib, sul ilmselt kerge foobia.
Ma tihe käija ja arst juba huumoriga, et oleks aeg jälle sinna kirstu minna. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]MRT-aparaate on minu kogemuse põhjal vähemalt 2 sorti, ühed sellised avaramad ja pea poolt otsast suure avaga. Teised pimedad ja hirmkitsad. Esimene asus Diagnostikakeskuses ja oli talutav. Hindasin silmaga, et häda korral saan pea poolt otsast välja pugeda:) See rahustas. Häiris hoopis see, et lamades käed külgedel, hakkasid välimised sõrmed hullupööra ära surema, lausa nii, et valus hakkas.
Teine sort aparaate on kasutusel pigem haiglates ja vot need on tõesti õudus kuubis. Viimane kord lasi lahke töötaja mul MRT tagurpidi teha, st jalad ees sisse sõita. Selle elasin kuidagimoodi üle.[/tsitaat]
MRT ei ole kahe tüüpi.Üks on MRT (kitsam), teine on CT (laiem) Ma olen juba vana kala, oma haiguse tõttu käin regulaarselt kontrollis ja mõlemas. MRT on ohutum, aga kallim. Nüüd enam ei seletata mulle midagi, esimesel korral ikka räägiti enne, mis toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis MRT väga vastik kogemus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.