Esileht Tööelu, raha ja seadused. MTÜ ja OÜ põhilised erinevused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: MTÜ ja OÜ põhilised erinevused

Postitas:
Kägu

Olen pikka aega juhtinud ühe MTÜ tegevust. Nüüd tekkis vajadus luua ka kõrvale OÜ. Küsin, et mis on need põhilised erinevused, mida OÜ tegevuses peab järgima erinevalt MTÜ-st? Küsin rohkem selle tagamõttega, mis on need praktilises töös avalduvad erinevused, raamatutarkust olen lugenud küll. Olgu mainitud, et OÜ tegevusvaldkonnaks saab kultuur, seega mingeid superkasumeid selle kaudu teenima ei hakata. Tänud neile, kes viitsivad kaasa mõelda. Lihtsalt parastama siia tulla pole mõtet!:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

põhiline erinevus peaks olema selles, et OÜ saab kasumi võtta välja dividendidena, MTÜ ainult palgana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks veel see erisus, et MTÜ-d on võimalik kanda tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja, see võib osutuda oluliseks, kui keegi soovib annetusi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mtü-s pead oma eesmärgi ( mitte tulu taotleva) põhikirjas kirja panema ja kogu tegevus peab olema pühendatud selle eesmärgi teostamisele. muud tegevused lubatud pole.
Osaühingut saab asutada ka üksi, mtü asutamise jaoks on vaja vähemalt 2 isikut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui tahad taotleda mingit rahastust EL fondidest vmt kohast, siis MTÜna on see lihtsam (rohkem võimalusi ja lihtsam aruandlus),
mõnedes valdkondades tegutsedes võidakse lisaks nõuda, et su MTÜ juhatusse kuuluvad lisaks KOV esindajad või sinu sihtgrupi esindajad (nt lapsevanemate esindaja kui MTÜ tegevusala on huvikoolitus).
Ma ka kaalusin kunagi MTÜ tegemist, aga sis leidsin, et ma siiski pole nõus, et keegi võõras hakkab otsustama, kuidas mina oma teenitud raha kulutama hakkan ja tegin ikkagi oü

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui tahad taotleda mingit rahastust EL fondidest vmt kohast, siis MTÜna on see lihtsam (rohkem võimalusi ja lihtsam aruandlus),

mõnedes valdkondades tegutsedes võidakse lisaks nõuda, et su MTÜ juhatusse kuuluvad lisaks KOV esindajad või sinu sihtgrupi esindajad (nt lapsevanemate esindaja kui MTÜ tegevusala on huvikoolitus).

Ma ka kaalusin kunagi MTÜ tegemist, aga sis leidsin, et ma siiski pole nõus, et keegi võõras hakkab otsustama, kuidas mina oma teenitud raha kulutama hakkan ja tegin ikkagi oü

Teenitud raha kulutama hakkad? MTÜ-s?!!!
Sa ikka ei ole päris hästi aru saanud, mis mõte on MTÜ-l. Mittetulundus ühing.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teenitud raha kulutama hakkad? MTÜ-s?!!!
Sa ikka ei ole päris hästi aru saanud, mis mõte on MTÜ-l. Mittetulundus ühing.

ma mõtlesin seda, et kui oma OÜs ma võin ise otsustada, kas maksan omale palka või ostan hoopios mõne muu vidina, siis nt mtüs võivad osad – tööd mitte tegevad isikud – kes juhatuses nt järsku otsustada, et jah teenisime selle ürituse või lastelaagri osalemistasudest kena portsu raha, aga teeme nüüd nii, et ostame selle raha eest mtüle klaveri (saab tulevikus klaverikontserte korraldada) aga neile, kes siin kuu aega lapsi laagriis kantseldasid, jätame tasu maksmata, sest elu on ilus ka ilma palka saamata…
või otsustavad üldse raha kmõne erakonna valimiskampaaniaks annetada, kui nt KOV esindajad mtü juhatuses on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. MTÜ ja OÜ põhilised erinevused