Esileht Pereelu ja suhted Mu isa on alkohoolik :-(

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mu isa on alkohoolik :-(

Postitas:

Ma olen kurb ja hirmul.
Meil oli ideaalne pere, minu silmis – ema, isa, mina ja mu vend. Lapsepõlv oli ilus. Kui meenutan siis mäletan küll, et isa jõi ka siis juba aga kuna olin laps siis ei pööranud sellele nii palju tähelepanu. isa ei läinud kunagi juues kurjaks, ei hakanud laamendama. Oli juues lõbus ja kui ära väsis läks rahulikult magama. Umbes 10 aastat tagasi jättis isa mu ema ja meid maha, teise naise pärast. Olime veel alaealised vennaga siis, koolid pooleli. Isa ei maksnud kordagi meile mingit raha. Ema küsima ja nõudma ka ei hakanud, ju südamevalu oli nii suur, ei tahtnud mitte mingisugust kokkupuudet selle mehega enam. Meil aga ta ei keelanud kokku saada isaga kui seda soovisime – nii siis käisimegi vennaga igal aastal isa sünnipäeval, jõulud, isadepäev külas. Alati kui sinna läksime oli isa purjus ja samuti oli seda ja tema uus elukaaslane. Igatahes nii see elu läks.
Viimastel aastatel on hakanud see isa uus elukaaslane meid \”kummitama\” ja painama. Helistab täis peaga ja nõuab! et me isa tagasi võtaksime, et tema teda enam ei taha. et saab aru et tegi meile haiget ja tahab seda korvata nii et laseb isal nüüd tagasi tulla. jaburus eks aga kardan et isa on varsti kodutu.
Isa tegi meile toona oma äraminekuga väga haiget. Mul on nii kahju näha oma isa sellisena – ära joodud, tööst ilma. täiesti põhjas. kardan et kui uus naine ta välja viskab siis ei ole mu isal mitte kuhugi minna – pargi pingile magama? silla alla? see mõte ajab mind hulluks. kas ma tõesti pean joodikust isa enda juurde võtma, koju kus elavad ja mu mees ja kaks last. see ei oleks võimalik aga mis mul muud üle jääb…

siin on veel nii palju rääkida aga kirja pannes läheks see lihtsalt väga pikaks.

mul pole küsimusi, etteheiteid ega muud sellist. tahtsin lihtsalt end tühjendada.

aga tunnistan (küll anonüümselt) et MU ISA ON ALKOHOOLIK aga ma armastan teda ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ilmselt ostaks isale väikse korteri ja ütleks, et ta võib sinna kolida.
Kui ema ja isa lahku läksid, kuidas nende kinnisvara jagunes ja/või mis isa osast sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sry, sa pole ainus kelle isa on alkohoolik. selliseid on kümneid tuhandeid~! mul oli ema ka lisaks alkohoolik, mis siis! ise keeras oma elu perse, saagu siis hakkama ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ta puhtaks pesed, uued riided ostad, kõhu täis söödad ja veidi rahagi annad, siis see kõhuõde tahab su isa jälle. hetkel viskab tal üle see, et ta peab vanameest toitma ja jootma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tunnen tagantjärele, et ma ei toetanud enda ise piisavalt. vbl ei sundinud teda piisavalt. olen ise nörga iseloomuga, mitte kyll joomise kohapealt ja tean, et vahel aitab inimest teiste tugi vöi teiste tagantsund. omal ajal vbl mina ja meie ei tyytanud isa piisavalt ja lasime tal minna omarada. aga ta ei suutnud ka ise end järjepeale saada. muidugi ei pruugi see aidata. aga soovitan sul, et ära jäta isa, kui halb ta olukord ka poleks. utsita heaga, utsita havaga, ära jäta yksi hulpima. tal on uus naine, aga no mis siis, teil on ikkagi ju lubatud temaga suhelda. vbl peate ette vötma midagi radikaalset, on teil köik asjas läbi proovitud? te peaksite tal vbl rohkem nö seljas elama, pahandama, tagant sundima? jah, möne puhul see aitab

aga kui sinu isa tahab sinu juurde tulla siis on jutt lyhike. ma vötaksin, kindlasti vötaksin, aga mitte tilka ta ei saa. see oleks meie kokkulepe. algus saab olema väga raske, vöörutus. vbl on vaja appi vötta arstiabi, vbl pead vötma palgata puhkuse selleks ajaks. sest aastaid joonud inimene ei saa paari päevaga taastuda. see saab väga raske olema aga kindlasti mitte vöimatu. kas te viitsite vaeva näha`? loodan, et viitsite. vöörutamise puhul on soovitav konsulteerida ka perearstiga, mida teha siis kui vöörutusnähud väga raskeks lähevad – vöib esineda krampe jne. minu isa oli haiglas kunagi vöörutamise ajal. ja sai hakkama, nägi tonte ja väga raske oli aga sai hakkama. tagasi langes siis kui tuli koju ja sõbrad vötsid viina ja ta oli liiga nörk ei ytlemiseks. seega on oluline ka ellimineerida need edaspidises ahvatlused. aga kui too uus naine ei joo ju teil seal siis pole ka ahvatlust? ma olen veendunud, et alati saab järjepeale, ise kysimus kui palju peab inimene ise ja teised tema kõrval vaeva nägema. reeglina ei viitsita nii palju pingutada. lähedastel on kohustus ja öigus SEKKUDA vajadusel väga agressiivselt sellesse asja. kunagi ise kahjuks endal nii palju tarkust veel ei olnud:(. ole sina targem. sõltlane reeglina ei saa ise hakkama, tal on vaja väga palju välist tuge ja sundi. köige hullem mis teha saab on nagu siin yks enne ytles, et viska talle korter ja las saab hakkama. ta ei saa, yksi jätmin on joodiku vöi mistahes söltlase surmaotsus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa ka alkohoolik. Käesolevast aastast jäi pensionile, siini käis tööl (ema tugeva töö tulemusena) ja teenis oma õlleraha ise. Nüüd ei teagi, mille eest jooma hakkab, aga ilma joogita ta ei taha olla Ta ütleb, et talle meeldib juua ja lisaks ei taluks ta minu ema e oma abikaasat kaine peaga välja. Nende suhe on minumeelest kohutav, aga ju siis neile meeldib, põhiline ikka, et kui juba paari sai mindud, tuleb lõpuni elada, kuigi seis on selline, et nad on võimelised vist üksteist une pealt ära tapma.
Isa on joonud nende suhte algusest peale ja mina selles süüdi pole ning süümekaid ei tunne. Pigem on mul trauma, et ma ei suuda joodikuid taluda ja arvamus meestest on väga madal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina tunnen tagantjärele, et ma ei toetanud enda ise piisavalt. vbl ei sundinud teda piisavalt. olen ise nörga iseloomuga, mitte kyll joomise kohapealt ja tean, et vahel aitab inimest teiste tugi vöi teiste tagantsund. omal ajal vbl mina ja meie ei tyytanud isa piisavalt ja lasime tal minna omarada. aga ta ei suutnud ka ise end järjepeale saada. muidugi ei pruugi see aidata. aga soovitan sul, et ära jäta isa, kui halb ta olukord ka poleks. utsita heaga, utsita havaga, ära jäta yksi hulpima. tal on uus naine, aga no mis siis, teil on ikkagi ju lubatud temaga suhelda. vbl peate ette vötma midagi radikaalset, on teil köik asjas läbi proovitud? te peaksite tal vbl rohkem nö seljas elama, pahandama, tagant sundima? jah, möne puhul see aitab

aga kui sinu isa tahab sinu juurde tulla siis on jutt lyhike. ma vötaksin, kindlasti vötaksin, aga mitte tilka ta ei saa. see oleks meie kokkulepe. algus saab olema väga raske, vöörutus. vbl on vaja appi vötta arstiabi, vbl pead vötma palgata puhkuse selleks ajaks. sest aastaid joonud inimene ei saa paari päevaga taastuda. see saab väga raske olema aga kindlasti mitte vöimatu. kas te viitsite vaeva näha`? loodan, et viitsite. vöörutamise puhul on soovitav konsulteerida ka perearstiga, mida teha siis kui vöörutusnähud väga raskeks lähevad – vöib esineda krampe jne. minu isa oli haiglas kunagi vöörutamise ajal. ja sai hakkama, nägi tonte ja väga raske oli aga sai hakkama. tagasi langes siis kui tuli koju ja sõbrad vötsid viina ja ta oli liiga nörk ei ytlemiseks. seega on oluline ka ellimineerida need edaspidises ahvatlused. aga kui too uus naine ei joo ju teil seal siis pole ka ahvatlust? ma olen veendunud, et alati saab järjepeale, ise kysimus kui palju peab inimene ise ja teised tema kõrval vaeva nägema. reeglina ei viitsita nii palju pingutada. lähedastel on kohustus ja öigus SEKKUDA vajadusel väga agressiivselt sellesse asja. kunagi ise kahjuks endal nii palju tarkust veel ei olnud:(. ole sina targem. sõltlane reeglina ei saa ise hakkama, tal on vaja väga palju välist tuge ja sundi. köige hullem mis teha saab on nagu siin yks enne ytles, et viska talle korter ja las saab hakkama. ta ei saa, yksi jätmin on joodiku vöi mistahes söltlase surmaotsus[/tsitaat]

oo, püha lihtsameelsust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

To Kägu 14:34
Mulle tundub, et Sul puudub vähimgi reaalne side ühe tõelise alkohoolikuga. Minul kahjuks mitte.
Ka minu isa on alkohoolik. Viimased 42 aastat. Ja usu mind, nii minu ema, kui umbes 15 naist peale teda on teinud 100 imet, et teda joomisest võõrutada-tulemusteta. MITTE KUNAGI ma isegi ei kaaluks sellise joodiku oma koju, oma laste juurde toomast. Ka minul seisab ees raske otsus- kas maksta kinni odav vanadekodu või muretseda odav korter, mille kommunaale hakkan ise maksma. Minu pärast võib ta surra,ta on minu lapsepõlve hävitanud ja siiamaani on asju, millest üle pole saanud.
Teemaalgataja: See naine saada põrgu. Kõlbas isa aastaid , kõlbab ka edaspidi. Kui ei, on Sinu isa mure, kuhu läheb. Kui kuhugi minna pole, osta talle pärapõrgusse odav korter ja maksa kommunaalid ise, vanadekodu on kallim. Las see jääda viimaseks valikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled suure südamega ja hea inimene.
Nii hea on lugeda,et ka keegi suudab armastada,kui temale ja teama minale tehtakse haiget.Vähesed suudavad seda.Nagu öldakse,kui palju suudad sina andestada,antakse ka sinule andeks.Tõelie armastus on andev,,,vastu nõudmata,,,oled suur inimene,,,,ainus mis suudab sinu isa tuua tagasi elule ja vabastada alkohoolist on Jumal…
respekt!!!! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa on ka alkass. Peale selle peksis ta veel ka ema, kes selle jobuga vaatamata kõigele päris pikalt koos elas. Kannatas. Ja meie lapsed, pidime ka kannatama koos temaga. Õnneks enam ema isaga koos ei ela. Ja minu pärast võib see kuradi alkohoolik kärvata. Ja mida rutem, seda parem. Mida kuradi andestamist. Mul on tast savi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu isa on alkohoolik :-(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.