Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Postitas:

Emal tuttaval vahetas 40 aastane tütar ära ees- ja perekonnanime ja nii, et üldse enam uus nimi ei sarnanenud vanaga. Ema kurtis, et ei ole tütre nimi meeles, kirjutasin paberile üles, et 40 aastata oled oma last ühe nimega kutsunud, nüüd kutsu teistmoodi.
Minul on ka vanaaegne nimi, aga need läksid mingi hetk moodi ja kui aus olla, siis see nimi sobib minu iseloomuga väga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jubeda nime sa panid siis talle?

Värdi

Ära solva! Tunnen isiklikult ühte vanemat härrasmeest kellel on see nimi, ja tegu on äärmiselt meeldiva, intelligentse, lahke ja suuremeelse inimesega, kellel on suur sõpruskond. Meile kellelegi ei tundu tema nimi imelik, ja lõpuks on see ju lihtsalt Ferdinand’i eestistatud lühend.

Asi pole ju inimeses, vaid nimes. Nooremate puhul võib selline nimi vastumeelsust tekitada. Aga muidugi ei tähenda see, et selle nimega inimesed kuidagi nõmedamad oleks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 20:09; 22.08 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krõõt ja Mahvalda on küll koledad nimed.

Sa oled ikka eriline tola.

Googelda näiteks “krõõt tarkmeel” ja saad sellele kinnitust. Et sina oled Tola ja et Krõõt on väga ilus nimi.
Kui seda asjalikult kanda, nagu eelmainitud naine seda teeb.

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.08 17:34; 21.08 17:38; 21.08 17:51; 21.08 18:21; 21.08 20:36; 22.08 07:01; 23.08 07:49; 23.08 09:23; 24.08 07:39; 24.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski nimi pole kole (jah, mõne kõla võib kellelegi mitte meeldida, seda küll) kui inimene ise seda uhkusega kannab, kui inimesel nimi tekitab komplekse siis las vahetab.

Mäletan isegi, kuidas lapsena mängisin mõttega endale uus pikem nimi valida (no kui nimes on vaid 2 tähte, siis võib ju) aga juba teismelisena sain pigem aru, et mul on ju ilus ja eriline nimi (Eestis alla 5).

Üks tütardest heitis u 11-12aastaselt ka ette, et miks temal on nii vanamoodne nimi, samanimelised on ema ealised st 30a vanemad siis tuletasin meelde, et tema õe klassis on lausa 2 nimekaimu tal(vanusevahe seega 9a), sai täiskasvanuks ega mõtlegi nimevahetusele. Seda enam, et tutvuskonnas on lausa mitu sarnase “vana” nimega näiteks talle tundus “vana” Miina, Tiina, Liina, Paula, Marta, Liisa.
Nüüd nunnutavad vennatütart, kes kannab lausa “vana” nime (stiilis siin laidetud Hermiine/Loviise/Pauliine) ja leiavad, et väga sobib ja armas nimi.

Teemaalgataja-las laps vahetab, kui see tema enesetunnet muudab. Kui ikka asi on nimes, seda on lihtne muuta. Kui on hoopis enesehinnangus vm kompleksid, siis nime vahetus ei aita.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 07:21; 23.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ta võib ju ühe eesnime lisaks võtta ja senise keskmiseks nimeks jätta. Ühtlasi võib ta keskmise nime asemel kasutada lühendit (nt Hans H. Luik), kuni tekib taas soov ka senist eesnime kasutada.

See on parim soovitus! Aruta lapsega, kas see oleks mõeldav.
Kirjelduse järgi tundub, et oled oma lapsele muidu hea nime pannud, aga lapsel on lihtsalt mingi teise nime soov. Võtkugi siis teine nimi lisaks, õigemini põhinimeks. Vanusega võib mõte uuesti muutuda ja siis on hea, kui vana nimi ka alles on. Ja tõesti – lühend võib ka tore olla, omapärane igatahes.

Kuidas laps sind hüüab? Ema? Emps? Mamps?
Ütle talle, et terve järgneva nädala võib ta sind ainult nimepidi hüüda ja ei tohi kordagi eksida. Siis ta kogeb omal nahal, et muutused ei tule nii kergelt. Kui üldse tulevad.

Mul on üks vana sõber, kes venepärase eesnime ära vahetas. Temal lisaks venepärasele nimele oli ka venepärane hüüdnimi (sarnased näited on Aleksandr – Šaša, Viktor – Viki/Vitja, Dimitri – Dima/Mitja). Vanemad jäid teda vana nimega hüüdma, osad lapsepõlvesõbrad hüüdnimega, igal pool mujal on ta oma uue nimega. See uus nimi on lihtne, ajatu ja väga normaalne. Aga ta ei keela end vene nime või hüüdnimega kutsumast, ise ütleb, et vanadele sõpradele lubab seda nostalgiast, vanematele austusest. Ehe näide, kuidas nimi ei riku meest.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 18:58; 28.08 18:07; 03.09 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nime muutmisest rääkides. Tekkis küsimus, miks yxik enda nime tõutäkuks muutis ?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nime muutmisest rääkides. Tekkis küsimus, miks yxik enda nime tõutäkuks muutis ?

Sest ta vist pole praegu yxik vaid sai mingi naisega juba järgmise lapse 😉

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ta vist pole praegu yxik vaid sai mingi naisega juba järgmise lapse ????

Väga tubli eesti mees

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nime muutmisest rääkides. Tekkis küsimus, miks yxik enda nime tõutäkuks muutis ?

Sest ta läks kitahi vastu “ülbeks” ning see loomulikult ei jätnud juhust kasutamata ja pani tema peale koheselt tanki. Noh, nagu tal kombeks on.
Ehk siis üksik sai modelt bänni.

Mis tal muud üle jäi, kui uus kasutaja teha. Aga kuna vahepeal oli libiido aastatega langenud, siis sellest sündis ka selline salaigatsus: “tõutäkk”.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.08 17:34; 21.08 17:38; 21.08 17:51; 21.08 18:21; 21.08 20:36; 22.08 07:01; 23.08 07:49; 23.08 09:23; 24.08 07:39; 24.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski nimi pole kole (jah, mõne kõla võib kellelegi mitte meeldida, seda küll) kui inimene ise seda uhkusega kannab.

Peet nt.
Kannaksid uhkusega sellist nime?

“Eesnime Peet statistika: Eesti kohta käivad andmed on 2018. aasta 1. jaanuari seisuga.
Eesnimi Peet on 48 mehel. Populaarsuselt on nimi 895. mehenimi.”

Ma pakun, et noor kutt ei vaimustu ka nimedest Voldemar, Heino, Ülo. Esimesed, mis pähe kargasid.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 08:29; 23.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peet nt.
Kannaksid uhkusega sellist nime?

Miks mitte. Kui sa ise mees oled, siis tuttavatel tekib seda kuuldes sama erinevus sisse nagu tee (liiklemiseks) ja tee (jook) kuuldes. Et üks on juurvili ja teine on tegija mees.

Kui mees ise muidugi loru on, siis on seapeet kerge tulema. Sõltub ka seltskonnast, kellega suheldakse, heinodel muidugi kiiremini.

Vaata kasvõi porgandi näidet: see on kah juurvili.
Aga üks tegelane on selle täitsa tuntud nimeks ju kandnud.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.08 17:34; 21.08 17:38; 21.08 17:51; 21.08 18:21; 21.08 20:36; 22.08 07:01; 23.08 07:49; 23.08 09:23; 24.08 07:39; 24.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tal muud üle jäi, kui uus kasutaja teha. Aga kuna vahepeal oli libiido aastatega langenud, siis sellest sündis ka selline salaigatsus: “tõutäkk”.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult on väga vanaaegse nime panemine beebile risk. Võib juhtuda, et see vana nimi omandab uuesti ajakohase kõla, aga võib-olla üldsegi mitte.
Vanemad soovisid võtta riski. Ei õnnestunud.

Hakkasin just mõtlema, et paljud vanad nimed on tõesti saanud taas kaasaegseks: Linda, Hugo, Marta, Pauliine, Roosi, Mia.

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 11:58; 23.08 12:15; 23.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Hmm, vaatan siin maja ees otsa naabripoisile, nimeks Aksel ja vanust 4a. Tuttav Leida sai just 20 ja tuttav Aadu on 10a… st kindlasti on vanemaid, kellele ka sellised nimed meeldivad ning lapsi, kes neid kannavad. Veel tuleb meelde Lembit (9a), Juhan (6a), Kustas (13a) jne

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 07:21; 23.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida

Aita-Leida Kuusepuu! 🙂

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 08:29; 23.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Hmm, vaatan siin maja ees otsa naabripoisile, nimeks Aksel ja vanust 4a. Tuttav Leida sai just 20 ja tuttav Aadu on 10a… st kindlasti on vanemaid, kellele ka sellised nimed meeldivad ning lapsi, kes neid kannavad. Veel tuleb meelde Lembit (9a), Juhan (6a), Kustas (13a) jne

Kindlasti neid on, aga sa ei saa ette heita, kui need nimed nendele lastele endale suurks saades ei meeldi

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 11:58; 23.08 12:15; 23.08 12:27;
To report this post you need to login first.

Qa

Otse loomulikult on väga vanaaegse nime panemine beebile risk. Võib juhtuda, et see vana nimi omandab uuesti ajakohase kõla, aga võib-olla üldsegi mitte.

Vanemad soovisid võtta riski. Ei õnnestunud.

Hakkasin just mõtlema, et paljud vanad nimed on tõesti saanud taas kaasaegseks: Linda, Hugo, Marta, Pauliine, Roosi, Mia.

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Aksel küll sinna viimasesse gruppi ei kuulu! Aksel on väga äge nimi ja tean mitut selle nimega väikest poissi! Aksel on kahtlemata teinud comebacki, samamoodi nagu nt nimed Alfred, Albert, Robert, Rudolf,Johannes, Oskar, Linda, Marta, Matilda, Paula … Väga ilusad nimed!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Qa

Otse loomulikult on väga vanaaegse nime panemine beebile risk. Võib juhtuda, et see vana nimi omandab uuesti ajakohase kõla, aga võib-olla üldsegi mitte.

Vanemad soovisid võtta riski. Ei õnnestunud.

Hakkasin just mõtlema, et paljud vanad nimed on tõesti saanud taas kaasaegseks: Linda, Hugo, Marta, Pauliine, Roosi, Mia.

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Aksel küll sinna viimasesse gruppi ei kuulu! Aksel on väga äge nimi ja tean mitut selle nimega väikest poissi! Aksel on kahtlemata teinud comebacki, samamoodi nagu nt nimed Alfred, Albert, Robert, Rudolf,Johannes, Oskar, Linda, Marta, Matilda, Paula … Väga ilusad nimed!

See oli NÄIDE
Okei, Aksel on teinud comebacki. Võimalik, Mul pole väikseid lapsi, ei tea.

See oli lihtsalt näide!

Võib minna nii, võib minna naa. See on sõnum. Mõni nimi teeb comebacki, mõne üldse mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 11:58; 23.08 12:15; 23.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Hmm, vaatan siin maja ees otsa naabripoisile, nimeks Aksel ja vanust 4a. Tuttav Leida sai just 20 ja tuttav Aadu on 10a… st kindlasti on vanemaid, kellele ka sellised nimed meeldivad ning lapsi, kes neid kannavad. Veel tuleb meelde Lembit (9a), Juhan (6a), Kustas (13a) jne

Mul on noor sugulane Enn. Pole küll kippunud nime vahetama. Veel on noor tuttav nimega Elmar. Samuti rahulik. Noor kolleeg Edgar. Pole virisenud. Tublid mehed kõik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei meeldi suuremale osale inimestest oma nimi, vähemalt mulle tundub nii – mulle ei meeldi, mu lastele ei meeldi. Vahetama pole aga seepärast küll tõtanud. Siis on variant kasutada hüüdnime. Mina ei hakkaks last, kellele olen näiteks Leida nimeks pannud, lihtsalt seepärast Chätryyniks kutsuma, et ta ise tahab. Kui nime on ära muutnud, siis kutsun. Kuni nimi on muutmata, kutsun teda mingi kokkuleppelise nimega – hüüdnimi minevikust, hellitusnimi.
Aga üldiselt tundub tõesti, et su lapsel on puberteet saabunud :). Minul oli ka hiline puberteet ja mu tütrel tundub samamoodi olema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni nimi teeb comebacki, mõne üldse mitte.

Aga kas “üldse mitte” kohta mõne asjaliku näite ka oskad lõpuks tuua?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.08 17:34; 21.08 17:38; 21.08 17:51; 21.08 18:21; 21.08 20:36; 22.08 07:01; 23.08 07:49; 23.08 09:23; 24.08 07:39; 24.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loone eesnimi pole ju samuti “laialt kasutatav ega levinud”, aga täna tundub see kõigile lahe. Sest ta ise on selleks midagi teinud.

Tema täisnimi on Kerstin Oudekki Loone. Ta oleks võinud valida laialt kasutamiseks ka tavalisema Kerstini ja sel juhul enamik ei teakski ta teist eesnime.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema täisnimi on Kerstin Oudekki Loone. Ta oleks võinud valida laialt kasutamiseks ka tavalisema Kerstini ja sel juhul enamik ei teakski ta teist eesnime.

Ta ei valinud.
Erinevalt teemaalgataja pubekast.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.08 17:34; 21.08 17:38; 21.08 17:51; 21.08 18:21; 21.08 20:36; 22.08 07:01; 23.08 07:49; 23.08 09:23; 24.08 07:39; 24.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pole terve elu mu nimi meeldinud. Olen tegus, enesekindel naine ja nimi on üks lalisev täishäälikute jada ( noh üks kaashäälik on ka). Kui oleksin praeguses ajas noor, siis muudaksin ära.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult on väga vanaaegse nime panemine beebile risk. Võib juhtuda, et see vana nimi omandab uuesti ajakohase kõla, aga võib-olla üldsegi mitte.

Vanemad soovisid võtta riski. Ei õnnestunud.

Hakkasin just mõtlema, et paljud vanad nimed on tõesti saanud taas kaasaegseks: Linda, Hugo, Marta, Pauliine, Roosi, Mia.

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Vaevalt, et keegi oma lapsele vanaaegse nime paneb selleks, et äkki kunagi muutub populaarseks. Vana nimi võetakse tavaliselt ikka suguvõsast, sel on mingi sügavam tähendus, lugupidamine vanavanemate või suguvõsa vastu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et noor kutt ei vaimustu ka nimedest Voldemar, Heino, Ülo. Esimesed, mis pähe kargasid.

Njah, kui ta soovib olla üks Karl-Trevoritest klassi viie samanimelise seas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 20:55; 25.08 14:06; 31.08 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Hmm, vaatan siin maja ees otsa naabripoisile, nimeks Aksel ja vanust 4a. Tuttav Leida sai just 20 ja tuttav Aadu on 10a… st kindlasti on vanemaid, kellele ka sellised nimed meeldivad ning lapsi, kes neid kannavad. Veel tuleb meelde Lembit (9a), Juhan (6a), Kustas (13a) jne

Siiski pigem erand. Olen nõus selle postitajaga, kes ütles, et osad vanaaegsed nimed on muutunud populaarseks, aga osad jäänud vanaaegseks. Jutt ei olegi ju sellest, et kellelegi ei võiks meeldida, vaid et üldjuhul on need inimeste jaoks vanaaegsed nimed. Aksel on siiski pigem üks nimedest, mida kaasajal rohkem kasutatakse. Lisaks on tänapäeval üsna levinud nimed ju nt Teele, Tuuli, Linda, Aliide, Joosep jms. Karl on tegelikult samamoodi vana nimi, lihtsalt ka tänapäeval väga populaarne. Samas on pigem erand kui praegusel ajal pannakse lapse nimeks nt Endel, Salme või Maimu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, alati tasub korraks mõelda, et kas see nimi ikka tänapäeva sobib, isgei kui on “vana hea eesti nimi”. Näiteks Lembitu kõlab mulle ikka väga vanamoodsalt. Ja kuigi osad vanematest nimedest (mitte küll päris “eesti” nimed) on taas moodi tulnud (Johannes, Raimond), siis nt Ludvig või Adolf kõlaksid ikka kahtlaselt. Peab olema väga hea tunnetus, et mingit vana nime taaselustada või siis just et luua mingi uus moekas nimi. ma arvan, et eespool mainitud Ouddekkil ei olnud ka koolis kerge, kui pidi oma nime kirjapilti kogu aeg selgitama.

Nii et kui sa ise tunnistad, et tegemist on vana ja harva esineva nimega, siis ehk tulebki leppida, et panid puusse. Mõtle järele nendele kordadele, kui inimesed on lihtsalt vaikinud, kui nendele oma poja nime teatasid. Mida sugulased kostsid, kui vastsündinu nime sai? Et “väga huvitav ja omapärane nimi?” – teadagi siis ju, mis arvati.

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem