Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Postitas:
Kägu

Ma pakun, et noor kutt ei vaimustu ka nimedest Voldemar, Heino, Ülo. Esimesed, mis pähe kargasid.

Njah, kui ta soovib olla üks Karl-Trevoritest klassi viie samanimelise seas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga endiselt on nimesid, mis ongi jäänud vanaaegseks nimeks: Leida, Enn, Aksel, Aadu … jne

Hmm, vaatan siin maja ees otsa naabripoisile, nimeks Aksel ja vanust 4a. Tuttav Leida sai just 20 ja tuttav Aadu on 10a… st kindlasti on vanemaid, kellele ka sellised nimed meeldivad ning lapsi, kes neid kannavad. Veel tuleb meelde Lembit (9a), Juhan (6a), Kustas (13a) jne

Siiski pigem erand. Olen nõus selle postitajaga, kes ütles, et osad vanaaegsed nimed on muutunud populaarseks, aga osad jäänud vanaaegseks. Jutt ei olegi ju sellest, et kellelegi ei võiks meeldida, vaid et üldjuhul on need inimeste jaoks vanaaegsed nimed. Aksel on siiski pigem üks nimedest, mida kaasajal rohkem kasutatakse. Lisaks on tänapäeval üsna levinud nimed ju nt Teele, Tuuli, Linda, Aliide, Joosep jms. Karl on tegelikult samamoodi vana nimi, lihtsalt ka tänapäeval väga populaarne. Samas on pigem erand kui praegusel ajal pannakse lapse nimeks nt Endel, Salme või Maimu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, alati tasub korraks mõelda, et kas see nimi ikka tänapäeva sobib, isgei kui on “vana hea eesti nimi”. Näiteks Lembitu kõlab mulle ikka väga vanamoodsalt. Ja kuigi osad vanematest nimedest (mitte küll päris “eesti” nimed) on taas moodi tulnud (Johannes, Raimond), siis nt Ludvig või Adolf kõlaksid ikka kahtlaselt. Peab olema väga hea tunnetus, et mingit vana nime taaselustada või siis just et luua mingi uus moekas nimi. ma arvan, et eespool mainitud Ouddekkil ei olnud ka koolis kerge, kui pidi oma nime kirjapilti kogu aeg selgitama.

Nii et kui sa ise tunnistad, et tegemist on vana ja harva esineva nimega, siis ehk tulebki leppida, et panid puusse. Mõtle järele nendele kordadele, kui inimesed on lihtsalt vaikinud, kui nendele oma poja nime teatasid. Mida sugulased kostsid, kui vastsündinu nime sai? Et “väga huvitav ja omapärane nimi?” – teadagi siis ju, mis arvati.

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas siiani olete last kutsunud õige ja täisnimega?

No näiteks kui Adelheidi on kutsutud Aadeks või Heidiks, siis on tal raske olla Adelheid.

Või kui Hermiine on eluaeg harjunud olema Miine.

Ma saan aru küll, et nimi ei riku meest, aga siiski on mul heameel, et ma pole Hilda või Hermiine või Alviine või Mahvalda.

Uhh, ma tean ühte jube püssi Hildet ja tahtsin ise ka a la Mari asemel Hilde olla 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ükski nimi pole kole (jah, mõne kõla võib kellelegi mitte meeldida, seda küll) kui inimene ise seda uhkusega kannab.

Peet nt.

Kannaksid uhkusega sellist nime?

“Eesnime Peet statistika: Eesti kohta käivad andmed on 2018. aasta 1. jaanuari seisuga.

Eesnimi Peet on 48 mehel. Populaarsuselt on nimi 895. mehenimi.”

Ma pakun, et noor kutt ei vaimustu ka nimedest Voldemar, Heino, Ülo. Esimesed, mis pähe kargasid.

Miku ja Tanja laps on Teodor.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu sugulane (naisterahvas) vahetas ka enda nime ametlikult (no umbes selles vaimus, et kui enne oli Ann, siis nüüd on Anneli vms). Tema ema teatas südamerahuga, et tead, sa võid ju nime vahetada ja ka sinu mehele võib see nimi rohkem meeldida, aga minu jaoks oled sa ikka “Ann” nagu mina sinu omal ajal nimetasin, ja “Anneks” ma sind hüüdma jäängi. Ja ei mingit probleemi, ei mingeid tülisid.

TA-st saan ma aru, looulikult teeb see natuke kurvaks või õnnetuks, kui oma laps nii selgelt mõista annab, et oled midagi väga valesti teinud (kas ka päriselt tõesti valesti, aga no kui ta nii arvab, eks). Aga üks võimalus on ka veel see, et koolis on last tema nime pärast narritud ja see võib olla tekitanud temas soovi teist nime saada.

Minu arust hea ettepanek on soovitada võtta lihtsalt teine eesnimi juurde ja jätta originaal nö keskmiseks nimeks. Äkki laps on nõus, kui temaga rahulikult arutad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

…………………..

Nii et kui sa ise tunnistad, et tegemist on vana ja harva esineva nimega, siis ehk tulebki leppida, et panid puusse. Mõtle järele nendele kordadele, kui inimesed on lihtsalt vaikinud, kui nendele oma poja nime teatasid. Mida sugulased kostsid, kui vastsündinu nime sai? Et “väga huvitav ja omapärane nimi?” – teadagi siis ju, mis arvati.

Poja? Kust sa võtad, et teemaalgataja laps just nimelt poeg on? Ta pole mitte ühegi silbiga soole vihjanud.
Tegelikult ma ise mõtlesin ka esimeses kommentaaris tema lapsest kui poisslapsest ja minu mainitud nimed olid mõeldud meessoole.
Päris huvitav oleks teada, kas siis ongi tegu poisiga või on siin kahe inimese ajud lihtsalt suvalisi meelevaldseid järeldusi teinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks neiu, kellel oli 2 nime, üks tavaline, aga teine väga ebatavaline (no umbes sama silmatorkavalt ebatavaline või imelik kui paljutsiteeritud Vihmapisar), kasutas kuni täiskasvanuks saamiseni seda ühte ja tavalist nime. Sellega kutsus ise ennast ja sellega kutsus teda ka perekond ja sõpruskond. Teine oli ainult dokumentides. Kui täiskasvanuks sai, siis jättis selle nn. põhinime samaks, aga vahetas teise eesnime ühe tavalise, esimese eesnimega kõlaliselt hea paari moodustava nime vastu. Ega tema tuttvate jaoks midagi ei muutunudki, sest nemad kutsuvad teda ikka nagu ennegi. Aga kui näit. ajakirjanduses ilmub artikkel, kus räägitakse temast, on pildi all see uus ametlik täisnimi. Ta on rahul. Sellisest nimevahetusest saan ma aru.

Kui aga 19a tahab vahetada oma nime lihtsalt seetõtu, et see on tema arvates ebamoodne, vanapärane…

No tõesti võib tegu olla sellega, et noor inimene omistab mingile detailile enda juures liigset tähendust, mõtleb näiteks: “Just selle nime pärast ma polegi lahe!” täpselt samaoodi, nagu paljud teismelised/väga noored täiskasvanud mõtlevad: “Just nende valesti hoidvate juuste tõttu ma polegi lahe!” või: “Nende vale kujuga puusade tõttu ma ei ole lahe!” Hiljem, kui vanust lisandub, naeravad selle üle ise ka, et küll ma ikka ületähtustasin seda ühte asja enda juures!

Nii et mina nime ametlikult vahetama kiirustama ei sunniks. Võibolla, kui asi venib kuhugi 28-30 kanti ja ta pole veel ametlikku sammu ette võtnud, siis leiab, et pole seda sammu enam vajagi teha. Kutsuks teda selle tema poolt tahetud mitteametliku nimega (inimesel võib ju hüüdnimesid olla – suur asi!) ega tõstaks üldse seda teemat üles.

Kui aga ise, ilma tagant torkimata, teeb ühel päeval selle sammu ja vahetab ära, no siis on teine asi. Eks siis pead aktsepteerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viktor – Viki/Vitja

Vitja ei ole Viktor. Vitja on Vitali.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene ei saaa kahjuks kohe alguses oma nime valida. Vahest juhtubki nii, et ei meeldi, võibolla tegelikult narriti või nii koolis või lasteaias? Samas nimevahetus on suur asi, 100 eurot riigilõivu maksta, käia perekonnaseisuametis, id kaarte ja kliendikaarte ja muud muutma hakata. Kui aasta aega juba käib nii, siis ju talle tõesti ei meeldi ja harjutab enne nime sisse. Kahjuks peab ära harjuma. Võib äkki teha sinu meeleheaks kompromissi et teine nimi tuleb vana nimi. Elukaaslane näeb võibolla rohkem hingemaailma ja julgustab, tahtes head. Või mõtle mingi hüüdnimi välja talle millega nii emalikult hellitavalt kutsuda. Mõistan valu, kuid mõistan ka last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viktor – Viki/Vitja

Vitja ei ole Viktor. Vitja on Vitali.

Tõsi ta on. Aitäh parandamast!
Tegelikult seal minu näites väljatoodud Dima ei ole vist ka päriselt Dimitri, vaid peaks olema Vadim, aga kummalisel kombel minu kodukandis just nii neid väheseid hüütakse. Või on siiski Dimitri? Kägu, oskad sa mulle öelda, kumb on õige? Meil siin on vene nimesid väga vähe ja võimalik, et teadmatusest on vale hüüdnimi külge poogitud ja nii see on ka jäänud.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem