Esileht Pereelu ja suhted Mu mees on alkohoolik?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Mu mees on alkohoolik?

Postitas:

Ootan teiste arvamusi, sest ma ise ei oska sellest olukorrast kahjuks enam midagi arvata 🙁

Mul on iseenesest väga tore mees. Edukas, abivalmis, kannab mind kätel ja täidab iga minu soovi. Hea ja hooliv isa samuti.

Minu probleem seisneb selles, et minu meelest ta joob palju. Tarbib igapäevaselt kodus kanget alkoholi (viin, viski, brändi) ja sageli mitte ühe pitsi, vaid ikka õhtu jooksul 3-4 kuni poole pudelini välja. Väljas söömas käies on sama lugu: alati kuulub õhtusöögi juurde klaas kangemat (ja jälle mitte 4cl, vaid ikka 8 või 12), mis on mind viinud selleni, et ma väldin temaga üldse kuskil käimist, sest mul on PIINLIK. Elame väikelinnas ja mulle tundub, et iga kohvikutöötaja teab tema harjumusi, on sedagi ette tulnud, et teenindaja ise küsib, et \”no kas pitsi ka panen\”. Mul on häbi ja ma tunnengi end selles olukorras nagu joodiku naine.

Asi on aga selles, et mees ei joo end peaaegu kunagi purju (viimane käpukil kojutulek mida mäletan, jääb aastate taha), samas on tal kogu aeg promill sees. Ta pole sealjuures mingit pidi vägivaldne ega ebameeldiv, kui ei näeks, siis olekust aru ei saaks, et ta midagi võtnud on.

Aeg-ajalt plahvatan ja olen öelnud, et minu jaoks on selline käitumine probleem. Olen vihasena kodus ka kõik alkoholipudelid kraanikausist alla kallanud.
Selle peale ütleb, et võtab klaasikese lõõgastumiseks. Ja vahel isegi tunnistab, et seda on liiga palju ning pakub ise, et jäägu alkohol nt nädalavahetustesse. See kokkulepe peab täpselt mõned päevad ning on jälle unustatud.

Ausalt, mul jookseb peast läbi igasuguseid mõtteid. Ma muretsen, kuidas see mõjub meie 8aastasele pojale, kui ta igaõhtuselt kodus sellist trimpamist näeb. Nüüd ootan teist ja mulle tundub, et mees on selle läbi veel mugavamaks muutunud: kaine autojuht iga kell omast käest võtta. Olen korduvalt kaalunud ka lahkuminekut, kuid ma eelistaks, et see asi saaks kuidagi lahendatud, sest igas muus mõttes on ta tõesti hea ja hooliv mees.

Kellelegi rääkinud ma sellest pole, sest tuttavad ilmselt naeraks mind välja ja ei usuks, sest minu mehe näol on tegu igat pidi sümpaatse ja haritud inimesega.

Ta teab, et olen minevikus elanud läbi suhte alkohoolikuga, kus samuti mõtlesin, et see on normaalne, kui mees iga õhtu mõned õlles võtab. Kuniks lõpetasin haiglasse pekstuna seni täiesti rahumeelse mehe poolt.
Lubasin endale, et enam kunagi sellesse ämbrisse ei astu, aga tundub, et olen jälle seal?

Mu viha on praegu järjest kasvav, sest tema istub sõbraga köögis, räägib tööjutte ja lahendab selle kõrvale viskipudelit. Sellised kokkusaamised pole ka meie kodus tavapärased, juhtuvad ehk 1-2 korda aastas ning kogu selle igapäevase taustata mind ei häirikski. Praegu tõesti mõtlen, et võtan homme oma asjad ja lähen minema, kas või mõneks ajaks, et järele mõelda ja näha, kas midagi hakkab lõpuks muutuma või mitte.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahendust ei oska anda, aga saan su tunnetest aru. Mul oli ka mees, kes igal õhtul pidi jooma. Ta ei olnud ka kunagi purjus, aga üks trimpamine käis kodus kogu aeg. Mind väga häiris, juba see eeskuju mida ta lastele andis, kogu aeg alkopudelid ja klaasid igal pool. Ja kuigi ta ei joonud end purju, siis see hingeõhk mis magamistoas valitses, uhhh jube. Mind ta ei kuulanud, minu arvamusest ei hoolinud.
Tänaseks oleme lahus, mitte küll konkreetselt selle alkovärgi pärast, aga eks see oli üks häiriv asi, mis kulutas mu kannatust nii palju, et teistele asjadele jäi seda vähemaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei tundu praegu, et kolm pitsi võtta eine kõrvale nii hirmus palju on, kui ta ikka räigelt täis sellest ei jää. Pool pudelit kangemat iga päev on küll palju ja lausa hämmastav organism ju, kui sellest purju ei jää. Oleneb ilmselt ka pudeli suurusest, äkki sa räägid mingitest minipudelitest. Enamik inimesi ikka jääb purju ja see ongi põhiline, mis ju teisi häirib. Pluss muidugi mure kaasa tervise pärast, aga see kaob ajapikku, kuna alkohoolik muudab oma käitumisega end tavaliselt vastikuks. Ma arvan küll, et kui sind mehe joomine häirib, on mõistlik midagi ette võtta. Sest teine variant on ju olukorraga leppida nii, nagu see on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 04:02; 16.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma ei räägi mingitest minipudelitest, ikka tavalised 0,5 ja 0,7 liitrit alkoholipudelid, olenevalt margist.
Ja ta ei joo seda korraga, võtab klaasikese, mingi aja pärast kaob uuesti kööki seda täitma ja niimoodi magamaminekuni välja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, su mees on alkohoolik. Sa ju ise saad sellest väga hästi aru.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sõltuvus juba, nii nagu suitsude või narkootikumi puhul. Kunagi see harjumus mõjub halvasti tema tervisele ja elule. Kuidas aidata, kahjuks ei tea. Endal esimene abielu juba lagunes ja teine mees õnneks tipsutab õlut \”Pilsnerit\” mõõdukalt.

Räägi temaga…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muus möttes aidata ei oska, aga lapse pärast ära niiväga muretse.
teil on ju kodus täiesti norm öhkkond ja kartma te ei pea. tihtipeale hakkavad suitsetama just mittesuitsetajate lapsed, jooma täiskarsklaste lapsed. tal on eeskuju olemas, mis tunne on, kui iga öhtu juua. ka negatiivne eeskuuju on eeskuju. ta öpib, et muidu nii toredal isal on probleem.
olen teismeliste ema. kodus meil alkoholi pöhimötteliselt ei jooda(olen üksikvanem) null eeskuju pole ka hea, räägin seda kogemusest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma taolistes teemades asun pigem neid tipsutajaid kaitsma, sest tihti tehakse perekoolis probleem, kui mees joob 3-4 korda nädalas õhtul 1-2 pdl õlut, või siis paar pokaali veini toidu kõrvale. Aga sinu puhul käib jutt kangest alkoholist, see on tiba teine teema. Kuna sa oled praegu rase, siis pane mõttes sõrmed risti ja time out igasuguste lahkuminekumõtete koha pealt. Ühelt poolt hormoon möllab, ja teiselt poolt praktilisest küljest oleks sul just praegu üksi keeruline. Nii et võta rahulikult, ürita vähemalt.
Aga rääkida võiksid küll temaga. Katsu rahulikult ja asjalikult rääkida, mitte vinguda-halada-süüdistada. Küsi näiteks, kas talle meeldiks, kui sina igal õhtul samamoodi jooksid? Nt igal õhtul pudeli veini ära jooksid, või ka pool pudelit? Noh et oleks väike sakk sees kogu aeg ja autot juhtida ei saaks? Kuna sa oled nii mugavalt rase praegu, siis võid ka ähvardada, et kui laps on sündinud ja imetatud, siis kavatsedki hakata ka samamoodi tipsutama ja tema kord on siis kaine olla.
Kui sa kirjutad, et siiani selliste rääkimiste järel ta siiski on paar päeva karskust pidanud, ehk siis aitabki, kui korra nädalas jälle rääkida, või paari nädala tagant?
Ma hoopis küsin, kas teie igapäevast elu praktilisest küljest selline trimpamine ei sega? Autoga sõita ei ole vaja? Tööasju ajada, last trenni viia?
Saaksid veel rõhuda ka peatselt sündivale lapsele. Et kui pillab jommis peaga imiku maha vms.
Lõpetuseks pean ütlema, et kui sa praegu rase oled, kas siis see joomise probleem pool aastat tagasi ei tundunud piisavalt hirmus, et otsustasid temaga veel ühe lapse saada?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kommentaar on väga asjalik, aitäh!

Eks see probleem on meil tõesti pikemalt olnud kui viimased paar kuud. On tõesti olnud hetki, kui mõtlen, et panen oma seitse asja kokku ja lähen minema. Materiaalselt saaksin kenasti ise hakkama, vahet pole kas ühe või kahe lapsega.
Ja see teise lapse teema… Jube lihtne on öelda, et miks sellisega teist last saada. Jah, olen mingi mõelnud, et kindlasti mitte. Samas nagu kirjutasin, ongi muus mõttes tegu igatpidi hea mehega ja on olnud neid hetkigi, kui olen veendunud, et mina teen tühjast tüli ja probleemi tegelikult ei olegi. Aja jooksul on emotsioonid seinast seina jõudnud käia.

Kusjuures igapäevatoimetusi tema joomine praktiliselt ei segagi. Tööl käib, sellel ajal ei võta, trimpamine hakkab peale, kui õhtul koju jõuab. No ja kui siis ongi veel ootamatult vaja kuskile sõita, siis olen ju mina omast käest võtta.

Ma kisaja tüüp pole õnneks kunagi olnud, pigem selline, kes räägib, aga kui korduvalt ei kuulata, lööb käega ja läheb minema.
Ta on ise öelnud, et tema jaoks on kaks varianti, kas võtab nii nagu praegu (tema sõnul lõõgastumiseks) või ei võta üldse, igasugused piirangud (nädalavahetused jne) tema jaoks ei toimi. Mõned aastad tagasi ta oligi veel täiskarsklane, siis hakkas pitsi kaupa sünnipäevadel võtma, pikalt probleemi polegi olnud, aga nüüd oleme siis jõudnud teise äärmusesse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis juhtus mõned aastad tagasi, et tema harjumused nii järsult muutusid (täiskarsklasest sai alkohoolik)?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama teema. Mees igati ok, aga pea igal õhtul on tal midagi lahendada ja justnimelt kangemat kraami. Oleme ca 10 aastat koos elanud ning ma näen kõrvalt, kuidas vajadused kasvavad ja mida see mehega teinud on ja kuidas asi vähehaaval üha allapoole sammub. Viimasel ajal on lisandunud \”haigeksjäämised\” ja poole päeva pealt töölt äratulekud, et alkopoest läbi minna ja siis koju trimpama. Himu ei lase enam korralikult töödki teha. Mees jube enesekindel ka, et tema on tegija ja tal on vinge töökoht ja mees peab saama lõdvestuda jne.
Pideva vindi all olemine segab ikka väga elu. Laste transport on ammu juba minu õlul, sest ma lihtsalt ei usalda meest lastega sõitma lubada. Ma ei saa alati arugi, kas ja kui palju auru all mees parasjagu on. Seda pole lihtsalt näha ega aru saada enne kui aur on ikka väga kõva.

Meie lahenduseks saab visiitabielu. Ja sealt edasi vaatame, kas asi muutub ja kui mitte. Lahutusega kiiret pole. Väikeste sammudega liigume edasi, nii nagu sai väikeste sammudega ummikusse tuldud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Kas harjud sellega vöi pögened\”- muud variante pole.
Olen selle köik läbikogenud, aga önneks mitte oma mehega vaid isaga- minu ema ei pögenenud, vaid kannatab siiamaani.
Alguses nädalavahetusel pitsike, siis nädala sees ölled, siis 3 päevased tsüklid kuus, siis nädalased tsüklid kuu jooksul jne. Önneks isa vägivaldne ei olnud, lihtsalt jöi üksinda omaette ning materiaalselt ei pannud suurt pöntsu nende joomistega perele.

Algatuseks istuksin mehega maha ja küsida, et miks ta joob? Kui tal on pingeline elu ja töö, siis ehk leiab rahustamiseks endale teise viisi, nt sport? Aga kindel on see, et sinu mees ON alkoholik. Need kogused ja kraadid kahjuks räägivad enda eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, minu paps oli ka selline ja mina aeg-ajalt ikka konkreetselt vihkasin oma isa seepärast. Nii et ma ei ütleks, et lapsi ei mõjuta. Mõnda mõjutab. Muidugi ma võisingi olla lihtsalt erakordselt halb inimene, et nii end tundsin. Muidugi see mees on sul imeinimene, joob pool pudelit kangemat ja pole purjus ega midagi. Minu paps ei olnud imeinimene. Tema elu, nii kaua kui mina mäletan, keerles ümber pudeli. Hommikul läks tööle, et pudeliraha teenida (teenis rohkem ikka), õhtul siis oli kvaliteetaeg pudeliga. Iga päev sama jama. Mõni päev natuke hullem ka, kui joomisega liiale läks. Aga eks igaühel ole oma hädad ja minu papsil oli ka päris palju positiivseid külgi, ainult aega nende ilmutamiseks jäi järjest vähemaks kahjuks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 04:02; 16.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, siin jälle üle pika aja.

Vahepeal on läinud nii, et enne pühi rääkisin mehega. Kirjeldasin oma tundeid, hirme, rääkisin oma vahepealsest soovist see suhe lõpetada. Ütlesin, et ei tea, kaua ma veel kannatan. Proovisin seda teha viisakalt, ilma karjumata, liigse emotsionalsuseta.

Ütles, et saab minust aru ja tunnistas, et on jah liiast see igapäevane joomine kodus. Kui küsisin, mis me edasi teeme, sain lahenduseks, et ta siis kodus enam ei joo. Sain aru, et mitte niiväga sellepärast, et ta ise sooviks alkoholitarbimist vähendada, vaid selleks, et minuga rahu teha.

Reaalsus on olnud selline, et üksi kodus olles pole ta tõesti enam joonud. Välja arvatud üks kord, kui peale mingit olukorda (ma täpselt ei mäleta, milles oli teema), tema teatas, et nüüd tal on küll pitsi vaja.
Aga pühad on teatavasti külaliste ja külaskäimise aeg ning see tähendab, et ehkki ta kodus üksi pole võtnud, on ta alati leidnud põhjuse, et seda kuskil mujal või kellegagi koos teha. Mitte nimelt otsides neid võimalusi, aga need on igasuguste pidude ja ürituste najal ise sülle kutsunud. Ja pitsi sülitanud ta pole kordagi, kui on pakutud, vahet pole, kas tegu on siis ühe või kümnega õhtu jooksul.

Paar päeva tagasi kadus õhtul kodust ära koos naabrimehega, et \”tema tuleb kohe tagasi\”. Tuli keset ööd, purjus, olin talle enne magamaminekut pannud voodipesu elutuppa, magagu kus tahab.
Eilne vana-aasta õhtu lõppes tema jaoks täna hommikul kell 9, meie lapsega juba ärkasime, kui tema koju magama jõudis. Oli nii purjus, et ei suutnud mulle sõnagi öelda, kobis vaid magama. Nüüd norskab teises toas, käisin riideid võtmas, magamistuba on sellist alkoholihaigu täis, et tahab jalust niita. Kõik meie tänaseks tehtud plaanid lähevad luhta, kuna tema ilmselt magab õhtuni.

Ja kõige selle taustaks ma kuulen viimasel ajal üha tihedamini oma sugulastelt, kui tore ja abivalmis mees mul on, et selliseid ikka tihti ei leia ning ma peaks teda väga hoidma.

Kurvaks teeb. Ma enam ei oska midagi teha. Minu jutust ilmselgelt kasu pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pai sulle! Mul on nii kahju! Ära jää täna koju konutama, sõitke lapsega minema, tehke oma plaanid ilma meheta teoks. PS. ära otsi teiste jaoks mehele vabandusi, ütlegi, et mees magab end kaineks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu esimest juttu lugedes mõtlesin, et las olla siis, et kui muidu on nii hooliv, abivalmis ja asjalik siis kannataks ära. Eriti kui rõhutasid, et on edukas, neil edukatel ongi sageli nii suured pinged, et vaja lõõgastuda. Kuigi muidugi selline igapäevane lõõgastus on liiast.
Nähtud neid karsklasi, kes küll ei joo aga muidu on hoolimatud, ei arvesta oma perega, käituvad matslikult.
Nüüd sinu viimast postitust lugedes on selge, et mees on piirid ületanud. Tema käitumine hakkab segama pereelu ja kõigele lisaks laastab see tervist.
Mis lapsesse puutub, siis temal on seda ilmselt samuti kõrvalt halb vaadata. Seda ma ei arva, et see talle eeskujuks on. Võin enda näitel öelda, et ise olen karsklane, mees väga mõõdukas tarbija, eilne õhtu piirdus ühe pokaali vahuveiniga aga ometi on ühel täisealistest lastest sügav alkoholiprobleem, kuigi meie pere selleks eeskuju kuidagi andnud ei ole. Ei aita sõnade peale lugemine, kusjuures see ei ole karjumine vaid arutlus teemal, miks see halb on ja mis see tervisega teeb, ei aita positiivsed näited. Tegelikult teab enamus, et alkoholism on haigus, mõnda see tabab ja mõnda mitte. See pidada lausa kõige hirmsam haigus praegu olema.
Seega ootad, kuni mees kaineks saab ja siis on jutt lühike, kas läheb ravile, sest teist võimalust siin enam ei ole näha või siis kolib teist eraldi elama ja hävitab end edasi.
Kui viitsid, siis anna millalgi teada, kuidas teie lugu lõppes.
Ma alguses püüaks mehele siiski rõhutada kõike head, mis teie elus on ja seda, et laps vajab isa ja mehelikku eeskuju ning aitaks mehe ravile saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 11:23; 01.01 11:41; 03.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma ikka anna teada. Praegu käisin poest läbi ja sõidan maale, eks ma vaatan, millal on tahtmine tagasi tulla.
Kõige raskem ongi, et mul pole sellest kellegagi rääkida. Minu pere on nii tema poolt, et ilmselt ei usuks. Ehk mu vend oleks ainukene, kes suudaks neutraalseks jääda ja kainelt kaasa mõelda.

Vahepealse aja jooksul konsulteerisin ka psühhiaatriga, sest arvasin tõesti, et mina olen mehe suhtes lihtsalt vinguv ja paranoiline. Tema leidis ka, et tegu on probleemiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks ma ikka anna teada. Praegu käisin poest läbi ja sõidan maale, eks ma vaatan, millal on tahtmine tagasi tulla.
Kõige raskem ongi, et mul pole sellest kellegagi rääkida. Minu pere on nii tema poolt, et ilmselt ei usuks. Ehk mu vend oleks ainukene, kes suudaks neutraalseks jääda ja kainelt kaasa mõelda.

Vahepealse aja jooksul konsulteerisin ka psühhiaatriga, sest arvasin tõesti, et mina olen mehe suhtes lihtsalt vinguv ja paranoiline. Tema leidis ka, et tegu on probleemiga.[/tsitaat]

Kas su perekond ei ole tema joomist näinud? Või suudab ta perekonnaüritustel siiski mõõdukuse säilitada ja sinu pere arvabki, et ta joob ainult siis kui on mõni sündmus ja ülejäänud ajal on kaine. Ma ei ole kunagi aru saanud perekondadest, kes näevad probleemi pealt aga teevad ikka näo, et seda probleemi ei ole. Äkki peksid oma perega rääkima nii nagu on ja sinu laps on piisavalt vana, et kinnitada, et see nii just on. Tema võib ka rääkida, mida isa kodus teeb st. magab end kaineks ja üldse, et isa on iga õhtu purjus. 8-aastane saab sellest ju aru.
Psühholoogiga/ või psühhiaatriga vestlemine on väga hea mõte, kindlasti saad soovitus, kuidas mees ravile suunata. Muidugi kui ta sinna üldse minna tahab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 11:23; 01.01 11:41; 03.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole veel näinud inimesi (on siis naised või mehed), keda igapäevane alkoholisoov probleemideni ei viiks. Tihtilugu esialgu pole hullu midagi, siis jäävad juba kogused vähemaks, siis tekib närvilisus, kui midagi kodus pole ja kõige sellega minnakse juba tuttavatega või perega riidu, sest enesekontroll jääb järjest väiksemaks. Ootamatud halvasti ütlemised, teod- kõik see, mis kõikuva tujuga kaasa tuleb. Sugulased ei puutu temaga iga päev kokku ja nendele see probleem polegi. Nemad näevad veel mõnda aega meest tublina. Aga see on lähedastele ikka väga probleem. Mõni läheb aeglasemalt põhja, mõni väga ruttu, aga probleemid tulevad igal juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, tubli oled, et maale sõitsid ja ei jäänud mehe pärast koju passima.
Liiale on tal asi läinud jah. Lisaksin veel, kui sa seda veel juhtumisi ei tea, et alkohol on depressant. See tähendab, et kui asjad niimoodi jätkuvad, on sul varsti väga pahatujuline mees kodus.
Ja samas, kui tal on alkoholist sõltuvus tekkinud ja ta joomisest loobub, siis on tal ka selle pärast tulevikus paha tuju.

Üks asi ehk, millele võiksid/võiksite mõelda, on see, et kui mees nt loobub igaõhtusest joomisest, siis millised tegevused võiksid seda asendada?
Võib-olla ongi lahkuminek praegu ainus asi, mida sa mehe jaoks praegu teha saad. Ehk see raputab ta \”kaineks\”?

Millal sul sünnituse tähtaeg on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahte sorti on alkoholi kuritarvitajaid/sõltlasi:

1) Tsüklimees. Joob harva, mõnikord mitu kuud kaine, sel ajal töökas ja püüdlik. Kui aga joob, siis pikk joomatsükkel ja sõna otses mõttes \”käpuli\”. Füüsiliselt kahjustab see esmalt närvisüsteemi. Takistab ka igapäevaelu – töökoha kaotus, mälukad, trahvid jms. Sageli naised jätavad sellise alkoholisõltlase üsna kiirelt, sest selline mees ei saa endaga hakkama ja vajab kogu aeg tuge. (tuge – et juua).

2) Igapäevane tipsomaan, tarvitaja. Tööd ei sega, mäluauke ei esine. Aga pidev vine PEAB sees olema, seda vajab selline alkoholitarvitaja nagu õhku. Ta on võimeline mistahes ettekäändeid tooma, aga õlu ja kerge vine peab olema. Peab. Ja iga päev sisuliselt, igal vabal hetkel. Füüsiliselt kahjustab see maksa ja siseelundeid esmalt. Sageli naised ei jäta sellist alkoholitarvitajat maha, sest mees teenib raha ja käib tööl siiski ju. Tuge ka nagu ei vaja, joob oma rahade eest.

Lõpptulemus ka varieerub, aga raskem meelt parandama saada ja oma haigust tunnistama on just selle viimase variandi puhul. Niikaua kui käib tööl, on justkui \”õigust üle\” ja siis kui tervis pöördumatult tuksis, on juba hilja/võimatu enam normaalseks saada.
Tsüklivendadest osad isegi suudavad kaineks jääda, kui mingi eriliselt õudne, piinarikas põhi üle elatakse. Kõlakad käivad, et põhja all pidi veel üks põhi olema, aga osad jah, ei soovi mingi hetk enam uurida, et kas on.

Prognoos mõlemale tüübile on aga see, et sajast vaid 5 suudavad välja tulla, elada normaalselt edasi, ülejäänud 95 ravib varane haud ära.

Muide, keegi pole \”alkohoolik\”. Joodik on palju täpsem sõna. Juuakse sellepärast , et: see on kaif, see on nauding, vabanemistunne, lõbus, lahe jms (korraks). Enese pühalikult alkohoolikuks kuulutamine on vaid ÕIGUSTUS. Ma olen ju alkohoolik! Iga põhjus on kohe PÕHJENDUS. Ei maksa otsida põhjuseid, miks mees joob, kuna iga põhjus on kohe põhjendus.

Küsimus on väga lihtne tegelikult – kas soovid elada või ei. Kui eluisu olemas, siis tuleb kaifimisest ja egotrippidest loobuda. Naine siin eriti midagi teha kahjuks ei saa, kõige targem on lasta mehel oma pasa sisse vajuda, siis on õudne lõpp kiirem tulema ja ehk tuleb taipamisele, et nii ei saa. Nagu korralik keretäis või nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa. Üle elatud. Kohutavalt häiris see 3-4 õlut igal õhtul kangemat nädalavahetustel. Ise ta probleemi ei näinud. Mitte mingi jutt ei aidanud, kuna õlu on karastusjook ju. Nägin kasvavat probleemi ja nägin ka paar korda purupurjus peaga sõitmist (tülis olles kargas autosse). Sai väga mõjuvaks põhjuseks, et lahku minna, lapsi meil ei olnud omavahel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikust.

Palun ette kirjavigade pärast vabandust, trükin telefonis ja väga mugav pole.

Eile võttis kogu see lugu sellise seebiooperliku mõõtme.
Sõitsin maale, ca kilomeeter enne maanteelt maha pööramist ristus mu tee (tõenäoliselt) purjus juhiga.Mind päästis pidurdamine ja teepeenrale tõmbamine, siis oli tee tema jaoks piisavalt lai, et mööda pääseda. Millegipärast oli ainukene mõte sellel hetkel, et pean autonumbrit vaatama ja politseisse helistama. Helistasin, kõne lõpus dispetser küsis kas minuga on ok kõik, vastasin, et rahunen maha ja sõidan edasi, kõik korras.
Olgu öeldud, et last mul kaasas polnud, tema jäi linna ja pidi hiljem vanaema juurde minema.
Sõitsingi algul edasi, aga üsna pea tundus, et õigem oleks ikka linna tagasi minna ja keerasin otsa ringi. Nimetatud auto oli politsei maha võtnud teelt, seda oli kergendus näha.
Igatahes, shokk jõudis hiljem kohale, kõht hakkas valutama ja seljas oli hingates valus, otsustasin igaks juhuks emos käia. Siina jäeti pikema jututa haiglasse jälgimisele.
Helistasin lapsele et ta mehe üles ajaks ja käsiks tal mulle helistada. Ise olin talle juba nimekirja saatnud asjadest mis mul vaja.
Väga kiiresti ajas end siia, ütlesin talle ka, et läksin maale, sest ei tahtnud tema juures olla. Rohkem seda teemat praegu ei kangutanud, polnud õige hetk. Igatahes tundis ta end silmnähtavalt halvasti.
Mina ilmselt saan täna koju, kõige selle juures on positiivne uudis, et tõenäoliselt saan suve alguses poisile lisaks ka plika juurde 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles olnud 7 aastat abielus mehega, kes langes sügavasse alkoholismi, kahetsen senini vaid seda, et juba oma teise lapse ootamise ajal temast lahku ei läinud – siis, kui asi alles hakkas tõsiselt hulluks minema. Poiss oli pooleteistaastane, kui tütre ootele jäin. Rasedana mõtlesin, et ei suuda üksi hakkama saada, hormoonid möllasid ja nutsin väga palju.
Siis oli laps nii väike, et jälle ei suutnud. Hakkasin tarvitama antidepressante.
Lõpuks läksin temast ikka lahkusiis, kui vanemahüvitis oli aasta tagasi lõppenud, lapsel polnud hoiukohta ja töölt oli koondatud.
Kahetsengi nüüd seda, et oma aega ja raha raiskasin suhtesse, mil polnud tulevikku. Materiaalselt oleksin ma palju paremini hakkama saanud, kui oleks ta kohe seenele saatnud, ta tekitas oma joodikueluga mulle ikka korralikud võlad ka kaela, rääkimata lausa vargusteni välja, kui endal raha otsa sai.
Kahetsen seda, et ka teine laps õppis isa tundma, kahetsen, et poeg sai nii suureks, et jõudis isas pettuda ja nüüd ise ei taha teda tunda. Lapsi ma talle anda ei saa, sest ta on alati täis. Lõpetasin selle jama laste loksutamisega siis, kui sain aru, et ta joob ennast ka lapsi hoides süüdimatult täis, lisaks oli last purjuspäi \”kasvatanud\”.

Minu soovitus – mine temast kohe lahku. Kui see teda mõistusele ei kutsu, siis on igal juhul liiga hilja. Lastele on vähem valus see, kui isa lahkub nende elust siis, kui nad teda veel ei mäleta – mida vanemad on, seda rohkem hakkab lahkuminek ka neid mõjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma loodan, et see oli talle paras äratuskell.

Peaaegu kaotada oma kallis naine koos sündimata tütrekesega roolijoodikuga tehtud avariile, kui ise sel ajal peatäit välja magad. Oleks väga raske elada edasi teadmisega, et polnuks ta joonud, poleks sa sõitma läinud ja joodikuga kokku põrganud. Alkohol ohustab/ohustas teie peret rohkem kui ühe inimese kaudu.

Kuidas mees nüüd end üleval peab?

Muuseas, ka minu mees on tipsutaja, kuid läbi aastate järjest parem.

Tema vanemad vinguvad kogu aeg joomise teemal, et see pudel kõige lahjemat õlut päevas on ikka väga õudne asi. Justkui on otsustatud et tema on perekonnas see \”joodik\” ja nüüd tuleb iga kord kokku saades sel temal tänitada. Mina lubasin talle kohe abielu alguses, et mina ei vingu, kuniks asi on inimlik. Tulemus? Ta joob järjest vähem, iga aastaga vähem ja vähem. Ja mitte kunagi kangemat kraami, vaid alati kõige lahjemat õlut. Loodan, et varsti asendub ka see borjomiga, juba osaliselt ongi.

Palju aitas ka auto soetamine. Talle jubedalt meeldib sõita ja no siis tuleb ju kaine olla 😉 Ära tee talle elu mugavaks, ära sõida ise, las viib ja toob, arvestades veel su, khm, õrna seisundit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu elu. Ühest õhtusest õllest on kümne aastaga saanud õhtune pudel viina. Joob vaid kodus, väljas mitte. Kipub tihti kurjaks muutuma juues. Kaalusin vahepeal tõsiselt lahkuminekut, siis nagu pomm jäin planeerimatult rasedaks. Tahtsin abordi teha, just mehe joomise pärast, sest ei tahtnud enam temaga koos elada, ei tahtnud, et lapsed närvilises õhkkonnas kasvaksid. Läksin arsti juurde, arst vaatas loodet Uhga, üritasin küll pead kõrvale keerata, kuid nägin ikkagi selle tuksuva südame ära ja ei suutnud aborti teha. Puhkesin kabinetis nutma… Nüüd on rasedus poole peal ja mehel on psühhiaatri juurde järgmiseks nädalaks aega kinni pandud, tahab lasta endale tõsise ravi määrata. Kuuldavasti tehakse mingeid joomisevastaseid süste. (kas need mõjuvad?). Ta mõistab, et tal on tõsine probleem, hakkas ise nüüd kolmanda lapse pärast pingutama ja otsib abi. Aga tunnistab, et endal tal iseloomu maha jätta pole. Kui ta arstilt KOHE toimivat abi ei saa, on mu elu põrgu või jään kolme lapsega üksikemaks. Näis, mis saab. Kõige julmem on see, et minu sees kasvab elu ja ma ei oska selle üle rõõmu tunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 11:30; 03.01 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hommikust.

Palun ette kirjavigade pärast vabandust, trükin telefonis ja väga mugav pole.

Eile võttis kogu see lugu sellise seebiooperliku mõõtme.
Sõitsin maale, ca kilomeeter enne maanteelt maha pööramist ristus mu tee (tõenäoliselt) purjus juhiga.Mind päästis pidurdamine ja teepeenrale tõmbamine, siis oli tee tema jaoks piisavalt lai, et mööda pääseda. Millegipärast oli ainukene mõte sellel hetkel, et pean autonumbrit vaatama ja politseisse helistama. Helistasin, kõne lõpus dispetser küsis kas minuga on ok kõik, vastasin, et rahunen maha ja sõidan edasi, kõik korras.
Olgu öeldud, et last mul kaasas polnud, tema jäi linna ja pidi hiljem vanaema juurde minema.
Sõitsingi algul edasi, aga üsna pea tundus, et õigem oleks ikka linna tagasi minna ja keerasin otsa ringi. Nimetatud auto oli politsei maha võtnud teelt, seda oli kergendus näha.
Igatahes, shokk jõudis hiljem kohale, kõht hakkas valutama ja seljas oli hingates valus, otsustasin igaks juhuks emos käia. Siina jäeti pikema jututa haiglasse jälgimisele.
Helistasin lapsele et ta mehe üles ajaks ja käsiks tal mulle helistada. Ise olin talle juba nimekirja saatnud asjadest mis mul vaja.
Väga kiiresti ajas end siia, ütlesin talle ka, et läksin maale, sest ei tahtnud tema juures olla. Rohkem seda teemat praegu ei kangutanud, polnud õige hetk. Igatahes tundis ta end silmnähtavalt halvasti.
Mina ilmselt saan täna koju, kõige selle juures on positiivne uudis, et tõenäoliselt saan suve alguses poisile lisaks ka plika juurde :)[/tsitaat]

Mis naerunäod? Oled rase mehest kes kaob ära!, joob aastavahetusel hommikuni endal rase naine ja laps. Pere seisukohast ju 0 inimest. Tema allakäik on ilmne ja kaasa veab ju sindki nagu su suhtumisest näha.
Varsti on sul 2 last, 1 neist imik ja joodik. Põgene ikka või saada mees minema.

Eriline naiivsus on arvata, et joodik, kes on üksi jäetud hakkab kahetsema ja igatsema + korralikuks, mitte jooma! Kui ta pere juurestki kaob naabrimehega jooma õhtust ööni, siis üksi olles ta alles läheb selle naabrimehega jooma. Natuke ju põhjust ka – naine on \”paha\” või mis need joodikute ettekäänded on. Mingit kahetsemist ei tule. Jooming aga tuleb. Täna õnne kui ei jooda teie kodus, ei hävitata pere vara.
Allakäik haarab kogu peret.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.01 13:14; 02.01 13:20; 02.01 13:54; 04.01 21:27; 04.01 21:40; 08.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sessa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma loodan, et see oli talle paras äratuskell.

Peaaegu kaotada oma kallis naine koos sündimata tütrekesega roolijoodikuga tehtud avariile, kui ise sel ajal peatäit välja magad. Oleks väga raske elada edasi teadmisega, et polnuks ta joonud, poleks sa sõitma läinud ja joodikuga kokku põrganud. Alkohol ohustab/ohustas teie peret rohkem kui ühe inimese kaudu.

Kuidas mees nüüd end üleval peab?

Muuseas, ka minu mees on tipsutaja, kuid läbi aastate järjest parem.

Tema vanemad vinguvad kogu aeg joomise teemal, et see pudel kõige lahjemat õlut päevas on ikka väga õudne asi. Justkui on otsustatud et tema on perekonnas see \”joodik\” ja nüüd tuleb iga kord kokku saades sel temal tänitada. Mina lubasin talle kohe abielu alguses, et mina ei vingu, kuniks asi on inimlik. Tulemus? Ta joob järjest vähem, iga aastaga vähem ja vähem. Ja mitte kunagi kangemat kraami, vaid alati kõige lahjemat õlut. Loodan, et varsti asendub ka see borjomiga, juba osaliselt ongi.

Palju aitas ka auto soetamine. Talle jubedalt meeldib sõita ja no siis tuleb ju kaine olla 😉 Ära tee talle elu mugavaks, ära sõida ise, las viib ja toob, arvestades veel su, khm, õrna seisundit. [/tsitaat]

Sõitma minek oli ikka naise enda otsus, miks peaks mees ennast selles süüdistama. Naine ise pani ennast ohtu. Mees on aga korduvalt pudelit perele eelistanud – mis raske elada teadmisega? Tal on ju iga päev võimalik olla selle sündimata tütrekese ja naisega, aga ei, ta kaob jooma – joob pidulikul päeval hommikuni, et ka teine päev magades st pereta-naiseta veeta. Kuidas seekord erinev on?
Te ei ole ikka vist keegi päris joomisega ja joodikuga kokku puutunud, selline sinisilmne jutt, et paha hakkab.
Naine peaks ära minema. Mingit võlu ülesärkamist selliselt mehelt oodata on tobe. Mees ei taha perega koos olla, ja seda on ta rohkem kui kord tõestanud. Naine elab mingis mullis ja juba on alkohooliku naise sündroomidega.
Võta aru pähe ja lõpeta see suhe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.01 13:14; 02.01 13:20; 02.01 13:54; 04.01 21:27; 04.01 21:40; 08.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nagu minu elu. Ühest õhtusest õllest on kümne aastaga saanud õhtune pudel viina. Joob vaid kodus, väljas mitte. Kipub tihti kurjaks muutuma juues. Kaalusin vahepeal tõsiselt lahkuminekut, siis nagu pomm jäin planeerimatult rasedaks. Tahtsin abordi teha, just mehe joomise pärast, sest ei tahtnud enam temaga koos elada, ei tahtnud, et lapsed närvilises õhkkonnas kasvaksid. Läksin arsti juurde, arst vaatas loodet Uhga, üritasin küll pead kõrvale keerata, kuid nägin ikkagi selle tuksuva südame ära ja ei suutnud aborti teha. Puhkesin kabinetis nutma… Nüüd on rasedus poole peal ja mehel on psühhiaatri juurde järgmiseks nädalaks aega kinni pandud, tahab lasta endale tõsise ravi määrata. Kuuldavasti tehakse mingeid joomisevastaseid süste. (kas need mõjuvad?). Ta mõistab, et tal on tõsine probleem, hakkas ise nüüd kolmanda lapse pärast pingutama ja otsib abi. Aga tunnistab, et endal tal iseloomu maha jätta pole. Kui ta arstilt KOHE toimivat abi ei saa, on mu elu põrgu või jään kolme lapsega üksikemaks. Näis, mis saab. Kõige julmem on see, et minu sees kasvab elu ja ma ei oska selle üle rõõmu tunda. [/tsitaat]

Asotsiaal on see, kes saab kolmanda lapse mehega, kes joob iga õhtu pudel viina! Kus su aru on naine? Kahe jala vahel? Ise mees midagi teha ei suuda, aga arst tehku ja KOHE. Arst on võlur või? Kui mees ikka ise tahab juua siis ei aita miski. Joob end sellise menüüga surnuks üsna pea. Teid 3 lapsega kisub veel enne mutta. Kui sa just veel ühte last temaga enne ei saa, või miks ühte… Äkki jõuab mitu veel?
Sinusugune peabki nutma kui ei oska mitterasestuda. Laps nutab ka, kui üldse terve on! Sellise 1 pudel igal õhtul viina mehe sperma on samuti allakäinud.

Teemaalgatus ja see siin tsiteeritu näitab, mida teeb inimesega alkohoolikuga koos elamine. Igasugune adekvaatsus kaob. Lõpetage need suhted! Lapsed ei taha elada alkohoolikute peres, teie sunnite neid ja oma ebaadekvaatsuses toote veel lapsi juurde.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.01 13:14; 02.01 13:20; 02.01 13:54; 04.01 21:27; 04.01 21:40; 08.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Sessa kirjutas:[/small]

Sõitma minek oli ikka naise enda otsus, miks peaks mees ennast selles süüdistama. Naine ise pani ennast ohtu. Mees on aga korduvalt pudelit perele eelistanud – mis raske elada teadmisega? Tal on ju iga päev võimalik olla selle sündimata tütrekese ja naisega, aga ei, ta kaob jooma – joob pidulikul päeval hommikuni, et ka teine päev magades st pereta-naiseta veeta. Kuidas seekord erinev on?
Te ei ole ikka vist keegi päris joomisega ja joodikuga kokku puutunud, selline sinisilmne jutt, et paha hakkab.
Naine peaks ära minema. Mingit võlu ülesärkamist selliselt mehelt oodata on tobe. Mees ei taha perega koos olla, ja seda on ta rohkem kui kord tõestanud. Naine elab mingis mullis ja juba on alkohooliku naise sündroomidega.
Võta aru pähe ja lõpeta see suhe![/tsitaat]
Miks naine peab ära minema, kui mees joob? Et mees rahulikulmalt juua saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu mees on alkohoolik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.