Esileht Pereelu ja suhted Mu mees on alkohoolik?

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Mu mees on alkohoolik?

Postitas:

Olen teemaalgataja.

Otsisin oma vana teema üles, et näha, kaua nüüdseks see jant siis kestnud on – omalegi üllatuseks tuleb välja, et liiga kaua.

Lugesin nüüd üle ja pean tunnistama, et meie elus pole vahepealsete aastatega mitte midagi muutunud peale selle, et eelnevalt kirjutatud peagi sündiv uus laps on nüüd juba üle kolme aasta vana.
On olnud paremaid aegu, kus pärast järjekordset rääkimist seisavad alkoholipudelid natukene aega omal kohal, kuid seda vaid loetud nädalateks kuni kõik läheb jälle edasi nagu vanasti.
Plaanin teema täna uuesti üles võtta, enda jaoks olen emotsionaalsel tasandil sellele suhtele juba ammu lõpu teinud.

Ma saan aru, et vähemalt küsimärki selle teema lõpus enam ei peaks olema? Su mees oli juba AD 2014 tipsutaja tüüpi alkohoolik, ilma mingi küsimärgita, pealegi juba harjunud- teab piiri, nähtavalt purjus ei ole, kannab suuri alkoholikoguseid, sest keha on nii harjunud, aga pidev promill pea sees olema. Muide, sellisele on äkiline täielik kainus juba eluohtlik, sest keha on alkoholiga nii harjunud. https://aaestonia.com/artiklid-viina-vangid
Ma ise leidsin ka oma 2a vana teema üles ja pidin tõele näkku vaatama- mitte muffigi pole selle 2 aastaga paremuse poole läinud. Õudne hakkas.
(ärge pange plusse-miinuseid tähele, ma proovisin, kas saab suvalisel hulgal plusse panna 🙂 täna on mingi kala siin)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alkoinfo.ee lehel on audit/test

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke? – vastan 4 korda nädalas või enam

Sinu sugu: naine

Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood? – vastan 3-4
Kui sageli oled joonud korraga 6 või enam ühikut? – vastan Mitte kordagi

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et kui tarvitad alkoholi, ei suutnud sa alkoholi tarvitamist enam peatada? – vastan Mitte kordagi

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul jäänud alkoholi tarvitamise tõttu tegemata midagi, mida sult oodati? – vastan Mitte kordagi

Kui sageli oled viimase aasta jooksul vajanud rohke alkoholi tarvitamise järgsel hommikul mõnd alkoholi sisaldavat jooki, et saada üle pohmellist? – vastan Mitte kordagi

Kui sageli on sind viimase aasta jooksul vaevanud pärast alkoholi tarvitamist süü- või kahjutunne? – vastan Harvem kui kord kuus

Kui sageli on sul viimase aasta jooksul juhtunud nii, et alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul ei mäletanud sa eelmisel õhtul toimunut? – vastan Mitte kordagi

Kas sa ise või keegi teine on saanud sinu alkoholi tarvitamise tõttu vigastada? – vastan Ei

Kas mõni sinu lähedane, sõber, arst või keegi muu on olnud mures sinu alkoholi tarvitamise pärast või on soovitanud sul alkoholi tarvitamist vähendada? vastan EI

Tulemus

0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 18:49; 20.08 18:50; 21.08 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “joob küll, aga muidu on hea mees” (teema alguses) tekst on Perekooli klassika ja minu arvates üks kindel kaassõltuvuse tunnus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen teemaalgatajale kaasa. Selliste koguste juures on ime, kui tal pole probleemi ja praeguseks juba ka mingit tervisehäiret.

Ma ise kardan enda mehe puhul sama, kuigi meie olukord ei ole õnneks veel nii hull.
Mu mees joob iga päev 1-2 õlut. Nädalavahetustel 3-4tk päevas.
Mina ei joo üldse. Mitte, et ma karsklane oleks aga mulle lihtsalt alkohol ei maitse.
Mind häirib kohutavalt, et ei saa kasvõi üks päev nii olla, et poodi ei jookse õlle järele. 🙁
Loodan, et leiad endas selguse ja lahenduse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis aasta tagasi kuuldud mõte ühe terapeudi suust, kelle spetsialiteediks on just nimelt sõltlased – inimesed on varmad kaasinimestele, aga ka endile definitsioone panema, kuid inimesena pole keegi sellisena sündinud. Õigem on hoopistükkis öelda, et mul on probleeme selle või teisega, näituseks siis alkoholiga. Probleemile saab lahenduse leida. Kuid püüda lahendada
inimest – on teisel inimesel pea võimatu missioon…

Tunnistan, ka minu mehel on probleeme alkoholiga. Kuniks ükskord minu karikas üle ääre ajas. Muidu samuti tore inimene. Uurisin vahepeal uut elamist endale ja lastele, kuid aususe mõttes andsin mehele teada, et ei näe meie suhtel seoses temapoolse lahutamatu alkoholitarbimisega enam mõtet. Viimase võimalusena pakkusin välja pereteraapiasse minekut. Läksime. Meile mõlemile avanesid seal mitmed omapoolsete käitumiste nüansid. Sain muuhulgas teada, et mees oli usinalt end omapäi võõrutamas tubakast. Peale teraapiat suitsetamine suurenes drastiliselt, õigemini vahetas pideva alkoholitarbimise välja. Mind häiris uus ilming väga. Samas pidin tunnistama, et kui valida jääbki nende kahe vahel, siis olgu pigem nii. Kummaline on aga see, et hoopis mina ei suuda mehe alkoholita olemisega harjuda, aina ärritun ja justkui otsin põhjust mille kallal närida. Ootusärevus ja hirm on niivõrd suur, et millal jälle ükskord kõik pihta hakkab…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle teemaalgataja siin.
Otsisin oma vana teema üles, omalegi on üllatav näha, kui pikalt ma seda olukorda kannatasin ja mis aastaid tagasi toimus.

Vahepeal on juhtunud nii palju, et oleme ligi aasta lahus elanud. Ega ma ju ei tea, kuidas ta oma õhtuid veedab, kuid millegi pärast arvan, et väga midagi muutunud pole. Vahepeal on välja löönud üks tervisehäda, mida saab otseselt seostada alkoholiga, aga tundub, et sellest teada saamine raputas teda ainult lühiajaliselt.
Lastele on hea isa, neid jagame ajaliselt suhteliselt võrdselt. Omavahelised suhted on ka enam-vähem normaalsed, aga tema ikka loodab, et tulen veel tagasi.
Mina olen oma eluga edasi läinud ja kummastav on täna lugeda, et viis aastat leppisin selle olukorraga ilma midagi muutmata.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.10 22:26; 16.10 10:14; 16.10 12:00; 01.01 10:36; 01.01 11:31; 02.01 09:10; 03.01 08:22; 04.01 09:19; 18.08 16:31; 29.04 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled!
Üksi pere ei pea kannatama joodut, kes ei taha ennast muuta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mul on väga hea meel su üle. Olen ise sama läbi elanud. Alkohoolikust mees, pidevad tülid ja kokku-lahku kolimised. Ligi 12 aastat ootasin, et ehk muutub. Loomulikult ei muutunud midagi. Nüüd juba pea 7 aastat lahus ja ma praegu ei kujutaks ennast ette selle mehe kõrval. Joomise on väidetavalt maha jätnud, aga suitsetab endiselt. Nüüd juba üle 40 ja elupõletamine on tervisele ja välimusele oma jälje jätnud. Tundub, et kaine alkohoolik on veel hullem kui purjus alkohoolik – närviline ja tige on kogu aeg.

Saatusekaaslane, ole tugev ja ära mingil juhul enam vana elu juurde tagasi pöördu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 15:41; 02.05 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees jõi ka algul ajaviiteks, küll ainult õlut, aga ajaga kogused muudkui kasvasid. Ikka sõber tuli külla, garaažis vaja midagi nokitseda, suvel palavaga isegi töö juures (keegi ei vaata selle peale viltu). Viimasel ajal hakkasin täheldama, et hakkab kurjaks muutuma, kui joonud on. Hirmsasti vaidleb muidugi kõigiga, nii et tülid ikka seltsonnas tekivad, kuigi suht rahumeelsed. Väljas laaberdamas ei käi, kellegagi ei kakle, tööle jõuab jne, aga pidevalt alkoholivines. Lihtsalt tundsin, et asi läheb järjest hullemaks, ja üks hetk teatasin talle, et mina alkohoolikuga abielus olla ei kavatse. Olen seda talle korra varem ka öelnud, siis suutis üle kuu aja kaine olla, aga siis tegi jälle ühe õlle, siis teine õhtu kaks jne. Läks jälle käest ära. Seekord ma teatasin talle lihtsalt, et kas kõik või mitte midagi, ja ta saab ise ka sellest aru. Nüüd ongi nii, et kui temal õlepudeli kork lendab, siis mina pakin asjad ja lähen. Ma usun, et meie abielu on tema jaoks olulisem, nii et loodan parimat.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ära lõpeta suhet. Proovi enne teisi variante. Küsi, kas sa saad teda kuidagi aidata või saad kuidagi oma käitumist muuta, mis teda aitaks, sest oled mures. Tänitamine ei aita kunagi. Las ta siis proovib ise leida põhjendust ja lahendust sellele, miks on tal vaja lõõgasatumiseks alkoholi tarbida. Sina saad kaasa aidata. Kritiseerida on lihtne, kaasa aidata efektiivne.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ära lõpeta suhet. Proovi enne teisi variante. Küsi, kas sa saad teda kuidagi aidata või saad kuidagi oma käitumist muuta, mis teda aitaks, sest oled mures. Tänitamine ei aita kunagi. Las ta siis proovib ise leida põhjendust ja lahendust sellele, miks on tal vaja lõõgasatumiseks alkoholi tarbida. Sina saad kaasa aidata. Kritiseerida on lihtne, kaasa aidata efektiivne.

Ilmselgelt pole sa alkohoolikuga pidanud koos elama.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 15:41; 02.05 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin vastust kirjutama, siis nägin kuupäeva/aastat ja leidsin ka teemaalgataja viimase kommentaari. Hea, kui inimesed oma vanad teemad üles otsivad ja teada annavad oma elukäigust. Lahkuminek tundub olevat õige otsus, kui praegune elu mehest lahus paremini sujub.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

x

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu mees on alkohoolik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.