Esileht Pereelu ja suhted Mu pere unustas mu sünnipäeva :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Mu pere unustas mu sünnipäeva :(

Postitas:

Olen lihtsalt nii õnnetu….ma tean, et meil on megakiire elu hetkel – mehel ettevõte, mis töötab täistuuridel ja just nö. tänu koroonale on tööd poole rohkem….minul kodune elu, beebi ja kaks teismelist. Ma tegin endale võimalikult toreda päeva – kärutasin lapsega ringi, võtsin tee pealt hea kohvi ja jalutasin jalutasin ja jalutasin….seejärel tellisin koju shusit ja võtsin gustavist tordi. Mees jõudis kell 19 või isegi pisut seitse läbi….teismelised rullusid oma tubadest ka õhtusöögile ja nähes tellitud toitu, küsiti mille puhul tellisime….siis enam ei suutnud, vaid pahvatasin nutma. Ma isegi pole pahane…..mul on niii kahju endast. Kusjuures mees on võix öelda, et isegi vihane, et talle ei öelnud et mul sünnipäev on…..lapsed kukkusid muidugi kohe nunnutama, kallistama, musitama…mees ka ikka, aga ta jummala tõreda olemisega, endassetõmbunud ja mõtlik.

Olen ma imelik, et olen kurb? Teil ka midagi sarnast juhtunud? Kooselu 15 aastat 🙂 ja kuupäevadega pole mu abikaasa kunagi hiilanud. Oma ema sünnipäeva teab, laste omi pean meelde tuletama. Ja miskipärast panen süükoorma mehele – no teismelised võiks ka ju selliseid asju teada ja on alati ka teadnud….ma isegi ei tea, miks siis nüüd nii juhtus.

+84
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Appi tõesti. See näitab, et perekeskis mingit suhtlust ei ole. Sinu sünnipäevast siis eelnevatel päevadel ei vestelnud, et mida teeme, mida sööme, kellega istume, mida kinkida?

Ise oled endale probleemi teinud-tahad tähelepanu, siis räägi oma soovidest.

Ühinen mehega-tundud täielik manipulaator. Vaikselt ketrad ja ketrad enne päevi ja siis paned teisi end süüdi tundma. Mõistan mehe viha.

+21
-99
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 18:46; 22.03 19:42; 22.03 20:36; 22.03 21:07; 22.03 22:18; 23.03 08:47; 23.03 15:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

seepärast ma oma abikaasa ja lapsed sõbralisti lisasingi . 🙂  Hoopis vähem muret

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, ära ole õnnetu. Ma saan aru küll, et oled kurb, aga anna oma perele andeks. See ei tähenda üldse, et nad sinust ei hooli. Mina olen ka unustanud nii mehe kui lapse sünnipäeva (õnneks on aegsasti jutuks tulnud, nii et päris pidamata pole jäänud). Selliseid asju juhtub just inimeste puhul, kes on lähedased ja turvalised. Palju-palju õnne Sulle, ma olen kindel, et sul jumala tore pere!

+34
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinust aru ja sul on õigus pahane olla. Sina ei teinud midagi valesti. Oleksid niisama istunud, poleks ka seda sushit ega torti ostnud, ja siis oleksid homme öelnud, aga teate, mul oli eile sünnipäev – see oleks ehk veidike õel olnud. Aga sina ju siiski omalt poolt tegid veidi pidulikuma istumise. Ei usu, et mees sinu peale pahane on ja seepärast tõre. Küllap tal on enda pärast piinlik. Kui mina unustaks oma mehe sünnipäeva, siis ma oleks küll pahane enda peale, mitte mehe peale, miks ta mulle meelde ei tuletanud.

Aga küllap te saate sellest üle ja usun, et mees leiab mingi toreda asja, mida vabanduseks teha. Toob sulle homme vähemalt suure sületäie tulpe, ma loodan.

+39
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et asi on rohkem sinu meeleseisundis – ju sul oli niiväga seda tähelepanu vaja, seepärast kurvastadki, et võimalus kasutamata jäeti. Mees on morn ilmselt pigem seepärast, et tal on paha tunne. Eks ole tõsi, et sinu võimuses olnuks seda ära hoida, aga ma saan väga hästi aru, et mõnikord tahaks tajuda, et oled oluline, et sinu peale mõeldakse. Sünnipäeva mõte ju selles ometi ongi, et tahad siirast ehedat tähelepanu, mitte kuulekat tellimuse täitmist. Minul läheb see meeleseisund enamasti paari päevaga üle ja ei ole pärast meeleski enam, et keegi ei õnnitlenud. Lisaks olen siis pere kallal ka vägivallatsenud ning nad minu sünnipäeva auks kuhugi viinud, kuhu ise minna tahan ja teised vähem (“kuna teil endal midagi korraldatud ei olnud, siis nüüd läheme …”) – näiteks mõni muuseum või söögikoht. Siis ei pea kompromisse tegema, teistel süümekad 🙂

Pai sulle.

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 18:57; 22.03 19:41; 22.03 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, praegusel ajal võiksin ise sedasama teha. Kõik päevad pm samasugused, mitte kuhugi pole vaja minna ja töö asjus pole ka vaja kalendrisse vaadata.

Äkki on su mees selline, et enda eksimuse korral muutubki pahuraks.  Tööl ka probleeme äkki? Ei tasu ta peale pahane olla.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma unustasin meie pulmaaastapäeva, mees jälle pidi meelde tuletama. Teismeliste puhul üldse ei imesta, hea et neil oma nimi veel meeles on.

Küll pean ütlema et ka meie peres räägime üksteisega enne kui kellegi sünnipäev, vanemad helistavad küsivad mis see ja teine kingiks tahab nii et puht võimatu unustada. Vanasti trügisid veel inimesed külla aga nüüd on muidugi vaikne.

No vähemalt peaks mees sul järgmine päev küll zesti tegema, lilled, söögid, värgid. Minul oleks muidu küll pilt ja heli mõnda aega kinni.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No unustamine iseenesest ei olegi nii hull asi kui see, et mees sedasi reageeris. Oleks ta seletanud, et unustas ja üritanud siis ülejäänud õhtu sul ilusaks teha, siis ma usun, et sul poleks ka nii halb tunne. Praegu käitub mees isekalt.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeliste puhul üldse ei imesta, hea et neil oma nimi veel meeles on.

Mu teismeline tuli praegu vaatama, miks ma naerma turtsatasin…

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise sünnipäevi ei unusta. Lähedaste omi st.

Aga jah, heh, mehed on vahel omamoodi. Ühe eelmisega oli selline juhus, et ta oli küll kursis, et mul sünnipäev tulemas, sest korraldasin pidu, aga kingitust mulle ei teinud. Ostsin endale kimbu roose, sest tahtsin lauale lilli. Ja kujuta ette – hakkas jonnima teine.

Seleta siis, et ma tahtsin iseendale kingituse teha! (Penskarist ema saatis natuke raha ka, nii et mõtlesin, et nagu tema poolt samuti).

Ei olnud mingi nina alla hõõrumine eksi suhtes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga hajameelne abikaasa ja ta on vahel oma õe sünnipäeva maga maganud ja teda alles õhtul või järgmisel päeval õnnitlenud, aga minu ja laste sünnipäevasid seni mitte (16 aastat). Ta küll tihti ei tea, mis kuu- või nädalapäev parasjagu on (kodukontoris juba üle aasta), aga oma pere sünnipäevad on meeles olnud. Arvan, et tal on telefonis vastavad kuupäevad kalendrisse ära märgitud…

Teismelised on mul samuti hajameelsed, oma sünnipäevi teavad, aga minu ja mehe omadeks ei valmistu ega vist ka ei teaks, kui ma ise ei mainiks, et sünnipäeva puhul teeme seda ja toda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi jama. Et kõik korraga unustavad…no eks unusta siis ka teismeliste sünnipäev ära. Pole oluline.

Tänapäeval ei ole raske kirja panna, et kord aastas on naisel ja emal sünnipäev.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:23; 22.03 20:04; 22.03 20:54; 22.03 22:12; 23.03 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel on selleks telefonis äpp, ta ei suuda ühtegi tähtpäeva meeles pidada.  Meil on 3 last, 2 käivad koolis. Leppisime kokku, et mina lähen noorema lapse klassi koosolekule, tema vanema. Marssis klassi ja küsis, kas siin on 6 klass, lapsevanemad rõõmustasid, et see on küll 7 klass, aga poeg käibki 7ndas klassis. Korra olime päev enne mu sünnipäeva õe juures ja õde ütles, et no homme on ju …sünnipäev. Mees tõmbus tõsiseks, tõusis püsti ja teatas, et peab korra tööl käima.. jne.

Asi, mille peale ma küll nutma ei hakka, on see, et mees unustab tähtpäeva ära. Tavaliselt me ka arutame, mida me sel päeval teeme – kas läheme välja, kutsume kedagi külla (enne koroonat siis).

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No super et sul endal meeles oli ju! Premeerisid end minu arvates korralikult.

Mul on see värk, et ka minul endal läheb mu sünnipäev meelest ära.

Ma ei pea seda mingiks eriliseks tähtpäevaks, pole juba aastakümneid tähistanud ega välja teinud, õigupoolest ma isegi ei salli sünnipäevatähelepanu, eriti jube oli see kontoris.

Mulle väga sobib, kui keegi märkamagi ei tee. FB-s olen ka sünnikuupäeva salastanud, nii et kõik tip-top.

 

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees jõudis kell 19 või isegi pisut seitse läbi….

Postitas: Kägu 22.03.2021 18:41

Kuidas ta sai seitse läbi koju tulla kui sa tegid teema enne seitset?
Nii lolli libaga ei ole mõtet esineda.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 19:39; 22.03 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta sai seitse läbi koju tulla kui sa tegid teema enne seitset?

Igavikus on ainult üks päev, täna? Miks see eile ei võinud olla? Või üleeile?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 18:57; 22.03 19:41; 22.03 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise sünnipäevi ei unusta. Lähedaste omi st.

Aga jah, heh, mehed on vahel omamoodi. Ühe eelmisega oli selline juhus, et ta oli küll kursis, et mul sünnipäev tulemas, sest korraldasin pidu, aga kingitust mulle ei teinud. Ostsin endale kimbu roose, sest tahtsin lauale lilli. Ja kujuta ette – hakkas jonnima teine.

Seleta siis, et ma tahtsin iseendale kingituse teha! (Penskarist ema saatis natuke raha ka, nii et mõtlesin, et nagu tema poolt samuti).

Ei olnud mingi nina alla hõõrumine eksi suhtes.

See on eriti kole, kui ise käitub mees nagu mühakas ja siis tõmbab veel tüli üles, nagu see, kelle suhtes ta mühakas oli, peaks tema ees vabandama. See teeks mind ikka eriti kurvaks ja kurjaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sünnipäevade unustamisega kaks naljakat juhust.

Planeerisin ühel aastal enda sünnipäeva suuremalt kui tavaliselt. Pidu pidi toimuma siis koos töökaaslastega eraldi majakeses nädalavahetusel peale mu õiget sünnipäeva. Selle  peo organiseerimine oli eelnevatel nädalatel pidev teema. No ja siis jõudis kätte mu õige sünnipäeva päev. Töökaaslased tõid lilled. Õhtul tuli mees mulle tööle järele (elasime veidi kaugemal ja sõitsime koju ühe autoga) ja oli siiralt üllatunud, et mis lilled mul on, miks? Meenutasin talle siis oma sünnipäeva, ta ehmatas ära, et oih, see on viimasel ajal nii palju jutuks olnud, et näe õige päev läks päris meelest. No eks hetkeks ma ka veidi solvusin, aga siis ajas ennast ka naerma, no juhtus, mis seal ikka.

Teine juhus oli siis mu täiskasvanud lapse sünnipäevaga, elas veel minu juures. Hommikul soovisin talle õnne ja sai kingituse. Siis tuli tööpäev, kiire sebimine terve päev. Õhtul läksin poodi, ostsin tavapärast kraami ja siis jäin koogi  leti ees seisma. Mõtlesin.. pidin ju kooki ostma.. aga miks?  No ei osta ju niisama heast peast kooki, kehakaal ka probleem ja üldse. No läksin siis koju ilma koogita.. Ja kodus tuli meelde, et ei olnud niisama, täitsa põhjus oli.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 19:41; 22.03 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid asju juhtub just inimeste puhul, kes on lähedased ja turvalised.

What?

Selliseid asju EI JUHTU lähedaste inimeste puhul, kes juba 15 aastat kooselus. Juhul, kui peres ei ole üldse kunagi kombeks kellegi sünnipäeva pidada, siis ka ei juhtu seda, sest siis ei viitsiks ka naine sellest teemat teha, see poleks üldse oluline. Praegu tundub küll, et selles peres siiski on kombeks sünnipäevasid tähistada. Mees ja tiinekad lihtsalt hoolimatud, mitte kuidagi eriti “lähedased ja turvalised”.

Okei, kui ei tea täpselt kuupäeva, siis niipalju ikka peaks meeles olema, et emal/naisel on sünnipäev tavaliselt siis kui kevad algab…

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida f-i sina küll ajad?

Millest sa aru ei saanud?

Enne kellegi sünnipäeva arutatakse normaalses peres sünnipäeva päevakava/toit/tähistamine läbi. Mitte ei olda omaette õige päevani ning siis olla pahane, kui isegi seda oluliseks ei pidanud, et teistega läbi arutada.

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 18:46; 22.03 19:42; 22.03 20:36; 22.03 21:07; 22.03 22:18; 23.03 08:47; 23.03 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta sai seitse läbi koju tulla kui sa tegid teema enne seitset?

Igavikus on ainult üks päev, täna? Miks see eile ei võinud olla? Või üleeile?

Laup.-pühap. tööl? Nojah, pole võimatu. Liba on ikkagi (seda näitab juba ka see, et TA ise enam teemas ei osale – üks libatajate levinumaid võtteid).

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 19:39; 22.03 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, kui ei tea täpselt kuupäeva, siis niipalju ikka peaks meeles olema, et emal/naisel on sünnipäev tavaliselt siis kui kevad algab…

Tegelikult teatakse täpset kuupäeva. Aga ei tule meelde, et just nüüd täna, on see kuupäev.  Vahel võib juhtuda.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 19:41; 22.03 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa meelega neile varem sõnakestki ei poetanud, et saaksid täna nutta? Kohe mitte ühtegi vihjet ei tahtnud teha.

+4
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Novot, olen sellest enne ka kirjutanud siin, et minu emal oli komme korrutada enne olulisi tähtpäevi, et isal tuleb sünnipäev, temal tuleb sünnipäev, nendel pulma-aastapäev, emadepäev jne. Mäletan, kuidas mulle see ei meeldinud ja ma mõtlesin, et lastele ma ei hakka niimoodi närvidele käima, küllap peavad ise meeles kui mind hindavad. No ei läinud nii. Ikka ema oli targem… Aga asi paraneb, kui sel aastal nutsid, ehk järgmine aasta siis mäletavad. Või õpid ise, ja hakkad mõni päev enne oma sünnipäeva plaane tegema, et mida me minu sünnipäeval teeme.. Tegelikult on aus mõelda, et kui keegi oma tähtpäevast üldse ei räägi, siis vb ta ei pea seda ise oluliseks ehk et pole mõtet eeldada, et teised täpselt teavad, mida sa mõtled ja ootad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teatakse täpset kuupäeva. Aga ei tule meelde, et just nüüd täna, on see kuupäev. Vahel võib juhtuda.

Loomulikult võib. Eriti kui on kiire aeg.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 18:57; 22.03 19:41; 22.03 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on väga halb ema, lapsepõlves oli ka füüsiliselt vägivaldne, praegu märatseb ainult sõnades, põhimõtteliselt kasvatasin ennast ise. aga minu sünnipäevad oli suured peod, ema kuhjas mind alati kinkidega üle. ma arvan, et, nagu keegi siin juba ütles, et sellised unustamised, kui muidu on suhted soojad, toimuvad  turvalistes enesestmõistetavates suhetes. ja kui sooje suhteid pole, siis püütakse kord aastas kompenseerida ja endale ning teistele näidata.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida f-i sina küll ajad?

Millest sa aru ei saanud?

Enne kellegi sünnipäeva arutatakse normaalses peres sünnipäeva päevakava/toit/tähistamine läbi. Mitte ei olda omaette õige päevani ning siis olla pahane, kui isegi seda oluliseks ei pidanud, et teistega läbi arutada.

Ei, see on sinu peres, kus sina tead, et kõik teised ära unustavad ja sa annad enne teada, mis päev täpselt sa midagi tahad saada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 19:23; 22.03 20:04; 22.03 20:54; 22.03 22:12; 23.03 06:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta sellist olukorda ette, mul ei ole kunagi nii olnud. Ma ise kunagi ei unusta tähtpäevi ja sama on ka minu mehega.
Kui selline olukord peaks kunagi tekkima(mis on väga ebatõenäoline), siis ma oleksin ka väga solvunud. Ikka väga solvunud oleksin, sest minu jaoks on sünnipäevad(mitte ainult minu sünnipäevad) olulised.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:05; 23.03 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi tõesti. See näitab, et perekeskis mingit suhtlust ei ole. Sinu sünnipäevast siis eelnevatel päevadel ei vestelnud, et mida teeme, mida sööme, kellega istume, mida kinkida?

Ise oled endale probleemi teinud-tahad tähelepanu, siis räägi oma soovidest.

Ühinen mehega-tundud täielik manipulaator. Vaikselt ketrad ja ketrad enne päevi ja siis paned teisi end süüdi tundma. Mõistan mehe viha.

Lähedaste tähelepanu, tunnustus, tähtsa päeva tähelepanu ei ole soov, millest peab eelnevalt rääkima.

Samamoodi nagu kaaslase austamine, rahuldus voodis, jne.jne pole soovid, mida peaks suhtes küsima/ anuma või eelnevalt kokku leppima…

Olen märganud, et mõned mehed kipuvad veidi uhked olema selle üle, et unustavad abikaasa sünnipäeva või mõne muu abikaasa jaoks väga tähtsa asja…(mida nad alguses väga täpselt teadsid ja millega arvestada oskasid).

Ja siis väidavad, kuidas nemad ei muutu.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu pere unustas mu sünnipäeva :(