Esileht Koolilaps Muba

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Muba

Postitas:
Kägu

Kas kellegi laps käib Mubas ehk endise nimega muusikakeskkoolis? Kuidas seal õhkkond on ja lapsesse suhtumine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on 3 Tln-a kesklinna kooliga võrdlus olemas. kui laps on musikaalne, siis tasub kindlasti sinna kooli minna. üks mu lastest õpib seal (klassika suunal siis algklassides). meile väga meeldib.

eks need lapsed paljud igatsevad oma vana armsat koolimaja taga, kus ei liikunud võõrast rahvast, aga samas on uue majaga harjunud ka.

kui on valida, kas laps läheks mõnda teise kooli + muusikakooli, siis kindlasti Muba. kui aga lihtsalt ilusa maja pärast sinna tahta, siis ei soovita.

lastesse suhtumine on normaalne. aga ma ei oska nüüd vahet teha, et mõnes teises kesklinna koolis oleks halvem või parem. Muba eelis, et seal on ainult 700 õpilast (umbes nii vist oli). mul ükski teine laps nii “väikeses” koolis pole käinud. juba seetõttu on seal eelis – maja on sama suur, aga õpilasi vähem.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest! Mis eriala Su laps ôpib? Laps on meil musikaalne ja seetôttu seda ka kaalume, aga on tuttavate lapsi, kes ei taha jätkata, kuna ôpetajad olla ranged vôi isegi kurjad. Rangus on meile igati sobiv, antud lapse puhul isegi vist vajalik, olen ise karmi eliitkooli kasvandik ja ei pelga seda, aga tahtsin siiski teiste kogemust kuulda. Sôltub ilmselt nii lapsest kui ôpetajast kui erialast ka..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps peab tahtma/suutma muusikaga tegeleda ning olema nö lahtise peaga, et muu ka selgeks saada. Siis ei ole raskust ega rangust. Kui ei taha harjutada ja solfedžo on raske, siis ei ole lapsel seal koolis tore. Koolil pole häda midagi. Loov ja vahva keskkond.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil viiul. Minu arvates on nii, et kui laps on võimeline iga päev harjutama nii, et see talle vastikust ei tekita ja suudab oma pilli ikka armastada, siis on seal koolis tore.

Minu laps on küll iseenesest andekas, aga klassikaaslastega võrreldes selline keskmine või kriipsuke alla, kuna hakkas pilli õppima alles 1. klassis. Meil ikka enamus juba enne mängisid. Sellegipoolest tema armastab oma kooli väga. Saab küll pilliõpetajalt riielda ka, teistes ainetes on väga hea peaga.

Ma ütleks nii, et igale lapsele on oma kool. Kui ta praegu uues majas, kus konkurents väga tugev, katsed läbib, on see ikka tema kool.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui on andekas laps ja hakkas ka alles 1. klassis muusikakoolis kooli kôrvalt viiulit ôppima, kas on lootust sisse saada vôi see tase seal juba ees nii kôrge? Palju muba lapsed päevas harjutavad pilli? Meil sôltuvalt päevast, môni päev saab ainult 15 min pill kätte vôetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks see oleneb vast vanusest, aga paar tundi päevas ikka.  keskkoolis ka 4 – 5 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tôesti algklassided harjutavad ka paar tundi päevas?! Nii tublid lapsed!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tôesti algklassided harjutavad ka paar tundi päevas?! Nii tublid lapsed!

Mis neil üle jääb, kui sunnitakse. Tean lapsi, kes pigem tegeleks teise huviga, aga vanemad sunnivad just muusikaga tegelema, sest ka selles on eeldused.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tôesti algklassided harjutavad ka paar tundi päevas?! Nii tublid lapsed!

meie peres algklasside lapsed kindlasti iga päev paar tundi ei harjuta. jutt siis ikka Mubast. Pigem ütleks sedasi, et enamasti tund või veidi vähem, aga samas vahest harjutame nädalavahetusel pikemalt. kui on uus pala, siis läheb algul ikka kauem. muidugi on ju veel lisapill klaver, see aeg siis lisaks.

sedasi kindlasti seal koolis ei saa, et korra päevas mängid läbi – ikka rohkem.

Huvitav, kui on andekas laps ja hakkas ka alles 1. klassis muusikakoolis kooli kôrvalt viiulit ôppima, kas on lootust sisse saada vôi see tase seal juba ees nii kôrge? Palju muba lapsed päevas harjutavad pilli? Meil sôltuvalt päevast, môni päev saab ainult 15 min pill kätte vôetud.

varem oli ikka klassides vabu kohti, nüüd aga juba teist aastat maksimumarv vastu võetud ning suur hulk lapsi ukse taha jäänud. kui tegu uuel aastal 2. klassi mineva lapsega, siis kahtlen, kas sel üldse kohta on. samas minu lapse koolimineku ajal öeldi, et pillimäng enne kooli pole kohustuslik, aga on soovitatav. üks laps sai sisse, aga polnud enne kooli mänginud, teine jälle oli aasta aega varem pilli õppinud ja ikka sisse ei saanud.

ma pigem arvan, et kui laps ei suuda harjutada üle 15 min päevas (kui tegu on rohkem kui 1. klassi lapsega), siis väga sinna minna ei tasu. kui on näha, et teda peab palju sundima. sest seal koolis ilma pillita hakkama ei saa ning siis tagasi teist kooli vahetada – miks tekitada lapsele nii palju stressi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Muba