Esileht Kodunurk Muffinid ei kerki, mida ma valesti teen?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Muffinid ei kerki, mida ma valesti teen?

Postitas:

Olen proovinud nüüd 2 korda neid teha: http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8592
Teen oma arust kõik õigesti, ained on toasoojad, segan võimalikult vähe, aga ikka ei kerki nii nagu peaks. Natuke küll kerkivad, aga ei ole neil selliseid mütsikesi nagu muffinil olema peaks. Vormi panen u kolmveerandini täis. Milles asi, mida ma valesti võin teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 12:08; 23.11 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest antud kogusele on liiga vähe küpsetuspulbrit. Mina panen tavaliselt muffinitele 2tl küpsetuspulbrit. Kommentaaride järgi peaks retsept toimima 🙂 Harjutamine teeb meistriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske kõrvalt öelda, kuid olen märganud, et tihedamalt kipuvad vead tulema temperatuuri või segamisega.

Kõik peab olema toasoe, nii munad, piim kui margariin, külmkapist ei peaks midagi otse võtma. Munad saad toasoojaks kiiresti, kui lasta kraanist kuuma vett kaussi ja jätta munad 5 minutiks kaussi.
Piima saab soojendada pliidil, kuid ettevaatust, ka kuuma piimaga muffin ei kerki. Piim peab olema käesoe.
Kõik tuleb õrnalt segada, pigem jätta kerged jahutükid sisse kui üle segada.
Ahi peab olema kohe küpsetamistemperatuuril, ehk siis peab ahju eelsoojendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti on nii keeksi kui muffinite mittekerkimises süüdi liigne taina segamine. Olen selle vea ise korduvalt teinud ja suht inetud plönnid jäävad. Maitse sellest iseenesest muidugi ei muutu, aga kaubanduslik välimus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, mis õrnalt segamisest ja toasoojast toorainest te räägite. Munad võtan vahetult ennem taignasse löömist külmkapist, tainast segan mõnuga ja muffinid kerkivad nagu mühiseb :D. Asja võti on – jälgige retsepti. Ja kui juba mitu korda sama retsepti järgi tehtud muffinid välja ei tule, siis mina otsiks uue retsepti. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui sa muffini poolitad, kas seest on plönn v ikkagi kerkinud, s.t. õhuline? vbl ootused liiga kõrged? vbl pekasid natuke rohkem tainast vorm pianema? sest mina ka väga selle \”ärge segage muffinitainast\” -usuku ei ole;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures võtsin munad, või ja piima juba õhtul välja ja hommikul tegin. Äkki on asi ahju temperatuuris, tegin 200 C juures, aga ehk peaks alandama? Samas ootaks ka häid retsepte mida proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 12:08; 23.11 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru, mis õrnalt segamisest ja toasoojast toorainest te räägite. Munad võtan vahetult ennem taignasse löömist külmkapist, tainast segan mõnuga ja muffinid kerkivad nagu mühiseb :D. Asja võti on – jälgige retsepti. Ja kui juba mitu korda sama retsepti järgi tehtud muffinid välja ei tule, siis mina otsiks uue retsepti. 😀 [/tsitaat]

Tahtsin just sama kirjutada. Mina ei soojenda kunagi midagi toatemperatuurile, samuti olen nõud väitega, et kui mitmendat korda ei kerki, siis tuleb teine retsept võtta.
Mina teen selle retsepti järgi: http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=9170
Mooniseemneid panen siis, kui kodus on, marjadest olen kasutanud vaarikaid, mustikaid.
Retseptis on öeldud, et munad tuleb käsitsi vahtu lüüa, aga mina kasutan ikka mikserit. Need muffinid kerkivad minul hästi.
Olen teinud mitmete retseptide järgi nii soolaseid kui magusaid muffineid ning võin öelda, et kõige halvemini ongi kerkinud ¨okolaadimuffinid. Olen proovinud erinevaid retsepte, k.a Nigella retsepti (tema saates kerkisid need väga hästi), aga pole veel õnnestunud ilusaid saada.
Ainus mida ma jälgin on see, et ma segan tainast alati metall-lusikaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kusjuures võtsin munad, või ja piima juba õhtul välja ja hommikul tegin. Äkki on asi ahju temperatuuris, tegin 200 C juures, aga ehk peaks alandama? Samas ootaks ka häid retsepte mida proovida.[/tsitaat]kas piim hapuks ei läinud öösel?
kas küpsetad muffineid muffinipanniga või pabervormides?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata nüüd seda pilti- seal ei olegi muffinid kerkinud.
Selles retseptis on kohutavalt palju muna ja rasvainet. Kasutan ise baasretsepti, kuhu läheb 1 muna ja 70-90 ml õli pannitäie kohta. Ei viitsi praegu kööki minna, aga see teemaalgatuses toodud retsept on igavene jama, otsi uus retsept, kus on rohkem küpsetuspulbrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin eile küll analoogse retseptiga, võid panin natuke vähem ja piima asemel koort ja rohkem. Kuna mul sai küpsetuspulber otsa ja kõige rohkem sain pool tl siis arvasin ka, et läheb aiataha aga vot kerkisid kenasti. Olen täheldanud, et kerkimine oleneb väga palju ka sellest millist jahu kasutada … ja nagu mainitud siis liigne taigna segamine samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen selle põhiretsepti järgi ja alati õnnestuvad: http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4636/Muffinite-p%C3%B5hiretsept
Siin keegi ütles, et kui ei õnnestu, vaheta retsepti. Olen sellega nõus. Ise proovisin mitut retsepti siit ja sealt, kuni jäin pidama Nami-Nami põhiretsepti juurde, sest tean nüüd kindlalt, et sellega ma alt ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina segan küll miksriga muffinitainast, turboga ja ikka mõnuga segamini… piim ja munad ka otse külmkapist ja kerkivad nii mis mühiseb

minu kogemuste põhjal kui kakaod lisada taignasse, siis eriti ei kipu kerkima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen alati selliselt
2 muna, 3 spl suhkrut, 1 tl vaniljesuhkrut, veerand klaasi õli, 1,5 klaasi jahu, 1 klaas hapukoort, 2 tl küpsetuspulbrit. Kõik asjad korraga kaussi ja miksriga umbes 10 sekundit segan. Siis lisan 1 klaasi täidist – marju, õunaviile vms ja segan lusikaga segi. Siis eelsoojendatud ahju 180 kraadi ja 15 minutit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nende klubis, kes asjad külmkapist võtavad ja julgelt mikserdavad. Samuti muudan retsepte oma äranägemise järgi. Teemaalgataja, proovi teist retsepti ja tainast võib vormi panna isegi rohkem kui 2/3. Ma panen peaaegu täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:14; 27.11 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen nende klubis, kes asjad külmkapist võtavad ja julgelt mikserdavad. Samuti muudan retsepte oma äranägemise järgi. Teemaalgataja, proovi teist retsepti ja tainast võib vormi panna isegi rohkem kui 2/3. Ma panen peaaegu täis.[/tsitaat]Muffinid on sisuliselt keeks, ja keeksitaignaid soovitatakse segada just nii palju, kui vajalik. Et keeks tuleks õhuline. Loomulikult tuleb mingi muffin ka tainast hullumeelselt mikserdades, nagu ka saumikseriga segades tuleb siiski mingi kartulipuder. Lihtsalt tulemusel ja tulemusel on vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:26; 27.11 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Muffinid on sisuliselt keeks, ja keeksitaignaid soovitatakse segada just nii palju, kui vajalik. Et keeks tuleks õhuline. Loomulikult tuleb mingi muffin ka tainast hullumeelselt mikserdades, nagu ka saumikseriga segades tuleb siiski mingi kartulipuder. Lihtsalt tulemusel ja tulemusel on vahe.[/tsitaat]
Võimalik, et sinu muffinid on minu omadest õhulisemad, aga jutt oli mittekerkimisest ja oma kogemuse põhjal väidan, et muffinite mittekerkimine ei ole mikserdamise süü. Liiati ei mikserda ma hullumeelselt vaid lihtsalt julgelt. Ei karda iga liigutusega küpsetist ära rikkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:14; 27.11 21:17;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen nende klubis, kes asjad külmkapist võtavad ja julgelt mikserdavad. Samuti muudan retsepte oma äranägemise järgi. Teemaalgataja, proovi teist retsepti ja tainast võib vormi panna isegi rohkem kui 2/3. Ma panen peaaegu täis.[/tsitaat]
oleneb, mis sa sealt külmkapist kokku mikserdad. Nt suhkruga kohevaks vahustatud võile kohe külm muna või hapukoor vms juurde panna, siis kreemja vahu asemel tekib väga sõmer teraline mass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen proovinud nüüd 2 korda neid teha: http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8592
Teen oma arust kõik õigesti, ained on toasoojad, segan võimalikult vähe, aga ikka ei kerki nii nagu peaks. Natuke küll kerkivad, aga ei ole neil selliseid mütsikesi nagu muffinil olema peaks. Vormi panen u kolmveerandini täis. Milles asi, mida ma valesti võin teha?[/tsitaat]

Retseptis ei ole ju kirjas, et segada võimalikult vähe. Seal on sega, siis sega ja siis sega veel 🙂 Kui küpsetus pulbrit ei sega segamini korralikult muutainaga, millise valemiga siis üldse muffin kerkida saab ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Retseptis ei ole ju kirjas, et segada võimalikult vähe. Seal on sega, siis sega ja siis sega veel 🙂 Kui küpsetus pulbrit ei sega segamini korralikult muutainaga, millise valemiga siis üldse muffin kerkida saab ?[/tsitaat]

sellepärast ongi küpsetamise kuldreegel see, et kõigepealt segad kuvained omavahel (need tuleb ikka korralikult ära segada) ja siis vedelikud omavahel. ja alles siis kõik kokku, õrnalt lusikaga alt üles tõstes, segamini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Retseptis ei ole ju kirjas, et segada võimalikult vähe. Seal on sega, siis sega ja siis sega veel 🙂 Kui küpsetus pulbrit ei sega segamini korralikult muutainaga, millise valemiga siis üldse muffin kerkida saab ?[/tsitaat]Kas keegi tõesti lisab küpsetuspulbri vedelale taignale ja siis lihtsalt üritab selle segamini segada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:26; 27.11 23:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Muffinid ei kerki, mida ma valesti teen?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.