Esileht Kodunurk Muffinipulber, best before 2014

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Muffinipulber, best before 2014

Küpsetasin eile keeksi Vilma muffinipulbrist, väga kohev ja maitsev oli.
Täna märkasin, et pakendil oli tähtaeg aprill 2014! Keeks söödud, kõht ei valuta…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 13:41; 08.02 08:56; 19.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim enne(best before) ei tähendagi üldjuhul midagi halba.
Küll aga võivad peale selle kuupäeva kukkumist muutuda maitseomadused ja tekstuur. Kahjulikuks need aga ei muutu.
Muideks meel on ka parim enne kuupäev aga ma pole kunagi kuulnud, et mesi üldse halvaks saab minna. Seda on vaja lihtsalt seaduste pärast, et mett müüa saaks.

Küll aga kui

on kõlblik kuni, siis tähendab see seda, et peale seda konkreetset kuupäeva hakkab pihta riknemise protsess, mis on tervisele kahjulik. Nt luha, kala, piimatooted(kuigi piim ja hapukoor seisavad reaalis ka üle kuupäeva-kui paha maitset,lõhna ei ole, siis mina kuupäeva kukkudes ära ei viska).

Osadele jahudele ja nt kamale tuleb küll pikkamööda mõrkjas maik juurde.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:01; 07.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa proovi nüüd ette kujutada, kui hea see muffin oleks veel siis olnud, kui oleksid enne 2014. aprilli ära teinud. 😉

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 16:22; 07.02 22:24; 08.02 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis kapis 5 aastat mingi jahukott seismas või? Sain ma õigesti aru?

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:26; 08.02 06:12; 08.02 18:39; 27.02 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis kapis 5 aastat mingi jahukott seismas või? Sain ma õigesti aru?

See “jahukott” ei võta üldse palju ruumi ja võibki jääda kuhugi kapinurka, teiste asjade varju.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:01; 07.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis kapis 5 aastat mingi jahukott seismas või? Sain ma õigesti aru?

See “jahukott” ei võta üldse palju ruumi ja võibki jääda kuhugi kapinurka, teiste asjade varju.

Ma tegin hiljuti ära ka mingid gluteenivabad šokolaadikoogi ja leivasegu – kuna laps võeti gluteenivabalt dieedilt maha, siis ei olnud enam aktuaalsed, kuni otsustasin, et vaja vanadest asjadest lahti saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 16:22; 07.02 22:24; 08.02 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis kapis 5 aastat mingi jahukott seismas või? Sain ma õigesti aru?

See “jahukott” ei võta üldse palju ruumi ja võibki jääda kuhugi kapinurka, teiste asjade varju.

5 aastat seisab seal varjus, ilma ei 5 aasta jooksul kordagi keegi seda kappi koristaks? Sain ma jälle õigesti aru?

0
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:26; 08.02 06:12; 08.02 18:39; 27.02 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis kapis 5 aastat mingi jahukott seismas või? Sain ma õigesti aru?

See “jahukott” ei võta üldse palju ruumi ja võibki jääda kuhugi kapinurka, teiste asjade varju.

5 aastat seisab seal varjus, ilma ei 5 aasta jooksul kordagi keegi seda kappi koristaks? Sain ma jälle õigesti aru?

Sul on magneesiumipuudus? Sain ma õigesti aru?

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 07:29; 08.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, olen mina rott ja niisama asja minema ei viska, aastajagu üle pole mingi probleem sellise kinnise jahupaki kohta. Aga nii arheoloogilise leiu puhul oleks ikka minema viskand, see kahju pole nii suur. 🙂
Saan aru, et sa ei märganudki enne pakendikuupäeva, kui muffinid valmis ja söödud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:13; 09.02 08:08; 13.02 13:03;
To report this post you need to login first.

ei märganud jah, ostan seda sama pulbrit ikka paar korda aastas ja ju siis olen uued enne ära kasutanud.
Kusjuures isegi oli nagu parem kui värskest pulbrist… Võibolla sellepärast, et valmis keeks ja mitte muffinid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 13:41; 08.02 08:56; 19.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äh ei juhtu selle pulbriga midagi kui pakk kinnine ja hoiutingimused sobivad. Enne just üks kägu ütles õigesti, et mingi kuupäeva peab ju säilivuse kohta panema, muidu ei saa nüüd kaubelda ja need on kokkuleppelised ja arvuti pandud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul on mingid ilmselt eelajalooliselt kartulipudrupulbrid ka kapis – kes siis pulbrist putru teeb, kui saab ka kartulist, eksole. Aga ära visata ka ei täi, sest kes teab, äkki saabub päev, mil me oleme hullult näljased ja muud kodus süüa ei ole (eelmisel nädalal poolt peret tabanud viirus näiteks vähendas meie tagavarasid kõvasti – oleks kogu pere siruli olnud, siis mine tea, oleks kartulipudrupulber ka kaubaks läinud äkki).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 16:22; 07.02 22:24; 08.02 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on magneesiumipuudus? Sain ma õigesti aru?

Ei ole, ma võtan seda iga päev 2 tabletti. Sa said valesti aru.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:26; 08.02 06:12; 08.02 18:39; 27.02 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on magneesiumipuudus? Sain ma õigesti aru?

Ei ole, ma võtan seda iga päev 2 tabletti. Sa said valesti aru.

Seda ma arvasin! Hoopis pulk on pe*ses!

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 07:29; 08.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ohh seda õudu, kui võtad veel ravimeid kui üks päev on üle läinud best beforest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ohh seda õudu, kui võtad veel ravimeid kui üks päev on üle läinud best beforest.

Ei ole kellelegi seda õudu, enamus suudab säilitada terve mõistuse. Oli meil üks laste mingi MArsimehe siirup, mis oli kallis, aga maitses, ostsin seda tavaliselt -50% kui soodusmüüki pandi, sest tähtaeg oli paari kuu pärast. Kui ostsin 4 pudelit (no ei joo nelja pudelit paari kuuga), siis apteeker ise ütles, et väga mõistlik, ega ta juua kõlbab veel vähemalt aasta peale tähtaja kukkumist (kui pudel avatud pole ja jahedas seisab), lihtsalt meie müüa ei või pärast tähtaega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:13; 09.02 08:08; 13.02 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kombeks osta soodus müügilt neid jahusegusid, saab kiirelt keeksi/muffinit/plaadikooki teha ja torkan kappi need, tõesti peaks minema uurima, et äkki on mõni pakk aegunud. Kuivpärmi puhul ei ole aegumine kuidagi halvasti mõjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, ma võtan seda iga päev 2 tabletti. Sa said valesti aru.

See muidugi selgitab. Magneesiumi sisse võtmine ei vähenda eriliselt magneesiumipuudust. Magneesium imendub paremini läbi naha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jälle üks müüt, mida kõik leelotavad ja usuvad. Asi on puhtalt magneesiumivormis, on seedeelundkonnas halvasti ja hästiimenduvad. Halvastiimenduvad (oksiid jt) teevad kõhu lõpuks lahti, sest jäävadki sooltesse ja mõjutavad selle osmootilist tegevust. Teised (laktaat, tsitraadid, kelaadid) imenduvad sooltest hästi. Võin iseenda nahal kinnitada, et magneesiumlaktaat aitab juba poole tunni möödudes, vahe on tuntav.

Palun, korralik artikkel ja paar kokkuvõtvat lauset:
Numerous studies demonstrate the effectiveness of oral therapeutic or preventive magnesium supplementation. /…/ Based on the current studies it is extremely alarming if a successful treatment of magnesium fails by propagation of transdermal magnesium, a scientifically not yet proven form of magnesium application.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579607/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 08:13; 09.02 08:08; 13.02 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul on mingid ilmselt eelajalooliselt kartulipudrupulbrid ka kapis – kes siis pulbrist putru teeb, kui saab ka kartulist, eksole. Aga ära visata ka ei täi, sest kes teab, äkki saabub päev, mil me oleme hullult näljased ja muud kodus süüa ei ole (eelmisel nädalal poolt peret tabanud viirus näiteks vähendas meie tagavarasid kõvasti – oleks kogu pere siruli olnud, siis mine tea, oleks kartulipudrupulber ka kaubaks läinud äkki).

Ma tegin täna mingist iidvanast kartulipudru pulbrist pirukapõhja. Ma siin parem arvatavat parim enne kuupäeva kirja panema ei hakka (ma umbes aiman, mis ajajärk see olla võiks, pakkide peal seda kirjas polnud), kreepsu saate. Väga hea pirukas tuli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tal ikka viga peaks olema. Kuid ei saa ütlemata jätta, et keeks on minu jaoks selline küpsetis, mis pulbrist kuidagi päris keeksi mõõtu välja ei anna, pigem kodune vormikook. Keeksile ei ole oluline, et ta oleks väga õhuline ja kohev, pigem keeksilikult tihke. Tegelikult keeksilaadne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:37; 19.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kombeks osta soodus müügilt neid jahusegusid, saab kiirelt keeksi/muffinit/plaadikooki teha ja torkan kappi need, tõesti peaks minema uurima, et äkki on mõni pakk aegunud. Kuivpärmi puhul ei ole aegumine kuidagi halvasti mõjunud.

Megasääst
https://www.selver.ee/muffinipulber-vilma-400-g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis tal ikka viga peaks olema. Kuid ei saa ütlemata jätta, et keeks on minu jaoks selline küpsetis, mis pulbrist kuidagi päris keeksi mõõtu välja ei anna, pigem kodune vormikook. Keeksile ei ole oluline, et ta oleks väga õhuline ja kohev, pigem keeksilikult tihke. Tegelikult keeksilaadne.

vanasti müüdi Kännu Kuke kulinaarias kahte sorti keeksi – Ekstra oli kohev ja õhuline, Pealinna nätske ja rosinatega. Armastasin seda õhulist, rosinatega ei võta siiamaani suu sisse.
Sarnast kohevat keeksi olen näinud Vesivärava kohvikus nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 13:41; 08.02 08:56; 19.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tal ikka viga peaks olema. Kuid ei saa ütlemata jätta, et keeks on minu jaoks selline küpsetis, mis pulbrist kuidagi päris keeksi mõõtu välja ei anna, pigem kodune vormikook. Keeksile ei ole oluline, et ta oleks väga õhuline ja kohev, pigem keeksilikult tihke. Tegelikult keeksilaadne.

vanasti müüdi Kännu Kuke kulinaarias kahte sorti keeksi – Ekstra oli kohev ja õhuline, Pealinna nätske ja rosinatega. Armastasin seda õhulist, rosinatega ei võta siiamaani suu sisse.

Sarnast kohevat keeksi olen näinud Vesivärava kohvikus nüüd.

Mitte nätske, ega õhuline, selline nende kahe keskmine, veidi tihke ja natuke raskem, kui vormikook. Ikkagi pätsi tüüpi. Päris õhuline polnud ka see ekstra keeks mitte. Kui palju siiski sinna võid ja mune reaalselt sisse pandi. Paras oli sellel eksrta keeksilgi see niiskuse %, mis andis selle oma osa. Seda polegi väga lihtne teha, et just selline tuleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:37; 19.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul on mingid ilmselt eelajalooliselt kartulipudrupulbrid ka kapis – kes siis pulbrist putru teeb, kui saab ka kartulist, eksole. Aga ära visata ka ei täi, sest kes teab, äkki saabub päev, mil me oleme hullult näljased ja muud kodus süüa ei ole (eelmisel nädalal poolt peret tabanud viirus näiteks vähendas meie tagavarasid kõvasti – oleks kogu pere siruli olnud, siis mine tea, oleks kartulipudrupulber ka kaubaks läinud äkki).

Ma tegin täna mingist iidvanast kartulipudru pulbrist pirukapõhja. Ma siin parem arvatavat parim enne kuupäeva kirja panema ei hakka (ma umbes aiman, mis ajajärk see olla võiks, pakkide peal seda kirjas polnud), kreepsu saate. Väga hea pirukas tuli.

Miks te endale sellist s*tta sisse ajate? Ja veel AASTAID aegunud. Mul tuleb okse kurku kui mõtlen sellele.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:55; 27.02 15:04; 08.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te endale sellist s*tta sisse ajate? Ja veel AASTAID aegunud. Mul tuleb okse kurku kui mõtlen sellele.

Sest inimesed on nii SÄÄÄÄSTLIKUD, juu nõu. Rotid. Kuhjavad soodukate ajal kuivaineid kappidesse ja siis unustavad need ära, sest ei korista oma kappe iialgi. Ja kui 5 aasta pärast üles leiavad, siis ei raatsi ära visata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:26; 08.02 06:12; 08.02 18:39; 27.02 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te endale sellist s*tta sisse ajate? Ja veel AASTAID aegunud. Mul tuleb okse kurku kui mõtlen sellele.

Sest inimesed on nii SÄÄÄÄSTLIKUD, juu nõu. Rotid. Kuhjavad soodukate ajal kuivaineid kappidesse ja siis unustavad need ära, sest ei korista oma kappe iialgi. Ja kui 5 aasta pärast üles leiavad, siis ei raatsi ära visata.

See jõle pulber maksab täishinnaga üle 1€ midagi. Tohutu sääst on muidugi kui see 20 senti odavamaks hinnatakse. Ma loodan, et te neid eelmise sajandis pulbreid teistele sisse ei sööda, vaid ainult ennast mürgitate.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:55; 27.02 15:04; 08.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole säästus, vaid hästikasvatatud inimesed ei viska toitu lihtsalt minema. Mingi austus võiks toidu vastu olla, näljaajad pole nii kaugel, et kohe üldse neist kuulnud pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole säästus, vaid hästikasvatatud inimesed ei viska toitu lihtsalt minema. Mingi austus võiks toidu vastu olla, näljaajad pole nii kaugel, et kohe üldse neist kuulnud pole.

Ja selle asemele ajad endale sisse aegunud s*tta? Mul on austus oma (ja oma pere) tervise suhtes ja mina neid ei mürgita.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:55; 27.02 15:04; 08.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Muffinipulber, best before 2014

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.