Esileht Kodunurk muffinite valmistamine – pulbrist või ikka “päris” ainetest? :)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: muffinite valmistamine – pulbrist või ikka “päris” ainetest? :)

Lapsed nõuavad muffineid. Viisakalt nõuavad, selles mõttes, et paluvad ilusti, et ma teeks, juba ammu räägivad. No ok, tuleksin nende soovile siis vastu.

Aga ma ei ole väga käpp küpsetaja. On paar-kolm sorti küpsetist (õuna- või rabarberikook, üks teatav kohupiimakook, tarretisetort), mis mul alati kindla peale välja tulevad ja neid siis ikka teen, retseptide järgi katsetaja ma väga ei ole.

Kuidas nüüd muffinitega oleks tark käituda? Poes on mingi pulber müügil. Kas sellest tulevad normaalse maitsega muffinid?

Või oleks targem siiski otsast peale ise teha? Sel juhul mis oleks selline lollikindel retsept, mida soovitate? Võibolla veel mõni nipp ka sinna juurde, mida tingimata peaks jälgima, et ikka esimese korraga kohe välja tuleks?

Ma kardan selliseid asju, mis peavad olema õhulised ja hästi kerkinud … aga see oleks vist õnnestunud muffini juures üks põhilisi nõudeid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:56; 07.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vilma pulbrid on ka päris head muideks! olin ka alati isetegija, aga nüüd olen viimasel ajal kuidagi sujuvalt vilma peale üle läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise tehtud on ikka paremad, ma olen pulbrist paar korda teinud, ei meeldi.

Muffinite trikk on selles, et taigna vedelaid osi võid vahustada või mida iganes (mul on kombeks segada taignaid miksriga), kuid nii kui jahu lisad, segad hellalt lusikaga kuni enamvähem segunenud on (muidu ei kerki). Kui sellele nipile jälile sain (olgem korrektsed, see oli lausa muffinite raamatu sissejuhatuses, aga sissejuhatusi ma ju ei loe), ei ole mul ükski pannitäis untsu läinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heledaid muhvineid teen ise, need mulle pulbrist ei maitse, aga ¨okolaadimuhvinipulbrist muhvinid on küll väga head. Neid teen siis, kui kiirelt vaja, pakk kapis alati olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pulbriga saab jah kindla peale minna, samas ise tehtud on paremad.

Toon välja apsakad, mis ise tegin, kui alles katsetasin esimeste küpsetistega.
1. Muna vahustamine (jajah kõik teavad seda, mina esimesel korral aga ei teadnud), esialgu vahustada munavalge, lisada suhkur, vahustada valgeks vahuks, mis hoiab vormi ning siis lisada pidevalt vahustades munakollased ükshaaval.
2. Ahju peab kindlasti eelnevalt kuumaks ajama. Minul juhtus ikka nii, et ei kuumutanud ahju eelnevalt korralikult. Ning pannes muffinid liiga madala temperatuuriga ahju siis koogikesed ei kerki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen muffineid üldiselt nii, et
1. Panen ahju õigele temp sooja.
2. Vahustan või (ka siis kui retseptis margariin, panen võid ikka) suhkruga, lisan munad (elektrimikseriga vahustades ei ole mingit vajadust valgeid-kollaseid eraldada), vahustan kuni segu on kenasti ühtlane.
3. Lisan jahu-küpsetuspulbri ja kõik muud ained, mis retseptis, va lisandid (marjad, ¨okolaaditükid jms) ja lasen mikseriga ühtlaseks. Kiirelt, liiga palju segada pole vaja.
4. Lisan lisandid, segan ühtlaseks.
5. Tõstan vormidesse ja panen kuuma ahju.

Kuna ahi peab niikuinii kuumenema, siis mul pole mingit mõtet pulbrist neid teha. Ahi kuumeneb mul mingi u 12 min, selle ajaga on tainas valmis ja vormides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

suur tänu kiireja rikkaliku vastukaja eest kõigile!

Paar küsimust veel tekkis:

1. Esimene retsept maisijahu ja maisitärklisega on hästi huvitav. Aga kui teha tavalisest nisujahust, kas siis võib panna ka kartulitärklist või käib muffinisse siiski alati maisi oma?

2. Kuidas selle vahustamise-segamisega nüüd ikkagi on? Üks ütleb, et pärast jahu lisamist ei tohi enam palju segada, teine laseb ikka mikseriga edasi (küll lühidalt, aga kindlasti on see ikka oluliselt rohkem kui lusikaga kergelt segamine). Samuti munad – valged-kollased eraldi siis või ikkagi koos vahustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:56; 07.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]suur tänu kiireja rikkaliku vastukaja eest kõigile!

Paar küsimust veel tekkis:

1. Esimene retsept maisijahu ja maisitärklisega on hästi huvitav. Aga kui teha tavalisest nisujahust, kas siis võib panna ka kartulitärklist või käib muffinisse siiski alati maisi oma?

2. Kuidas selle vahustamise-segamisega nüüd ikkagi on? Üks ütleb, et pärast jahu lisamist ei tohi enam palju segada, teine laseb ikka mikseriga edasi (küll lühidalt, aga kindlasti on see ikka oluliselt rohkem kui lusikaga kergelt segamine). Samuti munad – valged-kollased eraldi siis või ikkagi koos vahustada?

[/tsitaat]

Kui kasutad elektrilist miksrit, mitte ei vahusta käsitsi, siis ikka munal kollane ja valge koos, ka biskviidisse. Ja kui oled juba jahu lisanud, siis ei tohi tainale enam miksrit näidata ka mitte, kui tahad kohevaid muffineid, väga õrnalt segada!

Ja kui ise teed, siis tee ikka võiga kindlasti, mitte margariiniga, kas või juba tervise huvides!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen terve taina alati ainult ja ainult miksriga. Muffini topsid panen kolmandiku täis ja kerkib alati suur müts pähe. Nii et see miksri jutt on jama.
Minu nipp on kuivainete sõelumine. Siis tulevad alati kohevad.
Või asemel kasutan margariini. Jah või on parem, aga margariiniga ei ole meist keegi veel ära surnud ja muffinid ei ole vussi läinud. Maitsevahet ka ei ole.
Maisitärklise asemel kasutan tavalist kartulitärklist.
Minu põhiretsept: 200 g toasooja võid
125 g suhkrut (1.5 dl)
2 muna
2 tl küpsetuspulbrit
1.5 dl kartulitärklist
90 g nisujahu (1,5 dl)
200 g mustikaid

Vastavalt soovile ja tujule lisan siis kas marju, jogurtit või ¨okolaadi.
Alati on välja tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laisk olen teen pulbrist.ostan nii heleda kui shokolaadimuffinipulbri paki. teen 2 tainast ja panen korvikestesse mõlemat.tulevad ilusad kahevärvilised ja norm .maitsega muffinid.lisan ka marju, rosinaid jne mida kodus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ise retsepti järgi, imelihtne – tegelikult ei pea midagi vahustama, lihtsalt kokku mikserdada. Või võib ka sulatada. Lausa sulavad suus!
http://www.toidutare.ee//retsept.php?id=7947

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt igasugu keeksiliste puhul kehtib lihtne reegel – ühes kausis segad kokku kuivad ained, teises vedelad. Ja siis ühendad need kaks segu võimalikult vähe segades.

Kui taignasse käib või, ei ole munade vahustamine vajalik. Piisab lahtikloppimisest. Kindlasti ei ole vaja munavalgeid eraldi kõvaks vahuks kloppida, nagu siin keegi eespool mainis. See on vajalik biskviittaigna puhul, kus ainsaks kergitajaks ongi muna ja biskviidi kohevus sõltub munavahust. Antud juhul on peamiseks kergitajaks küpsetuspulber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnnestumiseks on vajalik ainult korralik retsept ja seda TÄPSELT järgida.

muna vahustamine eraldi valge ja kollane on muffinite puhul kyll yle pakutud (kui just retsept seda ei nõudnud, ma pole sellist veel kohanud)

enamuses muffiniretseptides piisab sellest kui muna koos suhkruga korralikult lahti klopitakse.

olen agar kypsetaja ja pole probleem ise taigen kokku keerata, aga mulle kohe maitsevad need vilma muffinipulbrist muffinid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ex oli kondiider, kodus tegime Vilma muhvineid. Kiitis heaks 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan seda põhiretsepti: http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=4636
Täidise osas lasen fantaasial lennata – tavaliselt teen taina pooleks, nii saab kahte sorti muffineid. Mõned päevad tagasi tegin mustika-sidruni ja porgandi-kaneeli. Njämm!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see täiesti lollikindel retsept:
http://www.toidutare.ee//retsept.php?id=2052

Hapukoort panen alati, kuigi seal on vaid soovituslik ja kui retsepti täpselt jälgida (ka seda segamissoovitust), siis pole kunagi ebaõnnestunud:) Mustikate asemel olen kasutanud igasugu muid marju ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk muffinite valmistamine – pulbrist või ikka “päris” ainetest? :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.