Esileht Kodunurk Muffinupulber(vilma) ja lohkus muffinid.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Muffinupulber(vilma) ja lohkus muffinid.

Postitas:
ESCAPE

Olen teinud 2x muffinipulbrist ja muffinipanniga muffineid.Üle paberkorvi seerva ei tõuse ja välja võttes vajuvad lohku, miks nii?

Jagage häid muffinitaigna retsepte ka ja nippe kuidas jääksid kenasti ümmargused pealt.
Järgmine kord plaanin ise taigna teha.

Please wait...
Postitas:
Maiden-Merit

RE: Muffinupulber(vilma) ja lohkus muffinid.

No minul õnnestuvad super hästi need muffinid.
Teen nii: panen kaussi pulbri,segan juurde vee ja siis õli,õli kusjuures panen poole vähem kui kirjas.
Siis panen muffi peberi muffi vormi ja panen muffi vormi natuke tainast,siis panen vahele külmuatud ,vasaraga purustatud külmutatud marju ja siis panen peale veel tainast,et marjad jääks muffi keskele…ja muide,olen teinud kümneid kordi ja alati jäävad ilusad kohevad .Aga pane koguseliselt üle poole muffi paberi ja siis on tulemus olemas.Muidugi kui paned muffi vormi natukene siis ole ka midagi kerkida.

Please wait...
Postitas:
ESCAPE

[small]Maiden-Merit kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minul õnnestuvad super hästi need muffinid.
Teen nii: panen kaussi pulbri,segan juurde vee ja siis õli,õli kusjuures panen poole vähem kui kirjas.
Siis panen muffi peberi muffi vormi ja panen muffi vormi natuke tainast,siis panen vahele külmuatud ,vasaraga purustatud külmutatud marju ja siis panen peale veel tainast,et marjad jääks muffi keskele…ja muide,olen teinud kümneid kordi ja alati jäävad ilusad kohevad .Aga pane koguseliselt üle poole muffi paberi ja siis on tulemus olemas.Muidugi kui paned muffi vormi natukene siis ole ka midagi kerkida.[/tsitaat]

Ma panin vormid pooltäis nagu pakil kirjas, eks siis edaspidi panen rohkem täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

liiga vähese kuumusega ahi või liiga vara ahjust välja võetud.
ise teinud oma elektriahjuga 250kraadi juures 13 min, väiksema kuumusega või varem välja võetuna vajuvad mul ka lohku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mikserda tainas korralikult läbi, siis kerkivad üle ääre õhuliseks. ise teen 200 kraadiga 20 minutit, kontrollin valmidust hambatikuga.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Vilma pulber on mul alati kenasti kerkinud.

Ega sa ometi külma ahju ei pannud? Ahju ust ei ole küpsetamise ajal ka mõtet liiga palju lahti-kinni loksutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teen pea alati sellest pulbrist:

* Mikserdan massi, mitte ei sega.
* Õli asemel sulatan küpsetusvõi (82%vms).
* Minu ahjus on vaja hoida miski 10min(elektrikas), gaasikas sai 5min valmis.

Valmidust kontrollin piiludes korvikese alla, kas on ilus pruun(teen küll paberkorvidega).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mikserda tainas korralikult läbi, siis kerkivad üle ääre õhuliseks. ise teen 200 kraadiga 20 minutit, kontrollin valmidust hambatikuga.[/tsitaat]

Tavaliselt öeldakse muffinitaigna kohta just, et seda tuleb võimalikult vähe segada. Hea teada, et mikserdades siis ka ikkagi kellelgi õnnestub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin ka kord seda pulbrit, et teinekord hea teha, kui ei viitsi otsast peale ise teha. Ja no seda viga ma enam ei tee – samamoodi ei kerkinud need ja maitse oli pehmelt öeldes rõve, võrreldes korralikult tehtud muffinitega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ega 0-st tegemine ka eriti palju keerulisem pole, kui pulbri vee ja õliga segamine. Tuleb lihtsalt natuke rohkem komponente kokku kallata ja ära segada.

Mina teen tavaliselt selle retsepti järgi, ainult margariini asendan võiga. Käravad küll.

http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=4636

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Kodunurk Muffinupulber(vilma) ja lohkus muffinid.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.