Esileht Ajaviite- ja muud jutud Muhu tikand

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Muhu tikand

Postitas:
Kägu

Muhutikand.ee lehel on e-õpe. Kas keegi on selle ostnud endale? Kuidas on, kas asjalik? Kooliajal on ikka tikitud, ei mäleta väga enam,aga kui natuke näeks,tuleks meelde. Küsimus siis, kas seal õpetus ka kuidas mustrit riidele kanda?Kust saada materjale?(paberit ja lõnga)Tänud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Muhu tikand

mustrit saad riidele kanda näiteks shabloonidega. Mina teen nii. kasutan siis tavaliselt valget tintenpeni selleks (maha see enam ei tule). seep kulub kohe maha. heledatele materjalidele kasutan isekustuvat pliiatsit. Paberiks on hea kalka. Kontoritarvete poes on kohe kalkablokid, paber on läbipaistev ja tugev. Lõnga saab käsitööpoest.
ma seal e-õppes registreerunud pole aga pidi olema hea koht küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot jah, kalka oligi see,millega sai kooliajal teha 🙂 Lähen uurin enne poes ringi ja mõtlen. Aga kust saab sellist valget tintelpenni, käsitööpoest või ka kirjatarvete poest? isekustuvat pliiatsit?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käin aeg-ajalt Muhus ja seal on Liiva keskuses käsitööpood, kus müüakse juba riidele kantud mustriga musta villase riide tükke tikkimiseks (nõelapadjad, mobiilikotid, sussid jne, palju erinevaid mustreid) ja samas müüakse ka tikkimislõngu väikeste pakkidena, kus on palju erinevaid värve läbisegi sees, saad ise valida, kas suurema või väiksema kotikese, rohkem sinist või rohkem punast. Ikka 20-30 erinevat tooni.
Ostsin endale ka ühe nõelapadja tikkimise komplekti ajaviiteks ja maksma läks vast mõned eurod.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen mustrit riidele ajanud läbi kopeerpaberi ja kui vaja, siis kontuurid pisikeste eelnõelapistetega (traagelpiste) üle tikkinud. parem on kasutada juba veidi kulunud kopeerpaberit, siis ei määri nii riiet- sama meetodit kasutas mu ema, kes oli elukutseline 😉

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Muhu tikand

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.