Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mul ei ole kõrvitsat väljas!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mul ei ole kõrvitsat väljas!

Postitas:
Kägu

No ausõna ei ole, kuskile peidetud ka ei ole! Miks siis uksekell juba kuuendat korda heliseb?
Kui uued pühad omaks võtta, siis ikka kõikide rituaalidega. Vanemad, palun öelge ometi oma lastele, kuhu on sobiv minna!
“Pomm või komm” väljapressimine ei käi minu väärtushinnangutega kokku. Pealegi kolm korda järjest (mardi- ja kadripäev ka) ma ka külalapsi võõrustada ei jaksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama. Ma suures kortermajas ja mingid poisid prõmmisid ukse taga. Ausaltöeldes ehmatasin ja läksin siis vaatama. Minu selgitusest, et ma ei kavatse neile midagi anda ja mingu mujale nad aru ei saanud, sest prõmmimine jätkus. Siis kui ähvardasin politsei kutsuda õnneks tegid vehkat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks siis tuleb panna kiri uksele “Asjata sa kopsid siin, mind ei tõmba Halloween, kui soovid, et sind ootaks komm, siis mardipäev seks puhuks on.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul silt uksel, KOMMID OTSAS.
keegi pole ukse taga sel aastal kobistanud 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis tuleb panna kiri uksele “Asjata sa kopsid siin, mind ei tõmba Halloween, kui soovid, et sind ootaks komm, siis mardipäev seks puhuks on.

No ma lõppu paneks pigem :”kui soovid, et sind ootaks komm, siis mardipäeval see mul on”. Muidu lapsed kihistavad selle “seksi” peale seal ukse taga ja ei võta sind tõsiselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ausõna ei ole, kuskile peidetud ka ei ole! Miks siis uksekell juba kuuendat korda heliseb?

Halloween on lihtsalt Eestisse jõudnud ja seda ei anna peatada. Ning pole mingit reeglit, et uksekella võib helistada vaid seal, kus kõrvits väljas on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ka ei olnud kõrvitsat väljas ja kommi ka polnud hetkel. Aga tüübid olid nii vahvad, kostüümides ja puha, nii et toppisin neile õunu. Läks kaubaks küll. Mingit maailmalõputunnet ei tekkinud, et džiisas nüüd keegi koputab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kedagi oma sõpruskonnast, kes oleks lastele Halloweenist rääkinud ja ärgitaks lapsi kommi pommima minema. Ma ise ei tea sellest kombestikust midagi. Aga ka minu laps tahab minna, sest sellest pühast hakati rääkima lasteaias ja koolis läheb sama rada edasi. Täna tuli laps koolist koju ja ütlesin, et ärgu mingu kommi pommima, et minug Mardi- või Kadripäeval. Mõne tunni pärast helistasid klassikaaslased ja kutsusid kommi pommima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik aina räägivad, kuidas neil ukse taga käiakse, miskipärast mulle ei satu küll KUNAGI keegi ukse taha :D. Elan Tallinnas juba neljandas kohas ja ikka sama lugu, et keegi kunagi ei tule. Äkki siis mardipäeval? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Halloween on lihtsalt hea test, saamaks teada kas oled vananev kuivik või suudad veel uuendustega kaasa minna. Halloweenil on muide kristlik taust, halva minema peletamiseks kostümeeriti end naljakalt ja koledalt. Ärge vinguge nii palju ja laske lastel lapsed olla. Minu ajal käis igavene kiun sõbrapäeva üle, nüüd pea kõik tähistavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik aina räägivad, kuidas neil ukse taga käiakse, miskipärast mulle ei satu küll KUNAGI keegi ukse taha :D. Elan Tallinnas juba neljandas kohas ja ikka sama lugu, et keegi kunagi ei tule. Äkki siis mardipäeval? 😀

Meie lahendasime asja nii, et oleme viimastel aastatel ostnud Halloweeni ajaks AINULT neid kõige hapumaid ja soolasemaid kaalukomme, mida poes leidub ja neid lastele andnud. Ei tea, kas mõjus, aga sel aastal nad ei tulnud kommi pommima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Halloween on lihtsalt hea test, saamaks teada kas oled vananev kuivik või suudad veel uuendustega kaasa minna. Halloweenil on muide kristlik taust, halva minema peletamiseks kostümeeriti end naljakalt ja koledalt. Ärge vinguge nii palju ja laske lastel lapsed olla. Minu ajal käis igavene kiun sõbrapäeva üle, nüüd pea kõik tähistavad.

Kes KÕIK need sõbrapäeva tähistavad?! Kui sinu tutvusringkond on 12-17 aastased, siis võib olla tõesti kõik tähistavad, muus vanuses tähistajaid ma küll ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna tuli laps koolist koju ja ütlesin, et ärgu mingu kommi pommima, et minug Mardi- või Kadripäeval. Mõne tunni pärast helistasid klassikaaslased ja kutsusid kommi pommima.

Mida imet peaks KEELAMA lastele mingit laste ettevõtmist?? See pole ju meie püha, RAHU, rahvas – meie Mardi- ja Kadripäev EI ole ohus, need on hoopis muul ajal! Lastel polegi muidu ju mingeid võimalusi kusagil kostüüme kanda, karnevali ka Eestis ei tähistata, Halloween annab selleks just võimaluse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes KÕIK need sõbrapäeva tähistavad?! Kui sinu tutvusringkond on 12-17 aastased, siis võib olla tõesti kõik tähistavad, muus vanuses tähistajaid ma küll ei tea.

Tohhoo tonti, mis selles Sõbrapäevas nüüd veel halba on leitud?? Sõpruse tähistamine ka on halb asi või??? Andke kannatust, see eestlaste kiuslikkus! Äkki meie rahvale sobiks hoopis eraldi päev kiuslikkuse tähistamiseks tekitada, ah?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ajal käis igavene kiun sõbrapäeva üle, nüüd pea kõik tähistavad

Tegelikult on see Valentinipäev ehk armastajate päev. See, et lapsed ja ka mõned täiskasvanud selle sõbrapäevaks on moondanud, näitab minu arust seda, et meil Eestis napib seliseid toredaid päevi, mis pakuvad argisele elule meelelahutust. Mardi- ja kadripäev on meie rahvatraditsioonid, aga need ei toimi ka enam esialgsel kujul. Suur osa inemisi elab linnades ja mis vilja- ja loomaõnne sa neile ikka soovid ja toa viljateri täis viskad. Ei sobi nagu? See on ka mugandunud laste kommipommimise ürituseks. Huvitav oleks teada, kas on üldse täiskasvanuid, kes veel marti jooksevad ja seda traditsiooniliselt teevad. Maal, ma mõtlen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on ka kummaline hirm selliste uute pühade ees. Aga kui saabub mardi-kadripäev, siis on uksed jälle lukus, kuna võõraid ju sisse ei lasta. Tundke elust rõõmu ja virisege vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei tea kedagi, kes tõesti sõbrapäeva tähistaks. Lasteaias oli mõnel aastal kaartide joonistamine ja koolis tegutseb mingi sõbrapäeva postkast. Aga vähemalt minu lapsed (vanuses 12-17) ignoreerivad seda üritust. Sõber olemiseks pole vaja eraldi päeva, sõber ollakse iga päev.
Halloweeni ajal naabritelt kommide pommimine on nende jaoks sama võõras ja pole nad kunagi seda teha tahtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on vanemate asi lastele selgitustööd teha, mida meie kadri-ja mardipäev tähendavad. Ja seda vilja-ja karjaõnne on meile kindlasti vaja, sest see annab ikka terves ilmas toidu lauale või arvab mõni, et see kuntslikel kasvulavadel kunstmaterialist kasvatatakse? (jah, kasvatatakse igasugu naftat ja kunst- plast-kana küll, aga see pole ju toit).
Pealegi, niisama käimise eest ei ole mõtekas üldse midagi anda – ikka asjasse peab süvenema ja peale kostüümide asi olemuslikult selgeks teha ja ette valmistada, olgu selleks meie pühad või võõrad pühad.
Kui meie mardid kodudes tähelapenuta jäävad aga , vat siis leian, et seda uhhuutamist välismaa jandi ümber pole ka enam vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu tütre kutsusid sõbrannad halloweenitama, koos läksid. Poeg ütles, et tema küll ei lähe, et halloween on kerjamine, ta läheb Mardipäeval, siis peab midagi ägedat tegema ka, et inimestele meeldiks.
Ja mulle meeldis see lapse suhtumine, et peab midagi ägedat tegema, mitte lihtsalt niisama kommi nuruma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mardi- ja kadripäev on meie rahvatraditsioonid, aga need ei toimi ka enam esialgsel kujul. Suur osa inemisi elab linnades ja mis vilja- ja loomaõnne sa neile ikka soovid ja toa viljateri täis viskad. Ei sobi nagu?

Sur osa linnainimestest ju ka ikka mõnda toataime kasvatab või kodulooma peab. Tulebki lihtsalt oma mõtlemist ümber seada – ma küll ei kurvastaks, kui mulle head kaktuse- või hamstriõnne soovitaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei tea kedagi, kes tõesti sõbrapäeva tähistaks. Lasteaias oli mõnel aastal kaartide joonistamine ja koolis tegutseb mingi sõbrapäeva postkast. Aga vähemalt minu lapsed (vanuses 12-17) ignoreerivad seda üritust. Sõber olemiseks pole vaja eraldi päeva, sõber ollakse iga päev.

Halloweeni ajal naabritelt kommide pommimine on nende jaoks sama võõras ja pole nad kunagi seda teha tahtnud.

Mina olen 30 ja ei tea kedagi, kes seda päeva ei tähista. Sa proovi sellel päeval restorani või kinno minna.
Minu 50 aastane ema tähistab seda päeva koogiga, samuti mu ämm ja äi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et Halloweenil hirmutame hinged minema ja paar päeva hiljem paneme aknale küünla ja ootame oma lähedaste hingesid koju? Mina nende hingede asemel oleksin küll päris solvunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kristlik taust, millest kommipommijad halligi ei tea. Lihtsalt võimalus kommi norida.

Mina küll ei tea ühtegi inimest, kes sõbrapäeva tähistaks. Koolis lastel kohustuslikus korras midagi on. Kui mees tuleks mingite lillede ja südamekestega, siis ma oleks veendunud, et ta lollitab.

Eks igasuguste võõraste nn pühade üleshaipimine ole suuresti kaubanduse töö, sest ega jõulude najal terve aasta ei ela. Sügisel müüd plastkõrvitsaid ja nõiamütse (väga nendega ei teeni, aga iga aasta saad ikka müüa tavalistele kaupadele lisaks), siis tuleb natuke müügiedendust isapäeva abil (sokid maailma parimale isale ja tite käejälje säilitamise savisegud), siis tuleb müügipüha jõulud, siis vähem kui kahe kuu pärast valentinipäev (iga aasta on vaja ju sügamekestega tasse, mida kohusetundlikult kinkida), siis on lootust natukene tibusid ja plastmune lihavõtteks müüa, kevadel saab natukene emadepäeva abil läbimüüki kasvatada. Pluss lillemüüjate tippajad 1. september, 8. märts, emadepäev, koolilõpetamised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelmisel aastal läksin hämmeldunult ust avama, sest olin üksi kodus ja üritasin arvutis tööasjadega järje peale saada ja pea oli pulki täis. ukse taga oli kari väikeseid inimesi, kes karjusid “komm või pomm” ja ma olin täitsa sõnatu, sest see päev ei olnud üldse mul meeles ja peas käis läbi tuhat mõtet, et kus mu kommid on ja kas mul üldse neid on ja saingi aru, et ei ole! ja ma ütlesin neile, et “pomm, noh” ja nad vaatasid mind veel hämmeldunumalt, kui ma ise olin ning pöörasid ringi ja läksid tasakesi minema. see aasta ei tulnud kedagi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ukse taha on seevastu kõik kommijad-pommijad oodatud. Ei häiri, et võõras komme (kui nii võtta, siis ka jõulude tähistamine oli kunagi võõras komme!) ega ole kahju ka lastele kommi jagada. Las lastel olla omad rõõmud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siit äriidee – keegi võiks teha magneteid vms mida saaks Halloweenil, Kadri- ja Mardipäeval ukse külge panna näitamaks et sandid on oodatud. Kortermajas päriskõrvitsat panna on veider, rikub veel põranda ära…
Siis teaks moraalselt valmistuda ja komme osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelmisel aastal läksin hämmeldunult ust avama, sest olin üksi kodus ja üritasin arvutis tööasjadega järje peale saada ja pea oli pulki täis. ukse taga oli kari väikeseid inimesi, kes karjusid “komm või pomm” ja ma olin täitsa sõnatu, sest see päev ei olnud üldse mul meeles ja peas käis läbi tuhat mõtet, et kus mu kommid on ja kas mul üldse neid on ja saingi aru, et ei ole! ja ma ütlesin neile, et “pomm, noh” ja nad vaatasid mind veel hämmeldunumalt, kui ma ise olin ning pöörasid ringi ja läksid tasakesi minema. see aasta ei tulnud kedagi 🙂

Meil käivad halloviinitajad natuke teises sõnastuses ja ma ei saanud eile kordagi uudishimust uurimata jätta, milline see nende “nali” on, mida nad pakuvad. Enamus oli valmis mulle igatahes anekdoote rääkima, aga üks oleks oma kodust oma pärisroti mulle toonud. Küll ma kõhklesin selle viimase puhul, et jätaks kommi andmata, saaks endale roti. Ainult ühes pundis üritas keegi sigatsemisest rääkima hakata, aga ta karjuti kohe teiste poolt maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan Nõmmel, mitte keegi ei käinud ukse taga.

Isegi oma laps, kes võiks ju põhimõtteliselt noorte kambavaimust haaratuna sellesisulisi mõtteid mõlgutada, venitas laisalt ja ilma igasuguse huvita, et “Eestis ju ei tähistata Halloweeni ometi”, kui ma perele õhtusöögi ajal kartust avaldasin, et äkki varsti uksetagune kommitahtjaid täis.

Ei tähistatagi – keegi ei tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, katsu leppida sellega, et kõik ei saagi rikkad olla, kes suudavad kõrvitsaid ja piisavalt maiustusi osta. Ja sina oled kahjuks see, keda on tabanud ebaõnn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ukse taha on seevastu kõik kommijad-pommijad oodatud. Ei häiri, et võõras komme (kui nii võtta, siis ka jõulude tähistamine oli kunagi võõras komme!) ega ole kahju ka lastele kommi jagada. Las lastel olla omad rõõmud.

Talvise pööripäeva tähistamine on oluliselt vanem komme, kui jõulude tähistamine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mul ei ole kõrvitsat väljas!