Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mul on häbi!

Näitan 10 postitust - vahemik 121 kuni 130 (kokku 130 )

Teema: Mul on häbi!

Postitas:
Kägu

No saame siis tuttavaks.
Olen 29-aastane naine ning valisin EKRE.

Mina täitsa usun, et sinusugused on ka olemas. Ma tahaks sinuga lähemalt tuttavaks saada, et mõista, mis ajendab sind EKRE-t pooldama? Kuigi ma usun sinusuguste ekrevalijate olemasolusse, usun ka siiski ka, et enamus ekrevalijaid on siiski kalevipoegadest küprokinaelutajad ja Lõuna-Eesti piiratud haridusega mehepojad – ehk siis endised või praegused kalevipojad. Nende motivatsioonist ma saan aru. Aga mis sind ajendab? Kirjutad, et töötad Eesti ühes suuremas ettevõttes. Kellena seal töötad? Tegelikult huvitab mind su palganumber. Kui töötad Rakvere LK-s komplekteerijana, siis on su motivatsioon ka selge. Palgavaesus. Aga kui töötad Swedis 2000 € eest kuus, siis tahaksin küll rohkem teada, miks sa EKRE poolt oled? Kas sisserände pärast? Tead, ma olin ka 2016. kevadel päris endast väljas. Aga tundub, et asi on rahunemas. Olen aru saanud, et siia Eestisse pagulased niikuinii ei kipu. Euroopast on küll kahju, nad on liiga suure sisserännanute vastuvõtuga endale liiga teinud. Suur tükk ja suud mitmel pool lõhki. Aga ega meie ei saa ju neid elama õpetada. Isegi kui Eestis on EKRE valitsuses, ega me Saksamaad või Prantsusmaad ei saa seeläbi rohkem mõjutada. Ja Eestis ju pagulasi ega muid immigrante eriti pole. Või sinu arvates on?
Kui sul on aga peale migrandihirmu muud põhjused EKRE-t valida, siis tahaksin huviga neist teada! Kas sinu arvates Eestil pole siiani hästi läinud? Statistika järgi me oleme ju “Ida-Euroopa tiiger”, “postsotsialistlik näidismaa” jne. Minu meelest läheb Eestis inimestel küll hästi. Minu sugulaste hulgas on ka neid, kes elavad maal ja teevad üsna lihtsaid madalapalgalisi töid. Aga ka neil on toit laual ja hea toit, mitte leivakoorukesed. Ostavad ka poest riideid, kuigi ka sekkaritest. Korra paari aasta tagant käivad isegi soojal maal puhkamas. Parema hariduse ja paremate töökohtadega tuttavad aga elavad kohe päris hästi. Mina olen küll Reformiga rahul, nemad on enamuse iseseisvusajast valitsuses olnud ja minu meelest on meie riigil paljuski ka Reformi juhtimisel hästi läinud. Eks kindlasti oleks hästi läinud ka mõne teise valitsuse juhtimisel, aga ei saa küll öelda, et Reform oleks Eesti kuhugi mädasohu viinud. Või mida sina arvad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt – ei saa päriselt aru teemaalgataja loogikast. Ei näe põhjust, miks peaks ühe erakonna pärast rohkem häbi olema kui mõne teise pärast. Minu arust toimus ka Eesti poliitika moraalne allakäik 17 aasta jooksul, mil Refomierakond riiki omasoodu juhtis. Aga ma ei ütleks, et mul on selle pärast häbi, kuigi teinekord võtsin kahe käega peast kinni küll, kui mõni järjekordne geniaalne väljaütlemine tuli Jürgen Ligi või Taavi Rõivase suust.

Ühesõnaga, ei näe, mida EKRE oleks rohkem valesti teinud võrreldes mõne vanema erakonnaga, kes valitsuses aastakümneid on vegeteerinud. Hea küll, on vaja sarved maha joosta ja natuke oma kõnepruuki tagasi tõmmata. Nojah, väliskaubandusministri valikul läks natuke nihuke, aga vaevalt nad aimasid, et olukord sedavõrd plahvatusohtlikuks kujuneb. Lõppkokkuvõttes kehtib Eestis süütuse presumptsioon ja mingi kolmandate isikute jutu põhjal avaldatud lugu ei oleks tohtinud sellist reaktsiooni tekitada.

Seni olen valitsusleppe osas pigem positiivselt meelestatud ja ootan ära ministrite (ka uue IT ja väliskaubandusministri) reaalsed sammud programmi elluviimisel. 100 kriitikavaba päeva võiks igale valitsusele anda ning andke seejärel tagasisidet, mis on hästi ja mida võiks paremini teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üle-eelmisele kommentaarile:
https://www.err.ee/933007/antropoloogid-koik-ekre-valijad-ei-ole-vihased-massavad-ja-tagurlikud

Ehk saad siit uurimusest vastuseid oma küsimustele.
Ja lisaks tasub ikka väga tõsiselt mõelda, et miks ikka kasvab kogu Euroopas parema serva toetus. Miks see nii on?
Ja nii primitiivselt, et rahvas on loll pole mõtet asjale läheneda. Sest kui lollid tasub jälle küsida, miks lollide osakaal nii jõuliselt kasvab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seni olen valitsusleppe osas pigem positiivselt meelestatud ja ootan ära ministrite (ka uue IT ja väliskaubandusministri) reaalsed sammud programmi elluviimisel. 100 kriitikavaba päeva võiks igale valitsusele anda ning andke seejärel tagasisidet, mis on hästi ja mida võiks paremini teha.

Huvitav, et 100 kriitikavaba päeva palve kehtib ainult avalikkusele, aga mitte koalitsioonivalitsusele endale. Kas kodanike Helmete provokatiivsed käemärgid meie uudistes peale ametivande andmist olid juhuslikud? Kas see ei olnud kriitika meie ajakirjanduse ja rahva vastu?
Vägagi võimalik, et proua president just peale seda mitmemõttelist aktsiooni otsustas ära, et ta Kuusiku vande ajaks välja astub. Mõõt sai ehk täis. Mingi eneseväärikuse peab säilitama ka president, kelle kohta on EKREtiinid seni vaid ülimalt vaenulikke märkusi teinud. Mitte kriitilisi, justnimelt vaenulikke. Meenutame uue riigikogu avaistungit?

No ajab juba oksele see, kuidas teatud tegelastele tuleks aega anda oma kõnepruuki parandada, aga kui teised sama mõõduga vastu annavad, siis kiunuvad nagu peksa saanud koerad!

Issand jumal, nad tallavad jalge alla meie presidendi, meie rahva, meie seadused, meie sõnavabaduse ja meie andku neile 100 kriitikavaba päeva!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav, et 100 kriitikavaba päeva palve kehtib ainult avalikkusele, aga mitte koalitsioonivalitsusele endale. Kas kodanike Helmete provokatiivsed käemärgid meie uudistes peale ametivande andmist olid juhuslikud? Kas see ei olnud kriitika meie ajakirjanduse ja rahva vastu?

Loll on ikka loll olla, sa tõesti arvad, et nad monoloogi peavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loll on ikka loll olla, sa tõesti arvad, et nad monoloogi peavad?

No ekretiini tunneb juba oponendi poole pöördumisel parandamist vajavast kõnepruugist.

Väga raske on kakelda kui teine pool ei taha kakelda. Pean tunnistama, et noorem Helme on hakkama saanud millegi tõeliselt imetlusväärsega ja viimased 2-3 päeva esilehtedelt puudunud. Arenemisvõimeline, lausa vaata ja imesta! Teised võiks õppust võtta ja kasvõi katsetada – äkki ongi võimalik oma suuvärgi pärast pahandustesse mitte sattuda. Äkki võib isegi meediapeks lõppeda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi ma usun sinusuguste ekrevalijate olemasolusse, usun ka siiski ka, et enamus ekrevalijaid on siiski kalevipoegadest küprokinaelutajad ja Lõuna-Eesti piiratud haridusega mehepojad.

See on teie uskumus, nagu mina usun seda, et Reformierakonna valijad soovivad Lõuna-Eesti ära asfalteerida, et oma maastureid parkida ning sots.dem. valijaid arvavad nagu Ossinovski, et “rahvusriigid on ohtlik düstoopia”. No jah, nn. stereotüüpne mõtlemine?

Enda nn. tutvusringkonna põhjal võin öelda, et nt. reaal- ja loodusteadustes kõrghariduse omandanud pooldavad rohkem EKREt kui seda teevad sotsiaal- ja humanitaareriala (kui ajalugu välja arvata) inimesed. Mitmed ülikooli töötajaid on lausa “kalevipoegade lemmikerakonna” liikmed, nojah, eks see Jurjev ole kahtlane kant… Kahjuks ühtki nn. kalevipoega ma ei tea, kuid tõepoolest paistab, et nemad kipuvad ka toetama EKREt – äkki mitte rumalusest, vaid hoopis Soomes/Rootsis/Norras nähtu pärast ja seda nad ei soovi oma kodumaale?

Ja miks Lõuna-Eestis EKRE võitis? Oma osa mängis kindlasti nn. Helmede-kultus, kuid oma osa andis kindlasti Rahvaliidu-aegsed tegelased ja Rahvaliidu nn. vaim – lausa 2/3st valituks osutunutest (üks asendusliikmena) kuulusid varem Rahvaliitu. Ja EKRE esinumber Kagu-Eestis on ju “endine” Piirivalveameti kõrge teenistuja, kes püüdis eelmises koosseisus ja püüab edasi parandada praegust nn. piirivalvet liikumaks sõjaväestatud piirivalve poole tagasi. Saadi ju seegi küsimus koalitsioonilepingusse kirja, tõsi, natukene “kärbitud kujul” – kuid kui nn. EKRE-piirivalvetiib hääletas koalitsioonileppe poolt ühehäälselt (!), siis ju nad on kindlad asjade paremuse suunas liikumises ja ei tohi unustada, et piirivalveteema käib otseselt Siseministeeriumi alla ja EKRE ju sai selle. Miks on piirivalveteema tähtis Lõuna/Kagu-Eesti elanikele? Eks ikka sellepärast, et nemad tunnevad isiklikult nn. piiri lekkimist ja loodetakse kindlasti ka töökohti luua/taastada – kümned tublid mehed lahkusid protestiks Piirivalveameti kaotamise vastu ja seda struktuuri on ikka kõvasti kokku tõmmatud jne jne.

Kokkuvõtteks: põhjuseid EKREt valida on väga mitmeid: protest kinnistunud arusaamade vastu poliitikas; mure Eesti riigi ja rahva tuleviku pärast; Rahvaliidu vaim ja mure maaelu pärast; õigussüsteemi ülekohtu talumine; isikukultus (Helmed) jne. Ja kui ikka päevast päeva ilmub igasuguseid artikleid EKREst nn. halvustavas toonis, olgugi, et päris mitmed on õigustatud, tekib samasugune efekt nagu Savisaare puhul. Raadios üks meesterahvas ka märkis, et tema pole küll EKRE valija, aga sellise “meediapeksu” peale tõuseb tema käsi EKREt valima. Samamoodi, kui EKRE-vastased ütlevad, et “ainult loll valib EKREt” ja nemad esindavad seda targimat osa ühiskonnast, siis selline asi viskab ajapikku kopsu üle maksa. Samas jah, pean tunnistama: ka EKRE juhtfiguurid kipuvad kasutama sama taktikat…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

õigussüsteemi ülekohtu talumine

Väga hea, et sa selle ära mainisid! Milles see ülekohus seisneb? Sellest ma pole kunagi aru saanud, miks väike Helme lubas kohtunike päid veeretama hakata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas see ülekohus ei seisne selles et viimasel ajal on palju räägitud võlgnikest, kes tehakse võlgade maksmisel purupaljaks ja ei jäeta isegi leivaraha. Aga sa küsi otse Helmelt järgi, mida ta selle all mõtleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida päev edasi, seda enam on mul häbi meie riigis elada. See tsirkus, mida ekre korraldab, ületab juba igasuguse piiri. Ma ei olnud üldse ekre vastane, valimiste ajal isegi mõtlesin, et vaataks huviga, mis saab, kui nad valitsusse saavad. Aga tulemus on lihtsalt hirmus. Nagu kari joodikuid külapoe tagant oleks valitsusse kutsutud. Ülbed, ebaviisakad, rumalad, üleolevad… Midagi tuleb ette võtta enne kui ülejäänud maailma ees naerualusteks muutume nende klounide tõttu!

Iga viimse kui sõnaga nõus. Külapoe joodikutega paralleeli toomine on väga tabav.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 121 kuni 130 (kokku 130 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mul on häbi!