Esileht Ilu ja tervis Mul on hirmus suur mure!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mul on hirmus suur mure!

Postitas:

Tere kõigile!

Mul on hirmus mure ja see läheb iga päevaga järjest hullemaks.
Kehakaal, ikka ja jälle see kehakaal.
Ma ei tea mida teha, olen ahastuse äärel. Ma ei suuda, lihtsalt ei suuda tervislikult toituda. Ma saaksin sellega hakkama, ma arvan… aga mu pereliikmed söövad suht ebatervislikult (pitsa õhtud, krõpsud, coca-cola, koogid, kommid jnejne.) ja ma lihtsalt ei suuda neile öelda EI,ma ei soovi. Pereliikmetele just ei hakka ütlema ka, et kle mine söö väljaspool kodu neid asju, et ma söön nüüd kapsast ja porgandit. Neil pole kaaluprobleeme, mul aga on. Füüsiliselt liigun ka vähe, ilmad on nüüd ju külmad 🙁
See on kohutav mure ja ma ei suuda ise sellega toime tulla. Olen niii meeletult palju kordi üritanud ja ikka annan alla. Miks küll? Miks ma ei suuda? Kas tõesti pole mul piisavalt tahtejõudu ja olengi nõrk?
No ei tea…
Nüüd laupäeval tuleb jällegi üks sünnipäev. Peale seda sünnipäeva tahaksin hakata korralikult toituma. Ma lihtsalt PEAN hakkama saama. Kaalu on juba korralikult kogunud, tervelt 91 kg ja olen 176 pikk. Olen endale motivatsiooniks seadnud pisut väiksemad riided, aga no ei suuda. Ja nii nad seisavad. Avastasin et väga-väga paljud riided ei lähe enam selga ja no kaua võib järjest suuremaid riideid osta eksole? Uuh.. Sellel kõigel on üks miinus ka.. ma imetan veel oma pisipoega (5kuune) aga ta saab ka pudelipiima sest tal on suurem isu kui mul piima on.
Kõik ütlesid, et imetamisega kaal langeb ja magamata ööd teevad oma töö. Aga kus sa sellega, mul laps on marurahulik ja magab kogu öö, ei ole tal gaasiprobleeme ega midagi. No aga see selleks.
Kokkuvõttes, mida peaksin tegema? Kallid inimesed andke mulle nõu. Tooge nippe, tooge retsepte, tooge motivatsioone, tooge mulle see tahtejõud. Ma lihtsalt pean hakkama saama, kasvõi 10 kilokestki maha!! ..ideaalsoov oleks muidugi 70 kg kaaluda, aga no hea kui kümmegi maha saab 😉

Andke nüüd mulle andkes see pikk jutt, aga sain vähemalt oma mure teiega jagada.

Tänan tähelepanu eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:02; 03.02 08:44; 03.02 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd mu järgmise lause peale pahanda! Aga ju sul see mure ikka nii suur ei ole, muidu lihtsalt võtaksid ennast kätte.
Mul endal ülekaalu konkreetselt ei ole, aga no nii 6-7 kilo oli ikka liiga palju, vanad riided ei lähe selga ja peegelpilt ei meeldi jne. Hädaldanud ikka juba hea mitu aastat, aga käsile ennast ka ei võtnud.
Tõuke andis ilmselt see, et aasta lõpus kuulsin, kuidas üks sugulane selja taga minu kohta ütles, et paksuks läinud (see polnud minu kõrvadele mõeldud).
Aga mõjus ja uuest aastast võtsin ennast kätte. Hakkasin tervislikumalt toituma – söön enamvähem ikka sama sööki, mida varem, aga lisasin toidule värsket kraami. Loobunud olen alkoholist, magusast, krõpsudest, mis muidu olid ka ikka suht tihedalt mu menüüs (no harva, peol/külas olles ikka luban). Hakkasin kaloreid lugema. Neid portaale on erinevaid, mina kasutan CalorieCounti. Ja kuu ajaga on kadunud 4 kilo. Nüüd lisasin tervislikule toitumisele ka trenni. Spordiklubis käia ei saa, kuna lapsega kahekesi kodused ja mees töötab kaugemal, aga youtubest on igasugu videosid saadaval (ise teen praegu Jillian Michaelsi 30 päeva trenni), samuti hularõngas on hea variant. Aga juba praegu tunnen, et vöökoht hakkab ilusamaks minema.
.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kogu aeg mõelnud, et need inimesed, kes päevast päeva vaid krõpsudest, pitsast, colast jne. toituvad, kuidas te ennast muidu tunnete? Mulle piisab krõpsudest 1x a. ja enesetunne muutub kohe halvaks peale neid krõpse :S Sealjuures igasugused juurviljatoidud panevad suu lausa vett jooksma.
Kõik on su enda tahtejõu küsimus, see ongi vastus! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:03; 03.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida??
Ja mina mõtlen, et kuidas saab see võimalik olla et kellegile meeldib vabatahtlikult mingeid juurikaid õgida? :S Mul läheb paljast mõttest süda pahaks. Andestage, see polnud kellegile halvasti ütlemiseks vaid ma olin aus ja ütlesin seda mida mõtlesin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:02; 03.02 08:44; 03.02 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sul on sõltuvusprobleem ning tahtejõud jääb ilmselgelt alla maiustamise soovile. Hea uudis on see, et niisugused inimesed on sageli ka väga hasartsed (ikka sellesama tahtejõu puudumise pärast) ning selle omaduse saab enda kasuks pöörata. Korralda kellegagi nt kaalulangetamisvõistlus või siis osta endale sammulugeja ja käi päevas vähemalt 15 000 sammu. Usu, see tekitab hasarti, kui näed, mitu kalorit oled päeva jooksul kulutanud, ja kaal hakkab ludinal langema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida??
Ja mina mõtlen, et kuidas saab see võimalik olla et kellegile meeldib vabatahtlikult mingeid juurikaid õgida? :S Mul läheb paljast mõttest süda pahaks. Andestage, see polnud kellegile halvasti ütlemiseks vaid ma olin aus ja ütlesin seda mida mõtlesin.[/tsitaat]

Kui puhaste maitsetega ära harjud, siis ei suuda sa ise ka enam ühel päeval uskuda, kuidas sa võisid sellist ülemaitsestatud ja soolatud saasta süüa, mida sa praegu sisse ajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, sodi söömine tekitab sõltuvust ja sellest sõltuvusest on sama raske vabaneda kui suitsetamisest. Ainus vahend on LÕPETADA sodisöömine. Esialgu tunduvad nt. hautatud köögiviljad ebameeldivad, sest neis pole kilode viisi suhkrut ega maitsetugevdajaid, kuid maitsemeel muutub aegamisi ja mõne aja pärast ei kipu sa enam saasta ahmima.
Motivatsiooniks oleks nt. see, et otsid internetist artikleid Coca-cola, valge jahu, kahjulike lisaainete jms kohta ja lihtsalt harid ennast, muutud teadlikuks sellest, mida sa iga päev enda kehale teed, et su eluviis lühendab eluiga ja kahjustab pikemas perspektiivis tervist. Siis saad võimaluse endalt küsida, kas sa tahad tõesti oma ainsa elu selliselt veeta? P.S. minul hakkas sünnitusjärgne kaal langema just peale imetamise lõppu. Imetamise ajal oli mul hundiisu, s.h. suur magusaisu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin ka mainimata, et imetamise ajal oli mul ka meeletu isu. Kaal hakkas langema peale lapse 4 kuuseks saamist, kui enam ei imetanud.
Ja juurikaid saab ka väga maitsvalt valmistada. Lisad igasuguseid ürte, maitseaineid, sojakastet jms. ja pole maitsetu midagi. Just tegin ahjus hunniku miniporgandeid, suvikõrvitsat, brokolit küpsetuskotis, ürtide ja natukese soolaga. Kõrvale tükike veiseliha ja ülimaitsev! Proovi! 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:03; 03.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pane pealkirjaks \”Hirmus suur mure kehakaaluga\” – palju lihtsam oleks otsustada, kas teemat avada või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 12:14; 03.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata filmi \”Super-size me\” – see on dokumentaal mehest, kes otsustas teha katse ja kuu aega järjest süüa ainult McDonaldsi toitu.

Mina paar korda aastas hamburgerit ja friikartulit ikkagi söön, aga pärast selle filmi vaatamist kadus igasugune ise suhkrurikaste gaseeritud jookide vastu.

Õnneks pole mul probleemi, 175 cm ja 56 kg. Tervislikke valikuid püüan teha eelkõige tervisest mitte kehakaalust lähtuvalt. Suurtes kogustes suhkur, sool ja rasv on kehale väga suureks koormaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 12:14; 03.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele vastajatele. Ma tõepoolest tahan muuta oma toitumist ja proovin kindlasti juurvilju erinevate ürtidega.
Suur tänu teile! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 11:02; 03.02 08:44; 03.02 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan vältida süsivesikuid (kartul, pasta, jahu, suhkur jne..). Loomulikult ei saa neid täielikult välistada, aga vähendada on võimalik. Rohkem valku ja rasva – juurviljad, liha, kana, kala, muna, kodujuust jms. Päris rangeid dieete muidugi imetamise ajal ei soovita. Jõudu Sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need pereliikmed siis on, kes vohmivad rämpstoitu pidevalt, lapsed või. Siis pead neile selgeks tegema, et kasvavale organismile on see toit kahjulik ja mitte ostma neile seda. Ei söö nemad, ja sul ka kergem hoiduda liigsöömisest. Sööte kõik tervislikult. Ja kui mees ostab lastele, siis räägi mehega, et teeb karuteenet lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh kõikidele vastajatele. Ma tõepoolest tahan muuta oma toitumist ja proovin kindlasti juurvilju erinevate ürtidega.
Suur tänu teile! :)[/tsitaat]
Jõudu sulle. See on pikemaajaline protsess, sestap soovitan ühineda mingi keskkonnaga, kus sa saad kaloreid kokku lugeda, näit Nutridata või Kaaluabi.
Isegi juurviljadest võib end paksuks süüa, kui neid väga palju süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ühinesin Kaaluabiga, loen kaloreid seal.
Raske on, jah, pean ütlema et kaua olin nagu sina, armastasin eriti punast veini õhtul limpsida.
Järsku käis nagu klõps peas, ütlesin ka mehele et näe mul on raske kui teie siin maiustate ja tema on solidaarne minuga. Peab ju üksteist aitama.
Räägi mehega, ära tee sellest saladust et peab alla võtma ja arvestama mida sööd.Sea esiteks väike eesmärk, kasvõi mingi üritus tulemas ja tahad hea välja näha.
Mõtle kevadele ja suvele, kui raske on paksuna ringi käija.
Mida rohkem juurde võtad seda raskem on alla saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin Figuurisõprasid. Liana Vahter on lihtsalt supermentor. Ise käin tema juures ja olen juba 15 kg maha saanud. Isegi natukene peale. Muidugi peab eemärk olema, et iga nädal käia grupis. (Muidu on see, et oh..ma see nädal ei lähe, siis hakkad vaikselt patustama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tunnistan siiralt, et mu lemmiktoiduained on peet ja kapsas. Mitte porgand. Harjusin neid sööma nimelt lapsena. Inimene saab väga palju just kodust kaasa ning olen oma vanematele tänulik. Ise olen 50, aga kaal on korras. Lisaks söön palju kala, ei põlga ära ka sealiha. Puuvilju söön vähem, häbi mulle, aga köögivilju igal kujul. Eriti maitseb kapsahautis – teen selle suhteliselt krehvtise.
Jutu point ongi see, et suunakse oma lapsed tervisliku toidu juurde, neile on hiljem sellest palju kasu.[/tsitaat]

100% nõus.
Mul ka lapsest saati köögiviljad lemmikuteks, isegi rohkem kui puuvili – eriti peet ja kapsas.
Ja kala igal kujul muidugi ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Mul on hirmus suur mure!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.