Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk mulla ost muru rajamiseks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: mulla ost muru rajamiseks

Postitas:

teate, mul on väsimus sellest, et mees \”hoolitseb\” et ma ei laiskleks. Tellis mulla (sõelutud mulla), mis koosnes suuresti killustikust, peale vihma oli kiviklibu ainult järel. Nüüd tellis mulla, mis koosnes puukoortest ja väikestest toigastest. Nutumaik on suus, andke palun infot, kus saab Tallinnas (läheduses) osta mulda, mis on muld ja mida ei pea hakkama ekstra puhastama mingist jamast ja millest hakkab muru ka kasvama. Transport on meil endal olemas.
Tänud!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 22:59; 09.05 10:27; 09.05 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas see murumullaks sobib, aga peenardele ja kasvumajja tellisin mulla loomaaiast. Kontakt on loomaaia kodulehel ametlike teadete all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 09:37; 09.05 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea kas see murumullaks sobib, aga peenardele ja kasvumajja tellisin mulla loomaaiast. Kontakt on loomaaia kodulehel ametlike teadete all.[/tsitaat]

Loomaaia kompost peaks olema suurepärane kasvupinnas, aga muru rajamiseks võtaks mina midagi prostamat, nii rammusat pinnast pole murule vast vaja 🙂 Muide, kui saladus pole, siis mis hinda nad seal loomaaias selle väärt kraami eest küsivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge, kas muru rajamiseks sobib selline muld, mis koosneb puukoore tükkidest, meenutab natuke peenikest multsi, muld siis tekkinudki puukoore seismisest. Ise mõtlen, kas muru ikka tärkab, kui nii palju koorepuru sees? värv muidu väga ilus must

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 22:59; 09.05 10:27; 09.05 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus kohas sa elad. Võib väga kalliks trantsport minna.
Aga tellitakse palju ka Tallinna Veest

http://www.tallinnavesi.ee/et/Teenused/Kasvumuld

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise nii otu, aga kas kasvumuld sobib muru rajamiseks? ma tean, et on haljastusmuld, aga kasvumuld, mis see on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 22:59; 09.05 10:27; 09.05 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kompostimulda küll muru alla ei soovita panna, pärast ei jõua muru piisavalt tihti niita:) Me täitsime ühe lohu aias kompostiga, kuna tuttaval seda kõvasti üle oli, nüüd selle koha peal kasvab juba kolmandat aastat muru oluliselt kiiremini kui mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mullaga igavene jama Tallinnas . Ise tellisin eelmisel aastal. Puhta savi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuulge, kas muru rajamiseks sobib selline muld, mis koosneb puukoore tükkidest, meenutab natuke peenikest multsi, muld siis tekkinudki puukoore seismisest. Ise mõtlen, kas muru ikka tärkab, kui nii palju koorepuru sees? värv muidu väga ilus must[/tsitaat]

Füüsiliste omaduste poolest ei oska hästi arvata, ei tea ju palju seda päris lagumaterjali on ja palju seal sees tükke. Aga selle eest hoiataks küll, et selline muld on ilmselt murule liiga happeline. Muru tahab kergelt happelist pinnast (vist ph ca 6-6,5), muidu jääb kiduraks. Happelist pinnast armastab aga sammal, mis su muru üle võtab. Koorepurust tekkinud muld on aga happeline pinnas, ph seal kuskil 4,5 kandis. Kui tahad sellesse mulda muru külvata, pead seda mulda lupjama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tellisime eelmisel aastal Tallinna Veest mulda.
Muru kasvab küll ilusti. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odav see just loomaaias pole, 90 raha on 3 kuupi mulda + tallinna piires kohaletoomine. Aga oi kuda kõik kasvab…..ei taha teiste muldadega katsetama hakatagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 09:37; 09.05 20:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk mulla ost muru rajamiseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.