Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Mulle ei meeldi jõulud!

Postitas:
Kägu

Mu mees on hull jõulufänn ja hakkas juba täna maja kaunistama. Temale meeldib, kui kogu maja on paksult kaunistusi täis ja ma vihkan seda! Tean, et pean nüüd rohkem kui kuu taluma seda, et kodu on täis mingeid plinkivaid tulukesi, päkapikke ja värvilist jõulunänni. Tema jaoks pole alternatiiv, et kaunistaks kas või mõni aasta vähem ja  maitsekamalt. Mina aga tunnen, et minult on sellega jõulurõõm ära võetud ja ma pean selle aja lihtsalt, hambad ristis, üle elama. Iga aasta läheme maja kaunistamise ajal tülli, üritan küll keelt hammaste taga hoida ja mõtlen, et kannatan ära, sest kogu ülejäänud aasta on kodu ju maitsekas. Aga ikka mul mingil hetkel kihvatab, kui ta järjekordse, eelmistega sobimatu kaunistuse üles riputab. Elu nagu mingis f…..ng imalas ameerika jõulufilmis.

+9
-51
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud on parim aeg🤩.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud kestavad kuuaega ja 11 kuud aastas kaunistad sina maitsekalt kodu ja ühe kuu kaunistab mees sinu arvates maitselagedalt.  Las mees tunneb jõuludest rõõmu.

+42
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud kestavad kuuaega ja 11 kuud aastas kaunistad sina maitsekalt kodu ja ühe kuu kaunistab mees sinu arvates maitselagedalt. Las mees tunneb jõuludest rõõmu.

Äkki ma tahaksin ka jõuludest mõni aasta rõõmu tunda?

+7
-32
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud kestavad kuuaega ja 11 kuud aastas kaunistad sina maitsekalt kodu ja ühe kuu kaunistab mees sinu arvates maitselagedalt. Las mees tunneb jõuludest rõõmu.

Hea kommentaar.

Teemaalgatajale:
Vaheta blingbling sooja valguse/ehted neutraalsete vastu. Mees tahab palju ehteid, sina valid enese maitsele tagasihoidlikumad.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud algasid juba novembri alguses ja kestavad minimaalselt jaanuari lõpuni. Kokku 3 kuud! Veerand aastast!

+4
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka jõuludega seoses väga halvad kogemused. Jõulude ajal viidi mu isa haiglasse, kus ta pärast mõnepäevast koomat suri. Pärast isa surma mu ema murdus ja hakkas jooma. Jõulude ajal olid tal alati joomatuurid. Alati kutsus mind külla, aga ise oli purjus, mõnikord ei lasknud sisse, mõnikord oli teadvusetuna purjus voodis. Igatahes nii umbes 10 aastat olid jõulud minu jaoks üks õudusunenägu. Aga sellegipoolest ma proovin sellest üle olla ja mitte teiste pereliikmete jõulurõõmu rikkuda, kellel selliseid kogemusi pole. Lapsed armastavad jõulusid, nende jaoks on see pere koosolemise ja kingituste aeg, ka mu abikaasa armastab neid, et aeg hinge tõmmata. Kõik ebameeldivad sugulased ja sündmused oleme nüüdseks tõrjunud, oleme oma perega koos. Ja kuigi mina tunnen end jõulude ajal ikkagi ärevalt ja mul on halvad mälestused, siis mina oma pere rõõmu ei riku. Pangu ükskõik milliseid kaunistusi. Kas arvad, et laste kaunistused on alati mingi maitsekuse tipp? Ei ole, aga neile meeldivad. Kui sa virised selle üle, et su mees tahab panna kaunistusi, mis sulle ei meeldi, siis palju õnne. Su elu on nii suurepärane, et sa ei tea mitte midagi päris probleemidest. Aga vigiseda tasub ikka, äkki su mees ärkab ja leiab endale inimese kõrvale, kelles on mingi sisu ka olemas.

+35
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõulud algasid juba novembri alguses ja kestavad minimaalselt jaanuari lõpuni. Kokku 3 kuud! Veerand aastast!

3k on lumme kusta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära tähista siis nii kaua?

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vingu vähem, siis on jõulud palju toredamad.

+25
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oma meest armastaksid, siis elaksid selle üle. Veidi tarka suunamist ja oleksid ka kaunsitused sinu järgi “maitsekad”.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaunistused nüüd küll kellegi rõõmu ei riku, kui just lumehelves pole.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette küll kaunistusi, mis tuju rikuvad: haisvad lõhnaküünlad, närvihaigelt vilkuvad okserohelised jõulutuled elusuuruses jõuluvana, kes iga natukese aja tagant hohoho, merry christmas lõugab, või midagi analoogset. Ma mõtlen, et mehega saab ju rääkida, pangu haisuta küünlad, väheke rahulikumad ja normaalsemad tuled ja lärmivaba jõulukräpp. Ongi juba rahu maa peal ja inimestest hea meel. Või oled närvis juba seepeale, kui jõulukuusel karda väheke rohkem saab ja kõik jõuluehted pole samast komplektist? Sel juhul ehk peaks tõesti mõtlema, mis elus tõsiselt tähtis on. Või on need koleehted mehele kuidagi sentimentaalsetel põhjustel eriti tähtsad?

+10
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ju kurb.
Ma kujutan ette et juba see kas kasutada looduslikke ehteid-käbisid, oksi, takunööri, lõngu võib juba olla vastuolus teise arusaamaga jõuludest -läikiv, tuled, kard.
Minul on lastega erinev maitse. Nt jõulukuusk. Mulle meeldib kui kõike on küllaga. Aga küllaga ühte tooni ehteid.
Lastele meeldib aga minimalistlik. Vähe ehteid.
Emaarmastusega ma kannatan ära. No otseselt ma ju ei kannata, aga ma lasen olla nende rõõmu pärast. Aga kui nad välja kolivad, siis kaunistan nagu mulle meeldib. Eks sa pead siis mõtlema ka rohkem armsastusele. Aga kas tema ka mõtleb.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nii? 😀

https://fb.watch/9yVCcwOTyY/

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järgmine aasta ütled ennetavalt juba septembris-oktoobris, et tahaksid väga ise ka jõulude ajal maja kaunistada, et sul on igasugu mõtteid, et teeks see aasta teisiti, kui tavaliselt on olnud (st jääb kõrvale üheks aastaks vähemalt mehe värviline träni). Ja valid siis maitsekamad, mitte nii külluslikud, mitte nii silmatorkavad jne kaunistused. Oleks kirik keset küla. Valige kasvõi iga aasta uus teema või värv, nt selleks aastaks valge – paneks valge jõulupärja uksele, kööki valged köögitekstiilid, elutuppa valged padjad vmt. Ja mehe rõõmuks ühte kohta valged tulukesed 😀

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei tunne ju jõuludest rõõmu, vingumisest tunned rõõmu.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nii? 😀

Tegelikult lahe, kui keegi viitsib nii suure kaunistamisetöö ette võtta ja oma kodu selleks lühikeseks ajaks  jõulumaaks muudab.  Seda enam,  et pärast tuleb ka suur koristustöö ette võtta:)

Mulle endale piisab ühest kuusest, aga see peab olema päris. Ja ilusate punaste-kuldsete-sätendavate ehetega:)

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nii? 😀

Tegelikult lahe, kui keegi viitsib nii suure kaunistamisetöö ette võtta ja oma kodu selleks lühikeseks ajaks jõulumaaks muudab. Seda enam, et pärast tuleb ka suur koristustöö ette võtta:)

Mulle endale piisab ühest kuusest, aga see peab olema päris. Ja ilusate punaste-kuldsete-sätendavate ehetega:)

See klipp ja taoline on õudne träni kokkuajamine ja ületarbimine. Puudub veel, et ta igal aastal uue jama kokku ostab. Maailma hävitamise osa.
Kui TA häirib mehe teguviis, siis tema ise tunneb ju oma meest kõige paremini, et teada, mida ja kuidas saaks meest suunata teisiti tegema. Kavalusega ja heaga.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mul on vastasmajas sellised fännid. Kõik plingib. Rõve. Õudne valgusreostus. Ei saa isrgi “mehega kakelda”, sest pole ju minu maja.

Ja kõik peavad seda taluma.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praeguse pimedusega on just tore, et jõulutuled-viled väljas on, me panime hoovis jõuluketi juba eelmise nädala alguses põlema, koju tulles on hoov sõbralikum.  TA soov on vähem ja maitsekamalt, aga ilmselt on mehel oma maitse selles küsimuses.  Eks siis jõude nääklemisel.  See et kaubanduskeskus hakkab oktoobris jõulu-kraami müüa ei tähenda see jõulude algust.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Su mees nii maitsetu on, eks kooakõlasta siis temaga enne, kõnni Shishisse ja telli kogu kodule jõulukujundus. Vähemalt maitsetuses ei julgeks keegi süüdistada.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oma meest armastaksid, siis elaksid selle üle. Veidi tarka suunamist ja oleksid ka kaunsitused sinu järgi “maitsekad”.

Selles asi ongi, et ta ei taha minu maitse järgi kaunistusi! Ta tahab, et oleks hästi plinkiv ja värviline.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nii? 😀

Oi, see talle meeldiks!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaunistatud majad on toredad, aga plinkida küll miski ei tohiks, see ajab närvi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näete. Juba siin omavahel tekib eri arvamusi, milline peab olema ja mis üldse ei meeldi teiste majade jõulukaunistuste juures.
See tundub nagu õiglane pahameel. Aga teemaalgataja peab oma mehe stiiliga leppima sest 11 kuud on ju kõik tema maitse järgi.
Siis võib lelda et las plingib ja vilgub see naabermajade jõuluvärk, muul ajal ju ei vilgu

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te kompromisse ei leia?🙄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ka jõulud ei meeldi. Lihtsalt kurvad mälestused lapsepõlvest. Igal aastal ma lihtsalt kannatan selle ära. Vastumeelsus on nii suur. Tuled tavalised pannakse õue I advendil ja kuusk tuuakse tuppa kõige varem 23dets. Ma lihtsalt ei osale selles trallis. Mees teab ja ei torgi. Kui mul lapsi poleks, siis sõidaksin igal aastal kuskile palmi alla.
Mees käib vanemate juures lastega, mina kaasa ei lähe, jõulupidudel ei osale. Kingid teeme vaid lastele.
Elan selle kuidagi üle.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ka jõulud ei meeldi. Lihtsalt kurvad mälestused lapsepõlvest. Igal aastal ma lihtsalt kannatan selle ära. Vastumeelsus on nii suur. Tuled tavalised pannakse õue I advendil ja kuusk tuuakse tuppa kõige varem 23dets. Ma lihtsalt ei osale selles trallis. Mees teab ja ei torgi. Kui mul lapsi poleks, siis sõidaksin igal aastal kuskile palmi alla.

Mees käib vanemate juures lastega, mina kaasa ei lähe, jõulupidudel ei osale. Kingid teeme vaid lastele.

Elan selle kuidagi üle.

Äkki võtad midagi ette, et ei peaks terve elu kannatama lapsepõlve traumade tõttu? Et oleks aeg võtta oma elu juhtimine enda kätte ja pidada jõulud vastu endale uusi kannatusi põhjustamata. Ei peagi olema jõuludest vaimustuses, aga see ei peaks tekitama ka valu. Sina ei ole süüdi selles, mis juhtus su lapsepõlves.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jõule otseselt ei viha, ei seondu midagi negatiivset lapsepõlvest jõuludega.

Aga ise olen lihtsalt “jõululaisk” inimene – ei viitsi jõuluasju osta ega ise teha, kaunistada, kingiideid mul alati napib ja enda puhul ka ei tea, mis kinki ma tahaks jne.

Mul algklassilaps meisterdab ja riputab kõikvõimalikud kohad värvilisest paberist kette, lumehelbeid jms. täis. Mina olen rahul – laps leiab tegevust ja on rõõmus, mina midagi tegema ei pea 😛

Minu meelest jõulud ongi rohkem laste jaoks ja kui lapsed rahul on, siis mina ei hakka närveldama, kas üles riputatud kaunistus on maistekas või mittemaitsekas.

+8
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!