Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Mulle ei meeldi jõulud!

Postitas:
Kägu

Aga päriselt, mis on mehel viga, et täiskasvanud mees niimoodi jõulude peale hullub? See ei ole ju päris normaalne.

+1
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki ma tahaksin ka jõuludest mõni aasta rõõmu tunda?

No aga äkki su mees tahab ka mõni aasta ülejäänud 11 kuust rõõmu tunda ja maja ka siis oma maitse järgi kaunistada?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad jõulud väga, aga ehtimisega on mul oma teema. Näiteks kuusk – ma tahan, et see oleks ilus tihe, aga ma ei taha enda kuule küljes näha mitte ühtegi kulinat. Mulle meeldibki lihtsalt kuusk. Nüüd iga aasta kui mu ema meil jõuluõhtul käib, siis ta ALATI  vingub, et meie kuusk on nii igav. No f*ck sake, pea siis jõule enda juures, mitte ära käi meie juures vingumas.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

LAs ma räägin, mida TARK naine selles olukorras oleks teinud vingumine, kritiseerimise ja halvustamise asemel (millise tee on teemaalgataja valinud).

Tark naine toetab mees selles, mis mehe jaoks on tähtis, seega jõulud on tema jaoks tore aeg. Tark naine näiteks teeb mehele advendiks väikse kingituse- jõulukaunistuste komplekti (mille ta oma maitsekasse koju sobivaks on hinnanud). Samal ajal on jaanipäeva paiku “kaotsi” löinud mõned kõige õudsamad ja maitsetumad bling vanad jõulukaunistused sellest kastust (need, mis sulle kõige enam närvidele käivad ja kriiskavad on). Tark naine aitab mehel kaunistada ja kritiseerimise asmel “mis sa need sinna paned, need ei sobi ju!” teeb ettepanekuid, kuhu mis veel paremini võiks sobida.  Kas kõik need jubedad jõuluehted on mees ostnud üksi ja ainuisikuliselt? Kus siis sina olid, miks sa ei aidanud tal maitsekamaid valida?

Tark naine aitab meest teha seda, mis talle on tähtis, ise samal ajal suunates meest sinnapoole, et ta ise ka rahul oleks. Rumal naine tülitseb ja rikub seega mehe õhina, kritiseerib ja halvustab mehe maitset “tema” maitseka kodu rikkumisega.

Ehk on sul endal midagi, mis on sinu jaoks tähtis? Kuidas sa ise tunneksid, kui mees seda pidevalt maha teeks?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su pealkiri on ju täiesti vale. Mitte “Mulle ei meeldi jõulud!”, vaid “Mulle ei meeldi minu mees!”

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

LAs ma räägin, mida TARK naine selles olukorras oleks teinud vingumine, kritiseerimise ja halvustamise asemel (millise tee on teemaalgataja valinud).

Tark naine toetab mees selles, mis mehe jaoks on tähtis, seega jõulud on tema jaoks tore aeg. Tark naine näiteks teeb mehele advendiks väikse kingituse- jõulukaunistuste komplekti (mille ta oma maitsekasse koju sobivaks on hinnanud). Samal ajal on jaanipäeva paiku “kaotsi” löinud mõned kõige õudsamad ja maitsetumad bling vanad jõulukaunistused sellest kastust (need, mis sulle kõige enam närvidele käivad ja kriiskavad on). Tark naine aitab mehel kaunistada ja kritiseerimise asmel “mis sa need sinna paned, need ei sobi ju!” teeb ettepanekuid, kuhu mis veel paremini võiks sobida. Kas kõik need jubedad jõuluehted on mees ostnud üksi ja ainuisikuliselt? Kus siis sina olid, miks sa ei aidanud tal maitsekamaid valida?

Tark naine aitab meest teha seda, mis talle on tähtis, ise samal ajal suunates meest sinnapoole, et ta ise ka rahul oleks. Rumal naine tülitseb ja rikub seega mehe õhina, kritiseerib ja halvustab mehe maitset “tema” maitseka kodu rikkumisega.

Ehk on sul endal midagi, mis on sinu jaoks tähtis? Kuidas sa ise tunneksid, kui mees seda pidevalt maha teeks?

Et “tark” naine valetab, manipuleerib ja elab üleüldises vales?

Ei aitäh. Ja ära kasuta sõns tark.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet tark naine vingub mehe kallal terve jõuluaja, alates esimesest advendist kuni kolmekuningapäevani vähemalt, pööritab silmi tema valitud asjade peale, halvustab ja teeb igal sammul selgeks, kui maitsetu ja mõttetu on ta mees? Jaa, missugune kadestamisväärne abielu teil paistab olevat, 10, 5 kuud aastast saate ideaalselt läbi, kui ainult vilkuvaid jõulutulesid ei oleks, eksole…

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet tark naine vingub mehe kallal terve jõuluaja, alates esimesest advendist kuni kolmekuningapäevani vähemalt, pööritab silmi tema valitud asjade peale, halvustab ja teeb igal sammul selgeks, kui maitsetu ja mõttetu on ta mees? Jaa, missugune kadestamisväärne abielu teil paistab olevat, 10, 5 kuud aastast saate ideaalselt läbi, kui ainult vilkuvaid jõulutulesid ei oleks, eksole…

Minu mees, nagu ka ma ise, ei huvitu jõulunännist. Ei ole ega tule ühtegi tulekest ega linikukest.

Vot nii tark olen.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees, nagu ka ma ise, ei huvitu jõulunännist. Ei ole ega tule ühtegi tulekest ega linikukest. Vot nii tark olen.

Aga mismoodi siis sina tupsuke teemasse üldse puutud? Ma rääkisin ja vastasin teemaalgatajale, kes ei ole nii tark kui sina ja sinu mees 🙂

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees, nagu ka ma ise, ei huvitu jõulunännist. Ei ole ega tule ühtegi tulekest ega linikukest. Vot nii tark olen.

Aga mismoodi siis sina tupsuke teemasse üldse puutud? Ma rääkisin ja vastasin teemaalgatajale, kes ei ole nii tark kui sina ja sinu mees 🙂

Mõni tahab igas pulmas olla pruut ja igal matusel olla lahkunu.
Laseme tal siis olla 🙂

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa vastasid minu postitusele.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

tüüpiline naine, ei suuda enda väiksest minast kaugemale vaadata

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa öelda, et mulle jõulud ei meeldi. Kellele ei meeldiks nö ootamatud lisa-puhkepäevad? Kellele ei meeldiks, kui ei pea hommikul kuskile minema, kui just ise jalutada ei taha.

Soovimatutest kutsetest saab ju ära öelda, kui neid tuleb – ning kolmandal aastal enam ei kutsutagi. Kui ära öelda ei saa, siis on ilmselt tegemist vanurite või lastega ja mõlemal juhul saab 2,5 tunniga hakkama ja koju.

Mina ei ole jõulufänn, aga ma talun neid täiesti rahulikult. Minu lapsepõlv möödus jõuludeta, nõukogude ajal ehk anti lapsele üks kingitus, aga rohkem sai neid uusaasataööl. Ma ei ehi midagi, küünal põleb talvel niigi alatasa. Enamasti olen ka üksi ja ei tunne küll mingit masendust ega kadedust. Olen üldse vähe kadestaja inimene. Mulle meeldib teada, et kuskil on inimestel palju rõõmu ja armastust. Minul on hea raamat või arvutimäng, tavalisest parem laud (jah, ma jõulu ajal ikka katsun teha tavalisest argipäevast ilusama ja mitmekesisema laua, et ei peaks vahepeal külmkappi rappima, vaid oleks mul elutoas käeulatuses kõik, mida vaja – pisikesed võileivakesed, keel, juustud, viinamarjad jne) ja soe tuba. Aga ei ühtegi jõulu-asja.

Uusaastaööl võin ka vabalt üksi olla, aga siis pigem tahaks kellegagi ikka klaasi kokku lüüa ja mitte muidugi ükskõik kellega 🙂 Üksi on hea, väga-väga hea, igatahes parem, kui kehvas suhtes. Üksi peab aga õppima olema, sest paljud ei oskagi üksi olla. Vähemalt muss peab neil mürtsuma. Miks mul peaks halb olema, kui jõulu ajal üksi olen, aga teised mitte? Ega ma mingi kadekops pole. Lõpuks, kui väga tahaks, siis mingid väga toredad sõbrannad või sugulased saaks kokku ajada, aga EI TAHA.

Üks vähene aeg aastas, kus keegi ei taha minust midagi, kuskile ei pea minema, ei pea üldse magamagi minema või võib magada terve päeva. Lugemist ja söömist peab olema 🙂 ja mõnusaid jalutuskäike on nii tore teha.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka varem ei armastanud liiga vara algavaid jōule, aga nüüd olen aru saanud, et need aitavad kaamose vastu – rohkem tulesid ja valgust ja kuidagi rõõmsama meeleolu loob

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on see armas, kui inimesed millestki sellisest nagu jõulud päriselt õhinasse satuvad. Mitte kommertslikult “mul peab olema kõige stiilsemalt kaunistatud maja ja kõige rohkem kingitusi”, vaid nad päriselt tunnevad rõõmu nendest tulukestest ja kulinatest, mille üles panevad. Ma pole päris Grinch aga mingi suur jõulufänn ka mitte, pole oluline osa aastast mu jaoks (vabad päevad on muidugi toredad), aga mu eksmees suure õhinaga pani igasuguseid tulukesi üles, sest lapsena tal seda rõõmu ei olnud. Ja minu poolest oleks ta võinud kasvõi vilkuvad peenised aknale riputada, kui see temas siirast rõõmu esile kutsunuks.

Nõustun selle kommenteerijaga, kes ütles, et teemaalgataja probleem pole jõulud, teemaalgatajale lihtsalt ei meeldi ta mees.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei kannata jõule.
Mul ei ole mingeid traumasid, täiesti vastupidi hoopis.
Meie kodus tähistati jõule juba nõukaajal, see oli armas koosolemise aeg. Kuusk toodi tuppa 24ndal, lapsed kõik koos ehtisime, oli kodusai, isetehtud küpsised ja piparkoodid, pööningult toodi hoolsalt pakitud ‘Tartu roos” oma aia punapõsksed õunad lauale,vanaemaga tegime ise verivorsti, emaga rosoljet ja muid meie jõulutoite, kuuse tõi metsast isa. Alati oli jõululaupäeval ka saun ja peale sauna oli kingitustet jagamine. Tädi oli õmbleja, saime tema tehtud riideid, vansema kootud sokid-kindad, emalt ja isalt poest ostetud asju. Imelised mälestused on.

Ja kui nüüd siia kõrvale panna tänapäeva trall, tuled ja viled, kommerts, kingituste paanika, kuhugi tormamine, et ikka igale poole jõuaks vidinaid viima ja saama…
Ma keriks igal aastal võimalusel aja nii 40-48 aastat tagasi, et tunda uuesti seda tõelist jõulurahu. Sellest tunnn ma alati puudust praeguste jõulude ajal.
Ja ma olengi enda jaoks teinud jõulud täislasvanuna nii meeldivaks, kui vähegi suutnud olen. Olime alati ainult oma kodus, kingitused ainult oma lastele. Nüüd on lapsed suured ja ma ei too isegi kuuske tuppa. Lapselapsi veel pole, seni veel naudin, et ei pea seda möllu kaasa tegema.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei käse neid vidinaid osta ja teisi üle trumbata, ei ole kõikidel need jõulud mingi plinkiv kommertspüha. Meil on ka jõulud ennekõike laste püha, ja nagu eelmise vastaja vanemad tema lapsepõlves, üritame ka meie teha jõulud just lastele meeldejäävaks, et neil oleks samasugused jõulurahused mälestused kunagi kodust kaasa võtta. Teeme ise piparkoogitainast (esimese laari esimesel advendil), verivorsti küll ei tee, nagu ma ise vanaemaga koos, teeme pärgasid, ehime kuuske, käivad päkapikud. Eks seal 40a tagasi oli ka vanematel paras mure, et oleks lastele kingitused, et oleks kõik kena ja süüa jne. Isegi kuusel pole meil elektritulesid, on päris küünlad ja natuke ehteid. Rahu tuleb ise teha. Kui meie lastena olime suuremad, siis ütlesime ise vanematele, et ärme tänavu kuuske enam toome, las kasvab (vanaisaga käisime ise kuuskesid toomas). Nüüd, kui meil endal lapselapsed on, on kuusk nende rõõmuks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei käse neid vidinaid osta ja teisi üle trumbata, ei ole kõikidel need jõulud mingi plinkiv kommertspüha. Meil on ka jõulud ennekõike laste püha, ja nagu eelmise vastaja vanemad tema lapsepõlves, üritame ka meie teha jõulud just lastele meeldejäävaks, et neil oleks samasugused jõulurahused mälestused kunagi kodust kaasa võtta. Teeme ise piparkoogitainast (esimese laari esimesel advendil), verivorsti küll ei tee, nagu ma ise vanaemaga koos, teeme pärgasid, ehime kuuske, käivad päkapikud. Eks seal 40a tagasi oli ka vanematel paras mure, et oleks lastele kingitused, et oleks kõik kena ja süüa jne. Isegi kuusel pole meil elektritulesid, on päris küünlad ja natuke ehteid. Rahu tuleb ise teha. Kui meie lastena olime suuremad, siis ütlesime ise vanematele, et ärme tänavu kuuske enam toome, las kasvab (vanaisaga käisime ise kuuskesid toomas). Nüüd, kui meil endal lapselapsed on, on kuusk nende rõõmuks.

Olen see eelmine vastaja. Oma kodus saab muidugi rahu teha, aga pidasin silmas seda möllu, mis ümberringi käib. Bling-bling ja osta-osta, osad inimesed nagu hulluks. Kott peas ei saa ju elada, paratamatult oled osa sellest.
Meie kodus ei olnud vanematel neid muresid, millest kirjutad (ema töötas kaubanduses), aga paljudel muidugi oli.
Tuli veel meelde, et kui endal juba lapsed olid, siis nii mitmelgi aastal ehtisime hoopis koduõues oleva kuuse laste tehtud lihtsate ehetega. Aga ma enam ei nostalgitse.
Igal juhul saan teemaalgatajast selles mõttes aru. Kui ma ei saa aru sellest, kuidas ei ole võimalik mehega kompromissile jõuda, kuid see on juba teine teema ja pole minu arvustada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma kodus saab muidugi rahu teha, aga pidasin silmas seda möllu, mis ümberringi käib. Bling-bling ja osta-osta, osad inimesed nagu hulluks. Kott peas ei saa ju elada, paratamatult oled osa sellest.

Mina saan täiesti vabalt kott peas elada ja tööl ka käia. Kusjuures elan Tartus, mitte kusagil metsaonnikeses. Küsimus on ikkagi selles, kas lased selle jama endast läbi või mööda. Mina kõnnin nende kuulikeste ja karrahunnikute vahelt rahulikult otse piima- ja leivariiuliteni ja mõtlen seejuures omi mõtteid, mitte ei kuula seda jõulusoigu, mis poekõlaritest tuleb. Star FM on kogu detsembrikuu jooksul autos välistatud, õnneks on olemas ka muid raadiojaamu. Kuna auto on minu privaattsoon, siis seal saan ise otsustada, aga  avalikus ruumis lasen asja endast mööda libiseda. Mul on jõuludest väga sügavalt ükskõik ja see ei puuduta ega häiri mind karvavõrdki. Kingitusi ei tee, midagi kodus kuhugi ei riputa, mingeid piparkooke ega saiu ei küpseta. Ootan kevadet.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei torma jõulude ajal kuhugi ega paanitse kinkide pärast. Kingid teeme – aga ei midagi ülevõlli – hea šokolaad, vein, kohv vms. Jõulukaunistuni hakkan välja panema 1.advendist – välisuksele pärg, tuppa mõned tuled ja nii nipet-näpet ajapikku juurde. Jõulud oleme kodus, ei ole kombeks mööda ilma ringi sõita ja keegi ei hakka ka jalgu trampima, kui me ei tule. Ämma-äia juures käime hoopis uueaasta paiku, minu vanemad elavad lähedal – sealt sõidame läbi surnuaeda minnes. Naudime kodus head sööki ja 3 vaba päeva (see aasta on nagu neetud küll nädalavahetusel).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka vihkan jõulusid. Ja olen see klassikaline väikelastse ema, kelle vanavanemad tahavad pooleks tõmmata pühade ajal. Juba eile sain esimene kõne mehe vanematelt, et millal me siis jõulude ajal nende juurde läheme ja täna tuleb rääkida enda vanematega samal teemal. Kahtede vanavanemate vahe on 250km (x 2 siis) ja see tuleb see aasta läbi kihutada 3 päevaga. Imeline iga-aastane “jõulurahu”.

No nii tahaks oma perega kodus rahus ja vabasid päevasid nautida ja mitte libedatel talveteedel mõõda Eestit autos röökivate lastega ringi kärutada, paraku vanavanemad sellest aru ei saa.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka vihkan jõulusid. Ja olen see klassikaline väikelastse ema, kelle vanavanemad tahavad pooleks tõmmata pühade ajal. Juba eile sain esimene kõne mehe vanematelt, et millal me siis jõulude ajal nende juurde läheme ja täna tuleb rääkida enda vanematega samal teemal. Kahtede vanavanemate vahe on 250km (x 2 siis) ja see tuleb see aasta läbi kihutada 3 päevaga. Imeline iga-aastane “jõulurahu”.

No nii tahaks oma perega kodus rahus ja vabasid päevasid nautida ja mitte libedatel talveteedel mõõda Eestit autos röökivate lastega ringi kärutada, paraku vanavanemad sellest aru ei saa.

Püstolitoru on pea vastas või olete muud moodi neile võlgu?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki vanavanemad tuleksid sel aastal hoopis teile, kas teil ruumi on neid majutada? Kui lapsed pole kuude kaupa oma vanavanemaid näinud, siis on jõulud äkki päris hea võimalus neil vahepeal kokku saada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja probleem ei ole mitte jõuludes, vaid mehes, kes talle närvidele käib. Viimase vastaja probleem ei ole jõuludes, vaid selles, et ta ei suuda täiskasvanuks saada ja emmedele-issidele selgeks teha, et neil on nüüd OMA pere, kes tehab OMA kodus jõulusid pidada (ja vanavanemad on näiteks külla oodatud jõulusid veetma). Miks te oma suutmatused ja valed valikud JÕULUDE kaela ajate?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie 20 kooselu aasta suurimad tülid on seotud jõuludega ja sellega, et mul ei ole võimalust olnud neid oma kodus veeta siis, kui lapsed veel väikesed olid. Mees on pidanud kasvõi nui neljaks saama pühadeks enda vanemate juurde koju. Mul on sageli tunne, et ka praegu, kui ta juba viiekümnele läheneb, suhtub ta meie kodusse nagu üliõpilane ühiselamusse, st see on koht magamiseks. Ning reede õhtul, kui vähegi võimalik, siis parem juba neljapäeval, tuleb sõita koju.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mulle jõulud meeldivad (kuigi mõned mitte-nii-korras peresuhted hullult võimenduvad), aga plinkiv led on kindel jõulurõõmu rikkuja.

Äkki saate kompromissile nt mehe kabinet vs muud ruumid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et “tark” naine valetab, manipuleerib ja elab üleüldises vales?

Ahsoo, et kui partnerile oma arvamusega sisse ei sõida, valjuhäälselt ei tänita, igal võimalikult juhul tüli üles ei kisu, kui ta ei tee nii, nagu sina tahad ja lubad hoopis temal ka tema enese kodu kujundamises kaasa rääkida, siis elad vales?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsepõlv möödus jõuludeta, nõukogude ajal ehk anti lapsele üks kingitus, aga rohkem sai neid uusaasataööl.

See ei sõltunud ju nõukaajast, vaid sinu pere suhtumisest jõuludesse. Minule nõukaaja lapsena oli absoluutselt elementaarne, et jõuluõhtul (loomulikult ka siis, kui see oli koolipäev keset nädalat) sõideti vanaisa-vanaema juurde ja kinke tegime teistele me lapsed isegi, loomulikult saime ka sületäie. Lihtsaid asju, seda muidugi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsepõlv möödus jõuludeta, nõukogude ajal ehk anti lapsele üks kingitus, aga rohkem sai neid uusaasataööl.

See ei sõltunud ju nõukaajast, vaid sinu pere suhtumisest jõuludesse. Minule nõukaaja lapsena oli absoluutselt elementaarne, et jõuluõhtul (loomulikult ka siis, kui see oli koolipäev keset nädalat) sõideti vanaisa-vanaema juurde ja kinke tegime teistele me lapsed isegi, loomulikult saime ka sületäie. Lihtsaid asju, seda muidugi.

Jah, meie peres oli samamoodi – pigem just uusaastaööl sai ehk ühe kingi, et oleks linnuke kirjas.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu äi ja ämm on ikka väga mõistlikud inimesed, kes ei sunni meid talvel libeda ja lumega enda juurde sõitma. Nendel, kellel sellised vanemad on, tehke selgeks, et mis  risk on  sellisel ajal mööda Eestimaad ringi uhada.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!