Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: Mulle ei meeldi jõulud!

Postitas:
Kägu

Iga aasta läheme maja kaunistamise ajal tülli, üritan küll keelt hammaste taga hoida ja mõtlen, et kannatan ära, sest kogu ülejäänud aasta on kodu ju maitsekas.

See sõna “maitsekas” tähendab, et ta on seda sinu meelest, sinu isiklike hinnangute järgi. Aga kui nt mina sinu koju satuksin, siis võib-olla peaksin su kodu labasuse tipuks, iial ei tea ju 😛 Ehk siis – maitse üle ei vaielda (vaid kakeldakse, kahjuks).

Arvesta palun sellega, et see kodu, kus teie elate, ei ole sinu ainuomand, vaid siin elab teisi inimesi veel (nt sinu mees) ja ka neil on tegelikult täpselt samasugune õigus oma elukoha sisustamisel kaasa rääkida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tark naine aitab meest teha seda, mis talle on tähtis, ise samal ajal suunates meest sinnapoole, et ta ise ka rahul oleks. Ehk on sul endal midagi, mis on sinu jaoks tähtis? Kuidas sa ise tunneksid, kui mees seda pidevalt maha teeks?

Ilus ja lihtne elutõde, mida on hea meeles pidada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mismoodi see pereellu puutub? Kas enne mehega suhtesse minekut ei teadnud, et mees fännab jõule?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mismoodi see pereellu puutub? Kas enne mehega suhtesse minekut ei teadnud, et mees fännab jõule?

Kui sa nüüd hoolega järele mõtled, siis kas sa ise saad aru, kui üdini mõttetu ja lihtsalt tagantjärele tänitav on sellist asja küsida? Kasutu möla ja ärapanemine lihtsalt. Äkki sel ajal ei olnud veel led-tulesidki, selle “suhtesse mineku” ajal, või ei käinud mehe juures midagi närvidele (eriti miski, mis kestab 2 nädalat aastas, aga vot x. aastal hakkab häirima)? Kuhu see siis veel puutub, kui mitte pereellu?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki teete järgmine aasta siis nii, et terve aasta kaunistab mees kodu nii nagu heaks arvab, kõik tuled ja viled ja jõulude ajal saad sina oma maitsekat kujundust nautida?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul u sarnaselt oma päritoluperega – eluaeg tülitsetud, on pisaraidki. Rikutakse teiste meeleolu.

Kui ma külla ei lähe, tuleb kogu seltskond minu juurde, kutsumata. Ja teevad siin sedasama.

Arvan ka, et asi on seltskonnas, mitte jõuludes.

Ma ise naudin ka vaikust ja rahu. Toon kuuse, meeldivad tuled maja küljes,  nii ilus on läbi lume koju saabuda. Meeldivad kapsad, verivorstid piparkoogid ja päkapikud, aga seltskond mitte.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks tühjast stressi teha. Nagu mu naabrinaine alati õiendab oma mehega, kui tollel on laulutuju. Aga laulutuju on mehel siis, kui ta on heas tujus. Miks sa lähed ja rikud mehe hea tuju oma vingumisega – lõpeta ära, ära hakka jälle pihta jne. On siis tore, kui mees on mossis ja kodus pingeline õhkkond?  Naudi seda, et su kaaslane on rõõmus.

Sama ütlen nende kulinatega. Las mees möllab ja mässab, see teeb ta õnnelikuks ja ta tunneb rahulolu kui neid tulesid ja vilesid vaatab. Sa ei taha, et su mees on rahulolev ja stressivaba? Juhtmed, tuled, tehnika jne see on meestel rohkem veres. Tänapäeva mees saab nii harva kuskil käe külge panna. Kõik visatakse ju ära, kui katki läheb.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nüüd 50-aastasena, kui lapsed juba suured, hakanud kahetsema, et lasin ennast vanematel lükata-tõmmata. Et sõitsime kõik pühad kodunt ära ja siis pidi veel täpselt järge pidama, kui olime eelmisel aastal olnud 24.dets mehevanemate pool, siis pidime sel aastal olema minu vanemate pool ja siis 25.dets teises kohas. Nüüd on lapsed suured, üks veel otsapidi kodus, teine juba oma elu peal. Ja neil ei ole kahjuks meie pool jõulude tähistamise kommet, harjumust. Hirmus kahju on nüüd. Mul on nagu piinlik oma kodu ees, et olen oma kodu jõuludest ilma jätnud! Võib-olla siis, kui lapsed alles päris titad olid ja paneelmaja korteris elasime, siis maal vanavanemate pool jõule veeta oli toredam, kui kodus oleks olnud. Aga elame juba aastaid oma majas ja ammu oleksime pidanud selle ära sõitmise ära lõpetama! Nii kahju, et alles nüüd tunnen end olevat täiskasvanuks ja vanematest sõltumatuks saanud. Kui juba hilja on, laste jaoks hilja. Mina ei kavatse olla see võimukas ema-vanaema, kes laste pered jõuludeks enda poole kamandab, nii et minu kodus jõule ei saagi olema 🙁

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära kamanda, vaid lihtsalt küsi laste käest, kas nad ei tahaks sel aastal jõule teie juures veeta. Et polegi nagu kunagi teie juures olnud jõuluõhtul, ja mis nad sellest arvaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ära kamanda, vaid lihtsalt küsi laste käest, kas nad ei tahaks sel aastal jõule teie juures veeta. Et polegi nagu kunagi teie juures olnud jõuluõhtul, ja mis nad sellest arvaks.

Nüüd on nii, et isa suri paar aastat tagasi, ja kui nüüd ei läheks, siis jääks nagu mulje, et sellepärast ei lähe, et ema nüüd üksi. Nüüd just peaks minema, et ema ei oleks jõuluajal üksi. Oleksime pidanud viisteist aastat tagasi oma koju jääma ja nüüd oleks võinud siis jälle ema poole minna.

Võib-olla keegi noorem loeb ja saab veidi mõtlemisainet, et ei ole vaja käia vanemate poole, kui on juba oma kodu ja oma pere. Vanematele meeldib öelda, et jõulud tuleb ikka kodus veeta! Vaat siis ongi ju hea vastata, et õige, me jäämegi sel aastal oma koju! Vahel muidugi võib ka vanematekodus jõule pidada, aga see ei tohiks olla iga-aastane kindel, vastuvaidlematu tava. Kui satuvad nädalapäevad nii, et on 4-5 vaba päeva järjest, siis jõuab olla oma kodus, ja jõuab rahulikult ka vanemate pool ära käia.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nüüd 50-aastasena, kui lapsed juba suured, hakanud kahetsema, et lasin ennast vanematel lükata-tõmmata. Et sõitsime kõik pühad kodunt ära ja siis pidi veel täpselt järge pidama, kui olime eelmisel aastal olnud 24.dets mehevanemate pool, siis pidime sel aastal olema minu vanemate pool ja siis 25.dets teises kohas. Nüüd on lapsed suured, üks veel otsapidi kodus, teine juba oma elu peal. Ja neil ei ole kahjuks meie pool jõulude tähistamise kommet, harjumust. Hirmus kahju on nüüd. Mul on nagu piinlik oma kodu ees, et olen oma kodu jõuludest ilma jätnud! Võib-olla siis, kui lapsed alles päris titad olid ja paneelmaja korteris elasime, siis maal vanavanemate pool jõule veeta oli toredam, kui kodus oleks olnud. Aga elame juba aastaid oma majas ja ammu oleksime pidanud selle ära sõitmise ära lõpetama! Nii kahju, et alles nüüd tunnen end olevat täiskasvanuks ja vanematest sõltumatuks saanud. Kui juba hilja on, laste jaoks hilja. Mina ei kavatse olla see võimukas ema-vanaema, kes laste pered jõuludeks enda poole kamandab, nii et minu kodus jõule ei saagi olema ????

Olen täpselt samas paadis. Ja mul on sellest nii lõpmatuma, lõpmatuma kahju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka vihkan jõulusid. Ja olen see klassikaline väikelastse ema, kelle vanavanemad tahavad pooleks tõmmata pühade ajal. Juba eile sain esimene kõne mehe vanematelt, et millal me siis jõulude ajal nende juurde läheme ja täna tuleb rääkida enda vanematega samal teemal. Kahtede vanavanemate vahe on 250km (x 2 siis) ja see tuleb see aasta läbi kihutada 3 päevaga. Imeline iga-aastane “jõulurahu”.

No nii tahaks oma perega kodus rahus ja vabasid päevasid nautida ja mitte libedatel talveteedel mõõda Eestit autos röökivate lastega ringi kärutada, paraku vanavanemad sellest aru ei saa.

Ma ei saa su probleemist aru. Kolm sõna – me ei tule.

Mis siin nii keerulist on?

Mul pole enam lapsed teab mis väikesed, aga olemegi omas kodus ja naudime. Jõulude mõte on kõige vähem seda aega kuskil tuisusel pimedal maanteel kimades mööda saata.

Esimesed paar aastat solvuti, nyyd ammu enam mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie 20 kooselu aasta suurimad tülid on seotud jõuludega ja sellega, et mul ei ole võimalust olnud neid oma kodus veeta siis, kui lapsed veel väikesed olid. Mees on pidanud kasvõi nui neljaks saama pühadeks enda vanemate juurde koju. Mul on sageli tunne, et ka praegu, kui ta juba viiekümnele läheneb, suhtub ta meie kodusse nagu üliõpilane ühiselamusse, st see on koht magamiseks. Ning reede õhtul, kui vähegi võimalik, siis parem juba neljapäeval, tuleb sõita koju.

Mu mees samasugune. Juba aastaid ei sõida ma kaasa ja lastele jätame vaba valiku. Mis tähendab, et nad ka tahavad omas kodus olla.

Ongi hubane rahulik aeg lastega ja niiiiii mōnus:)

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui meil jäi ämm üksi peale äi surma, siis kutsusime teda enda juurde jõuludeks ja nüüd on käinud  juba 5 aastat meil.  Me ei ole ka kunagi tuuritanud jõulude ajal mööda ilma, meil  on oma armas kodu ja oleme siin.  Külas  saab käia ka muudel aegadel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on hull jõulufänn ja hakkas juba täna maja kaunistama. Temale meeldib, kui kogu maja on paksult kaunistusi täis ja ma vihkan seda! Tean, et pean nüüd rohkem kui kuu taluma seda, et kodu on täis mingeid plinkivaid tulukesi, päkapikke ja värvilist jõulunänni.

Kannata ära see kuu aega. Kui on muidu hea mees, ei peksa, joo ega laaberda ringi, siis see kuu aega vilkuvaid tulukesi on köömes. ???? ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannata ära see kuu aega. Kui on muidu hea mees, ei peksa, joo ega laaberda ringi, siis see kuu aega vilkuvaid tulukesi on köömes. ???? ????

Teinekord isegi mõtlen, et sellest tüütust karnevalist parem oleks üks keskmise tugevusega tou. No mis see siis olgu. Tahad pühade ajal rahu saada, aga elamine on visuaalses ja akustilises plaanis pea peale keeratud. Öösel tahtsin kempsu minna ja unise  peaga astusin vasaku jalaga küünalde adapteri peale. Prantsatasin pikali ja veinipokaal lendas tuhandeks killuks. Pahkluu jumala paistes. Koer laseb teist päeva tuppa, sest peale minu temaga keegi väljas käia ei viitsi. Vihkan, vihkan, vihkaan!!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannata ära see kuu aega. Kui on muidu hea mees, ei peksa, joo ega laaberda ringi, siis see kuu aega vilkuvaid tulukesi on köömes. ???? ????

Teinekord isegi mõtlen, et sellest tüütust karnevalist parem oleks üks keskmise tugevusega tou. No mis see siis olgu. Tahad pühade ajal rahu saada, aga elamine on visuaalses ja akustilises plaanis pea peale keeratud. Öösel tahtsin kempsu minna ja unise peaga astusin vasaku jalaga küünalde adapteri peale. Prantsatasin pikali ja veinipokaal lendas tuhandeks killuks. Pahkluu jumala paistes. Koer laseb teist päeva tuppa, sest peale minu temaga keegi väljas käia ei viitsi. Vihkan, vihkan, vihkaan!!

Hm, miks sa öösel venipokaaliga WC käid?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öösel tahtsin kempsu minna ja unise peaga astusin vasaku jalaga küünalde adapteri peale. Prantsatasin pikali ja veinipokaal lendas tuhandeks killuks. Pahkluu jumala paistes. Koer laseb teist päeva tuppa, sest peale minu temaga keegi väljas käia ei viitsi.

Ja kuidas see jõulueelse ajaga seotud on, et koeraga peab väljas käima. Tead. Joo vähem. Või kui ei suuda, võta 0,33 Cola pudel, vala sinna punast veini või rummkoolat, võta koer kaasa ja minge kõndima.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öösel tahtsin kempsu minna ja unise peaga astusin vasaku jalaga küünalde adapteri peale. Prantsatasin pikali ja veinipokaal lendas tuhandeks killuks. Pahkluu jumala paistes. Koer laseb teist päeva tuppa, sest peale minu temaga keegi väljas käia ei viitsi.

Ja kuidas see jõulueelse ajaga seotud on, et koeraga peab väljas käima. Tead. Joo vähem. Või kui ei suuda, võta 0,33 Cola pudel, vala sinna punast veini või rummkoolat, võta koer kaasa ja minge kõndima.

No ta ei saa ju enam, pahkluu on paistes…

Aga seda, mida ta sealt vetsust keset ööd veibipokaaliga otsis, tahaks mina ka teada. Kõlab tõesti sedamoodi, et alkoholiprobleem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks võtta koer, kui keegi temaga väljas ei käi. Saan aru, et koer kusebki tuppa nii kaua, kui jalg paraneb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks võtta koer, kui keegi temaga väljas ei käi. Saan aru, et koer kusebki tuppa nii kaua, kui jalg paraneb.

No teised ei käi, ainult teemaalgataja – ehk et tegelikult oli teemaalgataja ainus, kes seda koera tahtis, teised lihtsalt kannatavad kuidagimoodi välja (nagu teemaalgataja vilkuvaid jõulutulesid, ainult et aastaringselt).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )


Esileht Pereelu ja suhted Mulle ei meeldi jõulud!