Esileht Ajaviite- ja muud jutud mulle on vaid raha tähtis?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: mulle on vaid raha tähtis?

Postitas:
Kägu

inimene, lapsepõlvesõber, laenas mult 3a tagasi raha. me polnud ka muidu juba aastatid suhelnud, aga sõprus on lapsepõlvest pärist.
laenas 2000krooni. lubas maksta järgmine kuu. mõtles välja ilusa stoori, et ta saaks kohe kogu remondi lõpuni teha, muidu peab jälle ootama palgapäeva. olgu, olin mõistev. tore kui saab tehtud. järgmine kuu ega ülejärgmine ka sõpra eikuskil. helistasin. lubas. järgmine kuu taas. helistasin, küsis pangakonto. ühesõnaga võlg on tagasi maksmata.
nüüd helisas, tahaks kokku saada, küll tulla. ma tuletasin meelde, et ta on mulle võlgu.
seepeale sõber osatama, et sul on ka vaid raha koguaeg meeles, kas sul on siis nii suur puudus, elad ju päris hästi.
ma olin päris jahmunud, milline suhtumine.
kuidas teile tundub, on sõber vahepeal lolliks läinud ja ajab seosetut juttu või peabki sõber unustama võla, sest elus on tähtis sõprus ja tugi ja ühised mälestused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: mulle on vaid raha tähtis?

No jah, ka mulle on juba möödunud aasta algusest sõber võlgu 200 eurot. Kohe-kohe maksan tagasi jutuga sai ta selle. Olen rääkinud, et aga teeme parem nii, et teenus, mida ta osutab ja mida ka meie perel vaja läheks, et ta hoopis selle meile samas suurusjärgus organiseeriks. Ja seda pole ka tulnud. Väga inetu. Sõbrale võid siis öelda, et raha ei tohi sõpruse vahele tulla, järelikult olgu makstud. Mina kavatsen seda teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et selliseid inimesi tegelt ka olemas on. Hämmastav!! Järgmine kord tee kirjalik leping. Äärmiselt kohatu käitumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahast tähtsam on ausus, sõnapidamine, lugupidamine sõprade vahel. Selle rahalooga on teil sõprus ohvriks toodud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rahast tähtsam on ausus, sõnapidamine, lugupidamine sõprade vahel. Selle rahalooga on teil sõprus ohvriks toodud.[/tsitaat]
no sellele ta üldiselt ka rõhub. tahab et ma oleks suuremeelsem ja imestab et kuidas saab raha tulla me sõpruse vahele. kuidas ma raha ülethtsustan sõprusest, lugupidamisest. nüüd raha pärast tahad sa sõprust ohvriks tuua?

Please wait...
Postitas:
shoot

Kui tahad sõbrast lahti saada, siis laena talle raha. Teadatuntud vanasõna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]shoot kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui tahad sõbrast lahti saada, siis laena talle raha. Teadatuntud vanasõna. [/tsitaat]
nii ta on jah. aga kujutad ette, kui sõbral on vaja raha, siis sa keeldud talle seda laenamast?
ikka aitad ju sõpra, kui tal on vaja nii \”maist\” asja, nagu raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no sellele ta üldiselt ka rõhub. tahab et ma oleks suuremeelsem ja imestab et kuidas saab raha tulla me sõpruse vahele. kuidas ma raha ülethtsustan sõprusest, lugupidamisest. nüüd raha pärast tahad sa sõprust ohvriks tuua? [/tsitaat]

ei, tema ju tahab. muidu maksaks tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]shoot kirjutas:[/small]

nii ta on jah. aga kujutad ette, kui sõbral on vaja raha, siis sa keeldud talle seda laenamast?
ikka aitad ju sõpra, kui tal on vaja nii \”maist\” asja, nagu raha. [/tsitaat]

Alati saab ju mingi hädavale välja mõelda, ntx et pole raha anda, vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no sellele ta üldiselt ka rõhub. tahab et ma oleks suuremeelsem ja imestab et kuidas saab raha tulla me sõpruse vahele. kuidas ma raha ülethtsustan sõprusest, lugupidamisest. nüüd raha pärast tahad sa sõprust ohvriks tuua? [/tsitaat]
Eks ole, sina olgu suuremeelne, aga tema on oma käitumisega su usaldust kuritarvitanud ja mängib nüüd süüdimatut. Aus sõber räägib ära, et lood sellised, ei saa tagasi maksta. Pakub võimaluse kasvõi 10 euro kaupa tagasi maksta. Sinu majanduslik seis ei mängi mingit rolli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati saab ju mingi hädavale välja mõelda, ntx et pole raha anda, vms.[/tsitaat]

Ega valetamine ka just sõprusele kasuks tule.

Please wait...
Postitas:
talent

Ma ei arva, et peaksin hakkama valetama ja põhjuseid leiutama MIKS ma raha ei laena.
Üldiselt olen seda meelt, et laenu tarbeks on pank, kardinaalsemal juhul SMS-laen. Jah, on imelik sõbrale näkku öelda, et kuule, võta kiirlaenu parem, aga niisuguste asjade vältimiseks tuleks tutvuse-sõpruse süvenedes asjad kohe selgeks teha. Mina ei laena ei sisse, ei välja ja seda teavad ka mu lähedased. Võin ANDA raha väga lähedasele inimesele eeldamata, et ma seda tagasi saaks. Aga siis peab ikka väga hea inimene olema. Üks ainuke kord elus laenanud ja muidugi mitte tagasis aanud – aitab. Leian ise oma teenistusele otstarbe, aitajaid ei vaja.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ma vastaks, et 2000 krooni on juba kulutatud, et sinust lahti saada. mida sa veel tahad?

suhtlete ka igasugustega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ütleks, et \”võlg on võõra oma, kuni makstud pole, oled võõras.\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka alati inimestele raha andnud kui nad küsivad. Rahast palju tähtsam mulle on see, et raha laenamisega saad maru palju targemaks. Ja kiiremini ka. Mõne puhul muidu oleks aastaid arvanud, et tore ja kena inimene. 100¤ saad lupsti kohe teada, et tegelikult on käpard ja vastutusvõimetu.

Please wait...
Postitas:
amatöör

mina laenan summa, mille tagasi saamata jäämine mind tusaseks ei tee – st alla 100 euro. Õnneks olen alati tagasi saanud.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat]Mina olen ka alati inimestele raha andnud kui nad küsivad. Rahast palju tähtsam mulle on see, et raha laenamisega saad maru palju targemaks. Ja kiiremini ka. Mõne puhul muidu oleks aastaid arvanud, et tore ja kena inimene. 100¤ saad lupsti kohe teada, et tegelikult on käpard ja vastutusvõimetu. [/tsitaat]

Suht kulukaks läheb see teadmiste kogumine. Eriti, kui tutvusringkond suur on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ise laenanud sõpradelt ja jäänud ka jänni tagasimaksmisega, selle töttu oli endal väga piinlik ja paha olla ja maksin veidi lisaks, ehkki nad ju ei kysinud intressi v midagi. uskumatu käitumine sellelt inimeselt. söber ta ju tegelikult ei ole kui ta nii käitub. sellise suhtumise peale peaksid ytlema, et on jah raha tähtis ja kas sina minu sõber yldse oledki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu vassija on ta sul 🙂 Soovita tal poliitikuks hakata. JOKK on tema teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Suht kulukaks läheb see teadmiste kogumine. Eriti, kui tutvusringkond suur on.[/tsitaat]

Kas sa arvad, et selliseid, kes esiteks laenavad sõpradelt ja teiseks ka tagasi ei maksa, on hirmus palju meie ümber? Mh, minu ümber küll mitte.
Ja sedamuidugi ka jah, et ma ei laena kunagi summat, mille puudumine mind ennast laostaks ja mille tagasi mittesaamine mind oluliselt muserdaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu juhus, oma süüdimatus käitumises jätta veel laenaja pärast süümepiinadesse ja rõhuda suurele sõprusele. Vot see on tase. Kust sellised tulevad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugu nahhaale on. mul oli ka üks selline tuttav. laenasin talle raha ajal, kui endalgi eriti ei olnud. Kui julgesin tagasi küsida, siis sain küla peal kuulda, milline koletu inimene ma olen, nõuan teiselt raha, tal niigi raske ju, et mul ka piinlik ei ole..

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mulle on vaid raha tähtis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.