Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mulle see koroonapassi-elu meeldib

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )

Teema: Mulle see koroonapassi-elu meeldib

Postitas:
Kägu

Seireuuringu järgi 77% täisealistest on olemas antikehad. Kas sa lihtsalt labaselt valetad või pole sinu arust alaealised üldse inimesed?

Seda parem ju pilt on, kuna lapsed ei ole antud viiruse puhul murekohaks, mis raskelt põdemisse puutub.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seireuuringu järgi 77% täisealistest on olemas antikehad. Kas sa lihtsalt labaselt valetad või pole sinu arust alaealised üldse inimesed?

Seda parem ju pilt on, kuna lapsed ei ole antud viiruse puhul murekohaks, mis raskelt põdemisse puutub.

See oli enne, praegu seoses delta saabumisega, on lapsed nii põdejad kui edasinakatajad. Piirangute jaoks on mõlemad olulised.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/94735855/mart-vorklaev-koroonapiirangud-jatkuvad-suudistage-kremlit-kuulavaid-vaktsineerimisvastaseid

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks hakkan ma üha enam pettuma vaktsiinis. Viimase nädala jooksul mitu tuttavat haigestunud covidisse, kes täielikult vaktsineeritud (nii AZ kui Pfizeri juhtumid)

Iga päev on neid ca 30% haigestunutest ja kahjuks arvan, et tegelikult rohkem, aga kõik vaktsineeritud ei lähe covid testi tegema ja kodune kiirtest võib neil näidata negatiivset (eilses Eesti Ekspressis selgitati, miks).

Hingamisaparaadi all neid siiski pole ja see on kõige tähtsam.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naerge aga, viirust levitavad need vaktsineeritud palju rohkem kui vaktsineerimata inimesed.

Mina olen 10 päeva eneseisolatsioonis, sest olen lähikontaktne ja vaktsineerimata, ei saa poodi, muuseumisse ega kuskile. Lähikontaktne olen ma selletõttu, et viibisin terve päeva ühes ruumis koos vaktsineeritud inimesega, kes andis 24h hiljem positiivse testi. Tema oli omakorda kellegi kolmanda lähikontaktne, aga eneseisolatsiooni ei pidanud jääma, sest ta oli ju vaktsineeritud.

Sama päeva õhtul kui mina sain teavituse, teatas mu abikaasa töökaaslane, et andis positiivse testi, ta oli samuti olnud hiljuti lähikontaktne, aga kuna ta oli ka vaktsineeritud, siis koju ei pidanud ju jääma, sai vabalt ringi käia ja viirust levitada.

Ja nüüd me siin mehega kahekesi oleme, mõlemad jälgime enesetunnet ja sümptomeid, mina kuskile minna ei või, sest ei ole vaktsineeritud, abikaasa võib käia, kus tahab, sest ta on vaktsineeritud. Huvitav küll, kumb meist see potensiaalsem viiruselevitaja on?

Ei ole lamemaalane ega vaktsiinivastane, mul on haigus, millega see vaktsiin kohe üldse kokku ei sobi.

Kui kõik on vaktsineeritud, levib viirus vähem ja kui haigestutaksegi, siis kergemalt. Neid, keda tervise tõttu vaktsineerida ei saa, on õnneks väga vähe ja nad peavad üliettevaatlikud olema niikuinii. Kui juba vaktsiin on ohtlik, siis koroona tapab.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Jajah

Ja juba on paras aeg minna ka haiglasse ja ütelda nendele covid-haigetele, et hakake astuma, ärge veiderdage siin, see on tavaline gripp.

Ja kui noored seal haiglas meil siis ka hinge vaaguvad? Mina, kui alla 30ne aastane naisterahvas, tugeva tervisega ja ainsagi kaasuva haigusega peaksin end paaniliselt süstima tormama? Ma ei saa küll aru, miks? Isegi Irja Lutsar viimastel päevadel sõna võtnud, et keskenduma peab riskirühmadele! Tundub, et nemad vaktsiini saanuna siiski veidi kaitsetud. Ma ei tea kellele see kasulik on, kui mina end süstima torman. Või on järsku 20-30 aastased meil haiglaid ummistamas? Paraku on ikka igalt poolt info, et see vanus tüürib kaugele kaugele vanaduse piiri aile nagu ka tavaliste viirushaigustega. Olen lamemaalane, olen. :)</p>

Isegi meie omad viroloogid hakkavad mõistusele tulema, see on puhas rõõm.

Sina pead vaktsineerima sellepärast, et mitte riskida nõrgemate nakatamisega.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin sel nädalal teatris ja restoranis ja tabasin end mõttelt, et issand kui tore, et need antivaxerid sisse ei saa. Nii võikski jääda pikaks ajaks.

Need minu paar tuttavat vaktsiinivastast on täpselt sellised, keda ma hea meelega vaatan restoaknast seestpoolt. Ei tunne sellest publikust mingit puudust.

Eks tulemus siis selline – https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94732165/kiirtestid-tekitavad-voltsi-turvatunnet-koroonapositiivne-pere-lobutses-spaas

No ja mis siis? Kui kõik seal SPA-s on vaktsineeritud, ei jää nad üldse haigeks ja põevad kergelt. Nagu enne koroonat.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varsti on õnneks kogu see koroonapaanika unustatud ja kellel praegustest vaxikutest natuke mõistust peas on, taipavad ehk veidi häbeneda seda eufooriat, millega kaasa mindud sai. Aga tömbimad, nagu selle teema algataja ja temaga kaasaõhkajad, jäävadki nostalgiliselt meenutama ja taga nutma neid oma elu kauneid tipphetki, mil sai end tõelise Eliidina tunda ja isegi Delfi kirjutas ülepäeviti, et nemad on vaktsineerimata rahvast targemad ja igas mõttes paremad.

Mis paneb inimese sellist soga mõtlema? Keegi ei arva, et see vaktsiinisüst teda eristaks. Olen teinud ka gripivaktsiini, puugivaktsiini, no ei pane mind ühiskonnas kuidagi eredalt särama, miks peaks koroonavaktsiin midagi sellist mõtlema panema? Koroonapassi lehvitamas ka kuskil ei käi, seda on seni vaja olnud vaid teatris, nii et minu kui vaktsineeritu elu ei erine tegelikult sugugi elust enne vaktsineerimist. Töö, pere, kodu, mõnikord meelelahutus.

Kui lugeda seda jama, mis mõned siin teemas vaktsineeritute pähe üritavad fantaseerida, siis ei oska isegi arvata, mis nende inimeste peas toimub, kes ei suuda enam inimlikult ja normaalselt teistesse suhtuda, kelle jaoks nüüd jagunevadki inimesed vaktsineerituteks ja mitte.

Loeksid äkki uuesti teemaalgatuse läbi ja siis näed, mis paneb sellist “soga” mõtlema. Inimesed siiralt muljetavad selle üle, kui mõnus ja hea on käia restoranis, trennis jne, kuhu pääsevad ainult vaktsineeritud. Kui see pole enda ülimuslikkuse avaldus, siis mis veel oleks.

Kui üks napakas teeb sellise teema, siis ole ise mõistlikum, vaata ringi, saa aru, et see ei tähenda, et kõik, kes on vaktsineerimas käinud, nii mõtleks või sellised oleks. Aga ei, läksid õnge ja langesid täpselt samasugusele tasemele nagu on teemaalgataja, lihtsalt joone teisest otsast vaadatuna. Tõesti ei saa aru, et käitud ja räägid täpselt samamoodi?

Üks napakas tegi teema ja teised kiitsid takka – minus tõesti kihvatas ja vastasin neile. Rangelt siin teemas, ega ma ka normaalsetele inimestele lambist midagi ei torka. Sa ei pea ennast puudutatuna tundma!

See on mingi nalja või provokatsiooni teema ja esimesed vastajad lihtsalt ironiseerisid kaasa. No ei ole ju võimalik, et päriselt ka keegi nii mõtleb.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin sel nädalal teatris ja restoranis ja tabasin end mõttelt, et issand kui tore, et need antivaxerid sisse ei saa. Nii võikski jääda pikaks ajaks.

Need minu paar tuttavat vaktsiinivastast on täpselt sellised, keda ma hea meelega vaatan restoaknast seestpoolt. Ei tunne sellest publikust mingit puudust.

Eks tulemus siis selline – https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94732165/kiirtestid-tekitavad-voltsi-turvatunnet-koroonapositiivne-pere-lobutses-spaas

Seda artiklit ka lugesid või? Tegu ei olnud uksel kiirtesti tegijatega, vaid end tõbisena tundnud perega, kes said kiirtestist kinnitust, et vähemalt ei olnud koroona. Osta vähemalt Delfi kogupakett, pealkirjade põhjal tänitamine küll sinust väga haritud ja ülla esimese Eesti muljet ei jäta!

Sina lugesid, mis seal kirjas oli. Perekond oli vaktsineeritud, neil olid sümptomid, tegid testi, ja said kinnitust, et pole koroona. Ja siis testisid edasi ja siis selgus, et sümptomid olid ikkagi koroona omad. Ehk siis teadlikult käisid ja levitasid haigust. Vaktsineeritus on ehk abiks läbipõdemisel. Nii et sina lugesid artiklit?

+6
0
Please wait...

Postitas:
meie2 pojaga

vvv

Lemmik on erinevates teemades lugeda seda “ma pole küll antivaxer, aga…” kullakesed olete küll antivaxerid.

Ärge üritage end teistest omasugustest paremaks pidada vaid võtke see siis vähemalt uhkusega omaks.

Kuidas on inimene antivaxer, kui ta loobub sellest koroona vaktsiinist, aga teeb näiteks difteeria teetanuse vaktsiini, mida peab iga 10 aasta tagant tegema????

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lemmik on erinevates teemades lugeda seda “ma pole küll antivaxer, aga…” kullakesed olete küll antivaxerid.

Ärge üritage end teistest omasugustest paremaks pidada vaid võtke see siis vähemalt uhkusega omaks.

Kuidas on inimene antivaxer, kui ta loobub sellest koroona vaktsiinist, aga teeb näiteks difteeria teetanuse vaktsiini, mida peab iga 10 aasta tagant tegema????

Ära küsi midagi nii keerulist. Neile ei mahuks pähe näiteks ka see, kuidas on võimalik, et keegi, kellel koroonavaktsiin tegemata on, kannab samas ühistranspordis ja poes rahulikult maski.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida siit järgmiseks lugeda võib? Kuidas inimesed uhkustavad sellega, kuidas nad juhusuhteid harrastavad ja ilma kondoomita kõigiga seksivad või HIV positiivsena kellegi voodisse hiilivad ning mõnitavad neid, kes nii vastutustundetult ei käitu? Sest kondoom ei kaitse ju 100% ja on ebamugav ja isegi kui vaktsiin oleks HIV vastu, siis pigem sööksite elu lõpuni ravimeid, sest vaktsiinid on mürgised. Tõeliselt aruks suhtumine endasse ja ümbritsevatesse inimestesse.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida siit järgmiseks lugeda võib? Kuidas inimesed uhkustavad sellega, kuidas nad juhusuhteid harrastavad ja ilma kondoomita kõigiga seksivad või HIV positiivsena kellegi voodisse hiilivad ning mõnitavad neid, kes nii vastutustundetult ei käitu? Sest kondoom ei kaitse ju 100% ja on ebamugav ja isegi kui vaktsiin oleks HIV vastu, siis pigem sööksite elu lõpuni ravimeid, sest vaktsiinid on mürgised. Tõeliselt aruks suhtumine endasse ja ümbritsevatesse inimestesse.

Said teemast valesti aru. Siin uhkustavad need, kes kannavad igaks elujuhtumiks valmis olles ööpäevaringselt kondoomi peal ja mõnitavad neid, keda pole õnnestunud veenda sama tegema.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Said teemast valesti aru. Siin uhkustavad need, kes kannavad igaks elujuhtumiks valmis olles ööpäevaringselt kondoomi peal ja mõnitavad neid, keda pole õnnestunud veenda sama tegema.

Ma ei usu, et keegi ööpäev läbi maski kannab, ikka vajadusel nagu kondoomigi. Ja ma ei usu, et keegi ootaks, et ümbritsevad inimesed 24/7 maski kannaks. Võrdleks ikka võrreldavaid, eks.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et keegi ööpäev läbi maski kannab, ikka vajadusel nagu kondoomigi. Ja ma ei usu, et keegi ootaks, et ümbritsevad inimesed 24/7 maski kannaks. Võrdleks ikka võrreldavaid, eks.

Vaktsiin on ikka ööpäevaringselt sees ju!

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühja ta seda järgmine kord tegema läheb. Räägi nende inimestega, siis saad teada. Kui ajusid pole, siis pole ka kiivrit vaja, nagu mootorratturid ütlevad.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsiin on ikka ööpäevaringselt sees ju!

Vaktsiini saad võrrelda vaktsiiniga, mitte maskiga. Mask on nagu kondoomgi kasutusel vajadusel.

Oletame, et HIV vaktsiin oleks olemas. Kas seksiksid partneriga, kes teatab sulle, et tema pole ennast HIV vastu vaktsineerinud, sest vaktsiinid on mürk ja tema pigem sööb terve elu HIV ravimeid ning kondoomi ta ei kasuta, sest see on ebamugav ja piirab tema vabadust ning tegelikult käib ta salaja ja partneritele valetades, et on vaktsineeritud, ilma kondoomita pidevalt teiste naisega magamas? Või peaksid sellist meest vastutustundetuks ning valiksid pigem sellise, kes hoolib endast ja ka sinu tervisest? Aga mis koroona-vaktsiini ja maskidega teistmoodi on?

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh seda piiratud mõtlemisvõimet küll.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks: kondoomi sa võid võrrelda maskiga, aga mitte vaktsiiniga

Vaktsiini sa võiksid küll võrrelda rasestumisvastase tabletiga, aga selge on see, et need sissesöödavad vahendid kõigile ei sobi ja näiteks mehed ise ei taha üldse midagi endale sisse neelata, kuigi oleks võimalik ka meestele niisuguseid tablette teha.

Juhul kui HIV vastu oleks vaktsiin, siis see ühtlasi tähendaks ka seda, et selle vastu on võimalik immuunsus saavutada, mis omakorda tähendaks seda, et HIV ei oleks ravimatu surmahaigus, vaid seda oleks võimalik ka läbi põdeda. Nii et jällegi ei saa siin koroonat HIV-ga kuidagi võrrelda, need on kaks täiesti eri masti viirused.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oletame, et HIV vaktsiin oleks olemas. Kas seksiksid partneriga, kes teatab sulle, et tema pole ennast HIV vastu vaktsineerinud, sest vaktsiinid on mürk ja tema pigem sööb terve elu HIV ravimeid

HIV vaktsiini ei olegi ju olemas ning seksime kõik rahulikult edasi. Vastutustundlikud inimesed ei nakata ka teisi – see ongi hea näide vaktsiini mõttetusest.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oletame, et HIV vaktsiin oleks olemas. Kas seksiksid partneriga, kes teatab sulle, et tema pole ennast HIV vastu vaktsineerinud, sest vaktsiinid on mürk ja tema pigem sööb terve elu HIV ravimeid

HIV vaktsiini ei olegi ju olemas ning seksime kõik rahulikult edasi. Vastutustundlikud inimesed ei nakata ka teisi – see ongi hea näide vaktsiini mõttetusest.

aga samas on hiv hea näide sellest, kuidas pandeemia muudab maailma. just kaitsevahendite mõttes. ja ma ei pea siin kondoome silmas.

seega ikka ja jälle, ennetus ja nakkuse teede tõkestamine on nakkushaiguse kontrolli alla saamise peamine võti. aga erinevalt hiv-st on meil sedakorda arsenalis ka vaktsiin.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu ei olnud uksel kiirtesti tegijatega, vaid end tõbisena tundnud perega, kes said kiirtestist kinnitust, et vähemalt ei olnud koroona.

Kas muid haigusi võib vabalt levitada, et kui pole koroona, siis ronin haigena rahva sekka?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu ei olnud uksel kiirtesti tegijatega, vaid end tõbisena tundnud perega, kes said kiirtestist kinnitust, et vähemalt ei olnud koroona.

Kas muid haigusi võib vabalt levitada, et kui pole koroona, siis ronin haigena rahva sekka?

Muidugi mitte. Ega ma ka aru ei saa, mis selle dramaatilise peakirjaga artikli point oli.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Trenn on küll selline koht, kus seda paska ainsana vaktsineeritud levitada saavad, sest kõik teised viibivad seal testitult.

Kuidas nii, kui testimata anivaxxerid seal võltspassidega ringi luuravad?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina lugesid, mis seal kirjas oli. Perekond oli vaktsineeritud, neil olid sümptomid, tegid testi, ja said kinnitust, et pole koroona. Ja siis testisid edasi ja siis selgus, et sümptomid olid ikkagi koroona omad. Ehk siis teadlikult käisid ja levitasid haigust.

Kuidas nad teadlikult levitasid? Teadlikult oleksid levitanud siis, kui peale positiivset testi oleksid spaasse läinud.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Trenn on küll selline koht, kus seda paska ainsana vaktsineeritud levitada saavad, sest kõik teised viibivad seal testitult.

Kuidas nii, kui testimata anivaxxerid seal võltspassidega ringi luuravad?

Jaa, ja kui võltspass koju ununeb, siis teevad kohapeal võltskiirtesti ja imbuvad igal juhul sisse, nii et sa ei saa arugi. Crazy times, dude, crazy times… Ma sinu asemel istuks kodus, sest ohtlik on noh.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ja kui võltspass koju ununeb, siis teevad kohapeal võltskiirtesti ja imbuvad igal juhul sisse, nii et sa ei saa arugi. Crazy times, dude, crazy times… Ma sinu asemel istuks kodus, sest ohtlik on noh.

Mul savi, mina ei karda. Ühel hetkel mõni lihtsalt paneb sellisele vastu hambaid, sellega tuleb arvestada, kui petis oled.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks päästevestid peaksid olema kohustuslikud

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul savi, mina ei karda. Ühel hetkel mõni lihtsalt paneb sellisele vastu hambaid, sellega tuleb arvestada, kui petis oled.

Ega kui naljast aru ei saa, siis pead ka arvestama, mida loed ja kirjutad…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kui naljast aru ei saa, siis pead ka arvestama, mida loed ja kirjutad…

Et nalja teha, peab kõigepealt huumorimeel olema.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mulle see koroonapassi-elu meeldib