Esileht Kodunurk Munadepühade kaunistused

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Munadepühade kaunistused

Postitas:

Millal pannake kodus välja munadepühade kaunistused? Jõulukaunistused pannakse esimesel advendil, kuid millal munadepühade?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse pole sätestatud. Muudel juhtudel loe luteri kiriku, katoliiklaste ja õigeusklaste teooriaid ülestõusmise kohta (vihje, nad ei kutsu seda munadepühadeks)

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse pole sätestatud. Muudel juhtudel loe luteri kiriku, katoliiklaste ja õigeusklaste teooriaid ülestõusmise kohta (vihje, nad ei kutsu seda munadepühadeks)

+1

Aga ütle ikka ette – lugemine ja iseseisev info otsimine on ju niiii raske!

* pole enam selles eas, et tibud ja tutid huvitaks. Hiirekõrvus kaseoksad ja värsked kevadlilled vaasis/ aias on piisav ja igapäevane.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 09:14; 13.04 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks üle 10 aastat vana uksepärg, natuke muljuda saanud – aga ikka veel kobe – riputasin eelmine nädal juba ukse külge. Rohkem ma kaunistusi ei panegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saagi midagi väga panna, sest kas rapsib kõik tutid/suled jms ära. Tuppa toon vaid mõned oksad, ilmselt päev enne suurt reedet, mille külge laps riputab väikesed plastikmunad ja kasvama panen muru, mida kass närida saab.
Kui kass oksi ka rapsima hakkab, tõstan rõdule. Tal on mingi loll komme lillevaase laual ümber ajada(käib nende vastu nühkimas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei armasta mingeid kana-tibu-sulgede vidinaid. Piisab okstest ja kevadlilledest. Säästke loodust ja jätke see hiina nänn ostmata.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kaunista munadepühal midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal pannake kodus välja munadepühade kaunistused? Jõulukaunistused pannakse esimesel advendil, kuid millal munadepühade?

Pane siis, kui sul tunne tuleb, et tahaks kodu kaunistada. Pühade tähistamine on ju väga isiklik asi ja tavaliselt oma emotsioonidega seotud.
Kui mu lapsed olid väikesed, rääkisime varakult, mis tähtpäev tulemas on (seletasime vastavalt vanusele) ja meisterdasime ka kaunistusi. Ja kui keegi tahtis mune värvida ka nädal varem, siis värvisimegi. Tore oli.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 00:22; 13.04 00:45; 21.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kaunista munadepühal midagi.

kui siis ainult kevadlilled või pajukiisud vaasi, laps suureks kasvanud ja tilulilud ka meie kodust kadunud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 11:41; 12.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui usukommetest kinni pidada, siis pühapäev on õige päev. Reede on leinapäev, laupäev vaikne ootus ja pühapäev on see suur rõõmupüha – avastatakse, et Jeesus on üles tõusnud ja hakatakse seda pühitsema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui usukommetest kinni pidada, siis pühapäev on õige päev. Reede on leinapäev, laupäev vaikne ootus ja pühapäev on see suur rõõmupüha – avastatakse, et Jeesus on üles tõusnud ja hakatakse seda pühitsema.

Just nimelt! Suur reede on kirikuaasta kõige kurvem päev, aga muist rahvas koksib mune.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui usukommetest kinni pidada, siis pühapäev on õige päev. Reede on leinapäev, laupäev vaikne ootus ja pühapäev on see suur rõõmupüha – avastatakse, et Jeesus on üles tõusnud ja hakatakse seda pühitsema.

Just nimelt! Suur reede on kirikuaasta kõige kurvem päev, aga muist rahvas koksib mune.

Ei koksi. Mina olen eluaeg teadnud, et värvitakse ja koksitakse pühapäeval. Kõik mu tuttavad pered teevad nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui usukommetest kinni pidada, siis pühapäev on õige päev. Reede on leinapäev, laupäev vaikne ootus ja pühapäev on see suur rõõmupüha – avastatakse, et Jeesus on üles tõusnud ja hakatakse seda pühitsema.

Just nimelt! Suur reede on kirikuaasta kõige kurvem päev, aga muist rahvas koksib mune.

Ei koksi. Mina olen eluaeg teadnud, et värvitakse ja koksitakse pühapäeval. Kõik mu tuttavad pered teevad nii.

kas munapühad pole mitte liikuv püha? Seega koksida sa alati pühapäeval ei saa, ikka 1 ülestõusmisepühal.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 11:41; 12.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui usukommetest kinni pidada, siis pühapäev on õige päev. Reede on leinapäev, laupäev vaikne ootus ja pühapäev on see suur rõõmupüha – avastatakse, et Jeesus on üles tõusnud ja hakatakse seda pühitsema.

Just nimelt! Suur reede on kirikuaasta kõige kurvem päev, aga muist rahvas koksib mune.

Ei koksi. Mina olen eluaeg teadnud, et värvitakse ja koksitakse pühapäeval. Kõik mu tuttavad pered teevad nii.

kas munapühad pole mitte liikuv püha? Seega koksida sa alati pühapäeval ei saa, ikka 1 ülestõusmisepühal.

Esimest korda kuulsid neist pühadest või? Just nimelt, munapühad on liikuv püha, sellepärast saabki alati pühapäeval mune koksida.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:41; 21.04 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me aame reedel vanamehel munuskite ümbert lokikesed ää ja pühaba kaunistame nendega värvitud mune. ja sis uue õhinaga kasvatama, et aasta pärast jälle saada oleks 😛

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas munapühad pole mitte liikuv püha? Seega koksida sa alati pühapäeval ei saa, ikka 1 ülestõusmisepühal.

Ülestõusmispüha ongi alati pühapäeval.
Ja Suur Reede on ikka ja alati reedel 🙂 Liigub nädalavahetus, mitte nädalapäevad eraldi.
Meil küll värviti mune siis, kui lastele meeldis, ka nädal varem, kui huvi oli, aga koksima ja kinkima hakkasime alati ikka pühapäeval.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 00:22; 13.04 00:45; 21.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülestõusmispüha ongi alati pühapäeval.
Ja Suur Reede on ikka ja alati reedel ???? Liigub nädalavahetus, mitte nädalapäevad eraldi.

On alati kolmas täiskuu nädalavahetus peale kevadist pööripäeva.
Mis siin keerulist on?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 09:14; 13.04 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvatan iga aasta lihavõttemuru 2-3 kenas ümmarguses kausis ja seda peab ikka 3-4 nädalat varem kasvatama hakkama. Neeed murupuhmad siis panen aknalauale, baariletile, elutoa lauale. Sinna ümber paar sulelist tibu ka. Samuti toon pajuoksad tuppa siis, kui karvaseid kuskil puu otsas juba näha on ja teen nendest ühe suure vaasitäie. Kui munad värvime, siis on need ka paaris erinevas kausis veel lisaks.

Ehk üldiselt minu kaunistused hakkavad jooksvalt majapidamisse umbes 2 nädalat varem tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kaunistused on pajuoksad vaasi ja sibulakoortega värvitud keedumunad kausis. Kõik. Ostma ei hakka midagi. Sibulakoored on varutud eelnev aasta jooksul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei armasta mingeid kana-tibu-sulgede vidinaid. Piisab okstest ja kevadlilledest. Säästke loodust ja jätke see hiina nänn ostmata.

Nii egoistlik ei saa ka olla. Hiina lastel on ka vaja tööd ja leiba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuppa toon vaid mõned oksad, ilmselt päev enne suurt reedet, mille külge laps riputab väikesed plastikmunad

Harimatus ja teadmatus lokkab. Kui sa usupühadest midagi ei tea ega pea, siis miks just “päev enne suurt reedet”? Kui tead, siis veelgi imelikum, et suurt reedet pidulikult plastmunadega täihistate.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülestõusmispüha ongi alati pühapäeval.

Ja Suur Reede on ikka ja alati reedel ???? Liigub nädalavahetus, mitte nädalapäevad eraldi.

On alati kolmas täiskuu nädalavahetus peale kevadist pööripäeva.

Mis siin keerulist on?

Sa midagi segamini ei aja siin? Eelmisel aastal oli kevadine pööripäev 20. märtsil ja Suur Reede 30. märtsil.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:41; 21.04 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On alati kolmas täiskuu nädalavahetus peale kevadist pööripäeva.

Mis siin keerulist on?

Sa midagi segamini ei aja siin? Eelmisel aastal oli kevadine pööripäev 20. märtsil ja Suur Reede 30. märtsil.

Jah, ta ajab. On esimesel täiskuu nädalavahetusel peale pööripäeva.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 00:22; 13.04 00:45; 21.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Munadepühade kaunistused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.