Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munajuhade läbitavuse uuring

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Munajuhade läbitavuse uuring

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi palun jagaks kogemusi munajuhade läbitavuse uuringu kohta? Kus te protseduuri tegite ja kuidas oli?

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üldiselt lihtne protseduur. Eelnevalt soovitatakse kasutada ka valuvaigistit, kuna võib esineda ebamugavustunnet, siis lastakse emakasse mingit vahtu ja vaadatakse kas aine läheb kõhuõõnde. Vahus olevate õhumullide liikumist jälgitakse ultrahelianduriga. Iseasi, kui täpset tulemust see näitab. Teinekord ei saa arstid munajuhade läbitavuse osas selget pilti ja soovitatakse teha lisaks LAP.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi palun jagaks kogemusi munajuhade läbitavuse uuringu kohta? Kus te protseduuri tegite ja kuidas oli?

Aitäh!

Tere, just mul on tehtud geeli ja ultraheliga. Enne protseduuri umbes tund aega võtsin 2*400mg ibuprofeeni ja no-spa 2tbl arsti soovitusel. Ise kontroll on hästi kiire. Esialgu ultraheli, et vaadata üldist seisundit ja peale seda protseduur. Antiseptikumiga puhastatakse väljaspool ja natuke sees. Pannakse laiendajat ja siis kateetrit emakakaelasse, mille kaudu viiakse sisse geeli. Seda minu jaoks oli täitsa valutu, kuigi olen tundlik ja pole sünnitanud. Ja hakkavadki geeliga täitma. Natuke ebamugavustunnet on, nagu menstruatsiooni algus, kui geeliga hakkab emakas täituma. Ainuke, et kui geeli sees on juba palju, mul pea hakkas ringi käima. Arst siis kohe lõpetas protseduuri. Ootasin midagi hirmutavat ja valusat, kuid polnud. Edu Teile!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Olen läbi teinud nii Laparoskoopia kui Hüsteroskoopia, Pärnu haiglas.
LAP tehti üldnarkoosis. Olin ööpäev enne LAPi haiglas sees, hommikul anti vajalikud tabletid ja külge pandi kateeter. Kateeter oli minu meelest kõige ebameeldivam asi selle kõige juures.
LAP kestis natuke alla 1h, munajuhade läbitavust kontrolliti kontrastainega.
Ärgates oli tohutu nõrkus, püsti suutsin vaevu seista, oksendasin. Ajapikku hakkas kergem ja küsisin end samal päeval koju, lubati.
Taastusin ca 2nädalat.

Hüsteroskoopia tehti ilma narkoosita ja väga kiirelt. Kestis max 5min.
Võtsin ise mõne valuvaigisti sisse ja kohapeal anti veel lisa. Tohutult valus oli, meenutas kõige hullemat menstruatsioonivalu. Mul oli võimalus ka ise ekraanilt kõike vaadata, aga ei teinud seda, püüdsin valudega toime tulla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

soovitan koos lap-iga teha. see anab korraga rohkem infot.
minul oi diagnostiline lap – hommikul tühja kõhuga haiglasse, teal tehti operatsioon – 1 tund olid audis, ärkasin 2 auku kõhus, õhtul sain koju. päeva hiljem läksin tööle agasi, 2 ndalat hiljem oli normaalne elu taastunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
mari81

Minul tehti kõigepealt LAP, mis oli kohutavalt valus. Mul polnud sünnitus ka nii hull vist 😄 Mul hakkas ka pea ringi käima ja tekkis õhupuudus. Kuna läksin valust täiesti krampi, siis ei saanudki edasi teha. Lõpuks tehti üldnarkoosiga LAP ja Hüster. See oli käkitegu!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele!

Kas on vahet ka kus protseduur teha? Kas erakliinikus on mugavam vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
mari81

Ei usu, et on vahet. Tihti kasutavad erakliinikud teisi haiglaid oppide jaoks, kui endal pole haiglat. Minule tehti Viimsis Fertilitase ruumides. Olen ka riiklikus haiglas käinud oppidel ja mingit vahet pole. Arstid ja aparaadid üldjuhul samad.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munajuhade läbitavuse uuring