Esileht Ilu ja tervis munandikeerdumine ja selle tagajärjel munandi eemaldamine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: munandikeerdumine ja selle tagajärjel munandi eemaldamine

Postitas:

Mul väga suur mure, seoses pojaga.Nimelt on hetkel poeg haiglas ja tehti operatsioon,kuid jäid arstid nähtavasti hiljaks.Munand oli juba must,opereeriti küll aga vist tuleb ikka munand nüüd ikkagi eemaldada.Olen kohutavas mures ja ei tea kuidas muutub nüüd mu poja elu. Ootan väga kellegi vastuseid?

Tänud juba ette vastajatele.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ütlevad arstid, kuid ühe munandiga saab mees ilusti elatud ja lapsed ka tehtud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 16:28; 08.04 16:55; 09.04 11:37; 12.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiga saan alles homme rääkida,aga kuidas tänase õhtu ja öö üle elan? Kusjuures arst erakorralises saatis koju ja alles järgmise päeva õhtul kutsusime uuesti kiirabi. Siis hakati alles ruttu tegutsema. Lugesin et võimalik panna ka munandi protees. Kas on keegi kes toiminud nii?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sellest proteesist, ega see pole muud kui tehis “kohatäide”, see ju ei funktsioneeri ja elukvaliteedilt pole mingit vahet, kas on ühe või kahe munaga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 16:28; 08.04 16:55; 09.04 11:37; 12.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et ema on mures, aga tegelikult on sellel lool ilmselt õnnelik lõpp. Sest järglaste saamiseks piisab täiesti ühest munandist, paljunemisvõimet teise munandi eemaldamine ei mõjuta mitte mingil moel. Ja selleks, et väliselt aru poleks saada, et üks munand eemaldatud on, paigaldatakse haigekassa kulul munandi protees (vanasti pidi patsient küll proteesi eest tasuma ise, aga see ei ole väga kallis, praegu ma ei oska öelda) ja kui haavad on paranenud, ei saa keegi aru, et see protees on. Suguvõimet see samuti ei mõjuta. Seega, elu läheb mõne aja pärast täiesti normaalselt edasi ja mingeid jäävaid probleeme ei tohiks olla. Püüa rahuneda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult üks arst saatis ta erakorralisest koju ja soovitas salvi peale määrida, kuigi oleksid pidanud ta sisse jätma. Kusjuures mu poeg ütles et tal võib seekord jälle olla keerd. Nimelt 2 aastat tsgasi oli tal sama asi ja tehti operatsioon. Tookord siis õnnestus. Kas peaksin erekorralises olevale arstile kaebuse esitama? Sellega päästaksin ehk tulevikus mõne noormehe sellisest murest. Poeg oli valudes poolteist päeva, enne kui kiirabi uuesti kutsusime. Nüüd siis selline seis…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult üks arst saatis ta erakorralisest koju ja soovitas salvi peale määrida, kuigi oleksid pidanud ta sisse jätma. Kusjuures mu poeg ütles et tal võib seekord jälle olla keerd. Nimelt 2 aastat tsgasi oli tal sama asi ja tehti operatsioon. Tookord siis õnnestus. Kas peaksin sellele arstile kaebuse esitama? Sellega päästaksin ehk tulevikus mõne noormehe sellisest murest. Poeg oli valudes poolteist päeva, enne kui kiirabi uuesti kutsusime. Nüüd siis selline seis…

Esita kohe mitu kaebust, nii igaks juhuks.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks toimiv jääb alles, on tegu vaid esteetilise probleemiga. Nö iluviga.

Kas ennemalt oli probleem selle sama munadiga, mis nüüd on eemaldamise ohus? Kui aga on erinevad, tasuks edasi uurida, mis selle põhjuseks võib olla. Et tuleviku ikka viljakus alles jääks.

Eks see võib enesehinnangut mingil määral õõnestada aga suguelndi funktsioonid kõik ju jäävad alles, kui teise munandiga probleeme pole.
Implantaat ilmselt on kallis qga teostatav.
Kui poeg leiab lõpuls selle õige naise, kellega pere looma hakkata, siis vaevalt seda naist see iluviga häirima hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul kohtun ta raviarstiga, tema eelmine kord 2 aastat tagasi opereeris ja kõik oli korras.Ainuke lootus ehk ikka taastub ja ei pea eemaldama. Arvan et see oli ikka teine munand.Eks see on mulle õppetund,oleksin pidanud nõudma kohe esimisel korral et sisse jätavad ja hommikul ultraheli teevad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nüüd väga piinlik,aga kuulen sellisest murest 1, korda. Endal ka suur poeg üles kasvatatud, ei tea kas ta lähekski kohe arsti juurde

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles et nüüd näitab aeg, aga midagi head õelda ei ole.see oli ikka teine munand.Kui ikka kärbub siis peab eemaldama, selle ootuses võin elada mitu kuud. Ja see et koju saadeti emost ja poolteist päeva ootas valudes oli selle emo arsti lollus, ütles arst.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsel oli ka ja need valud olid ikka kohutavad.
Tehti ka alguses vale diagnoos, üks lollakas veel arvas et pimesoolepõletik.
Õnneks leidus keegi kes UH tegi ja kohe opile. Oli ka juba sinine ja arst kahtlustas et järsku närbub aga önneks mitte. Ütles ikka et võib oma 6 kuud minna enne kui näha on.
Samas tegi opil kohe ka teisele munandile midagi mis keerdu tulevikus välistaks sest pidi mingi soodumus olema. Ütles veel et tavaliselt kui ühele tekib siis võib ka teisele tekkida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 10:02; 09.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles et nüüd näitab aeg, aga midagi head õelda ei ole.see oli ikka teine munand.Kui ikka kärbub siis peab eemaldama, selle ootuses võin elada mitu kuud. Ja see et koju saadeti emost ja poolteist päeva ootas valudes oli selle emo arsti lollus, ütles arst.

Mina kindlasti esitaks kaebuse valediagnoosi kohta.
Eriti veel sellste tagajärgedega valediagnoosi kohta. Nii kahju su lapsest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 10:02; 09.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud,
Nii hea lugeda ja tunda toetust,käin ringi nagu hull,seina ääri mööda. Loodan et minu valust on kasu mõne teise poja emale.Isegi ei saa kellegile eriti rääkida, poisil ju isegi piinlik. Õnneks ta näitab välja et on tugev.Vanaemadele ei saa ka rääkida,kõigil südamed haiged.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodame, et su pojaga läheb kõik hästi, ole tugev. Kaevata võid, sest see oli ikka emo arsti valediagnoos, aga praegu on kõige tähtsam, kuidas lapse tervisega läheb.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 16:28; 08.04 16:55; 09.04 11:37; 12.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga suur mure, seoses pojaga.Nimelt on hetkel poeg haiglas ja tehti operatsioon,kuid jäid arstid nähtavasti hiljaks.Munand oli juba must,opereeriti küll aga vist tuleb ikka munand nüüd ikkagi eemaldada.Olen kohutavas mures ja ei tea kuidas muutub nüüd mu poja elu. Ootan väga kellegi vastuseid?

Tänud juba ette vastajatele.

Kommentaar eemaldatud

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused:
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
3. Foorumi kasutamise kodukord:
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu!
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli moderaator

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga suur mure, seoses pojaga.Nimelt on hetkel poeg haiglas ja tehti operatsioon,kuid jäid arstid nähtavasti hiljaks.Munand oli juba must,opereeriti küll aga vist tuleb ikka munand nüüd ikkagi eemaldada.Olen kohutavas mures ja ei tea kuidas muutub nüüd mu poja elu. Ootan väga kellegi vastuseid?

Tänud juba ette vastajatele.

Uuri, kas arstid panevad kohe munandi proteesi ka või soivitavad seda hiljem hoopis panna, kui munand kasvama peaks veel. Ma seda poolt ei tea, kui kaua need kasvavad, aga seda, et opi käigus võiks see asendada kohe uuega, tean juhuslikult. Täiskavanutel paljudes maades asendatakse koheselt ja Eestis tuli vähemalt mõned aastad tagasi patsiendil ise selle peale tulla, et tühja kotiga ringi käia ei ole meeldiv(uued partnerid jne). Töötasin nimelt ettevõttes, kus me neid müüsime. Ja seepärast pean vajalikuks inimesi teavitada, et sellised asjad on olemas ja ei vaja mingit erilist ettevalmistust arstilt. Selline protees on väga odav.

Ühe munandiga elu ei ole vähem kvaliteetne, ära muretse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et munand taastub ja kõik ikkagi ok. Keegi ei võta ära enne, kui on näha et munand närbub.Seda näeb alles mitme kuu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.04 15:45; 08.04 16:51; 08.04 17:21; 08.04 22:32; 09.04 09:47; 09.04 10:19; 09.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiste emadel on jah sellised mured ja sõbranna poeg jäi ka seetõttu ühest munandist ilma. See oli olnud ikka väga tugev valu, aga ei osanud ka karta ning viivitasid haiglasse minekuga.
Selle loo puhul on kurb, et jäeti UH tegemata ja laps koju saadeti, õigel ajal avastamine oleks võinud veel olukorda muuta.
Mina soovitan – tehke kaebus ja paluge uurida, miks poega sisse ei võetud. Just sellepärast, et järgmine kord oleksid arstid hoolikamad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana salvi peale määrida, see on ju esimene asi, mida ilma traumata tekkinud tugeva valu puhul munandis kontrollida tuleb! Mis nad arvasid, et ukse vahele lõi või!? Esita kaebus, sest ei ole ju ok, kui erakorralises diagnoosimisega nii ülejala lastakse. Kui ei kaeba, ei saa keegi mingit infot ega järeldust teha, kui kaebad, siis lihtsalt tehakse ka sisekontrolli natuke, et selline asi mõne teise poisiga ei korduks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 16:28; 08.04 16:55; 09.04 11:37; 12.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis munandikeerdumine ja selle tagajärjel munandi eemaldamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.