Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munarakud külma

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Munarakud külma

Postitas:
Kägu

Tere,

Olen 33 aastates naine ja plaanin panna oma munarakud külma. Kes on veel selle tee läbi teinud ja igaksjuhuks oma varud külmutanud? Sooviks kuulda teiste kogemust selles osas.

Endal on soov lihtsalt oma praegusest vanuse kvaliteetsemad rakud külmutada, et tulevikus (lähiaastatel), soov last saada, siis oleks vajadusel parema kvaliteediga varu võtta. Lisaks mul eelnevalt juba diagnoos probleem loomulikul teel rasestumisega.

 

Päikest!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kindel soov tulevikus lapsi saada, siis tasub lasta osa munarakke külmutada juba enne 35+ eluaastat. Välismeedias on aeg-ajalt ilmunud mitmeid artikleid kuidas ka Paris H. pani munarakud külma, aga tema oli sel hetkel vist juba 37 ja juba paar aastat on kirjutatud, kuidas ta kohe on valmis last, isegi kaksikuid saama. Praeguseks on ta juba 41.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kindel soov tulevikus lapsi saada, siis tasub lasta osa munarakke külmutada juba enne 35+ eluaastat. Välismeedias on aeg-ajalt ilmunud mitmeid artikleid kuidas ka Paris H. pani munarakud külma, aga tema oli sel hetkel vist juba 37 ja juba paar aastat on kirjutatud, kuidas ta kohe on valmis last, isegi kaksikuid saama. Praeguseks on ta juba 41.

Ma ju seda kirjutasin et soovin nüüd munarakke külmutada tuleviku jaoks. Ei saanud antud vastuse mõttest aru. Soovisin leida kaasamõtlejaid ja kes juba selle tee läbi teinud ja oskaks ka kogemust jagada. Miinustajatest ei saa ka aru :)))

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju seda kirjutasin et soovin nüüd munarakke külmutada tuleviku jaoks. Ei saanud antud vastuse mõttest aru. Soovisin leida kaasamõtlejaid ja kes juba selle tee läbi teinud ja oskaks ka kogemust jagada. Miinustajatest ei saa ka aru :)))

Antud vastuse mõte oli ideed toetada, et ei tasu jääda ootama 35+ vanust, et viimasel hetkel munarakke külmutada ja loota, et äkki on need veel kvaliteetsed. Hiljem külmutatud munarakkudega ei pruugi rasestumine kohe õnnestuda. Mina sind ei miinustanud, vaid panin plussi. Rohkem positiivsust!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda.

Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

(reserv hea ja vanus 29)

munarakud ei pruugi üles sulatamist üldse üle elada. Kylmas hoitakase 7 aastat ja päeva hind on 0,7-0,8 senti päev.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda.

Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

(reserv hea ja vanus 29)

munarakud ei pruugi üles sulatamist üldse üle elada. Kylmas hoitakase 7 aastat ja päeva hind on 0,7-0,8 senti päev.

Vähemalt ühes erakas 1 EUR päev 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda. Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

Selles asi ongi, et hea saak ei tähenda veel, et paljud munarakud on elujõulised. Päris nii pole, et kui munarakud külmutada alles 37-40 aastaselt, siis võib kindel olla, et soovi korral tekib kohe rasedus. Kõik on individuaalne, mõnel on head rakud, teisel mitte, aga kvaliteet selgub alles pärast viljastamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda. Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

Selles asi ongi, et hea saak ei tähenda veel, et paljud munarakud on elujõulised. Päris nii pole, et kui munarakud külmutada alles 37-40 aastaselt, siis võib kindel olla, et soovi korral tekib kohe rasedus. Kõik on individuaalne, mõnel on head rakud, teisel mitte, aga kvaliteet selgub alles pärast viljastamist.

Ja ega see hea ja väga hea rakk ka ei pruugi pesastuda (enda kogemus).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

Seda on ju lihtne öelda, aga elu teeb oma korrektuure ja pole must/valge. Ideaalis sooviks paariks aastaks külma nad saada, et siis vajadusel kasutada. Ka paar aastat on naise jaoks aeg kus viljakus võib kolinal langeda, eirit 30+

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

Seda on ju lihtne öelda, aga elu teeb oma korrektuure ja pole must/valge. Ideaalis sooviks paariks aastaks külma nad saada, et siis vajadusel kasutada. Ka paar aastat on naise jaoks aeg kus viljakus võib kolinal langeda, eirit 30+

Külmuta ometi, pole keelatud. Konsulteeri vastava arstiga eelnevalt. Tal on suur sellealane kogemus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 40 k.a eesti vabariik rahastab viljatusravi, siirdamist…kui peale seda teha siis peab arvestama tuhandete eurodega, seda peaks ka meeles pidama….

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni 40 k.a eesti vabariik rahastab viljatusravi, siirdamist…kui peale seda teha siis peab arvestama tuhandete eurodega, seda peaks ka meeles pidama….

Olen sellega VÄGAGI kursis. Ma siiski ikka ootan teiste kogemust, kes lihtsalt külmutanud “igaksjuhuks” :)))

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

Seda on ju lihtne öelda, aga elu teeb oma korrektuure ja pole must/valge. Ideaalis sooviks paariks aastaks külma nad saada, et siis vajadusel kasutada. Ka paar aastat on naise jaoks aeg kus viljakus võib kolinal langeda, eirit 30+

Vanus 30+ ja viljakuse langus on mustvalged. Saan aru, et sul on aega maa ja ilm mõelda, kuigi viljakus langeb enda sõnul kolinal paari aastaga. Tundub, et oled alles väga algusetapis selle teemaga.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

Seda on ju lihtne öelda, aga elu teeb oma korrektuure ja pole must/valge. Ideaalis sooviks paariks aastaks külma nad saada, et siis vajadusel kasutada. Ka paar aastat on naise jaoks aeg kus viljakus võib kolinal langeda, eirit 30+

Vanus 30+ ja viljakuse langus on mustvalged. Saan aru, et sul on aega maa ja ilm mõelda, kuigi viljakus langeb enda sõnul kolinal paari aastaga. Tundub, et oled alles väga algusetapis selle teemaga.

Ma ausaltöeldes ei saa sellisest vastusest aru. Kas olukord kus 33 aastasena soovin munarakud külma saada on probleem? Kui on partner vanuseks näiteks 36 ja soovin last näiteks 37-38, siis ilmselgelt 33 aastaselt külmas olevad munarakud on kvaliteetsemad, kui 38 aastaselt? Lisaks soovin oma varudega mingilgil määral ka kindlustada enda soovi tulevikus ka näiteks teist last saada, kui vanus peaks olema 40 ringis.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on partner vanuseks näiteks 36 ja soovin last näiteks 37-38, siis ilmselgelt 33 aastaselt külmas olevad munarakud on kvaliteetsemad, kui 38 aastaselt? Lisaks soovin oma varudega mingilgil määral ka kindlustada enda soovi tulevikus ka näiteks teist last saada, kui vanus peaks olema 40 ringis.

Kui tõid vanuse osas suvalise näite, siis ok, kui mitte, siis esimese lapse võiks võimalusel saada ka külmutatud munarakkudega varem, kui 37 või 38- aastaselt ja teise lapse saamist ei tasu 40ndatsse jätta. Naised, kes sünnitavad hiljem, ei tee enamasti teadlikult sellist valikut, vaid varem neil lihtsalt ei õnnestu. Siin toodi näide, kuidas mõni kuulus staar on rakke külmutanud, aga see ei tähenda, et rasestumine õnnestub kohe ka külmutatud rakkudega.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on partner vanuseks näiteks 36 ja soovin last näiteks 37-38, siis ilmselgelt 33 aastaselt külmas olevad munarakud on kvaliteetsemad, kui 38 aastaselt? Lisaks soovin oma varudega mingilgil määral ka kindlustada enda soovi tulevikus ka näiteks teist last saada, kui vanus peaks olema 40 ringis.

Kuidas ei saanud aru? Kui on püsipartner olemas, misjaoks oodata veel neli aastat? Sinu keha, energiatase on teised iga aastaga, tühja neist noortest rakkudest. 40 on ikka üsna vana, et beebiga magamata olla. 33 peaks juba laskma rakke külmutada või arstivisiidil vähemalt käidud olema. 34selt külmutad?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks püsida teemas ja vastuse võiks anda need, kes pannud oma munarakud ka igaksjuhuks külma.

Mul on enda meditsiinile taust väga hästi teada. Olen korduvalt ka viljatusravi arste külastanud jnejne. Pole selles valdkonnas “roheline”, nagu nii mõnigi siin arvanud.

Minu soov on saada oma munarakud praegu külma, kui mingi aja pärast partneriga reaalselt last saada on ikka probleem ja pean minema IVF teed, siis on parem, kui ka varasem “noorem” varu külmas olemas 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks püsida teemas ja vastuse võiks anda need, kes pannud oma munarakud ka igaksjuhuks külma.

Mul on enda meditsiinile taust väga hästi teada. Olen korduvalt ka viljatusravi arste külastanud jnejne. Pole selles valdkonnas “roheline”, nagu nii mõnigi siin arvanud.

Minu soov on saada oma munarakud praegu külma, kui mingi aja pärast partneriga reaalselt last saada on ikka probleem ja pean minema IVF teed, siis on parem, kui ka varasem “noorem” varu külmas olemas ????

Hea aprillinali.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vastuse võiks anda need, kes pannud oma munarakud ka igaksjuhuks külma.

Siin on antud sulle juba päris asjalikku nõu, et lase osad munarakud esimesel võimalusel külmutada, nagu plaanid. Tõenäoliselt on nii mõnigi naine läbinud ka mitmeid IVF-e ja sõltuvalt rakkude saagist, teinud ka külmaringe. Mis kogemusi siin ikka rohkemat osatakse anda. Lõpuks teeb igaüks nii, nagu õigeks peab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks püsida teemas ja vastuse võiks anda need, kes pannud oma munarakud ka igaksjuhuks külma.

Mul on enda meditsiinile taust väga hästi teada. Olen korduvalt ka viljatusravi arste külastanud jnejne. Pole selles valdkonnas “roheline”, nagu nii mõnigi siin arvanud.

Minu soov on saada oma munarakud praegu külma, kui mingi aja pärast partneriga reaalselt last saada on ikka probleem ja pean minema IVF teed, siis on parem, kui ka varasem “noorem” varu külmas olemas ????

Hea aprillinali.

Vabandust. See oli mõeldud sellele, kes ütles, nagu 38 on vana.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et munarakud jäävad Sul 34.aastaseks, aga sina vananed ????

Uuringud näitavad, et vanemad naised, kes oma rakkudest ei jää, jäävad doonormunarakkude (ehk siis “noorematega”), enam-vähem võrdselt siis nooremate naistega. Ehk siis päeva lõpuks, ei loe palju naise vanus, vaid rakkude noorus. Tegelikult langebki valdav osa IVF ebaõnnestumisi rakukvaliteedi aeda….

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis päeva lõpuks, ei loe palju naise vanus, vaid rakkude noorus.

Raseduse kandmisel ja sünnitamisel on ka naise keha vanus tähtis. Päris nii pole, et kui rakud on külmas, siis on täiesti muretu last kanda, sünnitada kasvõi 43-lt või veel vanemalt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda. Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

Selles asi ongi, et hea saak ei tähenda veel, et paljud munarakud on elujõulised. Päris nii pole, et kui munarakud külmutada alles 37-40 aastaselt, siis võib kindel olla, et soovi korral tekib kohe rasedus. Kõik on individuaalne, mõnel on head rakud, teisel mitte, aga kvaliteet selgub alles pärast viljastamist.

Ja ega see hea ja väga hea rakk ka ei pruugi pesastuda (enda kogemus).

Jep. Ja ka 20aastasel. Lihtsalt munarakk on see, millest

Kui on partner vanuseks näiteks 36 ja soovin last näiteks 37-38, siis ilmselgelt 33 aastaselt külmas olevad munarakud on kvaliteetsemad, kui 38 aastaselt? Lisaks soovin oma varudega mingilgil määral ka kindlustada enda soovi tulevikus ka näiteks teist last saada, kui vanus peaks olema 40 ringis.

Kuidas ei saanud aru? Kui on püsipartner olemas, misjaoks oodata veel neli aastat? Sinu keha, energiatase on teised iga aastaga, tühja neist noortest rakkudest. 40 on ikka üsna vana, et beebiga magamata olla. 33 peaks juba laskma rakke külmutada või arstivisiidil vähemalt käidud olema. 34selt külmutad?

40 küll keskmisel naisel energiatase nii palju langenud ei ole, et last kanda ja beebit kasvatada ei jõua.

34aastase naise munarakud on ikka 6 aastat nooremad kui 40aastase omad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead arveatama ka sellega, et sa nn. kõlbulikke ei saa hulgi ja esimene katse ei pruugi õnnestuda.

Minul saadi 12 munarakku ja kõlbulikke mis kylma panna oli vaid 3 .

(reserv hea ja vanus 29)

munarakud ei pruugi üles sulatamist üldse üle elada. Kylmas hoitakase 7 aastat ja päeva hind on 0,7-0,8 senti päev.

Munarakke saab säilitada nn lõpmatu aeg, embrüod on need, mida võib kuni 7 aastat külmas hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks rasedaks ära jääda juba. Külmutada võid, aga millal siis proovid rasestuda? 43selt plaanid last kanda? Kas on võimalik?

Seda on ju lihtne öelda, aga elu teeb oma korrektuure ja pole must/valge. Ideaalis sooviks paariks aastaks külma nad saada, et siis vajadusel kasutada. Ka paar aastat on naise jaoks aeg kus viljakus võib kolinal langeda, eirit 30+

Kuue lõpeta oma mõttetu hirmutamine.

Kuni 40 on naine väga fertiilne. Kogu mu sõpruskond saanud oma lapsed 35+ ja ridamisi järjest esimese soovi peale.

Tänapäeval ei saa normaalne inimene 20.-ndates lapsi, muudki teha, ülikoolid, karjäär, õige mees, temaga ühise elu nautimine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks püsida teemas ja vastuse võiks anda need, kes pannud oma munarakud ka igaksjuhuks külma.

Mul on enda meditsiinile taust väga hästi teada. Olen korduvalt ka viljatusravi arste külastanud jnejne. Pole selles valdkonnas “roheline”, nagu nii mõnigi siin arvanud.

Minu soov on saada oma munarakud praegu külma, kui mingi aja pärast partneriga reaalselt last saada on ikka probleem ja pean minema IVF teed, siis on parem, kui ka varasem “noorem” varu külmas olemas ????

See on teine teema. Kui oled juba praegu viljatusravi arste kulastanud ja seega probleem rasestumisega, ss külmutatud kaubaga seda vähem lootust. Kohe ja praegu kui yldse tahad emaks saada.

Külmutamine toimib ikka väga viljakate naiste puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni 40 on naine väga fertiilne. Kogu mu sõpruskond saanud oma lapsed 35+ ja ridamisi järjest esimese soovi peale.

Külmutamine toimib ikka väga viljakate naiste puhul.

See on väga individuaalne. Mõni kasutab juba 30ndate alguses korduvalt viljatusravi. Tegeliku olukorra hindamiseks on sõpruskonna hulk võrreldes siinsete kirjutajatega siiski väiksem.
Mis rakkude külmutamisse puutub, siis ega kvaliteeti ei tea enne viljastamist keegi. Võib eeldada, et kui kümme rakku on külmas, siis mõni neist on ikka piisavalt elujõuline, samas osad saavad ivf ringilt kümmekond rakku, paar tükki viljastub, aga arenema ei hakka ükski, teisel jälle on umbes pooled rakud head.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täpselt sellist kogemust ei ole, aga lihtsalt näitena, kuidas selle külmutamisega vahel läheb. Minult saadi IVFil väga suur hulk munarakke, 29 tk. Siirdamisele läks 1 embrüo, külma 14 tk (arsti sõnul olid embrüod nii hea kvaliteediga, et kui neid vähem oleks olnud, siis võinuks ka osa neist, mis praegu prügikasti läksid, veel lisaks külma panna). Rasestusin, sünnitasin. Kui 2 a hiljem uuesti sama arsti poole pöördusin, et teist last üritama hakata, siis mitte ainuski 14 embrüost ei elanud sulatamist üle ega hakanud edasi arenema. Paar kuud hiljem läksin uuele IVFile. Kuna arstil oli varasemast kogemus, et munarakke tuli väga palju, siis sel korral vähendas ta oluliselt ravimikoguseid. Tulemuseks oli vaid 3 munarakku, aga ka 3 väga hea kvaliteediga embrüot, millest 1 läks siirdamisele ning sündis ka teine laps. Muidugi on see mingis mõttes erandlik olukord, aga nii võib juhtuda ja see, et külmutatud embrüod sulatamist üle ei ela, on üsna tavaline olukord. Samuti on IVF käigus külmutatud-sulatatud embrüote siirdamisel madalam rasestumistõenäosus kui värskete embrüotega. Külmutatud munarakkude säilitamise tehnoloogia on küll palju arenenud, aga minu teada on see siiski endiselt keerukam ja väiksema edu tõenäosusega protsess kui embrüote külmutamine. (Parandatagu mind, kui peaksin eksima, mõne aasta eest oli see väga kindlalt veel nii.)

 

Ühesõnaga, loomulikult, kui tõesti mitte mingit võimalust praegu lapsi saada pole ja rahalist võimekust jagub, võiks munarakke tuleviku tarbeks külma panna üritada. Aga liiga palju selle tulemuslikkusele mina isiklikult lootma jääda ei julgeks. Kui ikka on kindel soov lapsi saada ja probleemid juba praegu teada, siis tõhusam viis oma soovi realiseerida oleks ikkagi kohe rasestumiskatseid (ja vajadusel viljatusravi) alustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munarakud külma