Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munasarjade eemaldus ja võimalik lapse saamine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Munasarjade eemaldus ja võimalik lapse saamine

Postitas:

Tere!
Olen naine, 32a., natuke rohkem kui aasta tagasi sain emaks. Suur soov oli saada väikese vahega lapsed, aga tervis vedas alt (emaka väline rasedus, eemaldati mõlemad munasarjad, kuna minu elu oli ohus).
Olen püüdnud reaalsusega leppida, aga… Nii palju küsimusi on peas. Kas mu erimunaraku kaksikuid oleks saanud päästa? (Nende tõttu eemaldati mu munasarjad, emakaväline rasedus). Mis saab minust edasi… Lapsi ma ju enam ise ei saa, aga soovin nii väga, et valus on. Ootasin 10aastat, et olla kindlustatud ja nüüd? Kõik unistused on surnud, vaatan oma pisitütart ja aina nutan… Ei mingeid õdesid-vendi, sest venitasin nii kaua??? Miks? Miks?? Palun andke lootust ja lohutust, vajan seda hetkel rohkem kui midagi muud… (peale munasarjade eemaldamist on päevad iga nädal või siis 2nädala tagant, seega seisan juba mitu kuud eriti veriselt meeldetuletusega silmitsi, et LAPSI EI SAA! Kas asi muutub? Nutan jälle… Palun aidake!!

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:04; 07.04 00:41; 09.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad looted olid munasarjades ja mitte munajuhades? Ei ole küll kuulnud, et emakavälist saaks kuidagi emakasse ümberpaigutada. Kui tõesti munasarjad eemaldatud, siis on munarakudoonorlus ja lapsendamine. Saa oma leinast üle ega see nutmine sind kuhugi ei aita. Su lapsel ja mehel on normaalset ema ja naist vaja. Iga kaotus on kurb aga sellest tuleb üle saada. Kui ise jääd hätta, siis pöördu spetsialistide poole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 07:30; 07.04 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama küsimus. olen kuulnud munajuhade eemaldamisest emakaväliste pärast, aga munasarjad jäetakse alles. Kui need on alles, siis on võimalik kunstlik viljastamine enda munarakuga.

kui siiski ka munasarjad, siis peaksid mõtlema doonormunaraku kasutamisele. emakas on sul ju alles ja lapsi saad ikka kanda.

mul tuttaval eemaldati munajuhad emakaväliste pärast. oleks saanud päästa, aga arst arvas, et ka kunsliku viljastamise puhul liiguks viljastatud munarakk sinna, kui kõik loomulikud teel rasedus on juhas kinnitunud. nüüd ta tegelebki kunsliku viljastamisega

võimalusi veel on!!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 07:42; 06.04 09:24; 06.04 11:25; 07.04 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah. Üks laps olemas, aga muudkui ulutakse. See laps pole piisav? Pole piisavalt ilus või tark?
Inimesel on mees ja laps. Ikka pole rahul. Kahju lapsest ja mehest.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on laps olemas ja ta muudkui nutab, et ei saa lapsi?! Vaata, et sa oma nutmise ja tatistamisega olemasoleva lapse elu ära ei riku, jääd veel sellest ka ilma. Vast siis hakkad mõtlema, mis kõik sul OLI, mitte mida sul polnud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ka naised kellel munajuhad ja sarjad alles ei saa kõik loomulikul teel lapsi. Ka siis kui varem on saanud loomulikult mõne võib ootamatult tekkida viljatus. Igal kuuendal paaril on raskusi lapse saamisega.
Sinu õnn on, et sa tead täna päris kindlalt et nii on – ei pea raiskama aastaid tühja proovimisele nagu paljud naised vaid tead kohe et kui tingimata peab tulema veel üks laps, siis ivf doonori munarakuga.
See teadmine on väga väga väärtuslik sest säästab sulle palju aastaid mõttetut tühja proovimist. Saad selle teadmisega harjuda ja siis õigel hetkel meditsiini abil lapse saada.
See kui sa ei teaks oma viljatusest ja peaksid kolmekümnendates palju aastaid raiskama et sellest teada saada oleks nii palju hullem!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 09:01; 07.04 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munasarju pole, aga päevad on? Ja lausa iga nädal. Mingi fake teema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munasarju pole, aga päevad on? Ja lausa iga nädal. Mingi fake teema.

pole kogemusi sellise asja puhul, aga päevad on ju ka kuudel, kui tegelikult ovulatsiooni ei ole toimunud ja munarakk küpsenud. Kui tal munajuhad eemaldatud, aga munasarjad olemas, siis peaks keha hormoone ikka tootma, et emakas võib teha ettevalmistusi ja siis toimub ka veritsus…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 07:42; 06.04 09:24; 06.04 11:25; 07.04 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kas on kindel, et munasarjad eemaldati? Või munajuhad? Jah munarakk võib viljastuda munasarjas ja munasari sel puhul eemldatud küll, lugesed artikkleid. Kui juhad alles, saab ivfi teel oma munarakkudega toimetada ei pea doonorrakke kasutama. Oleks kõik siiski oma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kas on kindel, et munasarjad eemaldati? Või munajuhad? Jah munarakk võib viljastuda munasarjas ja munasari sel puhul eemldatud küll, lugesed artikkleid. Kui juhad alles, saab ivfi teel oma munarakkudega toimetada ei pea doonorrakke kasutama. Oleks kõik siiski oma.

vastupidi ikka. juhadega pole midagi teha. munasarju on vaja, kus munarakud küpsevad. juhad on munsarjade ja emaka vahel. kui neid ei ole, siis saab munasarjast küpsenud munarakud välja võtta, ära viljastada seemnerakuga ja emakasse viljastatud munaraku tagasi viia.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 07:42; 06.04 09:24; 06.04 11:25; 07.04 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, seni kuni emakas on alles, on ka lootust. Mine arsti juurde ja räägi oma soovist. On võimalik teha kunstlik viljastamine (kui endal munasarjad, aga munajuhasid enam pole) või kasutada doonormunarakku (kui endal munasarju pole või need ei tööta).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kas on kindel, et munasarjad eemaldati? Või munajuhad? Jah munarakk võib viljastuda munasarjas ja munasari sel puhul eemldatud küll, lugesed artikkleid. Kui juhad alles, saab ivfi teel oma munarakkudega toimetada ei pea doonorrakke kasutama. Oleks kõik siiski oma.

vastupidi ikka. juhadega pole midagi teha. munasarju on vaja, kus munarakud küpsevad. juhad on munsarjade ja emaka vahel. kui neid ei ole, siis saab munasarjast küpsenud munarakud välja võtta, ära viljastada seemnerakuga ja emakasse viljastatud munaraku tagasi viia.

Oihh jaa, ajasin ise segamini, mõtlesin ühte kirjutasin teist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kindel, et eemaldati munaSARJAD ja miks?
Kui eemaldati munajuhad ja mitte munasarjad, siis on täiesti võimalik teha kunstlik viljastamine vägagi heade edulootustega.
Kui tõesti eemaldati munasarjad, siis saab rasestuda doonormunarakuga ivf tehes.

Kahjuks kui rasedus on hakanud kasvama mujal, siis teda päästa tänapäeva meditsiin ei oska.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:08; 07.04 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Mu periood oli pikem kui tavaliselt naistel- 40 päeva. Kui päevad läksid üle, siis ootasin nädala ja tegin rasedustesti- positiivne! Rõõmustasime koos abikaasaga ja helistasin arstile. Sain aja umbes selleks ajaks, kui arsti visiit oleks langenud kokku rasedusega arvele võtmise ajaks. Vahetult enne arsti visiiti tekkis mul terav kõhuvalu, muud ma ei mäleta… Mees kutsus kiirabi, mina olin teadvuseta. Haiglas selgus, et emakaväline rasedus, munajuha oli lõhkenud. Kui mina teadvusele tulin, siis kuulsin tõde- abikaasa ütles, et lapsi ei saanud päästa. Oli operatsioon. Lapsi ei saa.
Lugesin täna terve haigusloo läbi. Tänu teile. Eemaldatud 2 munajuha ja 1 munasari…
Esimesed 2 nädalat olin tuim ja ei tundnud midagi, pärast seda… Ainult nutan, salaja (tütreke ei pea teadma), sest ma olen ju tugev naine…

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:04; 07.04 00:41; 09.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt ka?? Kuni eilseni sa ei teadnud, mis sul tegelikult eemaldati?? No mismõttes lapsi ei saa. Üks munasari ju alles ja ivf teel saad lapsi kuupalju soovid. Tõsiselt, lõpeta hädaldamine ja hakka tegutsema!

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 07:30; 07.04 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leinama ja taga nutma peaksid hoopis oma mõistust.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 09:01; 07.04 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on üks munasari alles, siis sa saad ju ivfi teel lapsi kasvõi pesakond, täitsa omasid! Kas arst sulle siis tõesti ei andndud ülevaadet, mis tehti, mis võeti, mis jäeti? (või sa shokis lihtsalt ei mäletanud täpselt.)
Loomulikult lööb selline õnnetus pikaks ajaks rivist välja nii kehaliselt kui vaimselt, aga kui oled taastunud, siis on kindlasti lohutuseks, et on säilinud siiski võimalus oma lapsed saada veel. Küll arstide abiga. Ja teine asi- sul on eluksajaks rasestumisvastaste vahendite kasutamisega hooletu, hiljem on sellest jamast isegi 20a midagi kasu. Kui ivfiga saad veel 1-2 last, siis ongi kõik ok.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:08; 07.04 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Mu periood oli pikem kui tavaliselt naistel- 40 päeva. Kui päevad läksid üle, siis ootasin nädala ja tegin rasedustesti- positiivne! Rõõmustasime koos abikaasaga ja helistasin arstile. Sain aja umbes selleks ajaks, kui arsti visiit oleks langenud kokku rasedusega arvele võtmise ajaks. Vahetult enne arsti visiiti tekkis mul terav kõhuvalu, muud ma ei mäleta… Mees kutsus kiirabi, mina olin teadvuseta. Haiglas selgus, et emakaväline rasedus, munajuha oli lõhkenud. Kui mina teadvusele tulin, siis kuulsin tõde- abikaasa ütles, et lapsi ei saanud päästa. Oli operatsioon. Lapsi ei saa.

Lugesin täna terve haigusloo läbi. Tänu teile. Eemaldatud 2 munajuha ja 1 munasari…

Esimesed 2 nädalat olin tuim ja ei tundnud midagi, pärast seda… Ainult nutan, salaja (tütreke ei pea teadma), sest ma olen ju tugev naine…

kui see üks munasari töötab kenasti, siis kõik võimalused olemas. selline natuke dramaatiline asjade käik, et laste kaotus ja munajuhade kaotus, eks ikka lööb jalad alt ära, aga nüüd tuleb edasi mõelda. ei läinud hästi, aga oleks võinud veel halvemini minna.
ole tubli, saa sellest üle kiiresti ja liigu edasi. ja tõesti, ole tänulik, et sul see üks laps olemas ka. Kui palju on inimesi, kes seda ühtegi väga pikalt ootavad ja mõned jäävad lõpuni ilma.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 07:42; 06.04 09:24; 06.04 11:25; 07.04 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Mu periood oli pikem kui tavaliselt naistel- 40 päeva. Kui päevad läksid üle, siis ootasin nädala ja tegin rasedustesti- positiivne! Rõõmustasime koos abikaasaga ja helistasin arstile. Sain aja umbes selleks ajaks, kui arsti visiit oleks langenud kokku rasedusega arvele võtmise ajaks. Vahetult enne arsti visiiti tekkis mul terav kõhuvalu, muud ma ei mäleta… Mees kutsus kiirabi, mina olin teadvuseta. Haiglas selgus, et emakaväline rasedus, munajuha oli lõhkenud. Kui mina teadvusele tulin, siis kuulsin tõde- abikaasa ütles, et lapsi ei saanud päästa. Oli operatsioon. Lapsi ei saa.

Lugesin täna terve haigusloo läbi. Tänu teile. Eemaldatud 2 munajuha ja 1 munasari…

Esimesed 2 nädalat olin tuim ja ei tundnud midagi, pärast seda… Ainult nutan, salaja (tütreke ei pea teadma), sest ma olen ju tugev naine…

kui see üks munasari töötab kenasti, siis kõik võimalused olemas. selline natuke dramaatiline asjade käik, et laste kaotus ja munajuhade kaotus, eks ikka lööb jalad alt ära, aga nüüd tuleb edasi mõelda. ei läinud hästi, aga oleks võinud veel halvemini minna.

ole tubli, saa sellest üle kiiresti ja liigu edasi. ja tõesti, ole tänulik, et sul see üks laps olemas ka. Kui palju on inimesi, kes seda ühtegi väga pikalt ootavad ja mõned jäävad lõpuni ilma.

Tänud Sulle, hea inimene, hea sõna eest. Ma ei tahtnud kommentaare lugeda, esimese hooga sain ainult negatiivset, see mõjus fustreerivalt ja ei aidanud mind kuidagi, pigem oli laastav… Mis inimesed siin liiguvad? Mõnitan, alandan, solvan? Tõesti? Inimese mure on viimase järguline?
Mul on alles see laisem munasari, aga tänu Sinu positiivsusele usun, et ravimitega saan ta piisavalt tööle, et saada 3 lapse emaks, nagu alati olen soovinud/unistanud. Võtku see aega palju kulub, ma olen nüüd valmis. Tänud sulle 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:04; 07.04 00:41; 09.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen naine, 32a., natuke rohkem kui aasta tagasi sain emaks. Suur soov oli saada väikese vahega lapsed, aga tervis vedas alt (emaka väline rasedus, eemaldati mõlemad munasarjad, kuna minu elu oli ohus).

Olen püüdnud reaalsusega leppida, aga… Nii palju küsimusi on peas. Kas mu erimunaraku kaksikuid oleks saanud päästa? (Nende tõttu eemaldati mu munasarjad, emakaväline rasedus). Mis saab minust edasi… Lapsi ma ju enam ise ei saa, aga soovin nii väga, et valus on. Ootasin 10aastat, et olla kindlustatud ja nüüd? Kõik unistused on surnud, vaatan oma pisitütart ja aina nutan… Ei mingeid õdesid-vendi, sest venitasin nii kaua??? Miks? Miks?? Palun andke lootust ja lohutust, vajan seda hetkel rohkem kui midagi muud… (peale munasarjade eemaldamist on päevad iga nädal või siis 2nädala tagant, seega seisan juba mitu kuud eriti veriselt meeldetuletusega silmitsi, et LAPSI EI SAA! Kas asi muutub? Nutan jälle… Palun aidake!!

Kui munajuha lõhkeb, siis on elu ohus, aga miks eemaldati munasarjad? Seda tehakse siis, kui on munasarjavähk, aga emakavälise raseduse pärast pole nagu juhtunud sellist asja kuulma….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Munasarjade eemaldus ja võimalik lapse saamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.