Esileht Ilu ja tervis Munasarjas valu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Munasarjas valu

Postitas:
Kägu

Tere, uurin siit , et kas kellelgil  on veel juhtunud valutama munasari ja seda pikaajaliselt.

Milliseid uuringuid tehti ja kas selgus lõpuks valu põhjus ?

Mul on juba üle kuu aja olnud valu paremas munasarjas, väga konkreetse koha peal. Valu on tuim ja näriv, mitte äkiline .

Perearsti juures käidud – põletikunäidud korras. Valgevereliblesid on alla normi aga seda on mul ka varasemalt juhtunud.

Käisin ka emakakaelavähi sõeluuringul kus arst teatas, et visuaalselt on sealt alt ” kõik ilus “.

Nii perearst kui uuringut teinud arst soovitasid  pöörduda  günekoloogi vastuvõtule.

Sain aja alles märtsi lõppu ja närvid on ootamisest läbi juba.

Olen sünnitanud kolm last ja peale selle  teinud sterilisatsiooni , et vältida rasedust .

Kas tsüst võib olla nii pikaajalise valu põhjuseks, lugesin et need peaks ise ära kaduma ja seega peaks ka valu lõppema.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca125 näitaja korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks kasvaja antigeeni testi perearst mulle ei määranud.

PAP – test oli negatiivne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid selle vereproovi synlabis teha või palud perearstilt saatekirja kasvajamarkeri määramiseks.

Kui on pingelisem periood, siis minul valutab  vasak munasari.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te teate, et munasari just valutab? Miks see ei või olla sooles mõni koht või neerud või mis iganes?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tsüst võib olla nii pikaajalise valu põhjuseks, lugesin et need peaks ise ära kaduma ja seega peaks ka valu lõppema.

Jah. Alati ei kao ise, võib ka lõhkeda, keerduda ja muud pahandust teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te teate, et munasari just valutab? Miks see ei või olla sooles mõni koht või neerud või mis iganes?
————-
Ma usun, et enamus naisi teavad- tunnevad kui neil munasarjad valutavad. Mina olen munasarjas valu tundnud muidu ovulatsiooni ajal.

Nii perearst kui PAP – testi teinud arst arvasid samuti , et tegemist võib olla munasarja valuga , sest valutav koht on paremal alakõhus väga konkreetselt ühe koha peal.

UH – uuring pidavat täpsemalt näitama kas seal on midagi ebanormaalset.

Peaks vist tõesti tegema Synlabis analüüsi…

Kasvajate suhtes olen riskigrupis , isal on aastaid leukeemia olnud ja enne seda eesnäärmevähk. Täditütar suri agressiivse rinnavähi tõttu .

 

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et enamus naisi teavad- tunnevad kui neil munasarjad valutavad.

Pean end ka naiseks, aga ei kujuta küll ette, kuidas ma ära tunneks, et just munasari valutab.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige vastuse ütleb muidugi arst. Aga minul on imepisike müoom, mis sarnast tuima ja närivat valu põhjustab. Aga see ei ole munasarjas, vaid emakas. Günekoloog näeb selle ära, kui on müoom.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te teate, et munasari just valutab? Miks see ei või olla sooles mõni koht või neerud või mis iganes?

No neerud ja munasarjad asuvad üksteisest liiga kaugel, selleks, et seda valu saaks sassi ajada.

Pealegi, nagu öeldud, siis iga naine, kes on tundnud päevade- ja ovulatsiooniaegset valu, teab täpselt, kus munasarjad on ja milline tunne kaasneb munasarja valuga.

Minul ka valutab tihtipeale just vasakpoolne munasari. Käisin mõni nädal tagasi arstil. Tehti UH ja öeldi, et kõik on korras. Tegelikult, arst ei leidnud vasakut munasarja üles. Parem oli ilusti olemas ja sellega oligi kõik korras. Aga vasakpoolne oli kuskil peidus nii, et ka sudimise ja vajutamise peale ei tulnud pildile. Nii, et mina muretsen ikka edasi, kas ikka on kõik korras… Ka varasematel UH-des on vasak munasari kuskil peidus olnud.

Minul see munasarjavalu kiirgub kuidagi vasakusse jalga. Ja valu lõpppunkt oleks nagu ühes peenes punktis talla all.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No neerud ja munasarjad asuvad üksteisest liiga kaugel, selleks, et seda valu saaks sassi ajada.

Arstina tean, et valu võib lokaliseeruda vahel väga imelikku kohta. Neerukivi võib väga vabalt kubemesse valu anda. Samamoodi mingi lülisambast lähtuva närvi pitsumine. Puusaliigese probleem.

Kui muudest lokalisatsioonidest rääkida, siis korduvalt on infarktile viitava rindkerevalu põhjuseks osutunud sapipõiepõletik. Ka pimesoolepõletiku valu ei pruugi alati paremal alakõhus olla – võib olla selja taga või keskel või paremal peaaegu ribdkeres.

Mina küll ei julgeks ühegi alakõhuvalu korral väita, et mul kindlasti mingi kindel elund valutab. Ma võin aimata, aega väita ma ei julgeks. Kui mul on menstruatsioonieelset valu olnud, mida on õnneks harva, siis minul on olnud ebamäärane alakõhuvalu ja mitte kindlas kohas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll ei julgeks ühegi alakõhuvalu korral väita, et mul kindlasti mingi kindel elund valutab. Ma võin aimata, aega väita ma ei julgeks. Kui mul on menstruatsioonieelset valu olnud, mida on õnneks harva, siis minul on olnud ebamäärane alakõhuvalu ja mitte kindlas kohas.

Täpselt nii. Minul on päevade-eelne valu näiteks nimmepiirkonnas, millest pole neerud sugugi kaugel, või ebamääraselt alakõhus.

Pealegi, nagu öeldud, siis iga naine, kes on tundnud päevade- ja ovulatsiooniaegset valu, teab täpselt, kus munasarjad on ja milline tunne kaasneb munasarja valuga.

Nagu öeldud – ära kasuta lõplikke väiteid (“iga naine teab”), kui need pole tõsi. Võimalik, et sina tunned täpselt, kus su munasari on, aga kindlasti ei ole see nii kõigil naistel. Isegi mitte enamikul naistest, arvan.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul see munasarjavalu kiirgub kuidagi vasakusse jalga. Ja valu lõpppunkt oleks nagu ühes peenes punktis talla all.

See kõlab hoopis mõne alumise selgroo(nimme)lüli närvivaluna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka valutas pikalt. Selline imelik tuikamine oli paremal pool, mõne liigutusega andis rohkem tunda. Käisin günekoloogi vastuvõtul, ultrahelis selgus, et tsüst. Mõne kuu pärast järelkontrollis oli tsüst koos tuikamisega ise kadunud õnneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstina tean, et valu võib lokaliseeruda vahel väga imelikku kohta. Neerukivi võib väga vabalt kubemesse valu anda. Samamoodi mingi lülisambast lähtuva närvi pitsumine. Puusaliigese probleem. Kui muudest lokalisatsioonidest rääkida, siis korduvalt on infarktile viitava rindkerevalu põhjuseks osutunud sapipõiepõletik. Ka pimesoolepõletiku valu ei pruugi alati paremal alakõhus olla – võib olla selja taga või keskel või paremal peaaegu ribdkeres. Mina küll ei julgeks ühegi alakõhuvalu korral väita, et mul kindlasti mingi kindel elund valutab. Ma võin aimata, aega väita ma ei julgeks. Kui mul on menstruatsioonieelset valu olnud, mida on õnneks harva, siis minul on olnud ebamäärane alakõhuvalu ja mitte kindlas kohas.

Ok, arstiga ma ei vaidle. Sul on õigus.

Enda puhul olen aga siiski üsna kindel, et mu valu, õigemini tuikamine on just munasarjas. Ma olen oma elus seda nii palju tundnud, et tunnen une pealt ära selle munasarju näpistava tunde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi mine günekoloogile, lihtne ultraheliuuring annab kohe vastuse, kas see võib olla munasarjatsüst, emakas müoom või mõni muu võimalus, saad selgust või osad asjad välistatud ja edasi uurida. Funktsionaalne tsüst ei pruugi kohe 1 tsükliga kaduda, vabalt võib tsüst kasvada ja kaduda alles 2-3 kuu peale (kui tsüsti kasvamise ajal on näriv valu lihtsalt suurenevast survest, kuid  tsüsti lõhkemise valu on äkiline ja tugev, naised on sellega isegi kiirabiise sattunud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see valu ilmneb menstruatsiooni ajal ja ka vahest ovulatsiooni ajal siis peaks olema ikkagi naisteasjadega seotud või ei?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see valu ilmneb menstruatsiooni ajal ja ka vahest ovulatsiooni ajal siis peaks olema ikkagi naisteasjadega seotud või ei?

Valud (umbes) ovulatsiooni ajal ja kerged valud menstruatsiooni ajal on ju paljudel naistel igakuised asjad, u 25% naistest tunneb ov valusid ja arvatavasti veel rohkematel valutab päevade ajal kõht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see valu ilmneb menstruatsiooni ajal ja ka vahest ovulatsiooni ajal siis peaks olema ikkagi naisteasjadega seotud või ei?

Valud (umbes) ovulatsiooni ajal ja kerged valud menstruatsiooni ajal on ju paljudel naistel igakuised asjad, u 25% naistest tunneb ov valusid ja arvatavasti veel rohkematel valutab päevade ajal kõht.

Ei, need on ühe külje peal ja teistsugused.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päevade aegset valu põhjustab eelkõige emakakaela väike avanemine, mitte munasarjad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on olnud operatsioone, võib valu olla liidetest, on minu kogemus.

Valu läks igapäevaseks ja väga häirivaks vanusega, pärast hormoonasendusraviga alustamist mingil hetkel valu kadus. Ei saa aru, mis loogika siin on, aga nüüdseks olen juba aasta valuvaba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ennast täitsa tavaliseks keskmiseks naiseks ja munasarja valutamist küll ei oska ära tunda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ennast täitsa tavaliseks keskmiseks naiseks ja munasarja valutamist küll ei oska ära tunda.

Ma läksin paar kuud tagasi günekoloogi vastuvõtule, sest tundsin paremal pool alakõhus vahel valu, vahel imelikku kõrvetavat tunnet. Mitu kuud järjest.
Vanust 55+. Eks ikka olen munasarjavähist kuulnud, et selle diagnoosimisega tavaliselt jäädaksegi hiljaks, kuna erilisi häirivaid aistinguid ei anna.
Mõtlesin, et vaatab ehk UHga üle. Ja günekoloog (teadupärast väga armastatud ja kogenud arst, TÜ õppejõud) ütles, et teie vanuses ma seda munasarja nagunii enam üles ei leia ja oligi kõik. Saatis minema.
Ma olen siiani üsna kahevahel, mida siis teha ja kas üldse teha. Valuaistingud on edasi, kõrvetustunne samuti. Pidevalt.
Mulle on ca 10 aastat tagasi üks günekoloog tavalisel kontrollil öelnud, et ta oma kabineti UH-aparaadiga ei leia munasarja üles ja saatis seejärel spets UH kabinetti uuringule. Et kui juba 45+, siis võiks ikka korraks põhjalikult üle vaadata. Siis ma isegi ei kurtnud mitte midagi, arst ise pidas vajalikuks.
Aga nüüd, kui just seda muret läksin kurtma, siis kogenud arst arvas, et pole midagi vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teie vanuses ma seda munasarja nagunii enam üles ei leia.

Mis see tähendab? Et teatud vanuses naistel muutuvad munasarjad nähtamatuks? Või, mis seos on siin naise vanusega?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnen ka ära munasarja valu. Ma selles eas et on kuumahood ja päevi pole olnud juba mõnd aega. Vist pool aastat. Ja enne seda oli ka harvem juba. Nüüd oligi olukord et munasari hakkas valutama ja ühtlasi jäid vähemaks ka kuumahood.  Homme lähen arstile, kuigi see valu ka läks ka juba üle. Aga nagunii võiks minna kontrolli juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teie vanuses ma seda munasarja nagunii enam üles ei leia.

Mis see tähendab? Et teatud vanuses naistel muutuvad munasarjad nähtamatuks? Või, mis seos on siin naise vanusega?

Jah, munasarjad muutuvad peale menopausi väiksemaks ja tõepoolest ei pruugi neid enam nö. üles leida. Aga minu meelest peaks ikka proovima. Muidugi, on ka teisi võimalusi – CT uuring ja vereanalüüsid peaks kindlasti tegema.

Kägu, kes sa oma käigust kirjuatsid, mine teise arsti juurde. Vali siis hoopsi keegi noorem, kes on asjast rohkem huvitatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teie vanuses ma seda munasarja nagunii enam üles ei leia.

Mis see tähendab? Et teatud vanuses naistel muutuvad munasarjad nähtamatuks? Või, mis seos on siin naise vanusega?

Ongi otsene seos vanusega. Organ, mis enam aktiivselt ei tööta, võibki kahaneda üsna nähtamatuks. Millegipärast tean seda juba varasest noorusest. Bioloogiatunnist?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teie vanuses ma seda munasarja nagunii enam üles ei leia.

Mis see tähendab? Et teatud vanuses naistel muutuvad munasarjad nähtamatuks? Või, mis seos on siin naise vanusega?

Ongi otsene seos vanusega. Organ, mis enam aktiivselt ei tööta, võibki kahaneda üsna nähtamatuks. Millegipärast tean seda juba varasest noorusest. Bioloogiatunnist?

Kui palju neid organeid inimese kehas on, mis lõpetavad aja jooksul töötamise? Peale munasarade ja emaka ei tulegi ette…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju neid organeid inimese kehas on, mis lõpetavad aja jooksul töötamise? Peale munasarade ja emaka ei tulegi ette…

Ärgem unustagem aju. See kusjuures ka kahaneb mõõtmetelt, lisaks muidugi sageli lakkab  normaalselt funktsioneerimast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Organid organiteks, ka iga lihas, mida ei kasutata, atrofeerub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Munasarjas valu