Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mungapipar ja kortsleht

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mungapipar ja kortsleht

Postitas:

Mõtlesin, et proovin need kaks ära. Kas mungapipart tuleb iga (hommik) võtta ja kortslehe teed kaks korda päevas kuni ovulatsioonini. Kuna mul on tsüklihäired, siis ma ei tea täpselt kuna ja kas üldse ovulatsioon toimub, kas siis võtan kortslehe teed selleni kuni ovulatsioon peaks toimuma?

Ja kuigi neid teemasid on palju, siis kellel on kogemusi, et nendega saab tsüklihâiret parandada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 00:39; 05.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kuu aega tagasi oleks öelnud, et saab aga sain nüüd ise neid tarbides ülipika (37 p) eelneva määrimisega tsükli, nii et…
Olen mungapipart tarvitanud paar aastat, 400 mg-st, mitte seda meie apteekide oma. Ja siiani on tsüklit küll korrastanud, minu jaoks tähendab see lühendamist.
Sellest tsüklist hakkasin jooma kortslehte kuni ov-ni ja salveid (samuti enne ov-d) ja ma ei tea, kas nende tulemusena aga ov toimus ja mis põhiline – emaka limaskest oli norm. paksusega. Mul on mõlemaga jamad olnud. Tsükli lõppu jõin vaarikalehe teed.
Rasedaks ei jäänud, tsükkel venis 4 p pikemaks, enne veel määrus nõmedalt:( Aga seda ei saa ravimtaimede süüks panna. Mul viimasel ajal ongi üks rist ja viletsus selle tsükliga.
Ov tuvasta kindlasti testidega ära, kas üldse toimub. Tsüklihäired võivad olla just mittetoimumisest.
2 faas on puudulik, jamad kollaskeha tekkimisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 09:57; 19.02 10:56; 03.03 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tsüklihäiretega triibupüüdja ja enda kogemusest ei julge mungapipart soovitada. Rikkus mul tsüklid veelgi rohkem ära. Ma lugesin ja uurisin ennem ikka aasta, sain veel arsti poolt ka soovituse mungapipra jaoks, et pmsi leevendaks. Lõpuks ostsin mingid ökopoe omad ja hakkasin võtma. Esiteks jättis see mul ovulatsiooni ära, tean kindlalt, kuna kõik sümptomid olid olemata ja ka positiivset ov testi ei tulnud. Ning seejärel venitas mu niigi pikad tsüklid veel pea nädalajagu pikemaks ja isegi kui ma võtmise ära lõpetasin, siis veel paar kuud olid ülipikad tsüklid. Pmsi ka ei leevendanud ega päevade aegseid valusi ega muud. Proovida tasub, kuid kui sul ov korrapäraselt ja tsükkel ikka regulaarselt toimub, ehk kuni nädalase kõikumisega, siis mina ei soovita. Võid hoopis käkki keerata endale.

Ja kui ikka vajadus, siis proovida võib, kuid soovitan enne põhjalikult uurida ja otsus läbi kaaluda. Googelda Inglise keeles mungapipra kohta, saad palju-palju rohkem infot. Eesti foorumites negatiivseid kogemusi eriti nagu ei ole, kuid välismaa foorumites neid naisi, kel ov ära jätnud ja tsükli veelrohkem vussi keeranud, neid naisi on seal sadu. Ja ei ma ei ütle nüüd, et seda boikoteerima täielikult peab, kuna on tõesti ka palju naisi, kellele see palju kasuks tulnud, kuid mõtle see otsus väga põhjalikult läbi ja kaalu, kas ikka on vaja sul hakata mungapipart tarvitama.

Ja veel üks mõte, et Eesti foorumites kirjas, et võtta mugapipart koguaeg, kuid välismaa foorumites ja artiklites on kirjas, et päevade ajaks peaks mungapipra võtmise lõpetama ja nii igakuiselt, vähemalt 5 päevane paus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:13; 19.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kortselehe teega oli triibupüüdjates ka mingiaeg kellelgi väga negatiivne kogemus ja tema enam ei julgenud rohkem katsetada. Tekitas mammuttsükli. Seega ei ole midagi nii, et kõik looduslik on täiesti ohutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:13; 19.02 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on tõesti individuaalne. Kõik me siin ju erinevate diagnoosidega, miks rasestuda ei õnnestu. Kindlasti on ka sadu, keda mungapipar on aidanud. Nii on iga ravimiga. usun, et midagi fataalset looduslik ravim või tee nässu ei keera. Kui ei sobi, jäta järele.
Minul vastupidiselt, hakkasid mungapipraga OV-d just toimuma. Mõõdan igakuiselt. PMS Vitexiga praktiliselt kadus, varem oli raskel kujul, arst pakkus isegi nõrku antidepressante selleks puhuks. Enne seda aga soovitas proovida mungapipart.
Mis puudutab kortslehe teed, siis ühe tsükli tarbimise järgi ei saa minu arust väita, et lööb tsükli segi. See võib olla tingitud muudest asjaoludest, nt stress. Mul endal aeg-ajalt tuleb lambist mammutsükleid, pole midagi uut tarbinud. Loodusliku tee mõju on leebe ja mõju saabub pikemaajalisel tarbimisel. Aga ei hakka siinkohal ka vaidlema, kui nt limaskest kaldub olema paks ja siis teel kortslehe teed juua, võimalik, et võib mingi tsüklijama tekkida. Minul on õhuke ja minule mõjust hästi – pole arst veel kunagi öelnud UH-s, et limaskest on OK paksusega, kas oli nüüd kortsleht või tähtede seis aga see tsükkel oli norm pakusega. Juua tuleks ka kortslehte muide OV-ni, mitte kauem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 09:57; 19.02 10:56; 03.03 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on väga pikad tsükklid. Keskmiselt 46-63 päeva. Eelmine tsükkel hakkasin CD1 mungapipart võtma 4x4mg ja ov oli juba CD13. Lisaks võtsin juurde Inofolicut, seega ma ei tea kumb neist aitas või oli asi mõlema mõjus. Igatahes mina sain oma tsükkli 38 päeva pikkuseks. ja minu jaoks on juba see üsna suur võit. Mungapipart tuleks võtta OV-ni ja seejärel lõpetada, sest see soodustab emaka kokkutõmbeid. Küll aga oli luteaalfaas tavalise 16 päeva asemel 22 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on kortslehte tarbinud,kas saite kuidagi ise ka aru, et limaskest on paksenenud? Kas voolust vms oli ka rohkem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on kortslehte tarbinud,kas saite kuidagi ise ka aru, et limaskest on paksenenud? Kas voolust vms oli ka rohkem?

Ei saanud ise aru. UH-s oli näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 09:57; 19.02 10:56; 03.03 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarbisin ka kortslehe teed IVF aeg kuni ovulatsioonini, emaka limaskest oli väga väga hea pärast. Mingeid kõrvalmõjusid ei ole, jõin suvalistel aegadel lahjat teed janu kustutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sellest kortslehe teest määrimine ennem päevade algust. Lisaks hakkasid päevad 2 päeva varel. Rohkem pole joonud peale seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutasin mõnda aega tagasi triibupüüdjate teemas, et kortslehe teest tekkis mammuttsükkel. Üldiselt on nii, et ravimtaimi tuleks tarbida siis kui neid on vaja. Ma ei jäänud pikalt rasedaks ja siis proovisin erinevaid asju, mida soovitatakse. Mida ma sel ajal ei teadnud, oli see, et mul on endometrioos. Endometrioosi puhul võivad limaskesta paksendavad ained ka endometrioosikoldeid ärritada. Seega mulle isiklikult kortslehe tee ja greibimahl näiteks ei sobinud. Ka mungapipraga peab olema ettevaatlik kuna see (vist?) tõstab östrogeenitaset. Kui östrogeenitase on niigi kõrge, pole seda vaja.

Nende asjadega ongi nii, et osadel on neist palju abi ja teistel jälle teeb pigem veidi kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd mungapipart võtnud tsükli esimesest päevast. Terve mu elu, mil ma ei võtnud pille oli tsükli pikkus 30-32 päeva. Nii oli ka siis kui eelmisel aastal pillid ära jätsin. Aga siis tekkis megapikk tsükkel ja mitu kuud päevi polnud, kuni siis tuli esile kutsuda. Seadistasin äpi selle järgi, et tsükkel on 32 päeva ja praegu peaks olema ovulatsiooni aeg. Nüüd võtan mungapipart ja voolus on läinud selliseks läbipaistvaks ja venivaks. Loodan, et nüüd on ovulatsioon õigel ajal. Hommikul tegin testi, siis teine triip ei olnud piisavalt tume, äkki homme on juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 00:39; 05.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen IVF teekonnal. Sel korral otsustasin kortslehe teega proovi teha. Olen joonud 1-2 x päevas alates esimesest tsüklipäevast + lisaks teen võimlemisharjutusi, mis võiksid vaagnapiirkonnas vereringet parandada. Täna on CD9 ja võrreldes eelmise IVF katsega (eelmine kord mõõdeti CD8) on limaskest 3 mm paksem. Kas on aidanud harjutused, tee, kevadine päike või midagi muud ei oska öelda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mungapipar ja kortsleht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.