Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müntide vahetamine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Müntide vahetamine

Postitas:

Lapsel on hunnik sente ja münte suures rahakassas. Nüüd tahab sularaha vastu vahetada. LHV sularahaga ei tegele. SEB kasseerib teenuse eest 5€ min või 5% summast. Samas kuita ise sularahana ära kasutaks siis selleks kulub kuid. Kus Tallinnas saab vahetada?

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Küsige väiksematest poodidest vms, neil on tihtipeale münte vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbankis sai vahetada ja tasuta lapse arvele kanda. Aga ma ei tea, kas selleks peab panga klient olema või mitte. Küsi järgi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sebis oli küll varemalt lastel müntide vahetamine mündiautomadist oma kontole tasuta. minu laps pani omal ajal tornimäe kontoris terve sokitäie münte oma kontole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei saa enam üheski pangas seda (tasuta) teha. Sõbranna laps soovis ka kogunenud/ kogutud mündid paberrahaks või arvele vahetada, käisid kõik pangad läbi, tulemus null. Mündimasinaid enam ei ole.
Mõistlik on münte üldse mitte korjata ja kasutada need poes ära, seni kuni on veel vähegi mõistlik kogus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaheta ise oma lapse mündid ära, anna talle paberraha ja järgmisel poeskäigul maksad ise müntides, milles küsimus? Raha on ju raha ja pood peab selle vastu võtma. Või tal on neid niipalju, et terve pere ei suuda lühema ajaga ära kulutada?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei saa enam üheski pangas seda (tasuta) teha. Sõbranna laps soovis ka kogunenud/ kogutud mündid paberrahaks või arvele vahetada, käisid kõik pangad läbi, tulemus null. Mündimasinaid enam ei ole.

Mõistlik on münte üldse mitte korjata ja kasutada need poes ära, seni kuni on veel vähegi mõistlik kogus.

Totaalne valeinfo. Eelmisel nädalal mu laps vahetas peaaegu 70 eurot sentides ja müntides. Swedi Liivalaia kontoris täiesti tasuta lapsele kui laseb raha enda kontole kanda.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:39; 17.08 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei saa enam üheski pangas seda (tasuta) teha. Sõbranna laps soovis ka kogunenud/ kogutud mündid paberrahaks või arvele vahetada, käisid kõik pangad läbi, tulemus null. Mündimasinaid enam ei ole.

Mõistlik on münte üldse mitte korjata ja kasutada need poes ära, seni kuni on veel vähegi mõistlik kogus.

Totaalne valeinfo. Eelmisel nädalal mu laps vahetas peaaegu 70 eurot sentides ja müntides. Swedi Liivalaia kontoris täiesti tasuta lapsele kui laseb raha enda kontole kanda.

Jah, seda kuni 100EUR kuus alaealise kontole. Üle selle tahavad juba 2.60EUR miinimumtasuna. Sama teema SEB, COOP ja ilmselt teisteski pankades, neis teenustasud vastavalt panga hinnakirjale.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:54; 17.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB:
sissemakse müntides
alaealise kontole kuni 100 eurot kalendrikuus tasuta (sh paberraha); 3%, kui summa ületab 100 eurot

Swedbank:
müntide sissemakse alaealise kontole
kuni 100 € ühes kalendrikuus – tasuta; alates 100 € ühes kalendrikuus – 2% summast, mis ületab 100 €

Kui on üle 100 euro, siis jagage osadeks ja käige mitu korda, mis seal ikka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei saa enam üheski pangas seda (tasuta) teha. Sõbranna laps soovis ka kogunenud/ kogutud mündid paberrahaks või arvele vahetada, käisid kõik pangad läbi, tulemus null. Mündimasinaid enam ei ole.

Mõistlik on münte üldse mitte korjata ja kasutada need poes ära, seni kuni on veel vähegi mõistlik kogus.

Totaalne valeinfo. Eelmisel nädalal mu laps vahetas peaaegu 70 eurot sentides ja müntides. Swedi Liivalaia kontoris täiesti tasuta lapsele kui laseb raha enda kontole kanda.

Jah, seda kuni 100EUR kuus alaealise kontole. Üle selle tahavad juba 2.60EUR miinimumtasuna. Sama teema SEB, COOP ja ilmselt teisteski pankades, neis teenustasud vastavalt panga hinnakirjale.

Ma tahaks näha seda alaealist, kes korjab igas kuus rohkem kui 100 EUR sentides 🙂

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:39; 17.08 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks näha seda alaealist, kes korjab igas kuus rohkem kui 100 EUR sentides ????

miks ta kuuga selle 100€ korjama peaks? v-o on kolm aastat korjanud, aga paberis kätte v arvele tahaks korraga saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:52; 17.08 11:01; 17.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Totaalne valeinfo. Eelmisel nädalal mu laps vahetas peaaegu 70 eurot sentides ja müntides. Swedi Liivalaia kontoris täiesti tasuta lapsele kui laseb raha enda kontole kanda.

SEB:

sissemakse müntides

alaealise kontole kuni 100 eurot kalendrikuus tasuta (sh paberraha); 3%, kui summa ületab 100 eurot

Swedbank:

müntide sissemakse alaealise kontole

kuni 100 € ühes kalendrikuus – tasuta; alates 100 € ühes kalendrikuus – 2% summast, mis ületab 100 €

Kui on üle 100 euro, siis jagage osadeks ja käige mitu korda, mis seal ikka.

te vist ei pannud tähele, et TA laps soovib seda raha paberiks vahetada, mitte oma arvele kanda. see ei ole üheski pangas tasuta teenus.

Lapsel on hunnik sente ja münte suures rahakassas. Nüüd tahab sularaha vastu vahetada. LHV sularahaga ei tegele. SEB kasseerib teenuse eest 5€ min või 5% summast. Samas kuita ise sularahana ära kasutaks siis selleks kulub kuid. Kus Tallinnas saab vahetada?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:52; 17.08 11:01; 17.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

te vist ei pannud tähele, et TA laps soovib seda raha paberiks vahetada, mitte oma arvele kanda. see ei ole üheski pangas tasuta teenus.

Panin küll, kuigi vastasin teisele käole kes rääkis alaealise kontole müntides sissemaksmisest. No siis tuleb ikka 2 liigutust teha, hoolimata suurest vaevast mida see kaasa toob. Panna raha arvele ja minna pangaautomaadi juurde ja paberraha välja võtta.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:54; 17.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panna raha arvele ja minna pangaautomaadi juurde ja paberraha välja võtta.

See perekoolikas ilmselt ei tulnud selle variandi pealegi.
Anna talle andeks, kõigile pole ju mõistust võrdselt antud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka mõnda aega tagasi sama probleemi ees, jalutasin läbi suuremad ja väiksemad poed ja kahjuks keegi ei soovinud neid münte. Seejärel läksin Maxima iseteenindusse kus saab maksta sularahas, võtsin nätsupaki ja ajasin kõik mündid masinasse. Raha tagastab masin võimalikult kinniselt. Muidugi võib masin seal umbe minna ja ega need töötajad vaatavad viltu. Võibolla on nüüd mingi limiit ka palju neid münte võib masinasse panna, ei tea. Igastahes nii sain mina nendest lahti, mitte just kõige viisakam viis aga siiski.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panna raha arvele ja minna pangaautomaadi juurde ja paberraha välja võtta.

See perekoolikas ilmselt ei tulnud selle variandi pealegi.

Anna talle andeks, kõigile pole ju mõistust võrdselt antud.

TA lapsel ilmselt ei ole pangakontot, millest muidu teema? aga miks ta lapsele kontot teha ei taha, seda ma ei tea.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 10:52; 17.08 11:01; 17.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liitu korraks FB grupiga eesti euromündikogujad https://www.facebook.com/groups/1668251786776588 ja paku sinna. sealsed kogujad vahetavad rõõmuga münte paberrahaks lootuses, et lapse kogus on mõni neile väärtuslik münt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 09:24; 24.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksimas saab iseteeninduskassas maksta sularahaga. Kalla kassa sisu sinna arve maksmisel ja hiljem anna lapsele vastav summa paberrahas. Siis saab tasuta 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksimas saab iseteeninduskassas maksta sularahaga. Kalla kassa sisu sinna arve maksmisel ja hiljem anna lapsele vastav summa paberrahas. Siis saab tasuta ????

Mis Maxima ja iseteeninduskassa? Absoluutselt igas poes saab maksta sularahas. Igale kassapidajale võid oma mündid letile kallata ja nendega maksta. Ja pärast lapsele paberraha vastu anda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksimas saab iseteeninduskassas maksta sularahaga. Kalla kassa sisu sinna arve maksmisel ja hiljem anna lapsele vastav summa paberrahas. Siis saab tasuta ????

Mis Maxima ja iseteeninduskassa? Absoluutselt igas poes saab maksta sularahas. Igale kassapidajale võid oma mündid letile kallata ja nendega maksta. Ja pärast lapsele paberraha vastu anda.

poodidel on piirang, mitu münti nad max peavad vastu võtma. võivad muidugi kõik võtta või vahetada, aga ei pea. ei saa minna nt 50eurost arvet maksma 20sendistes.

«Seadus näeb ette, et kaupleja on kohustatud vastu võtma korraga kuni 50 kehtivat euromünti, sõltumata nende väärtusest,» selgitas Eesti Panga avalike suhete esindajaga Ingrid Mitt. Sama seadus kohustab kaupmeest paberraha võtma vastu ilma piiranguteta. Reeglid on sätestatud 2010. aastal vastu võetud euro kasutusele võtmise seadusega.
https://tarbija24.postimees.ee/4045769/tasub-teada-poemuujad-voivad-sentide-vastuvotmisest-keelduda

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 09:24; 24.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal salata, meie käime ka Maxima iseteeniduskassas münte paberrahaks vahetamas. Ostad mingi väikese asja, kallad mündid masinasse ning kassa annab “vahetussraha” kenasti kupüürides tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poed on huvitatud vahetama, sest nad ise peavad maksma, kui soovivad münte pangast saada. Kassas neid koguaeg puudu, kuna inimesed maksavad paberrahas enamasti. Sellepärast ka Maximal selline vahetusvõimalus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müntide vahetamine