Esileht Ilu ja tervis Müoomid…

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Müoomid…

Postitas:

Palun jagage oma lugusid kellel on avastatud emakast müoomid!
Käisin täna tava UH ja siis õeldi, et on…naistearstile järgmine ndl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:58; 07.02 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati emaka müoom 2000. aastal. Pärast seda olen sünnitanud ühe lapse, komplikatsioone ei olnud. Müoom on aja jooksul nii kasvanud kui kahanenud. Viimasel ajal (seoses vanusega?) stabiilne. Mingit lugu nagu polegi…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea on lihtsalt teiste käest kuulda kuidas neil sama asjaga lood.
Ma kohkusin täitsa ära ja kui õeldi, et neid rohkem kui üks… Aga eks ma järgmisel ndl saan pildi selgemaks kui naistearstile lähen, täna avastati need lihtsalt kõhu UH tehes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:58; 07.02 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka müoom juba 200… ei mäletagi mis aastast. püsib üsna ühesugusena ja pole miskit häda teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad vaevusi ei põhjusta, siis ei tehtagi nendega midagi, lihtsalt jälgitakse. Menopausi saabudes hakkavad nagunii kahanema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 07:45; 12.02 09:03; 16.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid ka aastal 2007, paar müoomisõlme. Rasestusin ja sünnitasin ja imetasin kaks aastat pärast seda. Raseduse ajal sain hoiatuse, et kipuvad koos lootega suuremaks kasvama ja isegi rasedus võib katkeda, aga õnneks ei juhtunud. Midagi need ei seganud, isegi läksid tunduvalt väiksemaks imetamise käigus (mingid hormoonid). Kui imetamise lõpetasin, siis hakkas üks müoom aga kasvama ja suvalisel ajal verd lahmima. Mirena ei aidanud seda ohjata. Paar aastat kannatasin ja siis arst lõikas emaka välja. Õnneks oli veel nii väike, et tehti laparoskoopiline lõikus. Nüüd paar aastat ilma emakata ja mitte mingid vahet ausalt öeldes ei ole, peale päevade kadumist. Kuna 3 last olid käes, siis emakast kahju enam ka ei olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:29; 12.02 06:36;
To report this post you need to login first.

Mul läheb vist lõikuseks, kui Esmya müoome ei vähenda. Ainuke probleem on, et on suured, suruvad teiste organite peale; päevade pikkuse või vereeritusega probleeme pole. Millist günekoloogi soovitate emaka eemaldamiseks ITK-st?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 23:22; 12.02 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb vist lõikuseks, kui Esmya müoome ei vähenda. Ainuke probleem on, et on suured, suruvad teiste organite peale; päevade pikkuse või vereeritusega probleeme pole. Millist günekoloogi soovitate emaka eemaldamiseks ITK-st?

Miks Sa arvad, et ise valida saad? Minu senise kogemuse järgi pannakse inimene opiplaani ja siis kohapeal selgub, kes lõikab. Vähemalt Tartus nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka Tallinna haiglates küll nii pole, et valid nagu juuksurit või kosmeetikut. Jah, sa saad valida naistearsti, kelle juures käid, kuid edasi juba saad kirurgi vastavalt sellele, kuhu päeva kalendrisse su raviarst otsustab sulle opi panna. Lõigatakse paaril päeval nädalas, mitte iga päev. Alustad aga anestesioloogist, kes vähemalt minu puhul kohtus minuga ja tegi küsitluse, kuid opipäeval oli ikka hoopis teine anestesioloog. Usalda arste ja ära muretse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:29; 12.02 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb vist lõikuseks, kui Esmya müoome ei vähenda. Ainuke probleem on, et on suured, suruvad teiste organite peale; päevade pikkuse või vereeritusega probleeme pole. Millist günekoloogi soovitate emaka eemaldamiseks ITK-st?

Keegi ei hakka sul emakat eemaldama, ole normaalne.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei hakka sul emakat eemaldama, ole normaalne.

No on küll millegipärast komme, et päris tihti emakas eemaldatakse, kui naine enam lapsi ei soovi. Ju siis arvatakse, et välistatakse edaspidised jamad, onkoloogilised kasvajad, emaka allavaje jne. Käisin ka naistearsti juures müoomi mõõtmas, üks naistearst hakkas kohe rääkima, et emakas tuleb eemaldada, kuigi mul pole nende müoomidega isegi mingeid probleeme. Teine arst jälle ütles, et ei ole vajalik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 07:45; 12.02 09:03; 16.02 08:21;
To report this post you need to login first.

Mingeid soovitusi siiski günekoloogi valikuks vajan. Keda soovitate. Lapsed on olemas, üleminekuaeg veel käes pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 23:22; 12.02 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu. Päevad läksid üle ühe korra väga vererohkeks. Arst soovitas kohe, et paneme hormoonspiraali. Nüüd spiraaliga pole päevi ja müoomid hakkavad ka kahanema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta peale lapse sündi avastati, siis tehti opp ja lõigati ära väike müoom. siis ca 7a hiljem olid päevad pidevalt uputavad, lubasid algul lõigata vaid müoomi, aga kuna olevat olnud ülisuur ja nii emaka sees kui läbi selle, siis lõigati terve emakas. (olin siis juba ligi 40).
tupekael kinnitati mingi õmblusega ja tollal öeldi, et see võib lahti tulla.
10a hiljem emaka allavaje, oli valida kas uus opp või rõngas. esialgu pandi rõngas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta peale lapse sündi avastati, siis tehti opp ja lõigati ära väike müoom. siis ca 7a hiljem olid päevad pidevalt uputavad, lubasid algul lõigata vaid müoomi, aga kuna olevat olnud ülisuur ja nii emaka sees kui läbi selle, siis lõigati terve emakas. (olin siis juba ligi 40).
tupekael kinnitati mingi õmblusega ja tollal öeldi, et see võib lahti tulla.
10a hiljem emaka allavaje, oli valida kas uus opp või rõngas. esialgu pandi rõngas.

Ei saa aru. Emakas lõigati ära ja hiljem oli emaka allavaje?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 07:45; 12.02 09:03; 16.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta peale lapse sündi avastati, siis tehti opp ja lõigati ära väike müoom. siis ca 7a hiljem olid päevad pidevalt uputavad, lubasid algul lõigata vaid müoomi, aga kuna olevat olnud ülisuur ja nii emaka sees kui läbi selle, siis lõigati terve emakas. (olin siis juba ligi 40).

tupekael kinnitati mingi õmblusega ja tollal öeldi, et see võib lahti tulla.

10a hiljem emaka allavaje, oli valida kas uus opp või rõngas. esialgu pandi rõngas.

Ei saa aru. Emakas lõigati ära ja hiljem oli emaka allavaje?

võimalik, et tehti emaka osaline eemaldamine, kui emakas lõigatakse ära aga emakakael jäetakse alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et enamikul naistest on müoomid, nendega koos on võimalik rahulikult elada, pole vaja liigselt paanitseda. Kui on liiga suured, põhjustavad verejookse jne – siis kindlasti tuleb arsti abi kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul avastati 1,5 aastat tagasi müoomid, käin regulaarselt kontrollis ja iga kord on suuremaks kasvanud, arst arvab, et emaks tuleks eemaldada, kuna pidi päris kole olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Müoomid…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.