Esileht Väikelaps Mure 1,5aastase lapse öise kakamisega

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mure 1,5aastase lapse öise kakamisega

Postitas:

Mure selline: kuskil paar nädalat on u 1,5aastasel lapsel kombeks keset ööd või vastu hommikut (täpset aega ei tea, sest last ennast see ei sega ja võib rahumeeli edasi magada/istuda) mähkmesse kakada. Alguses eeldasin, et äkki laps ärkab vaikselt ja siis kakab, aga paar korda avastanud selle ka nii, et ajan lapse üles ja kaka juba püksis. Pole küll probleemi iga hommik laps duši alt läbi lasta, aga tahaks ikkagi aru saada, kust või miks selline asi tekkinud on. Kas kellelgi veel sellist asja ette tulnud? Tänan juba vastuste eest ette!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, need kakamise rütmid muutuvad ikka aega-ajalt. Niikaua kui see pole kõhukinnisus ja last isegi üles ei aja; kui ta kakab piisavalt regulaarselt ja mitte midagi muud häda pole, on kõik ok. Paljud inimesed kakavad kohe hommikul, kas peale ärkamist või pärast hommikusööki jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enamus inimesi ikka magamise ajal ei kaka. Kui TA laps ka pole öösiti kakanud pikalt ja nüüd järsku hakkas, on ikka imelik küll.
Kas kaka on vedel? Mingi kergem kõhutõbi äkki?
Päeva jooksul kakab ilusti potti? Kui veel potil ei käi, ega pole kinnihoidmist, et näed enne pikalt, et nagu oleks häda, aga laps ei tee?
No ja viimaks äkki on ussid? Kui öösel jubedalt sügeleb, siis võib ka tekkida lapsel tungiv soov kakada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli ka mingi periood, kui ta une ajal tegi suuremat häda, aga pigem õhtuti, siis kui oli magama jäänud. Ilmselt oli tal mingi psühholoogiline tõrge, et päeval potti teha ei tahtnud ja siis kui magama jäi, siis kaka tuli ise. Kuna ta magas öösiti veel suht pikka aega mähkudega, siis sellest ei olnud probleemi. Päevased mähkmed jäid ära palju varem, aga öösel mähkudega magas veel 3-aastaselt, sest siis oli uni kõigil rahulikum. Öised mähkud jätsime ära alles siis kui laps selleks lõpuks ise valmis oli, see tähendab, et ei hakanud protesteerima kui ma jälle küsisin, et proovime nüüd ilma. Kuni selle vanuseni ta ka siiski öösiti ühe korra pissis. Uinumisejärgne kakamine lõppes enne 3. eluaastat ära.

Kui mähkmesse kakab, siis ei ole ka mingit vajadust teda üleni dušitama hakata. Niiske lapiga puhtaks ja korras, vanni saab hiljem ka minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taibanud isegi midagi jälgida või mõelda sellest kui probleemist. Arvasin, et nii peabki olema (mul üks laps). Pesin lapse puhtaks ja uue mähkme jalga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taibanud isegi midagi jälgida või mõelda sellest kui probleemist. Arvasin, et nii peabki olema (mul üks laps). Pesin lapse puhtaks ja uue mähkme jalga.

Mul kolmas laps kakas veel üsna kõrges vanuses (3a) ainult öösel magamise pealt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Mure 1,5aastase lapse öise kakamisega