Esileht Erivajadustega laps Mure 17 aastase noorega

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Mure 17 aastase noorega

Postitas:
Kägu

Astangul tehakse noortega väga head tööd, minu oma ei tahtnud sinna minna, oi kuidas nuttis esmalt, et see on lollide kool ja keegi ei lähe, samas füüsilise puudega ja autismidiagnoosiga lisaks, oli tal 0 lähedane võimalus kusagile mujale saada. Sai katsetel sisse, esmalt oli küll jutt et akadeemiliselt liiga võimekas aga oma eripäradega, koolis olid nii suurepärased õpetajad kes suutsid talle tekitada õpiharjumuse, enese eest hoolitsemise harjumuse, oma rahaga toimetuleku, hiljem töölkäimise oskused. Kui põhikooli lõpus oli mul tunne, et ma ei tea, mis saab ja kuidas siis ainult tänu Astangule on mu laps täna “järjele saanud” Ta ei käinud päris tavalises põhikoolis ja need tema klassikaaslased kes ei läinud Astangule ( ikka see lollide kooli jutt oli siis) vaid jäid oma kooli juurde gümnaasiumi, on mõned poes kassapidajad mõned üldse töötud aga need kes Astangul käisid on täna kõik oma eluga hakkama saavad noored, keskmise palgaga töökohad ja elukohad. Hiljuti rääkisin ühe emaga, kes kurtiski et laps teenib poes nii vähe et jääb vist elu lõpuni tema juurde elama, sest üksi toime ei tule. Teemaalgataja, Sa mõtle enda jaoks plaan välja ja tegutse kohe, või arvesta et ta jääb Sinu ülalpidamisele elu lõpuni. See ajaaken, kus veel midgi muuta saab, hakkab vaikselt kinni minema. Ilmselt tüdrukute puhul, eriti nende ilusat ja armsate puhul on olemas mingi variant et tulevikus tekib mees, kes teda ülal pidama hakkab aga ma väga sellele ei panustaks. Kas sa tõesti ei saa aru, et lapse kodus niisama hoidmisega sa kahjustad teda, see sinu Masingu koolil sissesaamisele lootmine on minu meelest kõige ühele kaardile panemine, peab olema ka variant b. Sellel ja järgmisel aastal on konkurss gümnaasiumikohtadele kõige suurem, sest selles vanuses lapsi on kõige rohkem. 2006.-2008 sündis kõige rohkem lapsi, olid majanduse tõusuaastad, algas emapalk jne.

Ükski normaalne edukas mees ei vali endale ohmut naist, miks sa seda räägid? Edukas mees valib endasuguse standardiga naise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? Oledki ju kodus oma lapsega ja valvad. Suhtled, annad ravimid, vaatas, et võtab. Kuidas üldse teisiti?

Mina olengi niiviisi oma erivajadusega lapsega kodus, sest elan riigis, kus mulle puudega inimese hooldamise eest palka ja pensionikindlustust makstakse. Aga TA ju elab Eestis. Kuidas temal see võimalik peaks olema? Mis arvad, ajukeenjus-kommentaator, kust nt see matemaatika eraõpetajale mõeldud raha pärit oli? Kasvas puu otsas?

Mis räuskad.

Sellise lapsega leitakse võimalus kodus olla ja valvata. Pole probleem ka Eestis.

Ja kui raha selleks ei jagu, siis nii ongi, ei saa seda endale lubada. Laps kulgeb omasoodu kuniks kulgeb.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? Oledki ju kodus oma lapsega ja valvad. Suhtled, annad ravimid, vaatas, et võtab. Kuidas üldse teisiti?

Mina olengi niiviisi oma erivajadusega lapsega kodus, sest elan riigis, kus mulle puudega inimese hooldamise eest palka ja pensionikindlustust makstakse. Aga TA ju elab Eestis. Kuidas temal see võimalik peaks olema? Mis arvad, ajukeenjus-kommentaator, kust nt see matemaatika eraõpetajale mõeldud raha pärit oli? Kasvas puu otsas?

Tere!

Olen TA. Oleksin heameelega kodus, aga kuidas siis ära elada.?Probleem on suur.Sest tütar sööks ainult rämpstoitu ja magusat.Samuti jooks alkoholi suures koguses kui vaid kätte saaks.Suitsetaks jne.

Tema diagnoosiga on just olulised uni ,toitumine ja liikumine .Ja ravimite korralik võtmine.

Tütar läks kodust ära ,kuigi oli kokkulepiyud ,et õpetaja tuleb.Võttis ka raha kaasa,mis oli õpetaja jaoks.Ostis energiajooke ja magusat ning läks raudtee äärde ronge vaatama.Politsei leidis ta kahe tunni pärast ja toimetas minu palvel haiglasse.Ravimeid polnud võtnud terve kuu.

minu järgmine asi mida proovin on asenduskodu teenus,mis pole meie linnas,vaid väiksemas ja looduslikumas külas.Seal ööpäevaringselt inimene olemas.

Lapse psühhiaateriga pole ma üldse rahul,tema mind ei mõista ja ütles,et lapse kodunt ära saatmine on kurb.Aga kui ma küsin,et kui lähen hommikul tööle ja yütar magab lõunani,püean talle ravimid lauale valmis jätma ja ise võtab.Aga kuidas ma olen kindek ,et ta ikka võtab.Selle peale sain vastuse,et haigla selle eest ei vastuta.

Tüdruk on veel ka selline,et kodus ei korista,ka enda tagant mitte.Kõik mustad nõud ja pakendid loobib voodi taha,riided maas hunnikus.Puhtad mustadega läbi segi.

Istub vaid oma toas,välja pole nõus minema.

Kuidas ma teda toetada saaksin?Arsri arvates on kodu parim koht.

Minu arvates aga asenduskodu,sest seal ta pole üksi ja on päevaplaan ning tegevuskava.

mis teie arvate ,kas ma olen halb ema ,et ta asenduskodu teenusele soovin saata.

Mul on teine laps ka.

Mina tuleks töölt ära ja valvakski last. Sul tõesti pole võimalik, abikaasat pole?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Last ei saa ju ööpäevaringselt valvata. Ka vanem peab ju sööma ja magama ning eluks vajalikke toiminguid tegema. Last ei saa ju selleks ajaks käeraudadega radiaatori külge aheldada, et ta endale midagi ei teeks. Teiseks ei ole see jätkusuutlik. Laps saab ju ühel hetkel 18 ja siis tuleb ta vabaks lasta. Siis teeb laps ikka seda, mida ta ise tahab. Kui tahab, siis teeb enesetapu.

Parem on ikka aktiivselt lahendust otsida ja keskkonna vahetus on väga hea mõte. Teismeline võibki just seda vajada, ega ta mingi imik ei ole, kes ei saa emast sekunditki lahus olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Last ei saa ju ööpäevaringselt valvata. Ka vanem peab ju sööma ja magama ning eluks vajalikke toiminguid tegema. Last ei saa ju selleks ajaks käeraudadega radiaatori külge aheldada, et ta endale midagi ei teeks. Teiseks ei ole see jätkusuutlik. Laps saab ju ühel hetkel 18 ja siis tuleb ta vabaks lasta. Siis teeb laps ikka seda, mida ta ise tahab. Kui tahab, siis teeb enesetapu.

Parem on ikka aktiivselt lahendust otsida ja keskkonna vahetus on väga hea mõte. Teismeline võibki just seda vajada, ega ta mingi imik ei ole, kes ei saa emast sekunditki lahus olla.

Kuniks 18 saab, on vast ravi juba mõjunud ja laps teine inimene. Ega ma ei tea, mis õige, mina valvasin nonstop oma teismelist, kuniks nägin, et hullem möödas ja paranemise teel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonstop siis selles mõttes, et kui ma magasin, valvas abikaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Astangul tehakse noortega väga head tööd, minu oma ei tahtnud sinna minna, oi kuidas nuttis esmalt, et see on lollide kool ja keegi ei lähe, samas füüsilise puudega ja autismidiagnoosiga lisaks, oli tal 0 lähedane võimalus kusagile mujale saada. Sai katsetel sisse, esmalt oli küll jutt et akadeemiliselt liiga võimekas aga oma eripäradega, koolis olid nii suurepärased õpetajad kes suutsid talle tekitada õpiharjumuse, enese eest hoolitsemise harjumuse, oma rahaga toimetuleku, hiljem töölkäimise oskused. Kui põhikooli lõpus oli mul tunne, et ma ei tea, mis saab ja kuidas siis ainult tänu Astangule on mu laps täna “järjele saanud” Ta ei käinud päris tavalises põhikoolis ja need tema klassikaaslased kes ei läinud Astangule ( ikka see lollide kooli jutt oli siis) vaid jäid oma kooli juurde gümnaasiumi, on mõned poes kassapidajad mõned üldse töötud aga need kes Astangul käisid on täna kõik oma eluga hakkama saavad noored, keskmise palgaga töökohad ja elukohad. Hiljuti rääkisin ühe emaga, kes kurtiski et laps teenib poes nii vähe et jääb vist elu lõpuni tema juurde elama, sest üksi toime ei tule. Teemaalgataja, Sa mõtle enda jaoks plaan välja ja tegutse kohe, või arvesta et ta jääb Sinu ülalpidamisele elu lõpuni. See ajaaken, kus veel midgi muuta saab, hakkab vaikselt kinni minema. Ilmselt tüdrukute puhul, eriti nende ilusat ja armsate puhul on olemas mingi variant et tulevikus tekib mees, kes teda ülal pidama hakkab aga ma väga sellele ei panustaks. Kas sa tõesti ei saa aru, et lapse kodus niisama hoidmisega sa kahjustad teda, see sinu Masingu koolil sissesaamisele lootmine on minu meelest kõige ühele kaardile panemine, peab olema ka variant b. Sellel ja järgmisel aastal on konkurss gümnaasiumikohtadele kõige suurem, sest selles vanuses lapsi on kõige rohkem. 2006.-2008 sündis kõige rohkem lapsi, olid majanduse tõusuaastad, algas emapalk jne.

Ükski normaalne edukas mees ei vali endale ohmut naist, miks sa seda räägid? Edukas mees valib endasuguse standardiga naise.

kust sa välja loed, et teemaalgataja tütar on ohmu?

Vaimne alaareng ja biopolaarsus on ikka kaks täiest erinevat asja ja ega ma kirjutanud ju et otsi rikas mees tütrele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Astangul tehakse noortega väga head tööd, minu oma ei tahtnud sinna minna, oi kuidas nuttis esmalt, et see on lollide kool ja keegi ei lähe, samas füüsilise puudega ja autismidiagnoosiga lisaks, oli tal 0 lähedane võimalus kusagile mujale saada. Sai katsetel sisse, esmalt oli küll jutt et akadeemiliselt liiga võimekas aga oma eripäradega, koolis olid nii suurepärased õpetajad kes suutsid talle tekitada õpiharjumuse, enese eest hoolitsemise harjumuse, oma rahaga toimetuleku, hiljem töölkäimise oskused. Kui põhikooli lõpus oli mul tunne, et ma ei tea, mis saab ja kuidas siis ainult tänu Astangule on mu laps täna “järjele saanud” Ta ei käinud päris tavalises põhikoolis ja need tema klassikaaslased kes ei läinud Astangule ( ikka see lollide kooli jutt oli siis) vaid jäid oma kooli juurde gümnaasiumi, on mõned poes kassapidajad mõned üldse töötud aga need kes Astangul käisid on täna kõik oma eluga hakkama saavad noored, keskmise palgaga töökohad ja elukohad. Hiljuti rääkisin ühe emaga, kes kurtiski et laps teenib poes nii vähe et jääb vist elu lõpuni tema juurde elama, sest üksi toime ei tule. Teemaalgataja, Sa mõtle enda jaoks plaan välja ja tegutse kohe, või arvesta et ta jääb Sinu ülalpidamisele elu lõpuni. See ajaaken, kus veel midgi muuta saab, hakkab vaikselt kinni minema. Ilmselt tüdrukute puhul, eriti nende ilusat ja armsate puhul on olemas mingi variant et tulevikus tekib mees, kes teda ülal pidama hakkab aga ma väga sellele ei panustaks. Kas sa tõesti ei saa aru, et lapse kodus niisama hoidmisega sa kahjustad teda, see sinu Masingu koolil sissesaamisele lootmine on minu meelest kõige ühele kaardile panemine, peab olema ka variant b. Sellel ja järgmisel aastal on konkurss gümnaasiumikohtadele kõige suurem, sest selles vanuses lapsi on kõige rohkem. 2006.-2008 sündis kõige rohkem lapsi, olid majanduse tõusuaastad, algas emapalk jne.

Ükski normaalne edukas mees ei vali endale ohmut naist, miks sa seda räägid? Edukas mees valib endasuguse standardiga naise.

kust sa välja loed, et teemaalgataja tütar on ohmu?

Vaimne alaareng ja biopolaarsus on ikka kaks täiest erinevat asja ja ega ma kirjutanud ju et otsi rikas mees tütrele.

Teemaalgataja ise kirjutas, et vaimne alaareng…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

olen TA.

Mured  jätkuvad.Ta on mul hetkel asendus kodus,kus temaga tegeletakse.Saadetakse välja  ja ei lasta kogu aeg olla telefonis.Ta on seal hoitud,valvatud.

Eile sain teada,et  koos teise tüdrukuga varastasid kohalikust poest e-sigarette.See oli küll teise neiu plaan,aga minu oma läks ilusti kaasa.

Ta ei räägi midagi õppimisest ega koolist.Vaid sellest,et läheb  kiirsöögikohta teenindajaks ja siis saab ise osta endale suitsu ja alkohooli.

Mul teine tüdruk ka ja ma pean ka talle mõtlema.Tema õpib hästi ja käib trennis.

On mõtteid mida teha sellise noorega.Ei teagi  palju siin on haigust ja palju muud lollust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Erivajadustega laps Mure 17 aastase noorega