Esileht Väikelaps Mure 3 aastase tütre toitumisega, päev otsa lasteaias söömata.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Mure 3 aastase tütre toitumisega, päev otsa lasteaias söömata.

Postitas:
Kägu

Tüdruk, 3a.
Alates 6 kuuselt näputoidu peal, koguaeg kodutoitu saanud.  Kuni 1,5 aastaseni sõi ilusti kõike, taldrik oli peale toidukorda alati tühi.
Siis hakkas vaikselt tulema juba söögiga pirtsutamist.
Nüüd 3 aastaseks saades on jõudnud seisu kus ei söö enam praktiliselt mitte midagi.
Lihtsam on mainida mida ta üldse sööb : kõikvõimalikud jogurtitooted, kõik puuviljad, hapukurk, omlett, paljas sink, pasta, friikartulid, kanaviinerid ja lihapallid juhul kui nad on otse külmkapist, sai, hommikuhelbed ilma piimata, teatud küpsised, teatud juust.

Ta isegi ei ole nõus asju proovima, juba peale vaadates on asi “iuuu”. Suure kisaga andsin talle kreemisaia proovida “iu”.

Kaal, kasv on korras. Perearst ütleb, et muretsemiseks pole põhjust.

Minu soov oleks teda jätta aga lasteaeda õhtuni.  Lasteaias käib esimest aastat septembrist.
Ei söö seal midagi peale saia ning puuvilja.
Kasvatajad aga ütlevad, et kuna ta ei söö midagi siis nad ei soovita last 15:30ni aias hoida.
Kodus sööb 7 ajal hommikusööki.
Aeda viin 8:30, 9:30 ajal söövad vahepala ning 12:00 lõunasöök. Mina lähen talle 13:00ks järele.

Kas on kellegil kogemusi lapsega kes ongi päev otsa lasteaias ja ei söö lõunasööki? Kuidas olukord kulgeb nii?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on kellegil kogemusi lapsega kes ongi päev otsa lasteaias ja ei söö lõunasööki? Kuidas olukord kulgeb nii?

Kulgebki nii, et kodus sööb. Kui nälg juba silmanägemise võtaks, eks siis sööks ka rühmas, aga ei tee seda.
Meil selline laps praeguseks 7-aastane läks kooli ja seal samamoodi heal juhul lõunakõrvast saia sööb viilukese. Iga-aastaselt perearsti juures vereanalüüsid teinud, et näitude korrasolekut kontrollida; pikkust-kaalu tasapisi venib juurde. Paistab, et seni “nokib” hädavajaliku kokku päeva jooksul, aga eks see mure on pidev ja nüüd jälle plaanis perearstiga konsulteerida, ehk mingi teraapia vm oleks abiks.
3-aastane liiga pisike, et midagi erakorralist ette võtta vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3-aastast ongi vara veel nii pikalt lasteaeda jätta.
Ja miks kuulub lapse sõnavarasse sõna “iuuuu”?

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3-aastast ongi vara veel nii pikalt lasteaeda jätta.

Ja miks kuulub lapse sõnavarasse sõna “iuuuu”?

Pool aastat on käinud juba lasteaias ja aiaga ilusti ära harjunud, läheb ning tuleb hea meelega ning leian, et ta võiks seal see 2,5h rohkem olla kuna tal on ka kõne hilinemine siis lasteaed on talle ainult kasuks tulnud.
Miks kuulub ta sõnavarasse “iu” ei oska öelda ju siis lasteaiast kuulnud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3-aastast ongi vara veel nii pikalt lasteaeda jätta.

Ja miks kuulub lapse sõnavarasse sõna “iuuuu”?

Tunnen alati kaasa selliste emade meestele. Lihtsalt naine arvab, et laps ei peaks tervet päeva lasteaias olema, mistõttu tema loomulikult ei saa tööl käia ja mees köhigu aga pappi. Sa ikka tead, et kui laps saab 3, siis lõpeb LHP ja ema ei saa nõuda, et tööandja võimaldaks osakoormust, kodukontorit vmt.

 

 

Teemasse – kas lõunasöögi ajal siis leiba ei pakuta toidu kõrvale? Et sööb siis leiba. 1,5 on jah mingi maagiline vanus. Mul ka suuremad just siis lõpetasid normaalse toitumise, noorim pole veel 1,5, nii et eks näis….

Õnneks ajaga olen leidnud päris mitmeid asju, mida nad ikka söövad – lihtsalt katsetan uusi, kuid lihtsaid toite, mis varem pole misiganes põhjusel minu repertuaari kuulunud. Nt nii sea- kui kanalihašnitsel. Söövad isukalt. Külmad viinerid, kotletid jne on meil ka ühega lastest teemaks. Nüüd tasapisi on hakanud ka soojalt sööma (5a on).

Toidad kõhu korralikult täis kodus. Lasteaia väravas annad veel nö viimasel hetkel nt ühe actimeli, helluse vm jogurtijoogi juua. Ja ongi nii.

Tegelt ei saa ma aru, kust need paanitsejad lasteaednikud tulevad. Mul 2 last olnud kahepeale kokku 2 erahoius ja 2 rühmas, st kogemus 4 komplekti õpetajatega ja keegi pole paanitsenud toitumise, pissipüksimise, nutva lapse vmt pärast. Vist on väga vedanud…

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vau. Kaasa tunned täiesti võõrastele meestele, aga oma lapsele joodad actimeli ja söödad viinerit…
Las ma pakun, sinu laps õppis ka lasteaias iuuuu tegema ja ka sina oled selline ema, kes ei tule selle peale, et rumala ja ebaviisaka käitumise korrigeerimine on ikka kodu ülesanne.

+6
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Actimelid, jogurtid ja igasugused kohupiimakreemid/kohukesed sisaldavad meeletus koguses suhkurt ja süsivesikuid. Need võtavadki söögiisu ära ja energiakulutuseks sellest piisab. Kusjuures ka piim on üks suur söögiisu tapja. Pluss kõik suhkruvabad tooted.

Muidu ma ei vinguks sellel teemal aga mu laps sai kuu aega tagasi diabeedi diagnoosi ja nüüd kui olen poes näpuga järge ajanud, on mu silmad avanud.
Proteiini tooted sisaldavad vähe qga on samas kallid…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb küll, kui laps ei söö, aga õpetaja ei peaks sellepärast saama keelata ema tööle minemast.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps lasteaias käis, siis oli ka kasvatajate jutt alati selline, nagu ükski ema tööl ei käiks. Tegelikult neid töölkäijaid oligi vähemuses. Kell viis juba istuti riides lapsega õues pingi peal ja oodati ning öeldi, et oi, teie laps on nüüd küll viimane (lasteaed oli kuueni lahti), kogu aeg räägiti, et laps tahaks ikka varem koju minna. Koolivaheaegadel, pühadeperioodil jne, jne üleüldse igal lugematul ajal jälle räägiti, et meil on väga vähe lapsi siin siis kohal, et äkki saate ka koju jätta. Mulle jäi küll mulje, et lasteaed ei ole mõeldud emade töölkäimise hõlbustamiseks, vaid kodustele emadele ajutiseks lapsehoiuks.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa nagu päriselt arvad, et kui laps sööb hommikul kell 7, siis ta õhtuni veab välja paari viilu saiaga?

Ei võta lasteaed seda vastutust ebdale. Kui laps ei söö, ei ole see lasteaia probleem.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps ei söö, ei ole see lasteaia probleem.

Kas midagi nende probleem ka üldse on, mis lastega toimub, mulle tundub, et mitte. Miks siis valida selline elukutse, kui see nii närvidele käib. Kogu aeg kuulen, kuidas pole lasteaia probleem midagi õpetada, nüüd pole toitumine lasteaia probleem jne, jne.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps ei söö, ei ole see lasteaia probleem.

Kas midagi nende probleem ka üldse on, mis lastega toimub, mulle tundub, et mitte. Miks siis valida selline elukutse, kui see nii närvidele käib. Kogu aeg kuulen, kuidas pole lasteaia probleem midagi õpetada, nüüd pole toitumine lasteaia probleem jne, jne.

Aga palun selgita, mida lasteaed saaks teha? Toppida sunniviisiliselt külmad viinerid lapsele kurku?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps lasteaias käis, siis oli ka kasvatajate jutt alati selline, nagu ükski ema tööl ei käiks. Tegelikult neid töölkäijaid oligi vähemuses. Kell viis juba istuti riides lapsega õues pingi peal ja oodati ning öeldi, et oi, teie laps on nüüd küll viimane (lasteaed oli kuueni lahti), kogu aeg räägiti, et laps tahaks ikka varem koju minna. Koolivaheaegadel, pühadeperioodil jne, jne üleüldse igal lugematul ajal jälle räägiti, et meil on väga vähe lapsi siin siis kohal, et äkki saate ka koju jätta. Mulle jäi küll mulje, et lasteaed ei ole mõeldud emade töölkäimise hõlbustamiseks, vaid kodustele emadele ajutiseks lapsehoiuks.

Küll teemast kõrvale, aga kommenteerin selles valguses,  et kui kodune ema viibki oma elu hõlbustamiseks lapse lasteaeda (sest kodus ka beebi, kellega tegeleda), siis minu meelest see pole taunimist väärt. Ongi samuti (raske) töö ju lastega päevast päeva kodus. Samas ei õigusta ma kuidagi antud lasteaia käitumist ja suunitlust laps varem koju viia,  kui töö seda ei võimalda.

Ja lasteaialt eeldada, et suudavad iga lapse söömisega tegeleda vist ka ei ole kuidagi õige. Jah, saavad võimaluste piires toetada, aga see põhiline töö peab ikka pereringis toimuma.

Kas äkki saab kokkuleppel lasteaiaga lapsele midagi sellist päevaks kaasa panna, mida ta on nõus sööma?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdruk, 3a.

Alates 6 kuuselt näputoidu peal, koguaeg kodutoitu saanud. Kuni 1,5 aastaseni sõi ilusti kõike, taldrik oli peale toidukorda alati tühi.

Siis hakkas vaikselt tulema juba söögiga pirtsutamist.

Nüüd 3 aastaseks saades on jõudnud seisu kus ei söö enam praktiliselt mitte midagi.

Lihtsam on mainida mida ta üldse sööb : kõikvõimalikud jogurtitooted, kõik puuviljad, hapukurk, omlett, paljas sink, pasta, friikartulid, kanaviinerid ja lihapallid juhul kui nad on otse külmkapist, sai, hommikuhelbed ilma piimata, teatud küpsised, teatud juust.

Ta isegi ei ole nõus asju proovima, juba peale vaadates on asi “iuuu”. Suure kisaga andsin talle kreemisaia proovida “iu”.

Kaal, kasv on korras. Perearst ütleb, et muretsemiseks pole põhjust.

Minu soov oleks teda jätta aga lasteaeda õhtuni. Lasteaias käib esimest aastat septembrist.

Ei söö seal midagi peale saia ning puuvilja.

Kasvatajad aga ütlevad, et kuna ta ei söö midagi siis nad ei soovita last 15:30ni aias hoida.

Kodus sööb 7 ajal hommikusööki.

Aeda viin 8:30, 9:30 ajal söövad vahepala ning 12:00 lõunasöök. Mina lähen talle 13:00ks järele.

Kas on kellegil kogemusi lapsega kes ongi päev otsa lasteaias ja ei söö lõunasööki? Kuidas olukord kulgeb nii?

Minu meelest lased lihtsalt lapsel soovikontserti korraldada. Hakka ometi kord normaalseks inimeseks ise.

Õhtusöök kogu perel see ja see. Ja laps saab sama. Kui ei soovi, kahju kyll, esimene “iuuuu” on minu jaoks lauast ärasaatmine lugupidamatuse pärast toidu suhtes ja jutul lopp.

3-aastane peaks ikka juba noa ja kahvliga sööma tasapisi, mis naputoit ja imikute teema teil?

Hommikusöök kodus sama, mis perel. Kui ei soovi, palju õnne plikale endale. Nälga terve laps ennast ei jäta, selge see. Lasteaias söob, mis sööb, õhtul kodus soe söok, mis kõigil.

Hiljemalt nädalaga võtab tuurid maha ja hakkab sööma, sest saab aru, et ta polegi maailma naba. Ja pole ka ime, miks tal selline mulje on, kui tooreid viinereid kurku topitakse.

Mina jätaks rahumeeli terveks paevaks lasteaeda, milles yldse kysimus. Veelkord, kui kõht tyhi, sööb söogiaegadel seda, mis teisedki. Milleks selline kultus yhe tavalise plika ymber kasvatada?

Ja see näppudega toidus pläkerdamine on ikka veider ja ajast ja arust nii suure lapse puhul. Lasteaed lauakombeid ei noua? Ise ka mitte? Laps restoranides v suurematel õhtusöökidel kunagi ei osale? 3-aastane on ju tõesti juba suur asjalik laps.

+10
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun selgita, mida lasteaed saaks teha? Toppida sunniviisiliselt külmad viinerid lapsele kurku?

Saab lapsele sõbralikult toitu pakkuda, mitte ülbitseda, et see pole lasteaia probleem ja viige lõunast koju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun selgita, mida lasteaed saaks teha? Toppida sunniviisiliselt külmad viinerid lapsele kurku?

Saab lapsele sõbralikult toitu pakkuda, mitte ülbitseda, et see pole lasteaia probleem ja viige lõunast koju.

Ja kui on sõbralikult pakutud paar kuud ja laps sõbralikult ikka ei söö, siis oleme ema suhtes sõbralikud ja laseme lapsel 10 tundi söömata olla? Ja siis kutsume kiirabi lasteaeda, sest laps on näljast kokku kukkunud.

Ja siis tõmbame lasteaia ribadeks, sest kuidas ei saa lasteaed sõbralikult pakkudes last sööma. Ema ei saa, aga lasteaed peab ju saama.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui on sõbralikult pakutud paar kuud ja laps sõbralikult ikka ei söö, siis oleme ema suhtes sõbralikud ja laseme lapsel 10 tundi söömata olla?

Siin ei ole ju paar kuud sõbralikult pakutud, vaid kohe öeldud, et mingu koju lõunast. Saab jälle ühe vähemaks ja mis meil sellest, et mõningad isikud peavad ka tööl käima.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdruk, 3a.

Alates 6 kuuselt näputoidu peal, koguaeg kodutoitu saanud. Kuni 1,5 aastaseni sõi ilusti kõike, taldrik oli peale toidukorda alati tühi.

Siis hakkas vaikselt tulema juba söögiga pirtsutamist.

Nüüd 3 aastaseks saades on jõudnud seisu kus ei söö enam praktiliselt mitte midagi.

Lihtsam on mainida mida ta üldse sööb : kõikvõimalikud jogurtitooted, kõik puuviljad, hapukurk, omlett, paljas sink, pasta, friikartulid, kanaviinerid ja lihapallid juhul kui nad on otse külmkapist, sai, hommikuhelbed ilma piimata, teatud küpsised, teatud juust.

Ta isegi ei ole nõus asju proovima, juba peale vaadates on asi “iuuu”. Suure kisaga andsin talle kreemisaia proovida “iu”.

Kaal, kasv on korras. Perearst ütleb, et muretsemiseks pole põhjust.

Minu soov oleks teda jätta aga lasteaeda õhtuni. Lasteaias käib esimest aastat septembrist.

Ei söö seal midagi peale saia ning puuvilja.

Kasvatajad aga ütlevad, et kuna ta ei söö midagi siis nad ei soovita last 15:30ni aias hoida.

Kodus sööb 7 ajal hommikusööki.

Aeda viin 8:30, 9:30 ajal söövad vahepala ning 12:00 lõunasöök. Mina lähen talle 13:00ks järele.

Kas on kellegil kogemusi lapsega kes ongi päev otsa lasteaias ja ei söö lõunasööki? Kuidas olukord kulgeb nii?

Minu meelest lased lihtsalt lapsel soovikontserti korraldada. Hakka ometi kord normaalseks inimeseks ise.

Õhtusöök kogu perel see ja see. Ja laps saab sama. Kui ei soovi, kahju kyll, esimene “iuuuu” on minu jaoks lauast ärasaatmine lugupidamatuse pärast toidu suhtes ja jutul lopp.

3-aastane peaks ikka juba noa ja kahvliga sööma tasapisi, mis naputoit ja imikute teema teil?

Hommikusöök kodus sama, mis perel. Kui ei soovi, palju õnne plikale endale. Nälga terve laps ennast ei jäta, selge see. Lasteaias söob, mis sööb, õhtul kodus soe söok, mis kõigil.

Hiljemalt nädalaga võtab tuurid maha ja hakkab sööma, sest saab aru, et ta polegi maailma naba. Ja pole ka ime, miks tal selline mulje on, kui tooreid viinereid kurku topitakse.

Mina jätaks rahumeeli terveks paevaks lasteaeda, milles yldse kysimus. Veelkord, kui kõht tyhi, sööb söogiaegadel seda, mis teisedki. Milleks selline kultus yhe tavalise plika ymber kasvatada?

Ja see näppudega toidus pläkerdamine on ikka veider ja ajast ja arust nii suure lapse puhul. Lasteaed lauakombeid ei noua? Ise ka mitte? Laps restoranides v suurematel õhtusöökidel kunagi ei osale? 3-aastane on ju tõesti juba suur asjalik laps.

Toenaoliselt väljendasin end valesti, aga laps muidugi ei söö enam ammu näppudega. Tõin näputoidu teema sisse, kuna pole talle kunagi teinud püreesid ja oli imikuna kuni 1,5a väga hea sööja.
Lauast ära saatmise jutt, ma ei pea teda ära saatmagi, vaatab mis on taldrikul, läheb ise minema oma tuppa mängima.
Ei ma ei tee talle eraldi toite, kõik on sama mis perel. Kui tal ikka kõht tühjaks läheb mingi aja jooksul siis leian ta külmkapi juurest endale midagi meeldivat otsimas enamasti on see siis kas tahab omletti või võtab jogurti.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps lasteaias käis, siis oli ka kasvatajate jutt alati selline, nagu ükski ema tööl ei käiks. Tegelikult neid töölkäijaid oligi vähemuses. Kell viis juba istuti riides lapsega õues pingi peal ja oodati ning öeldi, et oi, teie laps on nüüd küll viimane (lasteaed oli kuueni lahti), kogu aeg räägiti, et laps tahaks ikka varem koju minna. Koolivaheaegadel, pühadeperioodil jne, jne üleüldse igal lugematul ajal jälle räägiti, et meil on väga vähe lapsi siin siis kohal, et äkki saate ka koju jätta. Mulle jäi küll mulje, et lasteaed ei ole mõeldud emade töölkäimise hõlbustamiseks, vaid kodustele emadele ajutiseks lapsehoiuks.

Küll teemast kõrvale, aga kommenteerin selles valguses, et kui kodune ema viibki oma elu hõlbustamiseks lapse lasteaeda (sest kodus ka beebi, kellega tegeleda), siis minu meelest see pole taunimist väärt. Ongi samuti (raske) töö ju lastega päevast päeva kodus. Samas ei õigusta ma kuidagi antud lasteaia käitumist ja suunitlust laps varem koju viia, kui töö seda ei võimalda.

Ja lasteaialt eeldada, et suudavad iga lapse söömisega tegeleda vist ka ei ole kuidagi õige. Jah, saavad võimaluste piires toetada, aga see põhiline töö peab ikka pereringis toimuma.

Kas äkki saab kokkuleppel lasteaiaga lapsele midagi sellist päevaks kaasa panna, mida ta on nõus sööma?

Lapsele saan vahepala ise kaasa panna mida nad söövad seal 9:30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun selgita, mida lasteaed saaks teha? Toppida sunniviisiliselt külmad viinerid lapsele kurku?

Saab lapsele sõbralikult toitu pakkuda, mitte ülbitseda, et see pole lasteaia probleem ja viige lõunast koju.

Ja kui on sõbralikult pakutud paar kuud ja laps sõbralikult ikka ei söö, siis oleme ema suhtes sõbralikud ja laseme lapsel 10 tundi söömata olla? Ja siis kutsume kiirabi lasteaeda, sest laps on näljast kokku kukkunud.

Ja siis tõmbame lasteaia ribadeks, sest kuidas ei saa lasteaed sõbralikult pakkudes last sööma. Ema ei saa, aga lasteaed peab ju saama.

Rääkides lasteaiast siis minul kasvatajad soovitasid just lapse jätta lõunaks lasteaeda. Varem tõin ta enne lõunasööki juba koju ara kuna teadsin, et ta ei söö niivoinaa. Siis kasvatajad pakkusid abi ja ütlesid et hoida ka lõuna ajal kuna üldiselt mitte sööjad hakkavad teiste laste ees ajapikku  ka sööma. Kuna näha on et siin pole tulemust tulnud siis sellest tulenevalt nad ei soovitagi väga teda 15:30ni jätta.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik nõue jah koju saata laps. Meie lasteaias on küll nii, et laps peab uusi toite vähemalt iga kord maitsema. Kui ei taha, ära sööma ei pea. Koju pole kedagi saadetud mittesöömise pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üks variant on talle panna kaasa mingi lõunakarp, kui ta tõepoolest ei söö ja sa tahad, et ta lasteaias oleks pikemalt. Küllap läheb pikapeale üle, lasteaias ehk on harjumatumaid toidud jne. Kas laps ikka suppe ja ühepajatoite ja muidu sooje toite on üldse näinud või miks koosneb tema toidulaud lihapallidest-vinkudest ja jogurtist? Kõik sinu toodud söögiasjad on väheväärtuslikud ja/või poolfabrikaadid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge ostke koju poolfabrikaate ja magusaid jogurteid. Söömine kodus kindlatel aegadel. Kui kell 12 vaatab taldrikusse ja jalutab minema, siis ei saa snäkki kell 12.30, vaid ootab järgmise toidukorrani (väikse lapse puhul mitte rohkem kui 3h einete vahel). Lasteaeda toidu kaasa pakkimine tervele lapsele on kurnav vanematele ja teeb ka kasvatajate elu keeruliseks, kui teised söövad suppi ja üks pugib viinereid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lauast ära saatmise jutt, ma ei pea teda ära saatmagi, vaatab mis on taldrikul, läheb ise minema oma tuppa mängima.

Ei ma ei tee talle eraldi toite, kõik on sama mis perel. Kui tal ikka kõht tühjaks läheb mingi aja jooksul siis leian ta külmkapi juurest endale midagi meeldivat otsimas enamasti on see siis kas tahab omletti või võtab jogurti.

No siit on ju näha, et väike kavalpea laps on õppinud tõesti endale kodus “soovikontserti” korraldama (see pole öeldud halvustavas ja üleolevas toonis, lihtsalt nending). Laps teab (3a on selleks juba piisava ettemõtlemise võimega), et tal pole hädavajadust söögiajal taldrikul olevat toitu puutuda. Kuna pärast saab ise külmkapist ainult seda kõige-kõige meeldivamat võtta.

Loomulikult käitub ta samamoodi ka lasteaias – ei söö, isegi ei proovi. Hommikuste kaloritega venitab välja. 13. 00 saab juba koju. Kuna ilmselt pole tegu väga suure isuga lapsega – siis tal pole motivatsioonigi midagi muuta.

Kui tuleks hakata terveid päevi olema – noh, eks esialgu laps püüaks ajada kangekaelselt oma joont – pidada vastu hommikuse söögi najal, mitte isegi proovida lasteaia toitu. Püüaks need 2,5 lisatundi näljatunnet trotsida, koju laekuks padunäljasena ja siis sööks.

Kui aga näeks, et nii jääbki (lasteaiapäevad on pikad, õhtupoolikuks hakkab kõht pilli lööma) – noh, siis arvatavasti mingil ajal laps nö. murduks ja hakkaks lasteaia söögilaualt midagi proovima. Ma ei ütle, et ta ideaalselt kõike sööma hakkaks – kuid ta harjuks, et söögikordadel on tark kasvõi midagi näksida – muidu oled pärast väga tühja kõhuga ja keegi sulle söögikordade vahel midagi ei anna.

Sa nagu päriselt arvad, et kui laps sööb hommikul kell 7, siis ta õhtuni veab välja paari viilu saiaga?

Jah, kas veab välja – või kui näljatunne silmade eest mustaks võtab, siis hakkab lasteiaia sööki proovima.

Ei pea ühtegi last lihtsalt sellepärast kiirabiga ära viima hakkama, et ta on harjunud kodus söögiaegadel mitte toitu võtma (sest pärast saab muud). Ellujäämisinstinkt on ikka 3a lapsel ka niipalju olemas, et karjuva nälja korral ta võtab sealt lasteaia söögilaualt midagi ja sööb. Mitmendal lasteaias olemise päeval see “karjuv nälg” subjektiivselt lapse jaoks saabuks (eks kehavarud on ka ju olemas jne. ) – seda on muidugi raske öelda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, kui ta pool tundi hiljem tuleb kööki süüa otsima, siis lubad tal jogurtit süüa?

Lasteaeda paned iga päev vahepala kaasa?

Kas sa tõesti ise ei mõista, et see on ju puhas oma viga, et laps ei söö? Kui laps hakkab kehvemini sööma, siis ei tohi talle asendusi pakkuda. Loomulikult ei tohi sundida sööma aga ei tohi ka asendada tavalist toitu, mida ta varem sõi millegi magusa või rämpstoiduga. Mu laps toituks ka ainult friikartulitest ja kananagitsatest, kui ma neid alati ta küsimise peale annaks.

Ilma tervisliku põhjuseta lapsele lasteaeda toidu kaasa panemine peaks olema lihtsalt keelatud. Lapsed räägivad omavahel ja kui üks ütleb, et mul oma toit kaasa kuna mulle maitseb see rohkem, siis pärast teeb pool rühma kodus skandaali, et miks nemad oma lemmikuid kaasa ei või võtta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks juurde nii palju, et tunnen ühte väga kehva isuga last. Juba väiksest peale on kehtinud tema kohta, et kehv isu ja väga valiv. Tänaseks üle 10a – ja kõik see kehtib ikka. Kodus toitub näit. väiksest kogusest kartulist, ketšupist…

Samas pole see takistanud lapse käimist lasteaias – hakkas 2,5a käima täispäevi lasteaias. Kodus talle isegi mingit hommikusööki ei tehtud – läks ilma söögita.

Praeguseks käib laps koolis. Jätkuvalt on väga valiv ning kehva isuga. Küllap nokib koolilõunast endale midagi kõhtu, aga ega ta ilmselt palju ei söö. Nii elabki. Temaga kokkupuutuvad inimesed on harjunud, et ta selline on. Õpib ja käib trennis nagu tavaline laps, see ei takista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias käib esimest aastat septembrist. Ei söö seal midagi peale saia ning puuvilja. Kasvatajad aga ütlevad, et kuna ta ei söö midagi siis nad ei soovita last 15:30ni aias hoida. Kodus sööb 7 ajal hommikusööki. Aeda viin 8:30, 9:30 ajal söövad vahepala ning 12:00 lõunasöök. Mina lähen talle 13:00ks järele.

Minu laps läks lasteaeda (lastesõime) mõned kuud nooremana ja pea terve esimese aasta ei söönud seal midagi peale leiva. Söötsingi tal hommikul vahetult enne minekut kõhu täis (läks kella üheksaks) ja järele läksin u. 16. Ilmselt avaldus tal niimoodi lasteaeda minemisega seotud stress. Kuskil aprillis-mais hakkas ka seal sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No äkki saaks siiski inimlikumte vahenditega kui “sööd või nõrked näljast ja küll sa krt sööma hakkad!” kolmeaastase kallal. Ise räägite, kui ebainimlik oli nõukaaja lasteaedada taldriku tühjaks sööma sundimine “enne lauast ei tõuse kui taldrik on tühi!”, ja siis soovitatae samasugust vägivalda.

Aga see, et laps ei söö, on jutu järgi täiesti lapse päheistumise teema, sellega olen küll igati nõus, ja probleem on kodus, mitte lasteaias. Miks peaks laps sunniviisiliselt mingit “iuud” sööma, kui ta teab, et poole tunni pärast on külmkapis viinerit!?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastan siis kõigile küsimustele korraga. 

Lasteaed ei nõua lapsele peale lõunasööki järgi minemist, vaid see on kasvatajate poolne soovitus kuna laps ei söö aias. 

Jah muidugi on laps suppe ja ühepajatoitu ja sooje toite näinud. Kuni 1,5 aastaseni sõi absoluutselt kõike. Alati vaatasid tühjad taldrikud vastu. Siiamaani näeb neid toite, aga lihtsalt jätab toidu puutumata. 

Peale 1.5 aastat hakkasingi nägema kuidas peale igat toidukorda jäi taldrikule miskit alles, kuni lõpuks vaatasid vastu täiesti puutumata taldrikud. 

Miks mul on kodus poolfabrikaadid, magusad joogid?

Magusaid jooke, mahla meie kodus üldse ei eksisteeri. Vesi on tema põhijook või keefir. Piima ei joo. 

Jogurtijoogid neid ka joob actimel mida aegajalt ostan .

Jogurteid mida igapaevaselt kodus leidub on kreeka jogurtid mida tema ka siis usinalt sööb. 

Viinerid, no neid leiab ehk kord kuus kodus külmkapist üldse. Lihapallid, lihapalle teen alati ise, ei ole valmispakendatud toit.

Pasta? Katme sisse saan ma alati talle peita liha ning köögivilju .

Muna? No muna on vast igal perel kodus olemas . Omlett on tõesti ta lemmik.

Igalt poolt kuulnud alati, et last ei tohi sööma sundida. Igatahes täna otsustasime kasvatajatega et esmaspaevast proovib siis last lasteaias hoida 15:30ni. Et näha kas koju tuleb meeletu näljaga, kas muutub närviliseks, kas hakkab aias sööma või kuidas üldse see olukord kujuneb.

 

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte süüa andmine ei ole ju sama, mis sööma sundimine. Vastupidi, lasteaias pakutakse ju 3 toidukorda. Kui laps ei taha süüa, siis keegi ei sunni. Natuke tühja kõhtu kannatada, kuni koju viinerite ja omleti kallale pääseb, ei ole mingi vägivald.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Väikelaps Mure 3 aastase tütre toitumisega, päev otsa lasteaias söömata.