Esileht Väikelaps Mure 5 aastase lapse kõnega

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mure 5 aastase lapse kõnega

Postitas:

Tere. Olen mures. Laps saab peatselt 6 ja mure on 3 tähega mida laps kas ei ütle või asendab teise tähega. Lasteaias logopeedi pole ja TÕNK-i olime järjekorras peaaegu pool aastat enne kui saime teenusele. Laps käib seal kord nädalas ja tund kestab 25 minutit. Ja käinud alles 9 korda. Lisaks on mure ka tähtede kinnistumisega. Õpime pidevalt ringiga samu tähti kuna ei jää meelde. Hetkel on selge 8 tähte, aga ei üllata kui tähestikku näidates jälle mõnda ära ei tunne. Kuidagi nii raskelt tuleb ja ma nii kehv ja närviline õpetaja. Laps muidu arenenud normaalselt ja ei tohiks muud muret olla kui kõne ja raskus õppimisega. Logopeed väga ei muretse ja ütleb, et ilmselt tuleb veidi hiljem kui on valmis. Millised on teie kogemused? Kas läheb kuidagi äkki lahti ja võtab õppimist kuidagi kergemini?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas te pere enda vahenditest ei saaks tasulisele logopeedile minna? Mulle tundub, et see tuleks kasuks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ise teete ikka iga päev samu harjutusi, mis logopeed? Ainult logopeedist ei piisa. Pere peab ise ka kõvasti vaeva nägema. Need häälikud (mitte tähed, sest tähti öelda ei saa) võivad iseenesest tulla, aga üldse ei pruugi, kui on valesti sisse harjunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on “normaalselt arenenud”, siis muidugi tuleb. Iseasi, kas on.
Saan aru, et kahe kuu jooksul on meelde jäänud 8 tähte.
Kui muud kujundid, mida temavanused eristavad, näiteks numbrid, loomad, linnud, lilled, geomeetrilised kujundid, riigilipud jm selline, jäävad lapsele hästi meelde ja laps neid tunneb, pole logopeedi juures vaja käia, vaid lapsega tegeleda.
Kui lapsel on halb mälu, tuleb pöörduda lapsele abi osutamiseks kõigepealt perearsti poole. Kui muidugi silmanägemine on ikka juba kontrollitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja, harjutame peaaegu iga päev. Vahel lasteaiapäevadel jätame vahele. Mure on ka selles, et ma ei ole hea õpetaja. Lähen kiiresti närvi ja laps läheb sellest kohe ka pingesse. Tasulise 30-ne minutilise korra eest on 50 eurot. Ja tegemist oleks ju pikaajalise abiga. Ei vea niimoodi välja. Logopeed ütles, et see, et laps osasid häälikuid õigesti ei ütle, teebki tähtede õppimise raskeks kuna seal on seos. Sõnade sees tuleb häälik välja, aga sõna alguses mitte. Ja kuna edusammud on nii väiksed siis lapsel ei teki ka mingit huvi õppida. Vastupidi, ainult niheleb ja keerutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe visiidi logopeedilt sain perearsti teraapiafondi rahadest, et selgitada välja lapse hetke areng. Hiljem panin Tõnk-i järjekorda kus me nüüd iganädalaselt käime. Kaks erinevat logopeedi on hinnanud lapse eakohaselt arenenuks ja puudused on kohati ebaselge kõne ning mõned puuduvad häälikuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma lapsele abi ALPA mängudest ja kõneravi lehelt. Lapsele meeldib harjutada ja mina sain ideid ja teadmisi ekraaniväliseks harjutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, mida teile TÕNKist öeldi – saate käia kuni mingi tulemus on käes või on kindel arv kordi ainult? Meil ka 5-aastasel mitu häälikut puudu, jutt raskesti mõistetav. Samuti üle poole aasta ootasime TÕNK teraapiat, saime aasta algusest käia kuni märtsi lõpuni ja siis lõppeb ära. Edusammud selle kahe ja poole kuuga on, kuid väga tagasihoidlikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:20; 20.03 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te nt tähti õpite? On teil erinevad täheklotsid, magnettähed, helmed…? Tähti saab edukalt voolida, välja lõigata, looduslikest materjalidest kokku panna… Mõnda aitavad pildilised võrdlused (A on nagu katus, S nagu uss jms). Saab liikumise/otsimisega kombineerida. Ühesõnaga, tehke õppimine nii mitmekesiseks kui fantaasia lubab, siis pole ka mahti kärsituks minna.

Häälikutega on see nüüd küll koht, kus peaks inimene abi saama seni, kuni korras on. Kas probleemsed on kõige tüüpilisemad S, K, R? Harjutusvara kodus tegemiseks on netis ka. Saan aru, et ta ei taha teha, aga saab ka lõbusalt – puhumise-imemisega osavusmänge jms. Nägusid võib telefonile teha. Jne jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et 50eur. Meie käisime 2a tagasi Kai Vasamäe juures ja hind oli 30eur. Kas 2 aastaga tõusnud? Aga kas see on kallis, noh jah ühes kuus tuleb 120 euri, aga pole ju ka hirmus palju nüüd, lapse kasvatamine ongi kallis 🙂

Minu meelest olid need tunnid oma hinda väärt. Käisime esmalt ka TÕNKis ja ühe noorema logopeedi juures ja minu kogemus see, et tasuta asi ei ole alati parim asi 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel oleme käinud 9 korda. Kirjas on praegu veel 6 korda. Sain logopeedi jutust aru, et otsest arvu kui palju on lubatud, pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mure häälikuid on R, J, H. R on nõrk, aga mitte päris olematu. J on samuti nõrk. Kõige keerulisem on lapsele H. Sõna keskel ütleb täiesti õigesti välja ent sõna alguses asendab kindlalt L-ga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime ühel vastuvõtul KNK kliinikus kus visiit on 50 eurot. Ja see ei ole erand.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on kaks täiesti eri teemat, tähtede õppimine ja kõne. 6a ja tähti mitte tundev laps pole mingi haruldus. Mul oli ka lapsega mure, et 6,5a veel ei jäänud tähed meelde. Natuke enne 7a sünnipäeva jäid meelde ja kohe tuli ka lugemisoskus nii suurtes kui väikestes tähtedes. Ehk siis alla 6a lapsega logopeedis tähti õppida pole mõtet, aega on ja tegelege kodus. Häälikud suhu saada on olulisem. Jututeemad ja mängud lähevad lastel keerulisemaks ja ühel hetkel laps, kes ei saa ennast arusaadavaks teha, jääb kõrvale sotsiaalselt ja õppimises.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:20; 20.03 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus harjutamiseks soovitan pisut YouTubes ringi vaadata. Seal on üleval väga vahvad animatsioonid, mis tehtud Valli Vilu raamatu “Pannkoogipidu” põhjal. Samuti on Innove videod erinevate häälikute õigest hääldusest ning harjutused kõnes kinnistamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et tegelege kõnega ja ära paegu veel muretse täheõppe pärast. Mänguliselt korrake vahel ikka, aga sellega on tõesti veel 2 aastat aega ja laps võib juba nt sügisel olla oluliselt valmim häälikuid-tähti meelde jätma võrreldes praegusega.
Hoopis kriitilisem on häälikute õige hääldus selgeks saada. Sellele pühendugegi.

Olen lasteaias koolieelikute õpetaja.
Lapsed, kellega kodus ka tegeletakse, õpivad lasteaias viimase aasta jooksul väga kiiresti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult rääkis logopeed täpselt sama. Et võtaks sammhaaval eriti kui tundub, et täheõpe läheb punnitades ja tulemus pole nii hea kui eeldaks. Pannkoogipidu oli küll hea asi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 19:40; 17.03 21:00; 17.03 21:07; 19.03 11:14; 19.03 11:19; 19.03 11:23; 28.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://youtu.be/Od7pIRMr0qc

Ma lasin lapsel Youtube-ist telefonis tähestikulaule ja tähelaule vaadata. Väga noorelt kordas juba järele, mis laulus on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Mure 5 aastase lapse kõnega