Esileht Väikelaps Mure 6.a lapse tervisega.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mure 6.a lapse tervisega.

Postitas:

Laps kurdab teist päeva halba enesetunnet -peavalu ja nõrkust, aegajalt ka kõhuvalu. Kõht on kõvemapoolne ja kergelt punnis. Palavikku ei ole, temperatuur on olnud 36,4-36,8.
Süüa ei taha eriti, vett joob.
Terve eilse päeva lamas, täna hommikupoole natuke mängis, nüüd jälle ütles, et on jälle paha ja lamab.
Mis see võiks olla, kas peaksin emosse pöörduma?
Alguses kahtlustasin lihtsalt gaase, andsin kummeliteed, espumisani, aga ei ole aidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:08; 23.02 23:11; 24.02 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõht kinni?

Meid viidigi kiirabiga ära kord, laos juba voodis muudkui oigas… no eks nad kahtlustasid algul pimesoolt vmt, aga kui kell 2 öösel sai microlaxi kätte, oli kõik ok. Mul oli muidugi nõme olla seal, aga no ma ka ju osanud arvata ???? pealegi ega lapse kõhukinnisus polegi naljaasi, kui ise hakkama ei saa

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal olnud selline haigus, et palavikku polnud, kuid enesetunne oli megahalb ja jaksu polnud millekski. Arstil ei käinud, läks ise üle mõne päevaga.

Ma emosse veel ei tormaks, jälgiks olukorda. Võimalik et teisipäevaks on korras, kui ei, saab ehk perearstile näidata.

Kui süda väga valutab, võid igaks juhuks perearsti nõuandetel 1220 konsulteerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks ka et kõht kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!
Võib-olla on tõesti kõht kinni, nii suurel lapsel enam ei kontrolli WC-s käimist, kuid küsisin ja ütles, et käis kakal viimati neljapäeva õhtul.

Homme hommikul ostame Microlaxi, täna ei ole meil seda enam kuskilt osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:08; 23.02 23:11; 24.02 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka esiteks kõhukinnisust. Meil oli ka nii, et laps oli juba näost hall ja kõhuvalus, kihutasime samamoodi lastehaigla emosse, et nüüd on pimesool. Seal selgus, et laps 3-4 päeva kakamata, anti microlax pepusse ja koju tagasi. Kas mingit Enteroli või Ploomimahla (Rynkeby musta ploomi mahl selverist on kõige parem) kodus pole, kiivit jms ta vaevalt süüa tahab?
Ja eks ikka võib olla viirusi, millest palavikku ei tulegi, aga olemine on jube. Ei tea, kuidas teil see asi edasi edeneb, aga jõudu ja saage ikka kiiresti jagu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 00:10; 24.02 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõht kinni?

Meid viidigi kiirabiga ära kord, laos juba voodis muudkui oigas… no eks nad kahtlustasid algul pimesoolt vmt, aga kui kell 2 öösel sai microlaxi kätte, oli kõik ok. Mul oli muidugi nõme olla seal, aga no ma ka ju osanud arvata ???? pealegi ega lapse kõhukinnisus polegi naljaasi, kui ise hakkama ei saa

Meil oli täpselt sama keiss. Käisimegi sisuliselt EMO-s kakal ja mul oli arsti ees piinlik. Aga laps juba karjus suurtes kõhuvaludes, kunagi ju tea kõhuvalude puhul täpselt, kas on suur või väike jama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka 6a lapsega kord nii. Ei osanud kõhukinnisusele mõeldagi, kuna sellega polnud aastaid probleeme. Alguses valutas natuke kõht, oli tõsisem ja siis oli kaks päeva lihtsalt pikali. Kui asjale pihta sain, panin kohe mikrolaxi. Nüüd on mul kodus igaks juhuks paar tuubi tagavaraks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja isegi kui ON gaasid, siis kui kõhukinnisusest on kõva prunt ees, siis ei pääse need gaasid ka välja. Seega esimesena prooviks ikkagi microlaxi ja vaatad, kuidas on. Sissesöödavad lahtistavad asjad ei aita ka niihästi, tagantpoolt on vaja “punn” eest ära saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 00:10; 24.02 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
mees tõi hommikul Microlaxi, poole tunniga hakkas mõjuma, laps istus potil ca pool tundi ja kaka lihtsalt jooksis.
Peale seda ütles, et on nii väsinud, läks voodisse pikali ja jäi magama.
Magas 1,5 tundi ja ärkas rõõmsana!

Aitäh, tundub, et saime probleemile lahenduse. Olen nüüd tähelepanelikum ja jälgin ka ligi 7.aastase WC-s käike.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:08; 23.02 23:11; 24.02 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel ka olnud aga neile mõjub pudru söömine hästi. Nooremal lapsel oli ka mingi aeg korra kõht kinni, rääkis ka pidevalt, et kõht nii valus ja tahtis pikutada koguaeg. Kõhuvalule aitas soojas vannis olemine. Keetsin talle ka kaerahelbeputru ja peale selle söömist tuli kõik välja mis seal kinni oli ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keefir või mezym ei aitaks sel puhul ?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Mure 6.a lapse tervisega.