Esileht Lapse ootamine Mure

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mure

Postitas:
Kägu

Tere, päevade järgi peaks rasedus olema 6+0, kuid käisin täna ultrahelis kus oli näha rebukott ja võimalik algav loode. Hinnanguliselt raseduse suurus 4/5 nädalat. 2 nädala pärast lähen uuesti ultrahelisse kuid hinges nii suur mure. Kas kellelgi ka nii olnud ning kõik läinud hästi?

Pos ov testi sain 2.05, seega ov oli 3-4.05 ning pos rasedustesti sain 17.05<br style=”box-sizing: border-box;” />Lisaks rindade valulikkus on praktiliselt kadunud, arsti sõnul see normaalne kuid ikkagi selle ultraheli leiu tõttu närib.

Lisaks kes on inofolicut tarvitanud, kas olete võtnud ka raseduse ajal seda?

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb. Minul 6-dal nädalal oli ilusti kõik näha, ka südametöö. 2 nädala pärast läksin tagasi ja rebukott oli näha, kuid südametööd polnud, suurus jäi ka 6 nädala peale, kuigi oleks pidanud olema 8. Ehk saad natuke varajasemaks selle aja, mina oleksin tahtnud ise varem teada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, päevade järgi peaks rasedus olema 6+0, kuid käisin täna ultrahelis kus oli näha rebukott ja võimalik algav loode. Hinnanguliselt raseduse suurus 4/5 nädalat. 2 nädala pärast lähen uuesti ultrahelisse kuid hinges nii suur mure. Kas kellelgi ka nii olnud ning kõik läinud hästi?

Pos ov testi sain 2.05, seega ov oli 3-4.05 ning pos rasedustesti sain 17.05<br style=”box-sizing: border-box;” />Lisaks rindade valulikkus on praktiliselt kadunud, arsti sõnul see normaalne kuid ikkagi selle ultraheli leiu tõttu närib.

Lisaks kes on inofolicut tarvitanud, kas olete võtnud ka raseduse ajal seda?

MK

Ilmselt tekkis sul rasedus veidi hiljem kui päevade järgi on ja kõik on siiski korras. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks pean ütlema, et kui sa just suure ultraheli all ei käinud (need, kus looteanatoomiat jms vaadatakse), vaid sind vaadati mingi pisikese arstikabineti masinaga, siis need on suht kehvad masinad detailide osas. Teiseks on see nädalate määramine millimeetrite mäng ja võib kergesti veidi valesti mõõdetud olla.

Enda kogemusest… käisin esimesega 6+0 ja nähti ka ainult rebukotti, seitsmendal nädalal oli loode juba näha. Teisega käisin veritsuse pärast 5+4, siis oli taas näha ainult rebukotti, mis liiati oli kaks nädalat suurem arvatavast rasedusest, aga loote algetki polnud näha. Kui siis järgmine kord 7+6 läksin (edaspidi ei panegi enam varasemaks ühtegi aega, ainult närvide söömine on see liiga vara käimine), siis ämmaemand oma aparaadiga ei näinud loodet, saadeti edasi suurde ultrahelisse, kus tuvastati minu määratud raseduse suurusele enam-vähem ajaliselt vastav loode. Hetkel olen 16+1 ja igas ultrahelis mõõdetakse natuke suuremaks või väiksemaks, ma täiesti tuim selles osas juba 🙂

Arvan, et sul väga suur tõenäosus, et kõik on hästi, läksid lihtsalt veidi liiga vara. Meditsiinitöötajad ei taha lihtsalt kindlat lootust anda, sest iial ei ole miski kindel ja eks nad vastutavad oma sõnade eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks tahtsin öelda, et kui sul võimalik käia synlabis vms kohas enda HCG-d mõõtmas paar korda (jätta vähemalt 48h mõõtmiste vahele), siis soovitan seda teha. Kui HCG ikka ilusti tõuseb, siis see on juba väga hea indikatsioon, et rasedus areneb normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean et see on raske, aga soovitan siiski püüda end rahustada ning arsti määratud uus UH ära oodata. 6. nädalal just sellepärast ei soovitata veel arsti juurde minna, et ei pruugi südametööd näha olla. Ei ole raseduse algus täppisteadus ja ei ole ka UH üleliia täpne aparaat.

Ka HCG mõõtmine ei anna kindlust, et kõik on korras.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lootust on. Ma käisin pesamuna oodates ka enda arvutuste järgi 6+2 UH-s – ei olnud midagi näha, isegi mitte südametööd. Rasedus hinnati väiksemaks. Paar nädalat hiljem minnes aga oli kõik normis ja minu arvutatud raseduse suurus siiski klappis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te lähete nii vara arsti juurde ja siis paanitsete mitu nädalat ????

On ju selgelt kirjas, et mõistlik on minna 7-8n vahel. See, et rasedus hinnatakse alguses 2 nädalat väiksemaks on täiesti tavaline

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te lähete nii vara arsti juurde ja siis paanitsete mitu nädalat ????

On ju selgelt kirjas, et mõistlik on minna 7-8n vahel. See, et rasedus hinnatakse alguses 2 nädalat väiksemaks on täiesti tavaline

Arst ise kutsus vastuvõtule. Milleks õelutseda?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei õelutsegi, sellest lihtsalt väga palju juttu olnud, kui guugeldada, leiad, et 6. nädalal ei pruugi veel õigesti näidata.

Ma ise ka läksin 6+2, oli nii (mitu aastat) oodatud rasedus lihtsalt, et ei suutnud oodata, ja mul ka näitas pigem 4+ suurust ja südametööd esialgu ei leitud, aga mul sisetunne oli nii kindel, et kõik ok, et ma isegi ei läinud närvi sellest ja oligi hästi kõik. Muidugi võib nii vara olla ka peetumisi ja katkemisi, aga suurema tõenäosusega on sul, teemaalgataja, siiski kõik korras, ja kui 2 nädala pärast uuesti lähed, siis vastab rasedus enam-vähem su arvutustele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te lähete nii vara arsti juurde

Siin sõltub sellest, kas tegemist on loomuliku või ivf rasedusega. Viimasega kutsutaksegi esimesele visiidile millalgi 6-ndalal ja vaadatakse, kas lootel on südametöö olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te lähete nii vara arsti juurde

Siin sõltub sellest, kas tegemist on loomuliku või ivf rasedusega. Viimasega kutsutaksegi esimesele visiidile millalgi 6-ndalal ja vaadatakse, kas lootel on südametöö olemas.

Ei kutsuta reeglina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te lähete nii vara arsti juurde

Siin sõltub sellest, kas tegemist on loomuliku või ivf rasedusega. Viimasega kutsutaksegi esimesele visiidile millalgi 6-ndalal ja vaadatakse, kas lootel on südametöö olemas.

Ei kutsuta reeglina.

Teema algataja jutust ma küll välja ei loe, et tal IVFga tegemist oleks.

IVFga vb oleneb nii arstist kui kliinikust. Reegel ei pruugi olla aga mind samuti kutsuti siirdamise järgselt 6. nädala alguses juba esimesse UHsse. Südametöö oli olemas. Mõnel on, mõnel ei ole. Ühtki naist ei saa sama puuga mõõta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kutsuta reeglina.

Ei väitnudki, et kõiki kutsutakse 6-ndal nädalal, aga paljusid siiski kutsutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema algataja jutust ma küll välja ei loe, et tal IVFga tegemist oleks.

TA kirjutas, et arst ise kutsus ta vastuvõtule kuuendal nädalal. Kuidas muidu teaks arst TA rasedusest, et talle üsna vara aega pakkuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind küll kutsuti kohe vastuvõtule peale triipusid, kui helistasin kliinikusse. Nad isegi ei uurinud mult, et kui kaugel võiks rasedus olla. Käisin ja arst pani ajaks 6+2, koos kabinetis istusime ja arvutasime ning tegi ultraheli ka. Järgmise aja pani muidugi kuu aega hilisemaks – nö ametlikuks raseduse tuvastamiseks.

Seega, pigem vist ikka kutsutakse kohe kohale enamikes kohtades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Mure