Esileht Väikelaps Mure

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Mure

Postitas:
Kägu

Tere! Pole enne siin eriti kurtnud, aga nüüd tuli täitsa tahtmine peale. Mul on 2 pisikest last ja elame Harku vallas. Aeg on jõudnud sinnani, et vanemapalk hakkab lõppema ja varsti aeg tagasi tööle naasta. Aga mis on jama asja juures, et lastel puudub aia koht. Olen siin mõelnud väga erinevatele variantidele,lapsehoidja koju võtta, lastehoidu viia või ise hoid tekitada.Ise olen ametilt lasteaiaõpetaja ja tegelikult palju unistanud oma hoiu avamisest, aga tundub et igal pool muudkui järjest avatakse uusi lastehoide, et palju neid ikka vaja juurde veel on? Kui kellegil selle kohta vastuväiteid või ideid siis võib julgelt nõu anda. Riiklik lasteaiaõpetaja palk pole ka nii suur, et last lastehoidu viia, siis töötakski selleks, et laps saaks päeahoius olla. See eeldaks seda, et peaksin õpetaja palgale lisaks ühe tööotsa hankima, et end ära majandada.Aga kes selle arvelt kannatama peavad- on lapsed. Ema rabab 2 kohaga tööd teha,on väsinud ja laste jaoks eriti aega pole. Kui palju üldiselt lapsehoidjad palka võiks küsida,kui oleks vaja nii 3 päeval nädalas 8h päevas ja 2 last hoida?
Ühesõnaga jah mure on suur, mida toob tulevik, Tean et ei ole selle murega ainuke, aga mida teie sellises olukorras teete,kuidas rahaliselt toime tulete? Mis oleks mõistlik variant? Mulle endale meeldiks mõte avada väike lastehoid, kui see ainult ka rohkematele kui minu lastele vajalik oleks? Saaksin teha oma tööd,mis mulle meeldib ja oma lapsed oleks kindlates kätes hoitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mure

See ei ole hea mõte , et teete lastehoiu ja seal hoius on 2 last teie enda lapsed, siis tegelete paratamatult enamus aja oma lastega ja teised ju kannatavad.
Kui ise olete lasteaiaõpetaja, siis järelikult töötate ju lasteaias, miks oma töökoha lasteaeda kohta ei saanud?

Please wait...
Postitas:
emmeliine30

RE: Mure

Idee on hea. Ma ise elan Tabasalus, kuhu te planeerite hoidu teha? Minu laps on kirjas Tallinna lasteaia järjekorras. Siiski oleks hea, kui saaksin panna ta erahoidu kui peaks ilmnema, et meile kohta sügisel pole. Mu laps oleks sügiseks 2 aastane.Hoiu puhul pean tähtsaks asukohta (mitte korteris), hinda (no üle 200 euri 2-3 päeva eest küll maksta ei tahaks nädalas),sisustust ja tegevusi (olen samuti pedagoog ja tean väga hästi kuidas lapse päev peaks välja nägema, sellist asja, et lapsed lihtsalt on ja õues ei käi näha hoius ei tahaks).

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Väikelaps Mure

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.