Esileht Ilu ja tervis Mure abikaasa tervise pärast

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mure abikaasa tervise pärast

Postitas:
Kägu

Küsin nõu, äkki oskate õelda kas ja millisele haigusele võivad need sümptomid viidata?

  1. Pea 20 aastat koos, seega tean abikaasa tervist. Mees 37a, veidi ülekaalu, ei suitseta(iial pole teinud), alkot aegajalt ja seegi pigem sauna õlled vms. Sööb korralikult, rämpsu, karastusjooke pigem väga vähe. Nimelt viimane aasta on ta aegajalt hakanud tundma kõrvetisi, mida pole enne iial kordagi tundnud. Nüüd ob juba nii, et mitmel ööl nädalas ta hakkab läbi sügava une krooksuma ja korisema, selle pealr ärkab varsti üles ja käib nõutult ringi, et kõrvetab sees ja läheb kõrvetisr vastu rennit võtma. Noh nagu mees ikka, ei taha arstile pöörduda. Kavatsen nüüd ise perearstile helistada, aga mida nõuda? Gastroskoopiat? Või mis uuringuid selliste sümptomitega peaks tegema?
+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vabandan, et nii palju kirjavigu sees, aga kuidas kurat siia normaalselt kirjutada saab teemat, nii et leht üles alla ei hüppa ja realt välja ei viskaks?!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vabandan, et nii palju kirjavigu sees, aga kuidas kurat siia normaalselt kirjutada saab teemat, nii et leht üles alla ei hüppa ja realt välja ei viskaks?!

Tuleb kasutada arvutit ja mitte telefoni või tahvelarvutit.Mehe haigusest niipalju et tegemist on maohappe refluksiga.Rennie on nüüd küll kõige lahjem rohi mao vaevuste vastu.Tuleb võtta Escadrat(Elfimest,mis apteegis vabas müügis) Mingi 10 päevane ravikuur tuleb teha.Ja tuleb dieeti pidada.Midagi haput ega rasvast ei või süüa.Ainult keedetud toitu.Keelatud on rämpstoit ja alkohol,vürtsid,piprad.Hommiku süüa hirsi või riisi putru.Juua peale teed.Keelatud on kohv.Lõunaks keedetud kanafilee kartuliga+ juurvili.Kui see aita saadab perearst mehe mõõka neelama.(Gastroskoopia)

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul nt rennie ei aita üldse. Ja see on üldiselt selline nö kiire abi asi. Tulemuse nägemiseks oleks vaja gaseci vms ravimiga kuur teha.

Lisaks veel seda, et kõrvetiste asi suhteliselt individuaalne. Meil mehega mõlemal refluks, aga sobivad täitsa erinevad ravimid ja toidud.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mees on sul väike laps, et sa tema eest perearstile helistama hakkad?

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rennie vaid leevendab natuke. pigem tuleks võtta midagi, mis neid ära hoiaks (omeprazooli või esomeprazooli sisaldavad käsimüügiravimid).

ise kasutan Elfimest tablette, sisaldab esomeprazoli, piisab kui võtta üks tablett igal hommikul. või isegi üle hommiku. ei mingeid kõrvetisi enam 🙂

minul endal kahtlustas perearst aastaid refluksi, tegelikult tuli ühe teise organi uuringust välja, et mul on söögitorulahi song. ja ka see annab kõrvetisi. ravi ongi 2 liiki, kas tabletid elu lõpuni või teha songa opp. natuke leevendaks ka kehakaalu alandamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal pole asi, mille puhul peab ootama kuni see muutub raskeks ülekaaluks. Kui sa tunned muret mehe tervise pärast, siis see on nr 1 asi, milles teda nüüd toetada ja hakata parandama. Ülekaalust hakkavad tekkima kõik muud terviseprobleemid, alguses kõrvetised, varsti juba mingid järgmised mured. Sa muretsed praegu rohkem probleemi tagajärgede kui probleemi algpõhjuse üle. Kui tahad meest aidata, siis hakka uurima õige toitumise kohta ja vastavalt pere menüüd muutma. Kas ikka sööte korralikult – rämps on ka poolfabrikaadid nagu vorstid, õllesigarid, poekotletid jne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab alla võtma ja las kasutab käsimüügi omeprasooli kuurina nt 2 ndl igal hommikul esimese asjana. Perearstile võiks siiski minna, maokaitse on esimene asi, millega iga perearst hakkama saab. Ei taha ju söögitoruhaavandeid jms kaugeleareneva refluksi tüsistusi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Me arutasime ka perearstiga ja saime ka mõned juhised siit ja sealt ja vaatame nüüd edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keelatud on rämpstoit ja alkohol,vürtsid,piprad

Väldi ka tomatit, küülauku, sibulat, gaseeritud jooke.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal pole asi, mille puhul peab ootama kuni see muutub raskeks ülekaaluks. Kui sa tunned muret mehe tervise pärast, siis see on nr 1 asi, milles teda nüüd toetada ja hakata parandama. Ülekaalust hakkavad tekkima kõik muud terviseprobleemid, alguses kõrvetised, varsti juba mingid järgmised mured. Sa muretsed praegu rohkem probleemi tagajärgede kui probleemi algpõhjuse üle. Kui tahad meest aidata, siis hakka uurima õige toitumise kohta ja vastavalt pere menüüd muutma. Kas ikka sööte korralikult – rämps on ka poolfabrikaadid nagu vorstid, õllesigarid, poekotletid jne.

Mingi paks mammi on siia ka miinuse pannud? Ärge jumala eest toidulauda muuta soovitage, siis perekooli mutid saavad kreepsu. Ülekaal on siin au sees.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike ülekaal pole asi, mille puhul peab ootama kuni see muutub raskeks ülekaaluks. Kui sa tunned muret mehe tervise pärast, siis see on nr 1 asi, milles teda nüüd toetada ja hakata parandama. Ülekaalust hakkavad tekkima kõik muud terviseprobleemid, alguses kõrvetised, varsti juba mingid järgmised mured. Sa muretsed praegu rohkem probleemi tagajärgede kui probleemi algpõhjuse üle. Kui tahad meest aidata, siis hakka uurima õige toitumise kohta ja vastavalt pere menüüd muutma. Kas ikka sööte korralikult – rämps on ka poolfabrikaadid nagu vorstid, õllesigarid, poekotletid jne.

Mingi paks mammi on siia ka miinuse pannud? Ärge jumala eest toidulauda muuta soovitage, siis perekooli mutid saavad kreepsu. Ülekaal on siin au sees.

Refluksi esineb ka saledatel inimestel ja mu lähedane, kes on aastakümneid refluksiga hädas olnud, oli küll alguses pisut ülekaaluline, kuid nüüd juba aastaid normaalses kaalus ja toitumist on ta väga palju muutnud. Operatsioonilgi on käinud, aga ikkagi on refluks, vahelduva intensiivsusega. Tema jaoks on sobimatud enamus marju ja aedvilju, toorest salatit ei saa samuti süüa. Rämpstoitu polegi ta elus kunagi söönud.
Üleliigne kaal on küll paljude haiguste puhul soodustavaks või raskendavaks teguriks, kuid kaal üksi ei määra inimese tervislikku seisundit. Ka ainult toitumine ei mõjuta.

Teemaalgatajale soovitaks veel, et voodil tõstke peatsi osa nii 5 cm kõrgemale. Võib puuklotsi või midagi voodi jalgade alla panna näiteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaal on siin au sees.

Pigem on siin ikka paksude tampimine au sees, vahet pole, mis teema on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi paks mammi on siia ka miinuse pannud? Ärge jumala eest toidulauda muuta soovitage, siis perekooli mutid saavad kreepsu. Ülekaal on siin au sees.

Ärge te jumala eest ühtegi miinust pange, keegi saab siis kindlasti kreepsu. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mees on sul väike laps, et sa tema eest perearstile helistama hakkad?

Meil on selline päris perearst, et nii minu ema, kui mina, mu lapsed ja abikaasa, sh ka eksabikaasa- kõik oleme ühe arsti juures. Et jaa, mina kipun olema see kõneisik ja suuvooder ning jah, helistan ka mehe ja ema pärast, kui mulle tundub, et nad peaks siiski pöörduma, aga jonnivad vastu. Küsin arstilt üle, kas on vajadust tulla või mitte ja sõltuvat arsti vastusest ajan ägedamalt arsti juurde või mitte. Vat jah, hoolin oma pereliikmetest ja nende tõrksus arstile kurta ajab närvi!

Seega arvestades, et mehed ongi parajad tited arstide kohalt, siis jah, milleks need ABIkaasad siis meil on, kui ei ole abiks, millega ise toime tulla ei taheta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu endist elukaaslast aitas järjepidev libejalaka puukoore(mingi 14-16€) + maarjaohaka pulbri(nt selveris 2.50€ reaalselt) tarvitamine(koos mahlaga). Nende mõlema koostoimel kadusid tal vaevused ära.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mees on sul väike laps, et sa tema eest perearstile helistama hakkad?

Meil on selline päris perearst, et nii minu ema, kui mina, mu lapsed ja abikaasa, sh ka eksabikaasa- kõik oleme ühe arsti juures. Et jaa, mina kipun olema see kõneisik ja suuvooder ning jah, helistan ka mehe ja ema pärast, kui mulle tundub, et nad peaks siiski pöörduma, aga jonnivad vastu. Küsin arstilt üle, kas on vajadust tulla või mitte ja sõltuvat arsti vastusest ajan ägedamalt arsti juurde või mitte. Vat jah, hoolin oma pereliikmetest ja nende tõrksus arstile kurta ajab närvi!

Seega arvestades, et mehed ongi parajad tited arstide kohalt, siis jah, milleks need ABIkaasad siis meil on, kui ei ole abiks, millega ise toime tulla ei taheta.

Lasteaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Mure abikaasa tervise pärast