Esileht Beebi ja mitmikud mure beebi liigse söömisega

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: mure beebi liigse söömisega

Postitas:

Kas see on võimalik üldse ? rpa laps. sööb korraga juba 200 ml ja vägisi hoian söögivahed 3 tundi.,muidu sööks veel tihemini.pikkus 62 ja kaal 7 kg. Kas on veel sama murega emasid ja kuidas toimite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

annaks tihemini kui see soovituslik 3h ja ca 120ml korraga. ta saab sul pudelist toidu kergelt kätte ja ei taju ära,millal kõht täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pudeliga jah lapsed ei saa aru, millal kõht täis saab, ise peab koguseid jälgima! rpa-ga seetõttu on ülilihtne üle toita, mistõttu ka neil lastel risk täiskasvanueas ülekaalule ja suhkruhaigusele palju suurem… kahjuks.

proovi anda vähem korraga, kui ta tihemini nõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 12:01; 06.03 13:01; 06.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1-kuune ja sööb u 3h tagant 100ml, mõnikord tundub, et tahab isegi varem süüa, aga ma vägisi hoian 3h, sest ei tea kas vahe võiks lühem olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 12:32; 06.03 12:46; 06.03 14:35; 06.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul 1-kuune ja sööb u 3h tagant 100ml, mõnikord tundub, et tahab isegi varem süüa, aga ma vägisi hoian 3h, sest ei tea kas vahe võiks lühem olla?[/tsitaat]

mõnel lapsel ongi see vahe lühem. minu oma hakkas RPA saama 3nädalaselt ja vahed olid alguses isegi 1-2h. praegu sööb kenasti 3h tagant,öösel ei söö juba 2 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anetikas kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mõnel lapsel ongi see vahe lühem. minu oma hakkas RPA saama 3nädalaselt ja vahed olid alguses isegi 1-2h. praegu sööb kenasti 3h tagant,öösel ei söö juba 2 kuud. [/tsitaat]

Kui palju ta sõi kui vahe oli 1-2h?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 12:32; 06.03 12:46; 06.03 14:35; 06.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Anetikas kirjutas:[/small]

Kui palju ta sõi kui vahe oli 1-2h?[/tsitaat]
karbil oli kirjas 150ml, aga andsin 120ml. oleks samamoodi tahtnud 180 ja rohkemgi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alla 2h ei tohiks vahe siiski olla – rpa ei seedu eest ära enne nagu rp 30 minutiga. See teeb seedesüsteemile meeletu koormuse! aga 3h ka siiski ei pea vägisi välja venitama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 12:01; 06.03 13:01; 06.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen.aga ,kuidas siis lapse maha rahustasid,kui ta selle koguse ära sõi ja juurde nõudis.
meie päevad mööduvadki nii,et ootame virisedes uut söögikorda.ja kui vähem annan,siis hakkab ka paanika pihta. täitsa mõistus otsas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mul laps ei nõudnud juurde ega virisenud. mulle tundus,et tahtis pudelit lihtsalt igavusest/lohutuseks. ma ei taha uskuda,et tal nälg on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NII tuttav tunne tuleb meelde 🙂 nostalgia 🙂 Olin nimelt poolteist aastat tagasi samas seisus ja peaaegu paanikas, et laps muudkui sööks ja sööks ja sööks. Lasin siis meedikust sõbrannal uurida erinevate lastearstide arvamusi ja kõik nad ütlesid, et last näljas hoida ei saa ja kogused karbi peal on soovituslikud ja nö keskmise lapse jaoks mõeldud. Minu laps oli juba sündides väga suur ja kasvas ka kiirelt esimestel kuudel (nii pikkusesse kui laiusesse) ja siis nad kõik ütlesidki, et kuna laps suurem kui nö keskmine, siis peabki ka rohkem sööma. Hetkel täiesti normaalsuuruses, ehkki nii kasvu- kui kaalukõvera ülemises osas.
Aga ma soovitaks sul vaadata üle pudelilutt – kui see on äkki liiga suure avaga, siis vaheta võimalikult väikese avaga luti vastu, kust imemisega peab ka vaeva nägema ja piim nii kiirelt/kergelt kätte ei tule. Ja teiseks – kas kuiv lutt on kasutuses? Laps ei pruugi alati tahta mitte süüa, vaid lihtsalt imeda, seega proovi saada ta lutikasutajaks.:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 14:27; 06.03 15:56; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Avent 1 auguga ja see on tõeline jama, sest ta sööb nii kaua ja lõpuks jääb üldse poole peal magama ja öösel võib kuni 40 minutit seda imeda, siis võtsin kasutusele natuke suurema auguga lutiotsa, sest muidu ta jääbki sööma..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 12:32; 06.03 12:46; 06.03 14:35; 06.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]NII tuttav tunne tuleb meelde 🙂 nostalgia 🙂 Olin nimelt poolteist aastat tagasi samas seisus ja peaaegu paanikas, et laps muudkui sööks ja sööks ja sööks. Lasin siis meedikust sõbrannal uurida erinevate lastearstide arvamusi ja kõik nad ütlesid, et last näljas hoida ei saa ja kogused karbi peal on soovituslikud ja nö keskmise lapse jaoks mõeldud. Minu laps oli juba sündides väga suur ja kasvas ka kiirelt esimestel kuudel (nii pikkusesse kui laiusesse) ja siis nad kõik ütlesidki, et kuna laps suurem kui nö keskmine, siis peabki ka rohkem sööma. Hetkel täiesti normaalsuuruses, ehkki nii kasvu- kui kaalukõvera ülemises osas.
Aga ma soovitaks sul vaadata üle pudelilutt – kui see on äkki liiga suure avaga, siis vaheta võimalikult väikese avaga luti vastu, kust imemisega peab ka vaeva nägema ja piim nii kiirelt/kergelt kätte ei tule. Ja teiseks – kas kuiv lutt on kasutuses? Laps ei pruugi alati tahta mitte süüa, vaid lihtsalt imeda, seega proovi saada ta lutikasutajaks.:)[/tsitaat]

teemaalgataja taas. palju su laps sõi selles vanuses ja palju kaalus ning palju edaspidi juurde võttis. lutti ikka olen toppinud jah, ega ta eriti taha seda aga panen ikka, et söögikorda kergem oodata oleks. ja just mõtlesin,et peaks kasutusele võtma teeluti. Ja natuke lohutus sain su vastusest. Tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

teemaalgataja taas. palju su laps sõi selles vanuses ja palju kaalus ning palju edaspidi juurde võttis. lutti ikka olen toppinud jah, ega ta eriti taha seda aga panen ikka, et söögikorda kergem oodata oleks. ja just mõtlesin,et peaks kasutusele võtma teeluti. Ja natuke lohutus sain su vastusest. Tänan[/tsitaat]
Ei mingit teed ega vett, enne kui hakab lisatoitu saama! 🙂

Aga luttidega on nii, et peab erinevaid proovima, meil avent ja tommee tippee silikoonlutid ei sobinud, sobis AINULT nuk latekslutt, sõbrannal jälle sobis vaid mingi chicco lutt…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 12:01; 06.03 13:01; 06.03 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kägu 14.27
Vahepeal ei tsiteerinud ega vastanud mina 🙂
Vaatasin just oma märkmikust järgi, et kuni lapse 2-kuuseks saamiseni tegin talle segu 150ml veest ja peale 2kuuseks saamist 180ml veest ja kuus korda päevas. Öösiti ei söönud enam peale 1,5kuuseks saamist (loobus ise). Mõnikord sõi pudeli tühjaks, mõnikord jäi veidi järgi, aga juurde ma ei teinud enne järgmist söögikorda. Meil oli muidugi suureks abiks see nn kuiv lutt.
Pudelitest kasutasime ka Aventi omi ning mäletan, et väga pikalt kasutasime lutti nr 1, sest suuremast lutist süües poiss kugistas, ajas kurku, ahmis õhku ja üldse oli üks ooper see söömine siis. Väiksest lutist süües kulgesid söögikorrad rahulikus tempos ja õhkkonnas ning ilmselt sai poiss ka paremini aru siis, et kõht täis.
2-kuuselt kaalus põnn 7270 ja oli 63cm pikk, 1a 6kuuselt kaalus 14kg ja oli 88cm pikk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 14:27; 06.03 15:56; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel korra kägu 14.27, märkmikku sirvides tuleb nüüd igasugu asju meelde ja nii armas nostalgia peale 🙂
Tahtsin lisada oma eelmisele postitusele, et minu paanika oli küll peamiselt esimesel pooleteisel kuul, peale seda hakkas asi normaliseeruma ja võtsin ka ise rahulikumalt, aga kui ma nüüd vaatan ööpäevaseid koguseid, mis poiss sõi ja mida ma iga päev pedantselt kirja panin ja õhtuti kokku lõin :), siis avastan üllatusega, et juba esimese elukuu lõpus sõi ta mõnel ööpäeval tublisti üle poole liitri :O
Teise elukuu alguses on mõnel päeval söödud juba liiter :O
Samuti otsisin ma infot ja arvutasin igasugu valemite järgi seda ööpäevast kogust ja jagasin toidukordade peale jne
Kogu mu selle pika postituse mõte on siis tegelikult see, et sina võid muretseda ja arvutada ja lugeda ja uurida ja kasvõi kõrvade peal kõndida, aga laps sööb ikka nii palju kui kõhtu mahub ja nii sageli, kui kõht nõuab 🙂 (No muidugi võid proovida neid väikseid süütuid nippe kuiva luti ja väiksema auguga pudeliluti näol, aga ära last näljaga kiusa, eks)
Ja ära liiga palju muretse, naudi parem täiega seda aega, kui sul on tita, sest aasta pärast vaatad seda trööbeldist oma elutoas ja mõtled igatsusega, et enam polegi majas titat, on suuuuuuur mees oma hirrrrrrmus tähtsate asjatoimetustega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 14:27; 06.03 15:56; 06.03 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen kägu 14.27
Vahepeal ei tsiteerinud ega vastanud mina 🙂
Vaatasin just oma märkmikust järgi, et kuni lapse 2-kuuseks saamiseni tegin talle segu 150ml veest ja peale 2kuuseks saamist 180ml veest ja kuus korda päevas. Öösiti ei söönud enam peale 1,5kuuseks saamist (loobus ise). Mõnikord sõi pudeli tühjaks, mõnikord jäi veidi järgi, aga juurde ma ei teinud enne järgmist söögikorda. Meil oli muidugi suureks abiks see nn kuiv lutt.
Pudelitest kasutasime ka Aventi omi ning mäletan, et väga pikalt kasutasime lutti nr 1, sest suuremast lutist süües poiss kugistas, ajas kurku, ahmis õhku ja üldse oli üks ooper see söömine siis. Väiksest lutist süües kulgesid söögikorrad rahulikus tempos ja õhkkonnas ning ilmselt sai poiss ka paremini aru siis, et kõht täis.
2-kuuselt kaalus põnn 7270 ja oli 63cm pikk, 1a 6kuuselt kaalus 14kg ja oli 88cm pikk. [/tsitaat]
Me ka 2 kuuseks saades hakkasime 180 ml veest tegema ja ka 6 korda päevas.Hea kuulda,et me pole ainsad ja sai hing natuke rahu.Proovisin teelutist anda ja sööb tükk aega kauem. Võibolla on sellest abi,kuna toiduaeg venib, siis ei ole vahe ka enam nii pikk.Kuna lisatoiduga alustasite(millisega) ja kuidas siis söömine oli?Ja tänan tõesti vastamast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Veel korra kägu 14.27, märkmikku sirvides tuleb nüüd igasugu asju meelde ja nii armas nostalgia peale 🙂
Tahtsin lisada oma eelmisele postitusele, et minu paanika oli küll peamiselt esimesel pooleteisel kuul, peale seda hakkas asi normaliseeruma ja võtsin ka ise rahulikumalt, aga kui ma nüüd vaatan ööpäevaseid koguseid, mis poiss sõi ja mida ma iga päev pedantselt kirja panin ja õhtuti kokku lõin :), siis avastan üllatusega, et juba esimese elukuu lõpus sõi ta mõnel ööpäeval tublisti üle poole liitri :O
Teise elukuu alguses on mõnel päeval söödud juba liiter :O
Samuti otsisin ma infot ja arvutasin igasugu valemite järgi seda ööpäevast kogust ja jagasin toidukordade peale jne
Kogu mu selle pika postituse mõte on siis tegelikult see, et sina võid muretseda ja arvutada ja lugeda ja uurida ja kasvõi kõrvade peal kõndida, aga laps sööb ikka nii palju kui kõhtu mahub ja nii sageli, kui kõht nõuab 🙂 (No muidugi võid proovida neid väikseid süütuid nippe kuiva luti ja väiksema auguga pudeliluti näol, aga ära last näljaga kiusa, eks)
Ja ära liiga palju muretse, naudi parem täiega seda aega, kui sul on tita, sest aasta pärast vaatad seda trööbeldist oma elutoas ja mõtled igatsusega, et enam polegi majas titat, on suuuuuuur mees oma hirrrrrrmus tähtsate asjatoimetustega :)[/tsitaat]
ma ka kirjutan kellajad ja kogused üles ja arvutan, loeks justkui endast.ja meil ju ka ikka üle liitri tuli 2 kuu algul juba ja kui ikka kisaks läheb ,siis muidugi annan, lähtun ikka sellest ,et näljast karjuda ei lase

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma veel ei saa aru, et miks õhtuti karjub. Eile oli nii: söögiaeg ja muudkui nutab ja rabeleb pudeli otsas. Ta oli olnud üleval ka jupp aega..Just õhtuti selline asi.
Söödud sai vähem kui muidu, kas gaasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 12:32; 06.03 12:46; 06.03 14:35; 06.03 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma veel ei saa aru, et miks õhtuti karjub. Eile oli nii: söögiaeg ja muudkui nutab ja rabeleb pudeli otsas. Ta oli olnud üleval ka jupp aega..Just õhtuti selline asi.
Söödud sai vähem kui muidu, kas gaasid?[/tsitaat]
meil ka vahepeal oli, põhjust nagu ei saanudki teada, aga läks üle mõne päevaga see asi, meil gaase polnud. vahetasin ka luti ära

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 11:47; 06.03 13:49; 06.03 14:54; 06.03 16:25; 06.03 16:28; 06.03 17:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud mure beebi liigse söömisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.