Esileht Kodunurk Mure kasvuhoonega

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mure kasvuhoonega

Postitas:
Kägu

Soetasin omale maakoha, millega tuli kaasa ilus ja korralik kasvuhoone. Mure on aga kasvuhoone sisuga. Selle muld on väga imelik. See on tuhkkuiv ja imeliku konsistentsiga. Ühtpidi tuhkkuiv, teistpidi on mulla sees suured ja kivikõvad mullakamakad. Kastmise ega üleujutamisega midagi paremaks ei muutu. Muld nagu ei ima üldse vett. Pealt saab niiskeks, aga kohe pindmise kihi all olev muld on ikka tuhkkuiv ja täiesti elutu. Ja “mullakivid” niiskusega ära ei lagune.

Kaevamine on raske ja vaevaline, sest muld on kõva. Lisaks on sügavam kiht tihedalt mingeid väga peenikesi, kuid hästi tugevaid taimejuuri täis. Nagu ämblikuvõrk. Ei saagi aru, mis taime juured need võivad olla. Jääb mulje, nagu eelmine omanik oleks seal mingeid imelikke taimi kasvatanud, mille juured on jäänud koristamata.

Mida ette võtta sellise kasvuhoone mulla parandamiseks? Kas tõesti on ainus moodus mulla väljavedu? Või saab kuidagi teistmoodi mulla struktuuri parandada? Kasvuhoone on suur. Seega, ei kujuta eriti ette seda mulla välja vedamist. Seda enam, et kaevamine on seal üliraske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetan iga mõne aasta tagant kasvuhoone mulla välja

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Too siis ohtralt hea struktuuriga kompostmulda või hästilagunenud sõnnikut peale.  Või täida istutusaugud selle parema mullaga. Ja sügisel peale saagikoristust külva mõnda pinnast parandavat vahekultuuri (keerispea, valge sinep), lase kasvada ja järgmisel kevadel kaeva taimejäänused sisse. Mis nendesse juurtesse puutub, siis kas kavuhoone lähedal kasvab pindmise juurestikuga suuri puid ?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+1 sügisel vahekultuuri istutamisele

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvuhoone mulda tuleks siiski aega-ajalt vahetada või vähemalt täiendada. Meil oli vanas kodukohas suur kasvuhoone, isutasin sinna 70-100 tomatitaime ja paarkümmend kurgitaime… Mulla struktuuri oli meil normaalne, aga kuna lõpuks oli kasvuhoonet järjest umbes paarkümmend aastat kasutatud, siis oli näha, et väetamisest hoolimata läheb muld järjest viletsamaks. Nii saigi ühel aastal umbes neljandik või kolmandik mullast ära vahetatud ja see aitas! Kärutamist ning toimetamist oli muidugi palju.

Nüüd on mul palju väiksem kasvuhoone, mille tegime otse mulla peale. Esialgu oligi siis kasvuhoones tavaline aiamuld. Aga see oli liialt savine. Tõin 3 või 4 kõige suuremat kasvuturba pakki ja laotasin laiali, segasin läbi. Nüüd on väga hea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsam oleks jah välja vahetada. Need juured ma pakun, et on tomatitaimedest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et su kasvuhoone on lihtsalt väga kuiv. See juureniidistik jääb näiteks peale tomateid, kui neid korralikult välja ei juurita. Kastmiseks kulub palju-palju vett, sa ilmselt kastsid lihtsalt pealiskihti. Samas, kui tahad oma taimi istutada, tahavad need ju samuti süüa, praegune pinnas on ilmselt eelmisest aastast kurnatud. Seega peaksid sa nagunii lisama sõnnikut, komposti, väetisi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasta tuleb 2x nädalas ja väga tugevalt, siis juurdub tomat sügavamalt u pool kastekannu täit tomati kohta.  Mina iga aasta lisan tomatiturvast või siis sõnnikut või kompost mulda. Õnneks on väike kasvuhoone ja ei ole teab, mis töö ega kulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea korraga kogu kasvuhoonet ju korda saama, kui ei jaksa.
Ma soovitaks siiski kasvõi ühel poolel või veerandil muld osaliseltki välja vahetada ja lisada sõnnikut, tomatiturvast enne uute taimede istutamist, see on ropp töö küll, kui senine muld kivikõva. Aga kasta pole ka suurt mõtet seda vaest vana mulda mu meelest ja istutada sinna taimi kiduma.
Igatahes minu nõuanne on teha tasapisi, nii nagu jõuad. Mõned taimed (ja tomatid) saad sel suvel igatahes, kui kasvõi veerandi kasvuhoonest korda saad sel kevadel 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Too siis ohtralt hea struktuuriga kompostmulda või hästilagunenud sõnnikut peale. Või täida istutusaugud selle parema mullaga. Ja sügisel peale saagikoristust külva mõnda pinnast parandavat vahekultuuri (keerispea, valge sinep), lase kasvada ja järgmisel kevadel kaeva taimejäänused sisse. Mis nendesse juurtesse puutub, siis kas kavuhoone lähedal kasvab pindmise juurestikuga suuri puid ?

Ei ole suuri puid. Juurestik on mingi väga tugeva taime oma. Kindlasti ei ole tomatitaimede juured. Juured on hästi peenikesed, punased ja tohutult tugevad, nagu tamiilid.

Nägin kasvuhoone nurgas mingit umbrohutaime, mille nime ei oska öelda. Välja näeb nagu punane jänesekapsas. Äkki on siis selle taime juured?

Aga muus suhtes, ilmselt on siis jah tark kogu elutu muld välja vedada. Praegu panin taimed küll sisse, aga iga taime istutusaugu täitsin korralikult kompostmullaga.

Imelikul kombel on seal aiamaa peal samasugune kummaline muld.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole suuri puid. / Juured on hästi peenikesed, punased ja tohutult tugevad, nagu tamiilid.

Äkki varem olid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin kasvuhoone nurgas mingit umbrohutaime, mille nime ei oska öelda. Välja näeb nagu punane jänesekapsas. Äkki on siis selle taime juured?

õnneristik  https://maakodu.delfi.ee/artikkel/64806432/mis-imelik-taim-see-onneristik-on

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneristiku juured ei ole sügaval, punased ja tohutult tugevad, vaid valged, haprad, pindmised ja kergesti välja rohitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Mure kasvuhoonega